Greek One Piece Role Playing Game

HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest

None

Most users ever online was 26 on Sat Nov 14, 2015 6:26 pm
Affiliates

Search

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Ομάδες Ναυτικών
Justice Demand
Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack

Share | 

[Τέλος- Ιστορία Βιβλίου] ''CO'' [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
Επισκέπτης
Guest

PostSubject: Re: [Τέλος- Ιστορία Βιβλίου] ''CO'' [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Tue Apr 23, 2013 9:31 pm

Λοιπόν , τι σε φέρνει σε ένα μέρος τόσο μακριά από το Elfheim? Πρόσθεσε έπειτα απο μια αμήχανη σιγή
Έμεινα σκεπτικός.ίσως να μπορούσα να την βοηθήσω με τον στόχο και το πεπρωμένο της .όμως πριν γίνει αυτό, έπρεπε να της πω όλη την αλήθεια . Το να ανοιχτεί σε έναν ξένο και ειδικά ξένο ο οποίος είναι πειρατής γι αυτό το θέμα των όπλων, η πολύ ισχυρή θα ήταν η πολύ χαζή.
Είναι μια μεγάλη ιστορία .Εαν θέλεις θα σου την διηγηθώ, όμως πρέπει να μου υποσχεθείς πως ότι και αν ακούσεις απο εμένα, δεν θα βγει παραπέρα .
Έγνεψε καταφατικά, δείχνοντάς μου οτι θα πράξει ότι της είπα
Κατ αρχήν σου είπα ψέμα για το όνομά μου. Είμαι ο ALucard.Πριν πάρα πολλά χρόνια, ήμουν ένα απλό χωριατόπαιδο.Ζούσα μια πολύ ηρεμη, απλή και όμορφη ζωή , αν και τα οικονομικά μας δεν ήταν καθόλου καλα.Έμενα με τον πατέρα μου, τον παππού μου και τον μικρό μου αδερφό σε ένα σπίτι κοντά στα βουνά του Elfheim, τα stormbring.Οι δυο μεγαλύτεροι της οικογένειας δούλευαν στα χωράφια και εγώ απο τα 14 μου, έβγαινε για κυνήγι , ωστε να έχουμε να φαμε κρεας η να το εμπορευθούμε για πράγματα που πιθανόν να χρειαστούμε.Γι αυτό πήγαινα στα βουνά..Δεν πατούσε κανένας εκεί λογο των θρύλων που υπάρχουν για τα καταραμένα εκείνα βουνά .2 χρονια μετά έγινε κάτι το ακατανόητο.Μια κρυα χειμωνιάτικη νύχτα, κυνηγούσα στα βουνά.Έλειπα 6 μέρες απ το σπίτι και έπρεπε να φέρω οπωσδήποτε φαγητό
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest

PostSubject: Re: [Τέλος- Ιστορία Βιβλίου] ''CO'' [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Tue Apr 23, 2013 9:36 pm

Ξαφνικά ακούστηκε μια μεγάλη έκρηξη απο την κορυφή ενός βουνού.Ήταν αρκετά ισχυρή ωστε να διώξει ολόκληρο το κοπάδι.Καταριόμουν την ώρα και την στιγμή που έγινε αυτό.Έτσι νευριασμένος, άρχισα να ανεβαίνω στην κορυφή, αποφασισμένος να μάθω τι έγινε..Εκεί συνάντησα 3 άντρες.Ένας απο αυτους σκότωσε τους άλλους δυο..Απ ότι είχα κρυφακούσει, έψαχναν για έναν θησαυρό και ένα πολύτιμο σπαθί.Την ώρα που έφευγε, με είδε και πήγε να με σκοτώσει.Εκείνη την ώρα , λίγο πριν με ακουμπήσει, τον χτύπησε ένας μυστήριος άντρας, αφήνοντας τον αναίσθητο.Δεν κατάφερα ποτέ να μαθω ποιος ήταν.
Παρ όλα αυτα, το κακο είχε γίνει.Την ώρα που πήγαινε να με χτυπήσει ο άλλος, πέταξε μερικές σταγόνες αίμα καταλάθος πάνω μου.Έτσι, την επόμενη μέρα, καθώς κατέβαινα απ τα βουνά, συνάντησα 2 φρουρούς.Αυτοι οι δυο με φυλάκισαν και πήγαν μαζί με άλλους να ερευνήσουν αυτά που τους είπα
Οι φρουροί το μονο που βρήκαν ήταν δυο πτώματα.Έτσι κατηγόρησαν εμένα για φόνους, τους οποίους δεν έκανα.Συνεδρίαζαν επι ώρες για μένα, πολίτες και Βασιλιάς.Με βρήκαν ένοχο και με καταδίκασαν σε θάνατο δι απαγχονισμό.Ευτυχώς για μενα , πειρατές επιτέθηκαν στην πολη την ιδια μέρα έπειτα απο εντολές του Drake, και μια κανονιά άνοιξε μια τρύπα στον τοίχο, απο τον οποία διέφυγα.Ο Drake δεν σταμάτησε εκεί. Με βοήθησε να αποδράσω δίνοντας μου μια βάρκα, όμως πριν απο αυτό βεβαιώθηκα πως η οικογένεια μου ήταν καλα.Δεν τους βρήκα όλους..
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest

PostSubject: Re: [Τέλος- Ιστορία Βιβλίου] ''CO'' [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Tue Apr 23, 2013 9:38 pm

Μονο τον μικρό αδερφό μου.Αφου σκότωσα 2 πειρατές για να τον προστατέψω, του έδωσα το τόξο μου και του είπα να κρυφτεί στο δάσος.Δεν γνωρίσω τι απέγινε και έτσι έστειλα έναν δικό μου να τον βρει , αυτη τη στιγμή που μιλάμε.
Ήθελα εκδίκηση από κάθε πολίτη του νησιού που τότε ψηφίσαν εναντίων μου στην συνεδρίαση. Μου στέρησαν μια ήρεμη ζωή, και με καταδικάσαν να γίνω ένας άνθρωπος χωρίς αισθήματα.Έτσι σχεδίαζα την επιστροφή μου.
Όχι μόνο για να γυρίσω και να δουλέψω, άλλα να καταστρέψω το νησί και μαζί με αυτό, όλους τους κατοίκους του.Διψούσα για αίμα και εκδίκηση...Σχεδίασα το τι θα κάνω προσεκτικά, και έτσι περασε ο καιρος..Περίπου ένα μήνα πριν, έφτασα στο Elfheim.Εκεί σχεδίαζα να γίνω ενα με την Black Claw, μια οργάνωση εγκληματιών ωστε να με προμηθεύσουν δυναμίτες.Δεν έγινε ακριβώς όπως το περίμενα η δουλειά.. Οι black claw άρχισε να με κυνηγά αφού σκότωσα 2 από τα ηγετικά τους μελη, η δουλειά μου γινόταν δυσκολότερη.Ο Alexander απ την άλλη, ένας σύμμαχος μου, με πρόδωσε στους Black Claw, περιμένοντας πλούτη, όμως τον εξαπάτησαν και έτσι βρεθήκαμε και οι δυο σε ένα κελί
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest

PostSubject: Re: [Τέλος- Ιστορία Βιβλίου] ''CO'' [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Tue Apr 23, 2013 9:45 pm

Παρ ολα αυτα, κατάφερα να μας ελευθερώσουν..Αυτο συνέβη καθώς έκανα τους πολίτες να αισθανθούν ανασφάλεια και δημιούργησα αναρχία στην πόλη..Έκαψα το μεγαλύτερο πλοιο του Βασιλια, έκαψα την αποθήκη πυρομαχικών, δολοφόνησα μερικούς πολίτες και ετσι αναγκαστήκαν καλέσουν τους marines, αυτο ευτυχώς έγινε πριν με πιάσουν.
ήπια λίγη απο την μπύρα μου
.Τους υποσχέθηκα οτι θα τους βοηθήσω να διώξουν τους marines λέγοντας τους ένα πολύ κάλο σχέδιο το οποίο θα μας ωφελούσε όλους και κυρίως αυτούς...Τους έπεισα να βάλουμε δυναμίτες κάτω απ το λιμάνι, όμως οταν φτάσαμε εκεί διέταξα τους άντρες μα τα βάλουν κάτω απ όλη την πόλη...Την επόμενη μέρα έγινε όλη η δουλειά...Μόλις το πλοίο των marines έφτασε το έζωσα με εκρηκτικά και κατευθύνθηκα προς το παλάτι του βασιλιά για να τον δολοφονήσω...Τελικά τα κατάφερα..

Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest

PostSubject: Re: [Τέλος- Ιστορία Βιβλίου] ''CO'' [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Tue Apr 23, 2013 9:49 pm

Μόλις έφτασα εκει ,. σκότωσα 6 φρουρούς του και εβαλα τον ιδιο να πάρει στα κεντρικά της βάσης των marine στην south blue..τον δολοφόνησα μόλις εδωσε τον κωδικό τους και τους μίλησα.. Τους προειδοποίησα οτι η εποχή μου τωρα αρχίζει και πως είναι ανίκανοι να τα βάλουν μαζί μου..Τους έκανα και μια επίδειξη δυναμίτης εκείνη την ώρα , ενεργοποιώντας τον πυροκροτητή που ηταν για τα εκρηκτικά του καραβιού...Για να μην μπω σε περαιτέρω λεπτομέρειες , το κατέστρεψα και μετα έφυγα απ το παλάτι..Στην διαδρομή μου για το σπίτι, άρχισα να καιω. το δάσος ωστε και οι πολίτες να μην μπορούν να έρθουν εκει , άλλα και να μην μπορεί να με ακολουθήσει κάνεις απο στεριά...Πριν φύγω με την βάρκα του alexander, κατέστρεψα και το σπιτι. Διέταξα τον Alexander να πάει λιγα χιλιόμετρα εξω απ το λιμάνι..Ήθελα να το δω να καταστρέφετε οπως και εγινε...
Επικράτησε σιγή...
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest

PostSubject: Re: [Τέλος- Ιστορία Βιβλίου] ''CO'' [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Tue Apr 23, 2013 10:07 pm

Αυτή τη στιγμή βρίσκομαι σε ένα νησί όπου ένας από τους αρχηγούς των αντίπαλων οικογενειών ζουν, δεν πρέπει λοιπόν να καταλάβει ότι είμαι εδώ για αυτό ότι και αν ακούσεις δεν θέλω να μιλήσεις σε κανέναν μέχρι να φύγεις από αυτό το νησί. Τους τελευταίους μήνες βλέπω κάποια..οράματα. Δεν ξέρω τι ακριβώς τα ενεργοποιεί και τι σημαίνουν αλλά νομίζω πως μπορούν να με οδηγήσουν κάπου...είσαι το μόνο άτομο που το λέω αυτό, ξέρω ότι τα οράματα είναι ο προάγγελος της τρέλας αλλά αυτά που βλέπω νομίζω είναι μηνύματα από το παρελθόν.Για όλα φταίει αυτό το βιβλίο... Είναι ένα ειδικό βιβλίο για το οποίο θα πλήρωναν αρκετά
Συνέχισε ωστε να σπάσει την σιγή. Πριν πει για τα ''οράματα'' φάνηκε πως το αποκάλυπτε για πρώτη φορά σε άνθρωπο, απ τις συσπάσεις των μυών του προσώπου της, που έκαναν το πρόσωπό της να εκφράζει ακριβώς αυτό που ένιωθε. Ένα ένα χαμόγελο έκανε την εμφάνισή του στο πρόσωπό μου. Τόσο αχνό που δεν το καταλαβε καν....Ενδιαφέρον.Ωστε θα πλήρωναν πολλά.
Όταν λες πολλά, για τι ποσο μιλάμε?
Για εκατομμύρια.. Δεν είναι ένας απλός οδηγός η κάποιο μυθιστόρημα... Είναι ένα βιβλίο των devil fruits..Μακάρι να μην το είχα βρει ποτέ.
Όση ώρα μιλούσαμε για το βιβλίο είχα ξεχάσει τους άνδρες που μας είχαν επιτεθεί νωρίτερα, δεν έμοιαζαν σημαντικοί για να σκεφτόμαστε γι αυτούς.κάναμε όμως λάθος, ένα λάθος που θα το πληρώναμε ακριβά. Οι ληστές άνηκαν σε μια συμμορία της Yamagata που δρούσε υπόγεια, όπως και η οργάνωση και το μπαρ στο οποίο βρισκόμασταν άνηκε στον αρχηγός τους. Δεν του πήρε πολύ ώρα να μας εντοπίσουν, έτσι μέσα σε ελάχιστα λεπτά το μπαρ είχε γεμίσει με μέλη της συμμορίας, φυσικά δεν καταλάβαμε τίποτα μέχρι ο αρχηγός τους να μπει στο μπαρ. Μόλις έγινε αυτό όλοι οι άνθρωποι σηκώθηκαν εκτός από εμένα και την κοπέλα. Ο αρχηγός τους δεν έχασε χρόνο και ξεκίνησε να μιλάει

Last edited by DIRK on Fri Apr 26, 2013 7:36 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest

PostSubject: Re: [Τέλος- Ιστορία Βιβλίου] ''CO'' [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Wed Apr 24, 2013 12:11 pm

Φαίνεται ότι έχω δύο μεγάλα ψάρια στη λίμνη μου.Ο θρυλικός Alucard και η πριμαντόνα των όπλων μαζί. Ακούγεται σαν άσχημη ρομαντική νουβέλα. Θα έπρεπε να σας σκοτώσω για αυτό που κάνατε στους άνδρες μου.
Με αυτά του τα λόγια όλα τα μέλη της συμμορίας τράβηξαν τα όπλα τους και ετοιμάστηκαν να μας επιτεθούν.
Όμως δεν θα το κάνω. μπορείτε να φανείτε χρήσιμοι για τους στόχους μου. Θα σας κάνω λοιπόν μια προσφορά.
Δεν είχαμε πολύ χρόνο. Η κοπέλα με κοίταξε σαν να μου έλεγα να μιλήσω εγω. Απλά κούνησα το κεφάλι μου για να δείξω ότι τον ακούω...
Μου φαινόταν γνωστή η φωνή του, όμως η μνήμη μου δεν με βοηθούσε ιδιαίτερα . Ίσως τον είχα συναντήσει στο παρελθόν
Εαν καταφέρεις και σκοτώσεις τον Todo Heisuke, τον αρχηγό μιας ομάδας πολιτοφυλακής και θα την αφήσω ελεύθερη..
Με μία κίνηση του χεριού του, υπέδειξε κάτι στους άντρες του ..Κάποιος μου έφερε μια φωτογραφία του
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest

PostSubject: Re: [Τέλος- Ιστορία Βιβλίου] ''CO'' [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Wed Apr 24, 2013 12:16 pm

Ένας μεταλλικός ήχος, ήρθε να καλύψει αυτόν , των βημάτων...Δυο άντρες στάθηκαν μπροστά της oι οποίοι κρατούσαν κάτι χειροπέδες σε ανοιχτό γκρίζο χρώμα.Απο αυτό υπέθεσα πως ήταν καιρόσεκι , ένα υλικό το οποίο ήταν καταστροφικό για τους χρήστες φρούτων του διαβόλου, όπως αυτή ...Δεν έπρεπε να αφήσω κάτι τέτοιο να συμβεί..
Μόλις ο άντρας πήγε να την ακουμπήσει , τέντωσα το αριστερό μου χέρι και έφερα την λεπίδα του μαχαιριού μου χιλιοστά μακρυά απ τον λαιμό του
έμενα ανέκφραστος όσο οι άντρες σήκωσαν τις καραμπίνες τους προς τα εμένα. Εξάλλου δεν φοβόμουν
Τι συνέβη? θα παραβιάσεις την συμφωνία ακόμα δεν έγινε?
Πρέπει να παίξεις με τους σωστούς όρους εαν κάνεις μια συμφωνία.
Τι θα γίνει αν δεν το κάνω? ρώτησε με ειρωνικό τόνο
Νευριασμένος σήκωσα το δεξί μου χέρι με το Jackal στοχεύοντας τον
Μάντεψε..
Οι άντρες πλέον, στόχευαν μόνο εμένα...Κατέβασα και τα δυο χέρια μου ως ένδειξη συμβιβασμού
Θα της περάσω εγώ τις χειροπέδες .Και δεν το διαπραγματεύομαι .
Κούνησε το χέρι του ως ένδειξη αδιαφορίας

Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest

PostSubject: Re: [Τέλος- Ιστορία Βιβλίου] ''CO'' [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Wed Apr 24, 2013 11:13 pm

Με μια απότομη κίνηση , τις πήρα στα χέρια μου .Στάθηκα αντικριστά στην κοπέλα με πλάτη προς τους άντρες ,ενώ προσπιούμουν πως τις ξεκλείδωνα.Αστραπιαία, έβαλα τις χειροπέδες μέσα στην κάπα μου και έβγαλα κάποιες άλλες, που είχα κλέψει στο ταξίδι μου στην Desatoya.
Τις της φόρεσα και κλείδωσα τους καρπούς της μέσα.Τότε, χωρίς κανένας να περιμένει αυτή μου την κίνηση, έπεσα επάνω της σαν να την αγκαλιάζω (έτσι φαινόταν στους πίσω) , ενώ το δεξί μου χέρι μπήκε μέσα στην δεξιά της τσέπη.Η κάπα μου κάλυπτε τις κινήσεις των χεριών μου καθως το ύψος μου ήταν αρκετά μεγαλύτερο απο την γυναίκα, άρα και τα ρούχα μου.
Τι συγκινητικό.Αναφώνησε ο ηγέτης τους νομίζοντας πως αντίκριζε μια σκηνή μελοδράματος .
Τράβηξα δυο φιαλίδια απο το περίεργο δηλητήριο που είχε χρησιμοποιήσει πιο πριν, και έβαλα το ένα στα χέρια της, ενώ το άλλο στην τσέπη μου .
Πριν φύγω,της είπα στο αυτί, τόσο σιγά ωστε να μην μπορεί κανένας να με ακούσει...
Δεν θέλω σχόλια για αυτό μετά.Έχε μου εμπιστοσύνη, θα επιστρέψω σύντομα, όμως θέλω και την βοήθεια σου .όταν έρθει η κατάλληλη στιγμή ,χρησιμοποίησε το φιαλίδιο και τις δυνάμεις του φρούτου σου για να ξεφύγεις . Με αυτές τις χειροπέδες που σου έβαλα, θα μπορείς να το κάνεις.Είναι απο πλαστικό και σπάνε εύκολα.Μόνο η αλυσίδα είναι μεταλλική .
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest

PostSubject: Re: [Τέλος- Ιστορία Βιβλίου] ''CO'' [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Wed Apr 24, 2013 11:20 pm

Δεν ήταν εύκολο να με εμπιστευτεί αμέσως και αυτό φάνηκε , όμως δεν είχε άλλη επιλογή. Έσφιξε την φιάλη στον καρπό της και ψιθύρισε στο αυτί μου.
Θα περιμένω την κατάλληλη στιγμή, ελπίζω μόνο να έχεις ένα καλό σχέδιο, επίσης να είσαι πολύ προσεχτικός με αυτόν τον Samurai.Για να είναι αρχηγός ομάδας δεν είναι εύκολος αντίπαλος ούτε ευχάριστος συνομιλητής.
Η συμμορία φαινόταν ανήσυχη, ίσως είχε υποψιαστεί ότι κάτι σχεδιάζαμε .Αυτό φάνηκε να το καταλαβαίνει και η κοπέλα, έτσι μου είπε με φωνή λες και ετοιμαζόταν να κλάψει.
Σε παρακαλώ αγάπη μου βιάσου, δεν θέλω να μείνω πολύ ώρα μόνη με αυτούς τους άνδρες.και αυτές οι χειροπέδες με κάνουν να αισθάνομαι τόσο άσχημα, ποίος ξέρει τι μπορεί να κάνουν με ένα κορίτσι σαν και εμένα. Αλλά θα δείξω αξιοπρέπεια για 'σένα, απλά φύγε και φέρε το κεφάλι αυτού του αντρα.
Εντάξει ....γλυκιά μου
Το κόλπο φάνηκε να πετυχαίνει καθώς οι ληστές σταμάτησαν να μας προσέχουν και οι υποψίες του εξαφανίστηκαν δίνοντας στις εκφράσεις τους έναν διαφορετικό τόνο, λες και ήθελαν να πούνε την κακία τους. Στο τέλος ένας από τους φρουρούς του αρχηγού τους, ένας τεράστιος φαλακρός άνδρας έπιασε από το μπράτσο και σήκωσε όρθια την γυναίκα .
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: [Τέλος- Ιστορία Βιβλίου] ''CO'' [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   

Back to top Go down

[Τέλος- Ιστορία Βιβλίου] ''CO'' [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
View previous topic View next topic Back to top 
Page 2 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next