Greek One Piece Role Playing Game

HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 2 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 2 Guests

None

Most users ever online was 26 on Sat Nov 14, 2015 6:26 pm
Affiliates

Search

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Ομάδες Ναυτικών
Justice Demand
Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack

Share | 

[Τέλος- Ιστορία Βιβλίου] ''CO'' [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
Επισκέπτης
Guest

PostSubject: Re: [Τέλος- Ιστορία Βιβλίου] ''CO'' [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Thu Apr 25, 2013 12:41 pm

Βγήκα απ τον μπαρ και άρχισα να περπατώ , ψάχνοντας την πλατεία ενώ σκεφτόμουν αυτά που είχαν μόλις γίνει..Με όλη αυτό το σκηνικό είχα ξεχάσει να κοιτάξω την φωτογραφία του αναλυτικά ...ήξερα απο τον κώδικα των Samurai ειδικά οι αρχηγοί τους δεν είναι κάποιοι που μένουν μόνο στα λόγια..Όλα πήγαιναν απ το κακό στο χειρότερο, όμως δεν θα άφηνα την κοπέλα στην μοίρα της, εφόσον ήθελα να την εντάξω στο πλήρωμα μου ..Με είχε εμπιστευτεί , και αυτό θα τις το ανταπέδιδα με κάποια πράξη, ισάξια της . Εκτός αυτού, έπρεπε αυτό το βιβλίο να γίνει δικό μου

Την ίδια ώρα

Προχωρούσανε αρκετά μέχρι που βρεθήκανε μπροστά σε μια ξύλινη πόρτα με χρυσό πόμολο, εκεί ο σταματήσαν και ένας από τους φρουρούς άνοιξε την πόρτα ώστε να περάσει μέσα ο αρχηγός τους. Προφανώς αυτό ήταν το μέρος όπου περνούσε τη μέρα του καθώς τα πάντα φαίνονταν πολύ ακριβά και καθαρά. Μέσα υπήρχε ένα γραφείο από σκούρο ξύλο και μερικές πολυθρόνες με κόκκινο βελούδο, πίσω από το γραφείο υπήρχε μια μικρή βιβλιοθήκη με γυάλινη πορτούλα ενώ στη δεξιά γωνία ήταν τοποθετημένη μια μικρή κάβα με διάφορα μπουκάλια πάνω της. Στην αριστερή πλευρά υπήρχε άλλη μια πόρτα την οποία όμως δεν την άνοιξαν. O αρχηγός μαζί με τον άνδρα που είχε πιάσει την κοπέλα ,μπήκαν μέσα ενώ οι άλλοι δύο φρουροί του περίμεναν έξω από την πόρτα την οποία και έκλεισαν.

Last edited by DIRK on Fri Apr 26, 2013 9:33 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest

PostSubject: Re: [Τέλος- Ιστορία Βιβλίου] ''CO'' [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Fri Apr 26, 2013 9:57 am

Έβαλαν την γυναίκα να κάτσει σε μια πολυθρόνα απέναντι από το γραφείο ενώ ο φρουρός του αρχηγού κάθισε ακριβώς από πίσω της. Ο αρχηγός του από την άλλη κάθισε στην πολυθρόνα του γραφείου και την κοίταξε.
Γνωρίζεις υπερβολικά πράγματα για εμένα όμως οι πληροφορίες που έχω για το πρόσωπο σου είναι ελάχιστες, δεν είναι πολύ ευγενικό να αφήνεις μια λαίδη στην αφάνεια έτσι δεν είναι?
Μα φυσικά που είναι οι τρόποι μου, ονομάζομαι Eliot Viomarto , μπορείς να φωνάζεις Eliot και αυτό μόνο χάρις της θέσης σου.Ολα αυτά θα αλλάξουν πολύ σύντομα. Βλέπεις καλή μου οι εργοδότες μου ανήκουν σε μια οικογένεια η οποία δεν θα ήθελε να δει τους Seras να κερδίζουν την χαμένη δόξα τους και παρόλο που ο εμφύλιος πόλεμος σας ήταν κάτι θετικό τώρα ανησυχούν, έχεις κερδίσει πολύ έδαφος και αυτό δεν είναι καλό. Θα μπορούσα να σε σκοτώσω ξέρεις αλλά πρέπει να παραμείνεις ζωντανή, ποίος ξέρει πόσα λεφτά θα πάρω για λύτρα με εσένα. Όσο για τον άνδρα που ήσουν μαζί, αυτόν τον Alucard θα είναι πολύ ενδιαφέρον εάν κατάφερνε να σκοτώσει τον στόχο που του έδωσα... Αν δεν το κάνει, ξέρεις την συνέχεια

Είπε κοπανώντας το χέρι του στο γραφείο

Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest

PostSubject: Re: [Τέλος- Ιστορία Βιβλίου] ''CO'' [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Fri Apr 26, 2013 4:59 pm

Περπατούσα με σκυφτό το κεφάλι μέσα στους γεμάτους κόσμο, δρόμους της μεγαλούπολης αυτής..Δεν είχε καμία απολύτως σχέση με αυτές που είχα συνηθίσει .. Η Drazigostor , η πόλη του Briss Kingdom και η Emerald city δεν ανταγωνίζονταν με τίποτα την ομορφιά της .Είχε μια αύρα άλης εποχής που την έκανε υπέροχη
Ευτυχώς για μένα που απο κάποιο σημείο και μετά η πόλη γινόταν κατηφορική , έτσι δεν χρειαζόταν να συνομιλώ με περαστικούς, ζητώντας οδηγίες ...Οι πολιτοφύλακες περιπολούσαν τους δρόμους, κάνοντας έτσι τους πολίτες να αισθάνονται ασφαλής....Μια τρελή σκέψη πέρασε στιγμιαία απ τον νου μου....Μήπως τελικά να ωφελούμουν απ το γεγονός οτι δεν γνώριζαν το πρόσωπό μου? Η ιδέα του να γίνω ένας απο αυτούς για να πετύχω τον προσωρινό στόχο μου, δεν φάνταζε μακρινή. Το ποστερ της επικήρυξης μου ήταν διαδεδομένο στην north και την south blue ενώ τα νέα οτι ήρθα στην west θα αργούσαν να φτάσουν..Οι marines έπρεπε να επουλώσουν τις πληγές τους και να καλύψουν αυτά που έκανα στο νησί καθώς αν έβγαινε κάτι παρα έξω, θα δημιουργούταν ταραχή για την ασφάλεια..
Όταν έφτασα στο λιμάνι, άρχισα να ψάχνω κάποιον τρόπο για να ανέβω επάνω στις σκεπές.Μόλις βρήκα μια σκάλα μέσα σε ένα στενό, την εκμεταλλεύτηκα...Θα περίμενα εκεί να εμφανιστεί ο τύπος...Απ ότι είχα μάθει, περιπολούσε εδω
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest

PostSubject: Re: [Τέλος- Ιστορία Βιβλίου] ''CO'' [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Fri Apr 26, 2013 5:08 pm

Οι ώρες περνούσαν η μια μετά την άλλη επάνω στην σκεπή ... Απ το λιμάνι περνούσαν μόνο εμπορικά πλοία, και κυκλοφορούσαν μονο βρομιάρηδες ναυτικοί που μετέφεραν τα εμπορεύματα στις αποθήκες οι οποίες βρίσκονταν στις αποβάθρες...Παρ όλα αυτά, κάτι δεν πήγαινε καλά η τουλάχιστον έτσι νόμιζα μέχρι που είδα τον στόχο μου
Ήταν λεπτοκαμωμένος, αλλα με δυνατούς και γραμμένους μυες, οι οποίοι φαίνονταν μέσα απ την κάπα του...Δεν είχε την υπεροψία στο βλέμμα του, όπως οι υπόλοιποι κυβερνητικοί του νησιού .....Περπατούσε μεσα στην πόλη και εγώ τον ακολουθούσα περπατώντας προσεκτικά επάνω στις σκεπές ..Μπήκε σε ένα μαγαζί ...Ταβέρνα πρέπει να ήταν, δεν μπορούσα να δω καλα απο εδώ...
Περίμενα ως που να βγει, δεν θα διακινδύνευα την οπτική επαφή και την μάχη σώμα με σώμα με αυτόν και την ομάδα του ακόμα..Δεν ήμουν τόσο χαζός .
Η πόρτα άνοιξε....Βγήκαν δυο αντρες, σε άσχημη κατάσταση ...Κατευθύνθηκαν προς το στενό στο οποίο άρχισε να ξερνοβολάει ενώ ο δεύτερος περίμενε στην γωνία .Ξάφνου, ξεπρόβαλε και ο άντρας που παρατηρούσα ...Πετώντας του ένα μαχαίρι, τον χτύπησε στον λαιμό σκοτώνοντας τον ακαριαία , ενώ τον δεύτερο τον χτύπησε με το γόνατο στο κεφάλι .Δεν κατάλαβα τους λόγους του, όμως ένα ήταν σίγουρο....Δεν τηρούσε κατα γράμμα τους κανόνες των σαμουραι .Σίγουρα δεν με έβαλε να τον σκοτώσω για αυτό ο άντρας που μας την έστησε..Τι κρυβόταν εκεί άραγε?..Έβγαλα την φωτογραφία που μου είχαν δώσει ..Δεν υπήρχε πλέον αμφιβολία, δεν έκανα λάθος πριν, είχα ακολουθήσει τον σωστό..Ενεργοποίησα τους μηχανισμούς που βγάζουν τα μαχαίρια μου και πήδηξα απ την σκεπή....Λίγο πριν πέσω επάνω του, έκανε ένα βήμα στα πλάγια, λες και γνώριζε οτι κάτι πήγεναι να του επιτεθεί ...
Τι στο...?
Δεν πρόλαβε να ολοκληρώσει τα λόγια του ...Με το δεξί μου πόδι, ''κλάδεψα'' τα πόδια του, κάνοντας τον να πέσει κάτω , και αμέσως μετά , πριν προλάβει να πέσει, η να ανακτήσει την ισορροπία του , τον χτύπησα στον αυχένα κάνοντάς τον να χάσει τις αισθήσεις του .
όλα είχαν τελειώσει .Κάθε κανονικός άνθρωπος δεν θα ήταν σε θεση να σηκωθεί για μερικές ώρες .Άρχισα να περπατώ προς το μπαρ, οπου είχαμε συμφωνήσει την ανταλλαγή....Θα τους έφερνα εδώ, ωστε να είναι μάρτυρες της πράξης μου..ήλπιζα μόνο η κοπέλα να είναι μια χαρα
.
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest

PostSubject: Re: [Τέλος- Ιστορία Βιβλίου] ''CO'' [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Fri Apr 26, 2013 5:18 pm

Πράγματι περίπου είκοσι λεπτά αργότερα επέστρεψα ακολουθούμενος από δυο μαντραχαλαδες, τσιράκια του άλλου. Φτάσαμε στο σημείο που είχα ακινητοποιήσει τον τύπο και παραξενεμένος κοίταξα γύρω μου, δεν μπορούσα να πιστέψω αυτό που έβλεπα..Οχι μόνο δεν έβρισκα τον τύπο, άλλα και τα πτώματα των δυο άντρων που είχαν σκοτωθεί , είχαν εξαφανιστεί επίσης...
Νομίζεις πως είναι παιχνίδι αυτό που γίνεται?? Θες να πεθάνει ?? Αν το θες μπορούμε να τον κανονίσουμε εύκολα...!! είπε ένας από τους δυο ακοόλούθους με βάρια φωνή, Φαινόταν αρκετά νευριασμένος...
Προσπαθουσα να βρω κάποιον τρόπο να εξηγείτο ανεξήγητο, όμως κατά βάθος σκεφτόμουν πως μπορεί να εξαφανίστηκαν, μεσα σε είκοσι μονο λεπτά???
Δυο μαχαιριά πετάχτηκαν απ το πουθενά στους δυο φρουρούς, καρφωθήκαν στην καρδιά τους και έπεσαν νεκροί.. Κοιτούσα τριγύρω για να δω τον ύποπτο, όμως αυτός ήρθε απ τον αέρα. Πήδηξε απο το μπαλκόνι και προσγειώθηκε μπροστά στα μάτια μου .

Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest

PostSubject: Re: [Τέλος- Ιστορία Βιβλίου] ''CO'' [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Fri Apr 26, 2013 5:31 pm

Μια στάλα κρύου ιδρώτα είχε κυλήσει στην πλάτη μου ,κάνοντας με ν' ανατριχιάσω. Τι είχε συμβεί εδώ; ήμουν σίγουρος οτι τον είχα χτυπήσει αρκετά δυνατά ωστε να χάσει τις αισθήσεις του. Ο αντρας έκανε ένα βήμα προς το μέρος μου , και αμέσως σε θέση μάχης έβγαλα στο ένα χέρι το jackal ενω απ το άλλο ειχα ένα μαχαίρι. Ήξερα πως είχα μειονέκτημα σε αυτή τη μάχη αλλά ήμουν προ των πυλών ενώς τεραστίου όπλου, και δεν θα έκανα πίσω , έπρεπε να παλέψω. Αμέσως όρμισα στον τύπο με σκοπό να τον σκοτώσω μια και καλή.
Ο τύπος δεν περίμενε να του επιτεθω έτσι. Ή τουλάχιστον χωρίς να πει τίποτα ή να δηλώσει την πρόθεσή του. Υποσυνείδητα το ήξερε κι είχε προετοιμαστεί αλλά και πάλι ήλπιζε να μη χρειαζόταν να το κάνει η ήθελε ίσως να μιλήσει μαζί μου? Αποφεύγοντας τα χτυπήματα του αντιπάλου μου αποφάσισα πως θα τελείωνε τη μάχη γρήγορα πριν γινόταν αντιληπτή η παρουσία του.
Το ένα χέρι του τυπου βρέθηκε ξαφνικά περασμένο στον έναν κρίκο των χειροπεδών που είχα κρατήσει. Αμέσως αδυνάτισε σε μεγάλο βαθμό. Ξαφνιάστηκε απο την κίνησή μου.Αμέσως άδραξα την ευκαιρία και τον χτύπησα στη βάση του αυχένα ρίχνοντάς τον αναίσθητο για ακόμα μια φορά. Η τουλάχιστον έτσι ήλπιζα . Επανέλαβα ακόμα μια φορά την τελευταία κίνηση.

2 ώρες μετά

Η πόρτα του μαγαζιού του αρχηγού των κακοποιών χτύπησε. Παρουσιάστηκα με αυτόν που μου ζήτησαν.
-"Ορίστε Στον έφερα ζωντανό κι αναίσθητο να τον κάνει ότι θέλει. Μην ανησυχείς δεν μπορεί να κάνει τίποτα. Φρόντισα γι' αυτό. Δώσε μου τώρα την κοπέλα τώρα."
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest

PostSubject: Re: [Τέλος- Ιστορία Βιβλίου] ''CO'' [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Fri Apr 26, 2013 6:45 pm

Βλέπω πως τηρείς όντως τις συμφωνίες σου ... Θα πρέπει όμως να κάνεις και κάτι ακόμα για εμένα
Τον διέκοψα φέρνοντας το jackal στο κεφάλι του.
Α...όχι φίλε μου...Δεν κατάλαβες καλά.Οι άντρες σήκωσαν τις καραμπίνες τους προς το μέρος μου. Εγώ είμαι αυτός που θέτει τους όρους και ορίζει τους κανόνες του παιχνιδιού.
Άφησα το σώμα του άντρα στο έδαφος και προσπάθησα να ηρεμήσω σφίγγοντας τα δόντια μου ωστε να μην μιλήσω . Μία λάθος κίνηση και το βιβλίο ήταν χαμένο.Η γυναίκα δεν έπρεπε να πεθάνει .
Ακούω. απάντησα έπειτα απο λίγο
Φαίνεται πως το αγρίμι εξημερώθηκε. Λοιπόν ας περάσουμε στην δουλειά. Θα πας και θα δολοφονήσεις τον ηγέτη της πολιτοφυλακής .
Εντάξει.
Ο άντρας έμεινε άφωνος...Σχεδόν άνοιξε το στόμα του για να μου πει, ''τι έτσι απλά το δέχεσαι ? '' . Η αλήθεια είναι πως το είχα ξεστομίσει δίχως να τοπ σκεφτώ.. Το να δολοφονούσα τον άντρα που μου ζήτησε, ήταν σαν να διασφάλιζα πως η έξοδός μου απο το νησί θα ήταν αδύνατη.
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest

PostSubject: Re: [Τέλος- Ιστορία Βιβλίου] ''CO'' [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Fri Apr 26, 2013 7:19 pm

Αυτό?
Ναι...Μπορεις να πηγαίνεις .
Έτσι ξεκίνησα να φεύγω...Αφου οι πόρτες έκλεισαν απο τους φρουρούς, κατέβηκα την σκάλα και βγήκα απο το μαγαζί . Η θέση της κράτησης της κοπέλας είχε αλλάξει...Ευτυχώς
Κατευθύνθηκα προς το στενό δίπλα απ το μαγαζί και άνοιξα τον κάδο..Απο μέσα έβγαλα έναν σάκο τον οποίο είχα πετάξει εκεί , το δίωρο που έκανα για να φέρω τον άντρα εδώ. Είχα χρησιμοποιήσει την ώρα που περίμενα να νυχτώσει ωστε να μεταφέρω το σώμα, για να πάω και να αγοράσω τρεις συμπιεσμένες φιάλες με μονοξείδιο του άνθρακα και δυο μάσκες..Ήμουν αρκετά χρόνια στον υπόκοσμο , ωστε να ξέρω πως η δουλειά δεν θα τελείωνε με καλό και ομαλό τρόπο. Αφου τσέκαρα πως τα αντικείμενα ήταν ακόμα μέσα, έβαλα τον σάκο στην πλάτη . Εκτός απο τα προαναφερόμενα, είχα αγοράσει ένα τετράγωνο κομμάτι χυτοσίδηρου 1 μέτρου πλάτους και ύψους λίγων εκατοστών , αλυσίδες , κλειδαριές και ένα σκοινί .Αφού σκαρφάλωσα στην κορυφή του κτηρίου, έδεσα το σκοινί στην καμινάδα και ακούμπησα το κομμάτι του χυτοσίδηρου στο ίδιο μέρος. Υπήρχε ένα μικρό κομμάτι περίπου ενός μέτρου, οπου υπήρχε τζάμι, ωστε να μπαίνει ο ήλιος μέσα απο το ταβάνι.Άφησα και τον σάκο εκεί, έπειτα κατέβηκα πάλι στο στενό.
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest

PostSubject: Re: [Τέλος- Ιστορία Βιβλίου] ''CO'' [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Fri Apr 26, 2013 7:35 pm

Έβγαλα το κεφάλι μου προσεκτικά απο την γωνία ωστε να δω τους φρουρούς της κεντρικής πόρτας . Πέταξα μία πέτρα προς την άλλη μεριά, κάνοντας τους να κοιτάξουν προς εκείνη την κατεύθυνση. Κινούμενος γρήγορα, έπιασα τον πρώτο απ το κεφάλι και του το γύρισα, καταστρέφοντας του την σπονδυλική στήλη. Αφού τον άφησα κάτω, χτύπησα με τον αγκώνα μου τον άλλο στο στομάχι και μόλις λύγισε, το γόνατό μου βρέθηκε με δύναμη στο πρόσωπό του κάνοντάς τον να πέσει κάτω , να χτυπήσει το κεφάλι του στο έδαφος και να μείνει στον τόπο.
Έβγαλα τις αλυσίδες απ την ζώνη μου, και άρχισα να δένω τα χερούλια της πόρτας μεταξύ τους..Μόλις τελείωσα και με τις κλειδαριές, άρπαξα τα πτώματα και τα πήγα στο στενό οπου τα ξεφορτώθηκα μέσα στον κάδο.
Για ακόμα μια φορά, σκαρφάλωσα στην οροφή. Έβγαλα τις φιάλες και τις έβαλα να ρίχνουν το περιεχόμενό τους μέσα στον εξαερισμό του κτηρίου...Σε λίγη ώρα θα ήταν όλοι νεκροί απο αυτό το άχρωμο και άοσμο , δηλητηριώδες αέριο ..όλο μου το σχέδιο θα πήγαινε χαμένο χωρίς αυτό
Τύλιξα ένα κομμάτι πανιού στο χέρι μου και αφού φόρεσα την μάσκα οξυγόνου, έσπασα την γυάλινη οροφή.
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest

PostSubject: Re: [Τέλος- Ιστορία Βιβλίου] ''CO'' [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Fri Apr 26, 2013 8:04 pm

Η κοπέλα ήταν μόνη της στο δωμάτιο, αλλα οι φρουροί ήταν ακριβως έξω απ την πόρτα. Έβαλα την μάσκα στην Victoria .Η πόρτα άνοιξε. Ο πρώτος άντρας προσπάθησε να μπουκάρει μέσα, όμως του φύτεψα μια σφαίρα απ το calsull ανάμεσα απ τα μάτια. Ο δεύτερος είχε την τύχη να ζήσει μετά το χτύπημα, αφού και οι δυο σφαίρες μου τον πέτυχαν στο δεξί μέρος του στήθους του.. Έκλεισα την πόρτα με το πόδι μου.Αυτή την ώρα, η κοπέλα είχε ηδη ανέβει στην οροφή απο το σκοινί.
Πήρα το πτώμα του ενός άντρα, του έκοψα το κεφάλι και με το αίμα του, εγραψα το όνομά μου στον τοίχο.
Όταν έφτασα και εγώ επάνω, κόψαμε το σκοινί και έβαλα σαν καπάκι το κομμάτι του χυτοσιδήρου στο μέρος που είχα σπάσει το τζαμι.
Κατεβήκαμε απο την σκεπή και αρχίσαμε να τρέχουμε προς το λιμάνι....
Πρέπει να φύγουμε γρήγορα... Έχω ξεχάσει που είναι η βάρκα μου, έχεις κάποιον τρόπο για να φύγουμε?
Ναι, , εκείνη την βάρκα, είπε δείχνοντας μια βαρκα με ρωζ σημαία .
Χωρίς να χάσουμε άλλο χρόνο, ανεβήκαμε στην βάρκα. Αφού έκοψα το σκοινί που την κρατούσε στο λιμάνι,έσπρωξα την αποβάθρα με ένα κουπί ωστε να ξεκινήσουμε να απομακρυνόμαστε κάπως
Πως μπορώ να σου ξεπληρώσω το καλό που μου έκανες? ρώτησε
Δώσε μου το βιβλίο που ανέφερες πριν , είπα ενώ συνέχιζα να εχω την πλάτη μου γυρισμένη προς αυτή.
Θα το έκανα...Αλλα δεν μπορω.
Και ποιος ο λόγος? δεν ειπες πως...σε βαραίνει ?
Ένας βαρύς γδούπος ακούστηκε πίσω μου. Όταν γύρισα την είδα στα γόνατα.. Άρχισε να βήχει. Το σαδιστικό μου χαμόγελο δεν άργησε να εμφανιστεί.
Τι έγινε. Seras?
Η δύναμή της την είχε εγκαταλείψει. Έπειτα απο μερικές αποτυχημένες προσπάθειες να πάρει ανάσα, ξεψύχησε επάνω στην βάρκα . Στην μάσκα της, δεν είχα βάλει οξυγόνο. αλλα μονοξείδιο του άνθρακα, όπως υπήρχε και στις φιάλες . Όπως είχα μαντέψει, όταν είχα γυρισμένη την πλάτη μου, ήθελε να με δολοφονήσει. Η απόδειξη ήταν πως με το δεξί της χέρι είχε μόλις ξεθηκαρίσει το μαχαίρι της. Την πλησίασα και έψαξα τις τσέπες της.
Όπως το περίμενα...Μία επαγγελματίας δολοφόνος της οργάνωσης. πέταξα την διακριτική κονκάρδα της Οργάνωσης στην θάλασσα.. Είχα καταλάβει πως κάτι δεν πήγαινε καλά με αυτή...Το άλμα που είχε κάνει, αλλα και η προσεδάφιση τότε όταν ξεφύγαμε σε εκείνο το στενό δεν θα μπορούσαν να γίνουν απο κάποιον που δεν έχει λάβει ειδική εκπαίδευση.
Στην καμπίνα της βρήκα ένα κουτί, το οποίο μέσα περιείχε ένα βιβλίο. Το βιβλίο για τα devil fruit.Αφού το ξεφύλλισα κατάλαβα πόσο σημαντικό ήταν
Έβγαλα το μικρό den den mushi απ την τσέπη μου
Alucard, που ήσουν? Νομίζαμε οτι σε έπιασαν..Ακούστηκε η γνώριμη φωνή του Drake
Είμαι σε μια βάρκα και φεύγω απ το νησί. Να με περιμένετε στα ανοιχτά του λιμανιού.

Την επόμενη μέρα, απλοί πολίτες που πήγαν να επισκεφτούν το μπαρ, μη γνωρίζοντας τι είχε συμβεί, βρέθηκαν προ των πυλών ενός φρικιαστικού εγκλήματος που είχε συμβεί στο μέρος.Η πολιτοφυλακή, μετά απο εκτενείς απαιτήσεις κάλεσε τους Marine στο νησί τους, και οι τελευταίοι έριξαν όλο το φταίξιμο στον Alucard.

Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: [Τέλος- Ιστορία Βιβλίου] ''CO'' [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   

Back to top Go down

[Τέλος- Ιστορία Βιβλίου] ''CO'' [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
View previous topic View next topic Back to top 
Page 3 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next