Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 9 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 9 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος] The traitor [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
DIRK
Guest
avatar



[Τέλος]  The traitor  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: [Τέλος] The traitor [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]  The traitor  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri May 03, 2013 11:26 am

Η Log pose είχε επιτελούς δείξει τον προορισμό μας . Η θάλασσα ήταν εξαιρετικά καλή απο τότε που μπήκαμε στην μεγάλη γραμμή κάτι που με παραξένεψε.
Οι φήμες που ακούσαμε τελικά ίσως να μην αποδίδουν 100% την πραγματικότητα.Άλλωστε ξέρεις πόσο ατρόμητοι θέλουν να φαίνονται οι άνθρωποι που ασχολούνται με την θάλασσα. Είπα στον Drake
Έχεις ένα δίκιο σε αυτό. Μπορεί όμως να μην έχουμε συναντήσει ακόμα κάποιο περίεργο φαινόμενο στην θάλασσα λόγο του κλίματος  του νησιού. Ξέρεις, επηρεάζουν πάρα πολύ την θάλασσα γύρω τους.
Έμεινα αμίλητος .Ακούμπησα τα χέρια μου στο ξύλο της πλώρης και του γύρισα την πλάτη
Τι λες να συναντήσουμε στο πρώτο νησί?
Ελπίζω όχι κάτι σημαντικό.
Και εγώ το ίδιο. Δεν θα ήταν καθόλου ωραίο για το ηθικό του πληρώματος  να αρχίσουμε με άσχημο τρόπο το ταξίδι μας.


Last edited by DIRK on Sat May 04, 2013 8:23 pm; edited 4 times in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος]  The traitor  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The traitor [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]  The traitor  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri May 03, 2013 11:31 am

Η δίψα για δύναμη όλο και επανερχόταν στις σκέψεις που έκανα τον τελευταίο καιρό, απο τότε δηλαδή που στα χέρια μου έπεσε ένα βιβλίο σχετικά με τα φρούτα του διαβόλου. Υπήρχαν 3 κατηγορίες φρούτων τα Paramecia, που δίνουν υπεράνθρωπες δυνάμεις στον χρήστη, τα Zoan, που σου δίνουν την δύναμη κάποιου ζώου και την δυνατότητα μεταμόρφωσης σε αυτό, και τα Logia, που μετατρέπουν το σώμα του χρήστη σε κάποιο στοιχείο. Η κατηγορία των Zoan χωρίζεται σε 4 υποκατηγορίες σύμφωνα με το βιβλίο. Η πιο απλή και συνάμα πιο αδύναμη απο αυτές ήταν τα απλά Zoan, πουσου έδινε την δύναμη κάποιου απλού ζώου της φύσης, μετά ήταν τα Ancient Zoan που σε έκαναν χρήστη μιας δύναμης αρχαίου και εξαφανισμένου ζώου και τα Mythical Zoan, έδιναν την δύναμη ενός πλάσματος της μυθολογίας.Τέλος υπήρχαν τα Awakened Zoan, που είναι τα απλά Zoan όμως "αναγεννημένα" στην πλήρη δύναμή τους και κύριο χαρακτηριστικό τους είναι η πολύ γρήγορη επούλωση των πληγών.Οι κατηγορίες των Zoan δεν με ενδιέφεραν τόσο πολύ, όσο αυτές των Paramecia και Logia
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος]  The traitor  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The traitor [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]  The traitor  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri May 03, 2013 11:53 am

Είχα διαβάσει για πάνω απο 100 φρούτα, όμως το μυαλό μου δεν μπορούσε να ξεκολλήσει απο 4 απο αυτά . Το πρώτο , όπως και άλλα 2 απο τα 4, άνηκαν στην κατηγορία των paramecia, σου έδινε λέει την δυνατότητα να μετατρέψεις τα άκρα σου και το σώμα σου, σε ελατήριο. ''Σκέψου τι μπουνιές θα μπορούσα να δώσω με αυτό'' είπα μέσα μου.. Θα μπορούσα να καταστρέψω και κτήρια με μια γροθιά αν έβαζα την σωστή δύναμη..Δεύτερο, ήταν ένα φρούτο που σου έδινε την δυνατότητα να ελέγχεις τα σώματα των άλλων με μερικές απλές κινήσεις των χεριών...Αρκετά χρήσιμο, και δυνατό, όμως δεν γνώριζα - καθώς δεν ανέφερε κάτι- σχετικά με το τι μπορείς να κάνεις, εαν αντιμετωπίζεις πολλαπλούς εχθρούς . Ένα ακόμα paramecia ήταν αυτό που σου επέτρεπε να ελέγχεις τις σκιές, είτε αυτό σήμαινε σαν όπλο, είτε για να τους ελέγχεις.Επίσης μπορούσες να αλλάξεις θέση με την σκιά σου...Αρκετά χρήσιμο
Το μονο logia που μου αρεσε, ήταν αυτό του σκοταδιού. Μπορούσε να απορροφήσει τα πάντα , αφήνοντας μονο καταστροφή πίσω του.
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος]  The traitor  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The traitor [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]  The traitor  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri May 03, 2013 2:36 pm

Οι ώρες περνούσαν, χωρίς να βλέπουμε κάποιο νησί μπροστά μας. Τότε θυμήθηκα πως πλέον δεν χρειάζεται απλή πλοήγηση. Σήκωσα το μανίκι μου ωστε να δω την βελόνα της log pose.. Έδειχνε προς τα πίσω [Τέλος]  The traitor  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] 2741317649
Σηκώθηκα ήρεμος απ το τραπέζι .
Drake, ποιος είναι υπεύθυνος για το πηδάλιο σήμερα?
Ο Belick Captain.
Belick! Φώναξα .Τσακίσου και έλα εδώ τώρα. Squall, αναλαμβάνεις εσύ. [Τέλος]  The traitor  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] 326707096
Ο άντρας ήρθε προς το μέρος μου .
Τι έγινε καπετάνιε?
Προς τα που είναι η πορεία μας Belick?
Ευθεία κύριε..Το έλεγξα πριν μισή ώρ.... ωχ, είπε καθώς κοιτούσε την δικιά του log pose
Έσπασα το τραπέζι στην μέση, δίνοντάς του μια γερή γροθιά. Το πλήρωμα έστρεψε την προσοχή του προς το μέρος μας.
Πόσες φορές σας είπα να είστε προσεκτικοί απο την στιγμή που μπήκαμε στην γραμμή? ΠΌΣΕΣ? ουρλιάζοντας την τελευταία λέξη έπιασα τον Belick απ τον λαιμό και τον πέταξα πίσω. Ο τελευταίος, έχασε την ισορροπία του απο την δύναμη της πίεσης και βρέθηκε ανάσκελα στο κατάστρωμα
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος]  The traitor  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The traitor [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]  The traitor  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri May 03, 2013 2:57 pm

Περπάτησα ως το ξύλο που χωρίζει το ύψωμα της πλώρη από το κατάστρωμα και ακούμπησα τα χέρια μου σε αυτό.
Μου φαίνεται πως μερικοί από εσάς ήρθατε εδώ για χαβαλέ. Αυτό που είδατε, ήταν μια μικρή προειδοποίηση. Εαν επαναληφθεί απο κάποιον άλλον απο εσάς κάποια παρόμοια βλακεία, δεν θα έχετε πλέον θέση στο πλήρωμα... Ίσως να μην γνωρίζετε πολλά για την γραμμή, αλλα πράγματα που σας τόνισα δεν δέχομαι να τα παραλείπετε. Μια λάθος κίνηση και θα μπορούσαμε να είχαμε βρεθεί σε κανενα νησί που είναι μάση των μαριν...Και δεν θα ήταν καθόλου όπως την South, την North και την West Blue.
Έπειτα έπρεπε να ελαφρύνω το κλίμα.
Χαίρομαι που με ακολουθήσατε ως εδω. Ξέρετε πως θα έκανα τα πάντα για να είναι άψογο το πλήρωμα μου.. Μην με κάνετε να αναθεωρήσω μερικές απόψεις μου .Πιστέψτε με...Είναι στο χέρι σας αυτό
Γύρισα και κάθισα στην θέση μου
Ίσως δεν έπρεπε να τους μιλήσεις έτσι Είπε ο Drake ενώ συνέχισε να κρατά ψηλά την εφημερίδα του,
ίσως πρόσθεσα κοφτά
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος]  The traitor  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The traitor [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]  The traitor  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri May 03, 2013 9:40 pm

Πλησιάζαμε πλέον ένα κιτρινωπό νησί . Πρέπει να αποτελούταν από άμμο καθώς μου θύμιζε το νησί Endless Waste της South Blue.. Ο καυτός ήλιος σε συνδυασμό με την άμμο να τσουρουφλίζει κάτω απ τα πόδια σου ήταν πραγματική κόλαση .
Όταν καταφέραμε και βρήκαμε την πόλη, μπήκαμε στο λιμάνι. Αφού δέσαμε το πλοίο κατέβηκα μόνο με τον Drake και τον Jegins ο οποίος επέμενε να έρθει μαζί μας. Οι προμήθειες του νερού κόντευαν να τελειώσουν έτσι έπρεπε να βρούμε κάποιο μαγαζί η κάποιο πηγάδι ωστε να τα αναπληρώσουμε .
Έπρεπε να έκανε πάνω απο 40 βαθμούς υπο σκιά. Δεν υπήρχε περίπτωση να μπορώ να κρύψω το πρόσωπό μου με κουκουλες καπέλα και άλλα παρεμφερή.Το καλό της υπόθεσης ήταν πως επιτέλους επιστρέψαμε στο κλίμα της SOuth Blue .
To πρωί στην εφημερίδα είδα πως οι επικηρύξεις των αξιωματικών του πληρώματος μου είχαν ανέβει σημαντικά μετα τα γεγονότα της West Blue ενω η δικια μου έμεινε η ιδια. Ο Drake με έφτασε στα 50 εκατομμύρια ενω ο Squall απ τα 20 πήγε στα 38.000.000 και τελευταία ήταν η Lightning η οποία απέκτησε 5.000.000.Οι μη αξιωματικοί πήραν όλοι 500.000 επικήρυξη ενώ ο μόνος που υπερέβη αυτο το ποσό, ήταν ο Sammy o οποίος πήρε 1.200.000
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος]  The traitor  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The traitor [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]  The traitor  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri May 03, 2013 11:46 pm

Μπήκαμε σε ένα μπαρ, ωστε να ρωτήσουμε οδηγίες.Ήταν γεμάτη και η μπίρα έρεε άφθονη . Οι θαμώνες, ήταν κάτι καμμένοι απ τον ήλιο, τουρμπανοφόροι μεσήλικες. Γυναίκα ούτε για δείγμα.
Με συγχωρείτε,ειπε ένας νεαρός σερβιτόρος που έπεσε με την πλάτη του επάνω μου
Δεν πειράζει μικρε.ειπα συνεχίζοντας προς την μπαρα

Καλησπέρα σας , μήπως ξέρετε που μπορούμε να βρούμε νερό για να αγοράσουμε?

Με κοίταξε περίεργα, έπειτα μίλησε
Σίγουρα όχι εδώ.
Στο μαγαζί?
όχι , στο νησί..Η τουλάχιστον στην πρωτεύουσα.Οτι αποθέματα υπάρχουν, τα έχουν οι Desert punks.
Και τι πίνεται εδώ?
Κρασια, μπίρες, χυμούς... Ότι μας φέρουν οι έμποροι
Για πες μου για τους Desert Punks, είπα επαναφέροντας την συζήτηση στο προηγούμενο στάδιό της . Για να τον πείσω να μιλήσει, έριξα μερικά μπελι, διακριτικά στην μπαρα
Είναι οι αλήτες, οι ληστές και οι επαναστάτες του νησιού..Δεν συμπαθούν κανέναν ξένο, είναι άκρως τοπικιστές.Επίσης αρκετά βίαιοι. Ο αρχηγός τους είναι ο Sunabozu.
Που μπορω να τους βρω?
Στο κέντρο του νησιού. Αλλα δεν θα σου συνιστούσα να πας εκεί.. Τουλάχιστον όχι αν είσαι λογικός.
Μάλιστα...Τιποτα άλλο που πρέπει να ξέρω για το νησί?
Τίποτα. Είπε και κοίταξε περίεργα τον Jegins. Τον ήξερε?
Αφου κοίταξα μια τον έναν και μια τον άλλο κατάλαβα οτι κάτι δεν πήγαινε καλά. Κάτι δεν μου ταίριαζε.
Spoiler:
Φεύγουμε

Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος]  The traitor  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The traitor [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]  The traitor  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat May 04, 2013 2:59 pm

Μόλις βγήκαμε απ το κτήριο, ο Jegins με έπιασε απ τον ώμο.
Πάμε να φύγουμε όσο πιο γρήγορα μπορούμε απ την πόλη.
Γιατί?
Δεν υπάρχει χρόνος να σου εξηγήσω τώρα.
Η μου λες τι συμβαίνει, η δεν πάμε πουθενά. του έκανα επιδεικτικά.
Μια η επιμονή σου να έρθεις, μια τα περίεργα κοιτάγματα με τον Barman..Κάτι παίζει εδώ ...Κάτι παίζει και δεν μου αρέσει καθόλου..
Αν λογαριάζεις την ζωή σου προχώρα και μην μιλ.
Σταμάτησε στην μέση τα λόγια του και έσπρωξε τον Drake και εμένα σε ένα στενό.
Τι στο.
Έβαλε το χέρι του στο στόμα μου, ωστε να σταματήσω να μιλώ ενώ ταυτόχρονα κοιτούσε προς την είσοδο του στενού. Γύρισε προς το μέρος του και έβαλε το δάχτυλό του στο στόμα του, δείχνοντάς μου πως έπρεπε να κάνω ησυχία.Κάθε άλλο παρα ησυχία θα έκανα. ΟΙ πράξεις του και η συμπεριφορά του δεν μου άρεσαν καθόλου τελευταία.
Έβγαλα το Jackal όμως πριν προλάβω να του το φέρω στο κεφάλι, και ενώ δεν υπήρχε περίπτωση να ξέρει τι κάνω, κόλλησε το χέρι μου στον τοίχο.
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος]  The traitor  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The traitor [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]  The traitor  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat May 04, 2013 8:13 pm

Μα πως έγινε αυτό?
Το όπλο είχε πέσει κάτω μετά την σύγκρουση. O Drake βλέποντας το γεγονός, έβγαλε ένα πιστόλι και το έστρεψε στο μέρος του, ενώ εγώ προσπαθούσα να τραβήξω ένα μαχαίρι.
Mε γυμνό χέρι σταμάτησε τον πυροβολισμό του Drake.. Τι στο καλό ? Πως το έκανε?
Πέταξε την σφαίρα στο έδαφος λες και ήταν καμια χαλασμένη ελιά ,έπειτα έριξε μια γροθιά στον Drake ξαπλώνοντας τον στο έδαφος .Πρεπει να είχε χάσει τις αισθήσεις του Πολλά ερωτήματα δημιουργήθηκαν σχετικά με τον Jegins με το αριστερό χέρι, πήγα να τον μαχαιρώσω στα πλευρά, όμως με χτύπησε στο στομάχι με τόση δύναμη, που έπειτα απο λίγο, βγήκε αίμα απ το στόμα μου . Έπεσα στα γόνατα και το μαχαίρι καρφώθηκε στο έδαφος.
Απ την αρχή του στενού ακούστηκαν φωνές. Εκεί βρίσκονταν μερικοί άντρες που κρατούσαν τουφέκια και ξίφη. Μπροστά τους βρισκόταν ένας άλλος άντρας, μα λευκά μαλλιά και μαύρη κάπα. Η ηλικία του δεν πρέπει να ήταν πάνω απο 40 με 45.
Βλέπω οτι ξανασυναντιόμαστε Jegins
Sangami...Πάει καιρός...Βλέπω πως δεν άλλαξες καθόλου...
Εσύ όμως ναι... Παλιά δεν χτυπούσες τους δικούς σου...Και το κυριότερο, δεν συνεργαζόσουν με πειρατές. Ομολογώ πως είναι αρκετά εντυπωσιακό να σε βλέπω να βγάζεις δυο αντρες που το κεφάλι τους αξίζει 50 εκατομύρια, νοκ αουτ χωρις καν να ιδρώσεις...Τελικά η μεγάλη επικήρυξη σου δικαιολογείτε
Τι επικύριξη? Εσύ δεν δούλευες για τους Marine?
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος]  The traitor  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The traitor [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]  The traitor  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat May 04, 2013 8:18 pm

Αυτός? για τους Marine? Είπε και γέλασε φωναχτά. Αυτός δουλεύε τους μαριν, στην πραγματικότητα..
Τα λόγια του διακόπηκαν απο δυο πυροβολισμούς που έσκασαν ακριβώς μπροστά στον Sangami. Για την ακρίβεια, θα πήγαιναν επάνω του, αλλα τελευταία στιγμή, έκανε ένα βήμα πίσω , λες και γνώριζε τι θα γίνει. Κοίταξα να δω απο που ήρθαν οι πυροβολισμοί.Δυο κουκουλοφόροι άντρες στέκονταν επάνω στις σκεπές.
Ήλπιζα να μην τελειώσει έτσι...Σε θεωρούσα κατι διαφορετικό απο κάθε πειρατή και μη που συνάντησα ως τώρα.Σε χαιρετώ
Geppo
Ξάφνου, άρχισε να περπατά στον αέρα ως που ανέβηκε επάνω στο κτήριο που ήταν οι άντρες Shocked Άρχισαν να τρέχουν στις σκεπές, ενώ ο Sangami, χρησιμοποιώντας την ίδια τεχνική, έφτασε στην οροφή και άρχισε να τους κυνηγά. Οι υπόλοιποι άντρες του άρχισαν να τρέχουν διασκορπισμένοι στους δρόμους της πόλης. Βρίσκοντας ευκαιρία, σηκώθηκα όρθιος, Έπειτα αφού βεβαιώθηκα πως ο Drake ήταν αναίσθητος, τον σήκωσα και τον έβαλα στον δεξί μου ώμο .
Έκανα περίπου ένα τέταρτο για να βρω το καράβι μας. Όταν διέταξα να φύγουμε απ το νησί και κοίταξα πίσω, υποσχέθηκα πως θα επέστρεφα για να ανακαλύψω τι συνέβαινε εδώ.Έπρεπε να βρω ποιος ήταν αυτός ο Jegins πίσω απ την ψεύτικη ταυτότητα που μου έδωσε, πως ήταν τόσο δυνατός, και τι έκανε εδω..Έπειτα το ενδιαφέρον μου τράβηξαν και οι άντρες που έσωσαν τον Jegins απ τον Sangami , όπως επίσης και ο τελευταίος..Ποιος ήταν ο ρόλος του σε όλη την ιστορία και πως κατάφερα να μπω και εγω? Μήπως ήταν στημένο να παίξω και εγω κάποιον ρόλο? Η Οργάνωση άραγε τι ρολο έπαιζε εδώ?
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος]  The traitor  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The traitor [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]  The traitor  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος] The traitor [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» The Name... [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος]R.E.M. [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Keep going [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Somewhere Far Beyond [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Not now [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: Grand Line :: Vira-
Jump to: