Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 10 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 10 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Αρχή]Yosh...My first adventure![ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5  Next
AuthorMessage
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή]Yosh...My first adventure![ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: [Αρχή]Yosh...My first adventure![ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή]Yosh...My first adventure![ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Apr 06, 2013 1:29 pm

Πρόλογος: Αρχικά , είμαι ο Azazel D. Drake και έχω ξεκινήσει ένα νέο ταξίδι , με σκοπό να κάνω το μεγαλύτερο , ωραιότερο και πιό συναρπαστικό ταξίδι στον κόσμο , αποκτόντας έτσι την μεγαλύτερη δύναμη... Πρίν μέρες είχα δανιστεί μία βάρκα απο ένα μαγαζί στην East Blue , και άρχισα έτσι να ταξιδεύω... Το ταξίδι μου απ'ότι φάνηκε ήταν λίγο περίεργο απο την στιγμή που έγασα τον δρόμο! Παρόλο που είμαι πλοηγός .... Τέλος πάντων, έπειτα απο 3 μέρες συνεχόμενες στην θάλασσα , μετά απο έναν τυφώνα που ξέσπασε , κατέντησα να ξυπνίσω σε ένα περίεργο νησί που δέν είχα ξαναδεί ποτέ μου..

ΙΣΤΟΡΙΑ :
Spoiler:
Εε?! Τί ...Τί στο καλό?! Π..Πού βρίσκομαι... είπα ενώ ξαφνικά ξύπνησα σε μία ακτή , έχοντας δίπλα μου μία σπασμένη βάρκα , ή μάλλον καλύτερα την σπασμένη μου βάρκα... Ενώ προσπάθησα να σηκωθώ , ένιωσα έναν μικρό πόνο στο δεξί μου χέρι... Όταν κοίταξα , ήτανε μία μεγάλη πληγή , που απ'ότι φαινόταν προκλήθηκε απο κάτι κοφτερό , για παράδειγμα ένα σπαθί ή ένα ξύλο... Οτιδήποτε... Μετά από λίγο ένιωσα και έναν πόνο στο πίσω μέρος του κεφαλιού... Ακούμπησα εκεί και ήταν ένα καρούμπαλο...
Γκρρ.. Μα πού έμπλεξα πάλι?! Λογικά , αυτό το καρούμπαλο ήταν ο λόγος που ήμουν λιπόθυμος ... Σηκώθηκα τότε , κοίταξα αριστερά και ήταν απλά η υπόλοιπη παραλία... Κοίταξα τότε δεξιά και είδα , λίγο μακρυά βέβαια , έναν φάρο , και απ'όσο είχα καταλάβει ήταν ένα λιμάνι.. Άρχισα τότε να τρέχω προς τα εκεί , και όσο πλησίαζα παρατηρούσα ένα.. Ενα.. Πώς να το πώ... Ένα .. ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ?! Τί στο καλό έκανε ένα εστιατόριο στο λιμάνι?!


Last edited by Ryo D. Amidamaru on Sun Apr 07, 2013 1:30 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή]Yosh...My first adventure![ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Αρχή]Yosh...My first adventure![ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή]Yosh...My first adventure![ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Apr 06, 2013 1:36 pm

Όταν μετά απο λίγο έφτασα λαχανιασμένος , βγήκε ένας τύπος ξανθός , ψηλός με γιαλιά και ένα κουστούμι , φωνάζοντας :
ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΟ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ ΜΑΣ! Με περίεργο βλέμμα τον κοίταξα και είπα , όταν κατάλαβα πως δέν έκανα λάθος και τελικά ήταν ένα εστιατόριο..
Χμμ... Εστιατ..Εστιατόριο!? Τί δουλειά έχει ένα εστιατόριο έρημο εδώ στο λιμάνι!? Τότε ο τύπος με κοίταξε με περίεργο βλέμμα και είπε :
[Αρχή]Yosh...My first adventure![ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] 2752050184 Μ..Μα..Μα καλά δεν ξ..Δεν ξέρετε το εστιατόρειό μας?! Το καλύτερο της North Blue , το οποίο είναι φημισμένο για τα νόστιμα , γευστικά , τέλεια και φυσικά σπάνια ψάρια της , και τα πεντανόστιμα σε άρωμα και γεύση κρασιά μας?!
Τ..ΤΙΙΙΙ!?...
Τ..Τα πεντανόστημα ψάρια και κρασιά...
Τ..ΤΗΣ NORTH BLUE!?!?!?!
Μ..Μα φυσικά εξάλλου-. Τότε τον διέκοψα τρομαγμένος και είπα ξανά :
Τ..ΤΗΣ NORTH BLUEEEE!? Σίγουρα έχει γίνει κάποιο λάθος! με αδιάφορο βλέμμα είπε τότε :
Αχ.. Τουρίστας είναι.... Τσάμπα του δίνω σημασία... Τότε ενώ γύρισε και πήγε να μπεί μέσα στο εστιατόρειο , τον έπιασα απο το χέρι και τον τράβηξα... Ενώ γύρισε το κεφάλι του και με κοίταξε , του είπα :
Π..Περίμενε ένα λεπτό!
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή]Yosh...My first adventure![ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Αρχή]Yosh...My first adventure![ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή]Yosh...My first adventure![ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Apr 06, 2013 1:46 pm

Δ..ΔΗΛΑΔΗ ΘΑ ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ ΕΣΤΙΑΤΟΡΕΙΟ ΜΑΣ?! τότε του είπα :
Όχι.. Όχι περίμενε.. Θέλω να μου εξηγίσεις.. Πού είμαι!? Εγ..Εγώ απλά σάλπαρα με την βάρκα που δανείστηκα απο τον Sabu , τον τύπο στο λιμάνι του Gecko Island , στην East Blue!
Κ..και πώς έφτασες ώς εδώ απο την East Blue!?!
Δ...Δεν ξέρω.. [Αρχή]Yosh...My first adventure![ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] 4141821756 .. Για την ακρίβεια σάλπαρα 3 μέρες... Μέχρι που χθές.. Χθές δεν θυμάμαι τί έγεινε.. Πάντως έχασα τον δρόμο... Και έχω χτυπίματα στο σώμα μου.. Δέν ξέρω απο πού!....Σε παρακαλώ βοήθαμε και θα επισκεφθώ το εστιατόριό σου , μιάς και πειναώ εφόσον τόσες μέρες δέν έτρωγα και πολύ..
Π..Πού είναι η βάρκα σου?!
Εμμ.. Εκεί.... Εκεί μακρυά... Είναι κατεστραμμένη... Τί συνέβει άραγε!? Σέ παρακαλώ βοήθησε με! Τότε με κοίταξε με γουρλωμένα τα μάτια τρομαγμένος και είπε :
Κ..ΚΑΤΕΣΤΡΑΜΜΕΝΗ!?!!? ΕΙΣ..ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ!? Τρομαγμένος και εγώ πιστεύοντας πως έγινε κάτι σοβαρό επειδή η βάρκα μου ήταν κατεστραμμένη είπα :
Εχμμ.. Ναί κατεστραμμένη.. Εξήγισέ μου σε παρακαλώ... Τότε με τράβηξε και έτρεξε προς το εστιατόρειο..
Πάμε και θα σου πώ!
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή]Yosh...My first adventure![ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Αρχή]Yosh...My first adventure![ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή]Yosh...My first adventure![ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Apr 06, 2013 1:54 pm

Όταν μπήκαμε στο εστιατόριο , όλα ήταν στην εντέλεια , τα τραπέζια , τα ασημένια γυαλιστερά μαχαιροπίρουνα , ο κόσμος που έτρωγε.. Ήταν σαν ένα εστιατόριο πολυτέλειας... Καθώς το συνόδευε και η όμορφη μουσική , μαζί με το κλίμα..
Spoiler:
Τότε φώναξα :
Όι .. Πού πάμε!? και μές την ησυχία , ο κόσμος γύρισε και με κοίταξε απορριμένος , λόγο τα κουρέλια που φορούσα και τον δυνατό τόνο της φωνής μου .. Γύρισε τότε ο τύπος και είπε :
ΣΣΣ!... Τελικά αυτό το εστιατόρειο φαινόταν για κάτι διαφορετικό εσωτερικά , σε σχέση με τον έξω χώρο.. Απ'έξω φαινόταν σαν ένα απλό εστιατόριο στην μέση του πουθενά , μα πράγματι ο κόσμος προτιμούσε αυτό το εστιατόριο.. Ίσως να ήταν δύσκολο να έχω ένα γεύμα εκεί , διότι , απ'ότι φαινόταν , δέν είχα κάν λεφτά , πόσο μάλλον για ένα εσταιτόριο τέτοιο , με τα καλύτερα ψάρια και το καλύτερο κρασί στην θάλασσα που βρισκόμουν... Στο θέμα μας λοιπόν , με πήρε , άνοιξε μία πόρτα , περάσαμε απο τα μαγειρεία και φτάσαμε σε ένα δωμάτιο .. Ένα γραφείο για την ακρίβεια.. Απορριμένος εγώ τον ακολουθούσα και μόλις μπήκαμε στο γραφείο φώναξε :
Saze! Γρήγορα.. Φέρε τα ιατρικά και βοήθα τον τύπο... Είναι ένας τραυματίας απο την προχθεσινή ταραχή στην θάλασσα! Απο τον τυφώνα!
Τ..Τυφώναα!? απάντησα τότε απορριμένος χωρίς να έχω καταλάβει τίποτα...
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή]Yosh...My first adventure![ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Αρχή]Yosh...My first adventure![ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή]Yosh...My first adventure![ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Apr 06, 2013 2:08 pm

Ενώ έφτασε κοντά μου αυτός ο "saze" με ένα μικρό βαλιτσάκι , ένα βαλιτσάκι 1ης βοήθειας οπου είχα ξαναδεί σε μαγαζία της East Blue , μου είπε :
Π..Πού έχεις πληγές φίλε!? τότε αμέσως απάντησα :
εμμ.. Εδώ.. Και εδω πίσω στο κεφάλι.. ενώ του έδειξα την μεγάλη πληγή στο χέρι μου και το καρούμπαλο στο κεφάλι... Έβγαλε τότε κάτι εργαλεία και είπε :
Ηρέμησε.. Όλα θα πάνε καλά θα στο ράψω!
Θ..Θα μου το ράψεις!? ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΡΑΨΕΙΣ!? ΟΧΙΙ! Τότε με έβαλε μία ένεση οπου με έκανε να αποκοιμηθώ.. Όταν ξύπνησα , είμουν ξαπλωμένος σε ένα κρεβάτι .. Ανοίγοντας τα μάτια μου , είδα τον τύπο που με έκανε την ένεση απέναντί μου , σε μία καρέκλα... Τότε ενώ ήταν με γυρισμένη την πλάτη , προσπάθησα να σηκωθώ σιγά , μα όπως κούνισα το πόδι μου , σκούντιξα καταλάθος ένα μικρό βάζο και έπεσε κάτω... Τότε γύρισε και είπε :
Ξύπνησες? τότε τρομαγμένος , έμεινα κόκαλο χωρίς να του απαντήσω...Έπεσα τότε ξανά στο κρεβάτι και ξάπλωσα...
Χμμ... Ντροπαλός .. Τέλος πάντων.. Για δες το χέρι σου , καλά είναι? Τότε κοίταξα το χέρι μου και είχε ράμματα... Πράγματι ο τύπος με είχε βοηθίσει.. Τότε κατάλαβα πως δέν ήθελε το κακό μου.. Έτσι σηκώθηκα απο το κρεβάτι με άνεση και παρατήρισα πως είχα διαφορετικά ρούχα... Ένα καινούργιο γκρί πουκάμισο , και μια νέα βερμούδα τζίν...
Όι osan! Ευχαριστώ πολύ! Αλλά..Αλλά εξήγισέ μου.... τί γίνεται!? Η μάλλον τί έγεινε!?
Χεχε.. Μάλλον απο το χτύπιμα στο κεφάλι , δέν θυμάσαι και πολλά... Πρίν 2 μέρες , ένας μεγάλος τυφόνας ξέσπασε στην θάλασσα.. Ήταν χειρότερος και απο τον ανεμοστρόβυλλο που έγινε τις περασμένες 2 εβδομάδες... Έτσι , η βάρκα σου καταστράφηκε λόγο του τυφώνα και σε παρέσυρε , πετόντας σε στην ακτή μας... Επείσης ένα ξύλο απ'ότι φαίνεται σε έκοψε στο δεξί σου χέρι..
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή]Yosh...My first adventure![ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Αρχή]Yosh...My first adventure![ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή]Yosh...My first adventure![ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Apr 06, 2013 2:21 pm

Και απ'ότι φαίνεται απο θαύμα θεού σώθηκες...Όι.. Πώς είναι το όνομά σου?
τ..Το όνομά μου έιναι Azazel D. Drake.. Τότε του έπεσε το ποτήρι που κρατούσε και είπε :
Az..Azazel!? για μία ακόμη φορά χωρίς να ξέρω τί στο καλό γινόταν είπα :
Ναί.. Azazel..
Αυτ...Αυτό το όνομα...
Τ...Τί έχει αυτό το όνομα? τότε με κοίταξε και είπε :
Μικρέ.. Δεν ξές τίποτα για το όνομά σου?
Σαν τί δηλαδή?
Αυτό το όνομα το είχε ένας απο τους πιό σατανικούς πειρατές της North Blue , πρίν πολλά χρόνια... ήταν πασίγνωστος... Μετά τον θάνατο του Roger , είπε πως θα γίνει ο δυνατότερος άνθρωπος στον κόσμο... Άρχισε τις δολοφονίες , άρχισε να κλέβει και να λεηλατεί νησιά, δημιουργόντας έτσι όλο και πιό γνωστό το όνομά του..Μέχρι που μία μέρα τον έπιασαν οι μαρίνς και τον σκώτοσαν.. Βέβαια είναι αξέχαστη αυτή η μέρα για το νησί αυτό...
Μ..Μα καλά? Τί το ιδιαίτερο έχει αυτό το νησί , το όνομά του , και ειδικότερα εσύ? Γιατί τρόμαξες τόσο πολύ που το άκουσες αυτό το όνομα!?
Τ..Το τελευταίο του ταξίδι , ήταν σαυτό το νησί.. Ο Αzazel πέθανε εδώ , σαυτό το νησί... Όπως πολλοί πειρατές... Η κυβέρνηση προστατεύει το νησί αυτό , επειδή συνήθως γίνονται αρκετές επιδρομές απο πειρατές.. Ο Αζαζελ , ήρθε εδώ και σκώτωσε όλους τους ανθρώπους... Ο Juan , o βασηλιάς μας , έσωσε όσο περισσότερο κόσμο μπόρεσε... Συγκεκριμένα , έσωσε και τον πρωσοπικό της κόρης του τωρινό φρουρό , τον Garrow , ο οποίος κόντεψε να πεθάνει απο τα χέρια του άζαζελ... Ο Juan έχει μία μεγάλη πληγή απο σπαθί στην πλάτη του απο αυτόν...
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή]Yosh...My first adventure![ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Αρχή]Yosh...My first adventure![ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή]Yosh...My first adventure![ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Apr 06, 2013 2:32 pm

Spoiler:
K..Και εσύ?! Πού κολλάς μαυτόν τον τύπο!? τότε , ενώ ξέσπασε σε κλάμματα, άρχισε να λέει :
Αυτ.. Αυτός ο τύπος.. Πρίν πολλά χρόνια.... Σκώτωσε όλους τους κοντινούς μου ανθρώπους.. Τον πατέρα μου , την μητέρα μου.. Τον αδερφό μου... Όλους!
[μικρή αναδρομή στο παρελθόν]

-Όι! Saze.. Έλα γρήγορα εδώ! Θα φύγουμε απο εδ-...
ένα σπαθί ξαφνικά βγήκε απο την κοιλιά του πατέρα μου όταν έτρεχα προς αυτόν... Ξαφνικά άρχισαν να τρέχουν αίματα απο την κοιλιά του... Κοίταξα πίσω απο τον πατέρα μου τρομαγμένος και είδα τον Azazel.. Είχε ένα περίεργο χρώμα ματιών.. Ήταν κίτρινα.. Κρατούσε ένα σπαθί το οποίο χειριζόταν πολύ καλά..
-ΜΠ..ΜΠΑΜΠΑ!
Ήταν η τελευταία λέξη που πρόλαβα να του πώ... Όταν έπεφτε προς το έδαφος , μου φώναξε <<φύγε saze!>>.. Το χωριό είχε ξεσπάσει στις φωτιές απο αυτόν τον σατανικό πειρατή.. Όλοι έψαχναν την φυγή και την εκδίκηση.. Πολλόί πέθαναν μαχόμενοι , άλλοι αμυνόμενοι και άλλοι τρέχοντας... Όταν άρχισα να τρέχω , άκουσα έναν δυνατό ήχο και τσιρίδες.. Γύρισα πίσω και είδα το σπίτι μου να καίγετε , όσο ήταν μέσα ο μικρός αδερφός μου με την μητέρα μου.... Τότε ο Azazel άρχισε να γελάει τσιρίζοντας πως ήδη είχε αρχίσει η αυτοκρατορία του... Ξαφνικά , όσο έτρεχα και κοιτούσα πίσω μου , έπεσα πάνω στον φίλο του πατέρα μου τον Uzache , ο οποίος με πήρε στην αγκαλιά του και άρχισε να τρέχει λέγοντας :
-Saze , υποσχέθηκα να σε σώσω!
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή]Yosh...My first adventure![ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Αρχή]Yosh...My first adventure![ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή]Yosh...My first adventure![ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Apr 06, 2013 2:41 pm

Απ..απο τότε αυτή η μέρα , είναι η χειρότερη μέρα που έχω ζήσει σε αυτό το νησί.. Κάθε χρόνο γίνεται πανυγίρι για την απελευθέρωσή μας , και εγώ απλά πηγαίνω στα νεκροταφεία , σπάζοντας σε κλάμματα παρακαλόντας να γίνει ένα θαύμα και να τους ξαναδώ , έστω για 10 λεπτα! Έστω μία αγγαλιά τους... Ή ένα γεύμα εδώ , στο εστιατόριο με όλη την οικογένιά μου... Παρακαλάω να τελειώσει η μέρα μαζί και με το πανυγίρι , για να τελειώσουν τα γλυκά και ωραία τραγούδια που ακούγονται σε μία τέτοια μέρα πένθους.... Λυπιμένος τότε κοίταξα τον γέρο και είπα :
Ossan*ossan είναι γέρος στα γιαπωνέζικα*.. Λυπάμαι....Ελπίζω να το ξεχάσεις.. Και να αρχίσεις να γιορτάζεις και εσύ την μέρα αυτή... Εφόσον τελείωσε η δυναστεία του τύπου αυτού... τότε ενώ σκούπισε τα κλάμματά του με ένα χαρτομάντιλο και πήρε μία σκούπα για να μαζέψει το σπασμένο ποτήρι που του είχε πέσει , είπε :
Έχεις δίκιο... Απλά...Απλά 59 χρόνια κάνω το ίδιο... Δέν γιορτάζω ούτε στιγμή... Προκειμένου να δίξω την αγάπη μου στην νεκρή οικογένειά μου...Προκειμένου να ξεσπάσω τα κλάμματά μου εκεί... Μονο που.. Η επόμενη γιορτή είναι Αύριο! Ποιός ξέρει το πώς θα αντιδράσουν οι 3 πόλεις που έχουν χωριστεί...
Οι .. Οι 3 πόλεις!? Εεε?! Τί στο καλό σημαίνει αυτό..?


Last edited by Ryo D. Amidamaru on Sun Apr 07, 2013 11:44 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή]Yosh...My first adventure![ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Αρχή]Yosh...My first adventure![ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή]Yosh...My first adventure![ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Apr 06, 2013 2:57 pm

Ρουφόντας τότε την μύτη του , είπε :
Αυτή είναι μία άλλη ιστορία που εξόρισε ο βασηλιάς την μεγάλη πόλη σε 3 μέρη.. Το χωριό που είναι πίσω απο το εστιατόρειο , απο το μονοπάτι όλο ευθεία , οπου είναι το χωριό , Reva village .. Απο την άλλη μεριά , κοντά εκεί που είναι η βάρκα σου , άν περάσεις απο το καράβι σου , είναι το χωριό Terra Village... Και στο βουνό επάνω είναι η κεντρική πόλη οπου είναι και η πιό πυκνοκατοικημένη.. Τότε γεμάτος απορρίες του ρώτησα :
Κ..Και γιατί χωρίστηκαν οι πόλεις αυτές?
Μου φαίνεται πως θές να ακούς ιστορίες ε μικρέ? Λοιπόν θα σου κάνω το χατήρι.. Πρίν πολλά χρόνια , ο Montblanc Noland , ένας τύπος που δέν συνήθιζε να λέει ψέματα , είχε βρεί την πόλη του χρυσού και έτρεξε στον βασηλιά να το πεί...Όταν πήγε , πήρε τον βασηλιά και τους φρουρούς να πάνε στην πόλη , μα όταν έφτασαν εκεί , η πόλη έλειπε.. Ο βασηλιάς , τον χαρακτήρισε ως ψέυτη και αυτός προσπάθησε να δικαιολογηθεί... Πράγματι έλεγε αλήθεια αλλα δέν μπορούσε να το αποδήξει.. Έτσι ο βασηλιάς έδωσε εντολή να τον εκτελέσουν... Και έτσι έγεινε.. Απο τότε λένε αυτήν την ιστορία στα μικρά παιδιά σαν παραμύθι για να μήν λένε ψέματα.. Ο βασηλιάς μάλωσε με τους ανθρώπους οπου πίστευαν στον Noland και έτσι εξόρισε τους ανθρώπους στα 2 χωριά.. Στο ένα , στο Reva village , ζούν όσοι πίστευαν στον Noland αλλα θέλουν , ή μάλλον χρειάζονται την προστασία της κυβέρνησης...
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή]Yosh...My first adventure![ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Αρχή]Yosh...My first adventure![ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή]Yosh...My first adventure![ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Apr 06, 2013 3:05 pm

Και..Και ποιοί ζούνε στο Terra Village? Τότε με διώρθωσε και είπε :
ΖΟΥΜΕ όχι ζούνε.. Εκεί ζούμε όσοι πιστεύουμε στον Noland , αλλα συχενόμαστε τους μαρίνς και την παγκόσμια κυβέρνηση!
Κ..Και γιατί εσύ τους μισείς? Αφού απελευθέρωσαν το νησί σου..
Γιατί πρώτον είμουν πειρατής και δεύτερον , μπορούσαν να είχαν δράσει πιό γρήγορα και να ερχόντουσταν να έσωζαν την οικογένιά μου πιό γρήγορα... Απλά περίμεναν ο Azazel να κάνει το "χτύπιμα" στο νησί και μετά να τον πιάσουν.. Οι λόγοι ήταν άγνωστοι που το έκαναν αυτό... Κιόλας , δεν έχω κανέναν λόγο να τους ευχαριστώ ή να μήν τους μισώ... Εφόσον δέν έκαναν κάτι καλό απέναντί μου..
Κ..Και το νησί!? Ποιός σας έσωσε? Οι μαρίνς δεν το έκαναν?
Μικρέ.. Το νησί πίστεψέ με δεν με ενδιέφερε καθόλου.. Προτιμούσα να πέθαινα εκείνη την στιγμή , εφόσον είμουν μόνος... όλη η οικογένειά μου ήταν νεκρή και δέν είχα κανέναν απολύτος λόγο να ζώ.. Επείσης , ούτος η άλλος , ο Uzache ήταν αυτός που με έσωσε απο τον Azazel.. Χάρη σε αυτόν έφτασα ζωντανός εδώ που είμαι... Τότε κατάλαβα πως ο τύπος ήταν πολύ σοφός και είχε δίκιο με αυτά που έλεγε... Έτσι εγώ του χαμογέλασα και είπα :
Όι Ossan.. Έχω μία ιδέα στο μυαλό μου... Θα καταστρέψουμε την γιορτή αυτή για φέτος... Δέν θα αφήσω κάτι τέτοιο να γίνει για χάρη σου... Θέλεις!?
Πρ...Πράγματι είναι πολύ ωραία ιδέα μα δέν θέλω επειδή... βασικά έχω τους λόγους μου... Κάνε ότι θέλεις μόνος σου..
Back to top Go down
Sponsored content





[Αρχή]Yosh...My first adventure![ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Αρχή]Yosh...My first adventure![ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή]Yosh...My first adventure![ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Αρχή]Yosh...My first adventure![ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 5Go to page : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος]Adventure covered in sand! The stuggle for survival in the desert. [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [ΤΕΛΟΣ-Τιμωρία απο Boss]My pirate adventure starts... I stay for revenge! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» {Αρχή}Mafia{Τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Αρχή των πάντων [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» {Αρχή}Για να δούμε{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Lvneel-
Jump to: