Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 8 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 8 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 {Αρχή}Αφράτο νόστιμο ψωμί{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
AuthorMessage
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}Αφράτο νόστιμο ψωμί{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: {Αρχή}Αφράτο νόστιμο ψωμί{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   {Αρχή}Αφράτο νόστιμο ψωμί{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu May 02, 2013 7:56 pm

Μόλις είχα συμφωνήσει με τον Alucard να μπω στο πλήρωμά του και να ταξιδέψω μαζί του,αλλά  ο επόμενος προορισμός του είναι η Grand Line και εγώ δεν είμαι ακόμα αρκετά δυνατός για να μπω μέσα στην θάλασσα και έτσι του είπα πως μόλις γίνω αρκετά δυνατός θα πάω και θα τον βρω,Μετά από αυτά που περάσαμε ο Alucard στο νησί Las camp ήμουνα ξαπλωμένος στο κατάστρωμα του πλοίου μου γιατί ήμουνα εξαντλημένος απο την μεγάλη χρήση του devil fruit μου.Δεν άντεξα να πάω μέσα στο δωμάτιό μου και κοιμήθηκα στο κατάρτι.Κοιμόμουνα σχεδόν για δύο μέρες και μόλις σηκώθηκα δεν ήξερα που βρισκόμουν,είδα την πυξίδα μου και είδα πως είχα βγει από το δρόμο μου έτσι πήγα στο τιμόνι του καραβιού και το έβαλα στην σωστή θέση.Έπειτα πήγα στην κουζίνα και άρχισα να τρώω ότι υπήρχε εκεί μέσα γιατί πεινούσα που είχε ως αποτέλεσμα να μην έχω πλέον να φάω.


Last edited by pashalis hunder on Thu May 09, 2013 5:37 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}Αφράτο νόστιμο ψωμί{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Αφράτο νόστιμο ψωμί{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   {Αρχή}Αφράτο νόστιμο ψωμί{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu May 02, 2013 8:14 pm

Μετά από λίγη ώρα καθώς ήμουνα στο τιμόνι του πλοίου μου ήρθε μία απίστευτη μυρωδιά,μία μυρωδιά που δεν είχα ξανά μυρίσει ποτέ μου.Άρχισα να ακολουθώ την μυρωδιά με το πλοίο μου γιατί ήθελα να δω τι σόι μυρωδιά ήταν αυτή.Δεν πέρασε αρκετή ώρα και καθώς ακολουθούσα εμφανίστηκε ένα νησί μπροστά μου και έτσι κατάλαβα πως η μυρωδιά ερχόταν από αυτό το νησί και έτσι έβαλα πλώρη προς εαυτό.Έτσι έφτασα στο νησί και η μυρωδιά ολοένα και μεγάλωνε και έτσι άρχισα να εξερευνώ το νησί και να πηγαίνω εκεί που με ''οδηγούσε'' η μυρωδιά. Καθώς έμπαινα στην πόλη του νησιού έβλεπα παντού όλους τους κατοίκους γέροι,νέοι,παιδιά να τρώνε ψωμί και έτσι κατάλαβα πως αυτή η μυρωδιά που μου έσπαγε την μύτη ήταν η μυρωδιά του ψωμιού.
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}Αφράτο νόστιμο ψωμί{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Αφράτο νόστιμο ψωμί{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   {Αρχή}Αφράτο νόστιμο ψωμί{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu May 02, 2013 8:39 pm

Έτσι πήγα κοντά σε έναν κάτοικο που έτρωγε αυτό το νησί για να τον ρωτήσω που θα μπορούσα να βρω
αυτό το ψωμί και τι στο καλό
-Να σας ρωτήσω κάτι??
-{Κάτοικος}-Ναι πείτε μου
-Αυτό το ψωμί που μόλις τρώτε από πού το βρήκατε
-Από τον φούρνο του Jack λίγο παρακάτω,μα καλά δεν ξέρεις το ψωμί του Jack
-Όχι έπρεπε???
-Έπρεπε,το ψωμί του Jack είναι φημισμένο σε όλες τις θάλασσες και πολύ έρχοναι στο νησί Toroa, δηλαδή στο νησί μας για να φάνε μόνο και μόνο αυτό το νησί
-Μα καλά τόσο νόστιμο είναι????
-Θες να δοκιμάσεις???
Μου είπε και μου έκοψε ένα κομμάτι και μου το έδωσε να δοκιμάσω.Μόλις το έβαλα στο στόμα μου αμέσως μου ήρθε η νοστιμιά του,ήταν κάτι που δεν είχα ξανά φάει ποτέ μου κάτι τέτοιο,ήταν τόσο νόστιμο που έπρεπε οπωσδήποτε να πάρω την συνταγή του.
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}Αφράτο νόστιμο ψωμί{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Αφράτο νόστιμο ψωμί{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   {Αρχή}Αφράτο νόστιμο ψωμί{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu May 02, 2013 9:09 pm

-Είναι το κάτι άλλο,που είπες είναι ο φούρνος που βγάζει αυτό το νησί
-Λίγο ποιο κάτω,πηγαίνεις όλο ευθεία και στρίβεις στο πρώτο σταυροδρόμι αριστερά και είσαι μπροστά στο φούρνο
-Ευχαριστώ
Είπα και άρχισα με γοργό βήμα να πηγαίνω εκεί που μου έδειξε μέχρι να βγω στο φούρνο.Μόλις έφτασα στο φούρνο είδα μία ταμπέλα πάνω του που έγραφε ''Το ψωμί του Jack'' αλλά αυτό που με έκανε εντύπωση ήταν πως ήταν ένα μικρό κατάστημα παρόλο που το πολοί άνθρωποι έρχονται εδώ για να αγοράσουν το ψωμί του.Έτσι πήγα και μπήκα μέσα στο φούρνο για να αγοράσω το ψωμί του.Μόλις μπήκα μέσα είδα έναν μικρό άνθρωπο να ζυμώνει ένα ζυμάρι και έτσι πήγα κοντά για να συζητήσουμε
-Εσύ είσαι ο jack???
{Jack}-Ναι εσύ ποιος είσαι????
-Ένας απλός τουρίστας του νησιού που άκουσε για το ψωμί σας και ήρθα να το δω με τα μάτια μου
-Ωραία πάρε ότι θες και φύγε,έχω πολύ δουλεία
-Εγώ θέλω και να συζητήσουμε
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}Αφράτο νόστιμο ψωμί{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Αφράτο νόστιμο ψωμί{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   {Αρχή}Αφράτο νόστιμο ψωμί{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu May 02, 2013 9:31 pm

-Έλα λέγε τη θες γιατί έχω πολύ δουλεία
-Γιατί τα ψωμιά σου είναι τόσο νόστιμα ???
-Γιατί θέλεις να μάθεις,είσαι μαζί με αυτούς που προσπαθούν να μου πάρουν τη συνταγή???
-Όχι,εγώ απλός ρώτησα
-Δεν σου απαντάω
-Καλά,θέλω να σε ρωτήσω κάτι άλλο που μου έκανε εντύπωση
-Πολλές ερωτήσεις δεν μου κάνεις αλλά τέλος πάντων πες μου
-Αφού έχεις τόσο καλή φήμη και λένε πως έρχονται από όλα τα μέροι του κόσμου για να τα δοκιμάσουν,πως και δεν έχεις πλουτίσει???
-Γιατί αυτός ο ηλίθιος ο Commander Chad ο αρχηγός των marines της βάσης του νησιού μας,μου παίρνει το 50% των εσόδων μου λέγοντας πως είναι φόρος για το κράτος
-Και εσύ δεν κάνεις τίποτα???
-τι να κάνω αφού αυτοί είναι η δικαιοσύνη και άμα τους εναντιωθώ θα με πάνε φυλακή
-Θες να σε βοηθήσω????
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}Αφράτο νόστιμο ψωμί{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Αφράτο νόστιμο ψωμί{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   {Αρχή}Αφράτο νόστιμο ψωμί{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu May 02, 2013 10:03 pm

-Δηλαδή πως θα το κάνεις αυτό???
-Κοίτα θα σου πω όλοι την αλήθεια για εμένα αλλά θα μου υποσχεθείς πως δεν θα το πεις σε κανέναν και ειδικά στους marines εντάξει???
-Εντάξει
-Είμαι πειρατής και μάλιστα καταζητούμενος από τους marines αλλά ευτυχώς ακόμα δεν έχει γίνει πολύ γνωστό το όνομά μου
-Πως σε λένε???
-Pashali
-Λοιπόν pashali ποιο θα είναι το αντάλλαγμα άμα με βοηθησείς
-Τίποτα το ιδιαίτερο απλώς λίγο ψωμί
-Και σε ξαναρωτάω πως θα το κάνεις αυτό???
-Θα δεις αρκεί να μου πεις που είναι η βάση τους
-Κοίτα το το νησί αυτό είναι ξακουστό ανάμεσα στις 4 αρχικές θάλασσες, φημίζεται για τη φιλικότητα των κατοίκων και τα εξαίσια αγαθά του και όπως καταλαβαίνεις δεν θα θέλαμε φασαρίες άστο καλύτερα
-Προτιμάς να σου πίνουν το αίμα αυτοί οι άνθρωποι????
-Καλύτερα είναι
-Καλά όπως θες εγώ θα ξαναπεράσω από εδώ πέρα,άμα αλλάξεις γνώμη
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}Αφράτο νόστιμο ψωμί{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Αφράτο νόστιμο ψωμί{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   {Αρχή}Αφράτο νόστιμο ψωμί{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri May 03, 2013 1:43 pm

Όταν βγήκα από το μαγαζί και δεν είχα πλέον στο μυαλό μου αυτή την μυρωδιά άρχισα να παρατηρώ την πόλη και τους κατοίκους της.Παρατήρησα πως ο σχεδιασμός της πόλης ήταν πρωτότυπος,τα κτήρια είχαν περίεργο σχήμα και οι πολίτες φορούσαν περίεργα ρούχα.Παντού έβλεπα ιππότες με ξίφη και πανοπλίες αλλά αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν πως στην πανοπλία τους ήταν ζωγραφισμένο το σήμα των marines.Δεν είχα καταλάβει τι γινότανε και με πιο τρόπο ζούσαν οι κάτοικοι εδώ αλλά ένα ήταν σίγουρο πως αυτό το νησί είχε μήνη πολύ πίσω.Για έναν περίεργο λόγο όλο αυτό το σκηνικό μου θύμιζε μεσαίωνα γιατί έβλεπες παντού φτωχούς να ζητιανεύουν ενώ οι πλούσιοι ήταν λίγοι.Για όλα αυτά ήμουνα σίγουρος πως έφταιγε αυτός ο Commander Chad,ήθελα να πολεμήσω μαζί του όχι επειδή ήθελα να αλλάξω κάτι αλλά για πλάκα.Κάτι είχε αλλάξει μέσα μου μετά την συνεργασία μου με τον Alucard,πλέον ήμουνα στο πλήρωμά του και μάλλον αυτό με είχε επηρεάσει.Το συναίσθημα που κυριαρχούσε μέσα μου πλέον ήταν πως θα κάνω φασαρία και πως θα στρέψω τα βλέμματα των marines πάνω μου.Αλλά μετά από λογική σκέψη και καθώς λίγο ηρέμησα κατάλαβα πως αυτό ήταν πολύ κουτό και έπρεπε να λογικευτώ,έτσι πήγα μέσα σε ένα bar της πόλης για να πιω sake γιατί μόνο αυτό με έκανε να σκεφτώ σωστά
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}Αφράτο νόστιμο ψωμί{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Αφράτο νόστιμο ψωμί{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   {Αρχή}Αφράτο νόστιμο ψωμί{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri May 03, 2013 2:57 pm

Μπήκα μέσα στο bar και είδα πως ακολουθούσε το stule του νησιού,ήταν παλιό και ο χώρος θύμιζε μεσαίωνας, παντού έβλεπες μεθυσμένους και απλούς πολίτες να πίνουνε αλλά εκτός από τις σερβιτόρες καμία άλλη γυναίκα δεν υπήρχε στο bar.
{Barman}-Τι θα πιείτε????
-Ένα παγωμένο ποτήρι sake
-Αμέσως
Αμέσως μου το έφερε και άρχισα να πίνω,έκανε πολύ ζέστη και έτσι το ήπια μονορούφι.Μετά από λίγο ακούστηκε θόρυβος από πίσω μου και έτσι γύρισα να δω τη συνέβαινε.Είδα δύο άνδρες να μαλώνουν και να έχουν πιαστεί στα χέρια.
-Δώσε πίσω αυτό που πείρες άθλιε
-Δεν πείρα τίποτα
-Έκλεψες τα λεφτά μου δώστα πίσω αλλιώς θα σε σκοτώσω
-Αυτά είναι δικά μου λεφτά
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}Αφράτο νόστιμο ψωμί{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Αφράτο νόστιμο ψωμί{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   {Αρχή}Αφράτο νόστιμο ψωμί{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri May 03, 2013 4:35 pm

Άρχισαν να μαλώνουν και να δέρνονται όλο το bar τους κοιτούσε διότι έκαναν πολύ φασαρία
-Πάλι αυτοί οι δύο??? {Αρχή}Αφράτο νόστιμο ψωμί{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] 2788221432
-Τι το έχουν ξανακάνει???
-Βεβαία πολλές φορές
-Γιατί είναι εχθροί???
-Όχι,αλλά βλέπεις ο Edward,να αυτός που μόλις έδωσε μπουνιά είναι ένας απ'τους πολλούς πειρατές που έχουν βρει καταφύγιο στο νησί. Περιμένει την κατάλληλη στιγμή να εξορμήσει και να κλέψει όσο περισσότερα πολύτιμα αντικείμενα απ'τους κατοίκους.
Κατάλαβα,και το κάνει συχνά????
-Αρκετά μπορώ να πω
{Edward}-Είδες τι παθαίνει κάποιος όταν τα βάζει μαζί μου.Είμαι ο Edward Dickhead πειρατής με 15.000.000 bounty,θέλει κανένας άλλος να με πολεμήσει????
-Εγώ του είπα με σιγουριά και θάρος
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}Αφράτο νόστιμο ψωμί{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Αφράτο νόστιμο ψωμί{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   {Αρχή}Αφράτο νόστιμο ψωμί{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat May 04, 2013 3:48 pm

-Τι είπες,θες να φας και εσύ ξύλο μου είπε και έβγαλε ένα μαχαίρι από το παντελόνι του
-Σίγουρα θες να με πολεμήσεις με το μαχαιράκι σου!!!! είπα και έβγαλα τα δύο katana μου από τις θήκες τους
-Δεν σε βλέπω συχνά εδώ,καινούριος είσαι???
-Ναι
-Ε τότε δεν ξέρεις πως άμα τώρα μπουν οι marines και μας δουν έτσι,θα μας πάνε φυλακή είπε και έβαλε το μαχαίρι μέσα
-Καλά,θέλω να μπω μέσα στην βάση αλλά όχι σαν φυλακισμένος
Τότε καθίσαμε όλοι ξανά κάτω και ηρέμησαν τα πνεύματα.Πήγα να τα μαζέψω και να φύγω αλλά ο barman μου έφερε ένα ποτήρι sake
-Δεν παράγγειλα άλλο
-Ο κύριος που κάθετε στο τραπέζι στην γωνία μου είπε να σας κεράσω
Τότε γύρισα το κεφάλι μου και είδα έναν άνδρα να κάθετε στο τραπέζι σε μία σκοτεινή γωνία να φαίνεται μόνο το σώμα του και όχι το κεφάλι του. Ενώ όταν με είδε να τον κοιτάω σήκωσε το χέρι του και μου έκανε σήμα να πάω κοντά του
Back to top Go down
Sponsored content





{Αρχή}Αφράτο νόστιμο ψωμί{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Αφράτο νόστιμο ψωμί{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   {Αρχή}Αφράτο νόστιμο ψωμί{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
{Αρχή}Αφράτο νόστιμο ψωμί{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 3Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» {Αρχή}Mafia{Τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Αρχή των πάντων [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» {Αρχή}Για να δούμε{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» {Αρχή} Κανίβαλοι {τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» {Αρχή}Εκδίκηση {Τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: West Blue :: Toroa-
Jump to: