Greek One Piece Role Playing Game

HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 2 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 2 Guests

None

Most users ever online was 26 on Sat Nov 14, 2015 6:26 pm
Affiliates

Search

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Ομάδες Ναυτικών
Justice Demand
Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack

Share | 

Another Fight, an old "friend" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3
AuthorMessage
Roni
Marine
Marine

Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya

Character sheet
Remaining Health: 100%

PostSubject: Re: Another Fight, an old "friend" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Mon Apr 15, 2013 1:03 pm

Δίχως να ανταλλάξουμε κάποια άλλη κουβέντα τραβήξαμε διαφορετικούς δρόμους ο καθένας. Σύντομα ήμουν και πάλι στον κεντρικό δρόμο, ο κόσμος είχε σπάσει αν και παρόλα αυτά υπήρχαν ακόμα αρκετοί περιπλανόμενοι.
Λοιπόν, υποθέτω πως κάτι θα πρέπει να κάνω για να τραβήξω την προσοχή πάνω μου. Αν και δεν την ξέρω την μικρή, υποθέτω πως μπορώ να της κάνω το χατίρι αυτή την φορά. Άλλωστε έτσι μπορώ να διασκεδάσω λίγο. Είπα στον εαυτό μου και χαμογέλασα. Πλησίασα ένα από τα μαγαζιά που υπήρχαν αριστερά και δεξιά του δρόμου, ο πωλητής που υπήρχε μέσα ήρθε προς την πόρτα για να με προϋπαντήσει.
Καλησπέρα κύριε, πως μπορώ να σας εξυπηρετήσω?
Χμ, θέλω να βρω κάτι. Νομίζω πως στο μαγαζί σου μπορώ να το βρω.
Παρακαλώ, πείτε μου για τι ενδιαφέρεστε. Θα δείτε πως έχ...
Η φωνή του κόπηκε καθώς το χέρι μου τύλιξε τον λαιμό του, με κοίταξε με τρόμο. Προσπάθησε να αρθρώσει δυο λέξεις και να ρωτήσει γιατί, αλλά το βλέμμα μου του έδωσε την απάντηση. Γιατί? Γιατί η δίψα ήταν πολύ μεγάλη και το αίμα του γλυκό. Έσφιξα τον λαιμό του και ενεργοποίησα το φρούτο μου, η παλάμη μου εκρήχτηκε και ο λαιμός και το κεφάλι του άμοιρου πωλητή έγινα κομμάτια και "διακόσμησαν" τους τοίχους.

Shin Kirikaya

Story Characters:

Back to top Go down
View user profile
Roni
Marine
Marine

Character sheet

PostSubject: Re: Another Fight, an old "friend" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Mon Apr 15, 2013 1:18 pm

Ο πανικός που ακολούθησε δεν μπορούσε να περιγραφτεί εύκολα με λόγια, οι πολίτες άρχισαν να τρέχουν αριστερά και δεξιά πανικόβλητοι. Γέλασα και ξεκίνησα ένα τρελό κυνηγητό δολοφονίας, σύντομα ο μεγάλος δρόμος του Water 7 είχε πάρει μια κόκκινη απόχρωση. Μυαλά, έντερα αλλά και κομμάτια από χεριά ή πόδια βρίσκονταν όπου και αν κοιτούσες. Ήμουν ενθουσιασμένος με την νέα μου δύναμη, ωστόσο έπρεπε να μάθω να την ελέγχω μιας που ήταν αρκετά δύσκολο να μην διαμελίζω ολοκληρωτικά κάποιον. Κοίταξα γύρω μου, δεν είχε μείνει κάποιος ζωντανός, ξεφύσηξα και άρχισα να περπατώ προς το λιμάνι, μπορούσα εύκολα να ακούσω την φασαρία που επικρατούσε στην πόλη λόγο των "παιχνιδιών" μου. Μια λεπτή φωνή μου τράβηξε τον ενδιαφέρον, γύρισα το κεφάλι μου και αντίκρισα τρία παιδιά να με κοιτούν ανάμεσα από μερικά κουτιά. Τα πλησίασα και έκατσα κοντά τους.
Όλα τελείωσαν, μπορείτε να αφήσετε την κρυψώνα σας τώρα. Έδιωξα όλους τους κακούς ανθρώπους, κανένας δεν θα σας πειράξει. Η ηρεμία της φωνής μου φάνηκε να τα πείθει και σιγά σιγά κατάφερα να βγάλω από το μέρος που ήταν λουφαγμένα. Τα άρπαξα από τον σβέρκο και τα έσειρα στο κέντρο του δρόμου, κάτω από το μεγάλο άγαλμα. Το μικρότερο από εκείνα άρχισε να φωνάζει για βοήθεια αλλά κανένας δεν θα την έδινε. Όσοι άνθρωποι υπήρχαν στην γύρω περιοχή ήταν κρυμμένοι και κοιτούσαν με αγωνία την συνέχεια.

Shin Kirikaya

Story Characters:

Back to top Go down
View user profile
Roni
Marine
Marine

Character sheet

PostSubject: Re: Another Fight, an old "friend" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Mon Apr 15, 2013 1:27 pm

Έδεσα τα τρία πιτσιρίκα πάνω στο άγαλμα, εκείνα χτυπιόντουσαν για να ελευθερωθούν αλλά δεν θα τους έκανα το χατίρι. Απομακρύνθηκα μερικά μέτρα και έβγαλα την κουκούλα μου.
Δεν θα τα βοηθήσει κανείς σας? Είναι κρίμα να πεθάνουν τόσο νέα επειδή εσείς είστε δειλοί, δεν θα τα βοηθήσει κανείς? Φώναξα καθώς έπιανα τρία πετραδάκια από το έδαφος, τα έτριψα στο χέρι μου που ήταν γεμάτο από το αίμα μου και έφερα το πρώτο ανάμεσα στα δυο πρώτα δάχτυλα του χεριού μου.
Σημάδεψα και περίμενα την αντίδραση του κόσμου, ωστόσο κανένας δεν εμφανίστηκε.
Εκτίναξα το πετραδάκι στο κεφάλι του πρώτου παιδιού, όταν εκείνο χτύπησε τον στόχο του έκανε μια μικρή έκρηξη και διαμέλισε τα μάτια και τα μυαλά του στον αέρα. Ουρλιαχτά και κλάματα ακολούθησαν από τα άλλα δύο παιδιά.
Έχετε δυο ακόμα ευκαιρίες για να γίνετε ήρωες, ποιος από εσάς θα δώσει την ζωή του για αυτά τα παιδιά. Θέλω δυο ζωές, δεν με ενδιαφέρει ποιες θα είναι, θα μετρήσω μέχρι το τρία και ελπίζω κάποιος να έχει το θάρρος να δώσει την δική του.

Shin Kirikaya

Story Characters:

Back to top Go down
View user profile
Roni
Marine
Marine

Character sheet

PostSubject: Re: Another Fight, an old "friend" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Mon Apr 15, 2013 8:40 pm

Περίμενα για λίγο και κοιτούσα γύρω μου, κανένας από τους ανθρώπους δεν φαινόταν να κινείται. Αν και μπορούσα να ακούσω το σιγανό κλάμα μιας γυναίκας, μάλλον της μάνας των τριών παιδιών. Έφερα το δεύτερο πετραδάκι ανάμεσα στα δάχτυλα μου και σημάδεψα το ένα από τα δυο παιδιά που απέμεναν ακόμα ζωντανά.
3! Φώναξα με δύναμη. Κανένας δεν κινήθηκε.
Τς, εσείς είστε πραγματικά ανεπίδεκτοι μαθήσεως. Θα αφήσετε δυο παιδιά να πεθάνουν έτσι απλά? Δεν έχετε λίγη τσίπα πάνω σας? Δεν θα πάρετε την θέση τους για να μπορέσουν να δουν τον κόσμο να καταστρέφεται από τα χέρια μου? Πολύ καλά λοιπόν, δεν μου αφήνεται και πολλές επιλογές...
2!

Σταμάτα! Σε παρακαλώ σταμάτα! Έκρωξε ανάμεσα στους λυγμούς της η γυναίκα. Σηκώθηκε τραυλίζοντας και κατευθύνθηκε προς το άγαλμα. Κοίταξε τα δυο αγόρια και ύστερα γύρισε το πρόσωπο της προς εμένα.
Θα πάρω εγώ την θέση τους οπότε σε παρακαλώ, μη πειράξεις τα αγόρια μου. Ψιθύρισε και έπεσε στα γόνατα.
Λυπάμαι αλλά δεν μπορώ να το κάνω αυτό, βλέπεις έχεις μια ζωή. Θέλω δυο, οπότε σου προτείνω να διαλέξεις ποιον αγαπάς πιο πολύ από τους δυο.

Shin Kirikaya

Story Characters:

Back to top Go down
View user profile
Roni
Marine
Marine

Character sheet

PostSubject: Re: Another Fight, an old "friend" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Mon Apr 15, 2013 8:47 pm

Η γυναίκα πάγωσε από τα λόγια μου, η αλήθεια είναι πως με εξίταρε το να παρακολουθώ τις εκφράσεις φρίκης που της προκαλούσα. Το κτήνος μέσα μου χαιρόταν και χτυπούσε με δύναμη το κλουβί του για να το αφήσω ελεύθερο και να γευτεί την σάρκα της.
Δεν.. Δεν μπορώ να διαλέξω τα παιδιά μου. Είναι.. Τα αγοράκια μου... Σε παρακαλώ, πάρε την δική μου ζωή.. Σε.. Σε ικετεύω..
Τς, αν δεν μπορείς να διαλέξεις θα σε διευκολύνω..
1!
Το πετραδάκι εκτινάχθηκε από το χέρι μου και πέρασε ξυστά από το πρόσωπο της, εκείνη γύρισε για να σώσει τα παιδιά της αλλά κομμάτια από το κεφάλι του δεύτερου παιδιού γέμισαν τον τόπο και το πρόσωπο της βάφτηκε κόκκινο.
Ούρλιαξε από τον πόνο και την οργή που ένιωθε, σηκώθηκε όρθια και άρχισε να τρέχει προς το μέρος μου. Το τελευταίο πετράδι την βρήκε στο αριστερό πόδι και το έκανε θρύψαλα. Σωριάστηκε στο έδαφος και μούγκρισε από τον πόνο, την πλησίασα και την κοίταξα. Ήταν τόσο αδύναμη, ήμουν ένας εύσπλαχνος θεός που την αφαιρούσα από τον δυνατό κόσμο που σκόπευα να δημιουργήσω.

Shin Kirikaya

Story Characters:

Back to top Go down
View user profile
Roni
Marine
Marine

Character sheet

PostSubject: Re: Another Fight, an old "friend" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Mon Apr 15, 2013 9:04 pm

Εύχομαι να έχεις έναν μακρύ και επίπονο θάνατο, όλοι όσοι γνώριζες και όσοι θα γνωρίσεις εύχομαι να πεθάνουν βασανιστικά. Αχρείε, τα αγγελούδια μου. Μακάρι κάποιος να σου ανταποδώσει το κακό που μου έκανες.
Δεν το νομίζω αυτό. Βλέπεις είμαι θεός ανάμεσα σε θνητούς, ο θεός του θανάτου. Με την δύναμη μου θα ανατινάξω τα πάντα και θα χτίσω ένα έθνος που θα νιώθει μονάχα φόβο. Φόβο για την ζωή του καθενός και φόβο για το αν θα υπάρχει αύριο. Ότι έκανα εδώ, το έκανα ως μια επίδειξη για την Κυβέρνηση σας. Θα φροντίσω να με μάθουν καλά στο μέλλον. Απάντησα καθώς έμπηγα το κατάνα μου στον λαιμό της, η γυναίκα έμεινε πλέον ακίνητη στο έδαφος, νεκρή, όπως της άξιζε να είναι ως κατώτερη μου. Έβγαλα την λεπίδα από τον λαιμό της και την σκούπισα στα ρούχα της. Προχώρησα προς το άγαλμα, κοίταξα το παιδί. Στα μάτια του δεν είχε φόβο αλλά μίσος, ήθελε να με σκοτώσει, μπορούσα να το δω σε κάθε κύτταρο του.
Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα, φρόντισε να ζήσεις και να δυναμώσεις. Στο μέλλον έλα να με σκοτώσεις, μόνο που δεν θα τα καταφέρεις. Θα πεθάνεις και εσύ όπως πέθαναν και τα αδέρφια σου, αλλά θα έχει ενδιαφέρον το να σε πολεμήσω και να σε σκοτώσω. Με αυτά τα λόγια και με μια κίνηση του κατάνα μου έκοψα τα δεσμά του, εκείνο προσπάθησε να μου επιτεθεί αλλά μια δυνατή κλωτσιά στο κεφάλι το έριξε αναίσθητο.

Shin Kirikaya

Story Characters:

Back to top Go down
View user profile
Roni
Marine
Marine

Character sheet

PostSubject: Re: Another Fight, an old "friend" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Mon Apr 15, 2013 9:30 pm

Γέλασα με όλη μου την ψυχή, ένιωθα τόσο ζωντανός εκείνη την στιγμή. Ήταν ωραίο αίσθημα το να αφαιρείς μια ζωή, κοίταξα τα ανθρωπάκια που ήταν κρυμμένα γύρω μου. Ήταν τόσο μακριά από την απόλυτη δύναμη, δεν θα έβλεπαν ποτέ τους αυτό που κυνηγούσα εγώ. Γελώντας γύρισα την πλάτη μου να φύγω όμως ένα σχοινί τυλίχτηκε γύρω από το δεξί μου χέρι. Γύρισα και αντίκρισα έναν ξανθό άντρα με ένα πούρο στο στόμα του, ήταν νευριασμένος και γεμάτος αίματα.
Δεν θα σε αφήσω να φύγεις ζωντανός από εδώ πέρα, κατέστρεψες την ζωή αθώων ανθρώπων και σκότωσες δυο παιδιά. Θα σε δολοφονήσω με τα ίδια μου τα χέρια.
Δεν είσαι σε θέση να κάνεις τον ήρωα. Βλέπω πως έχεις πολλές πληγές πάνω σου, να υποθέσω πως ήσουν ανάμεσα στο πλήθος που σκότωσα πριν. Ωστόσο κατάφερες να γλυτώσεις από τις εκρήξεις μου, ενδιαφέρον μπορώ να πω.
Με λένε Paulie. Είμαι ένας από τους μάστορες των ναυπηγείων, έτρεξα στην περιοχή όταν άκουσα τις εκρήξεις αλλά ένα κομμάτι τοίχου έπεσε πάνω μου. Ωστόσο το σώμα μου αντέχει για να σε σκοτώσει, ακόμα και αν αυτό σημαίνει πως θα πεθάνω και εγώ μαζί σου.
Χμ, μάλλον άργησες λίγο να έρθεις. Αν είχες φτάσει πιο νωρίς το δεύτερο παιδί θα ζούσε, αλλά υποθέτω πως δεν είσαι και τόσο καλός προστάτης τελικά... Έτσι δεν είναι Paulie?!

Shin Kirikaya

Story Characters:

Back to top Go down
View user profile
Roni
Marine
Marine

Character sheet

PostSubject: Re: Another Fight, an old "friend" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Mon Apr 15, 2013 11:12 pm

Οι απαντήσεις μου τον εξόργισαν, έτρεξε προς το μέρος μου για να μου επιτεθεί. Από τα μανίκια του εμφανίστηκαν σχοινιά και πέταξαν προς το μέρος μου, τα έκοψα στον αέρα με το κατάνα μου.
Ω? Έλα, είμαι σίγουρος πως μπορείς να κάνεις κάτι καλύτερο από αυτό. Δοκίμασε να εκδικηθείς για τον θάνατο τόσων αθώων Paulie, δείξε μου τον καλύτερο σου εαυτό και προσπάθησε, απλά προσπάθησε, να με νικήσεις.
Πήδηξε ψηλά και πέταξε για μια ακόμη φορά τα περίεργα σχοινιά, τα απέφυγα με μερικά γρήγορα βήματα και μέσα σε δευτερόλεπτα βρέθηκα σε απόσταση βολής από εκείνον. Σήκωσα το κατάνα μου για να κόψω το άθλιο χέρι του αλλά με μπλόκαρε με το πόδι του. Το είχε καλύψει με τα σχοινιά του για να αποφύγει το κόψιμο από την λεπίδα μου.
Όχι τόσο εύκολα, σου είπα πως θα σε σκοτώσω ακόμα και αν πεθάνω μαζί σου. Φώναξε καθώς κατέβαζε με δύναμη το χέρι του προς το πρόσωπο μου, δεν πρόλαβα να κάνω κάτι για το χτύπημα και έτσι το δέχτηκα με χαρά. Έπεσα στο έδαφος και γέλασα.
Έτσι μου αρέσει περισσότερο, θύμωσε, άσε την οργή σου να μιλήσει για σένα. Παραδώσου στην δύναμη της τρέλας και δολοφόνησε με βάναυσα...!
Τρελός, είσαι τρελός... Ψέλλισε και κρύος ιδρώτας έλουσε το πρόσωπο του.

Shin Kirikaya

Story Characters:

Back to top Go down
View user profile
Roni
Marine
Marine

Character sheet

PostSubject: Re: Another Fight, an old "friend" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Mon Apr 15, 2013 11:32 pm

Λες πως είμαι τρελός, αλλά πες μου πρώτα. Τι θα μπορούσα να κάνω με ένα άχρηστο πράγμα όπως η λογική? Η λογική είναι που σε κάνει αδύναμο, ενώ η δύναμη της τρέλας είναι τεράστια και ατελείωτη. Μπορεί να καταστρέψει ολόκληρους πολιτισμούς μέσα σε μερικές μόνο ώρες.
Σήκωσα την μαύρη λεπίδα μου προς τον εχθρό μου, ο κόκκινος ήλιος του άφηνε την θέση σου στο φεγγάρι σιγά σιγά και λαμπύριζε πάνω στο γυαλιστερό μέταλλο του σπαθιού μου.
Ας το τελειώσουμε αυτό, ας δούμε μέχρι που μπορεί να φτάσει η δύναμη της λογικής σου.
Τρέξαμε ο ένας προς το άλλον και συγκρουστήκαμε με οργή, μίσος αλλά και ένα περίεργο αίσθημα χαράς. Λεπίδα και σχοινιά μονομαχούσαν για μια θέση στους ουρανούς, μια θέση ανάμεσα στους θεούς. Όμως η έκβαση της μάχης είχε αποφασιστεί πολύ πριν εκείνη αρχίσει, ο αντίπαλος μου δεν είχε καμία ελπίδα να με νικήσει με την τωρινή του δύναμη. Το όπλο του ήταν κατά πολύ κατώτερο από το δικό μου και το μίσος του δεν ήταν αρκετό για να καταφέρει να με ρίξει από το βάθρο μου. Η λεπίδα μου έκοψε στα δυο τα σχοινιά του και διαπέρασε τον αέρα, κατέληξε στο χέρι του και το έκοψε. Ο Paulie φώναξε από τον πόνο, γέλασα και τον κλότσησα στα πλευρά. Σωριάστηκε στο έδαφος αλλά δεν έμεινε εκεί, προσπάθησε να μου ξανά επιτεθεί αλλά και πάλι τα σχοινιά του κόπηκαν.
Σου είπα πως θα έπρεπε να κάνεις κάτι παραπάνω από αυτό αν θες να με κερδίσεις, δεν θα σε σκοτώσω όμως Paulie. Θα σε αφήσω να ζήσεις γνωρίζοντας πως δεν κατάφερες να σώσεις ούτε τον φίλο σου αλλά ούτε και τους αθώους του νησιού αυτού. Πιο πολύ όμως Paulie θα ξέρεις πως δυο παιδιά πέθαναν επειδή ήσουν ανίκανος να δώσεις την ζωή σου για εκείνα.
Κατέβασα το σπαθί μου και κάρφωσα και το άλλο του χέρι για να μην μπορεί να το χρησιμοποιήσει πλέον, ύστερα γύρισα την πλάτη μου και άρχισα να απομακρύνομαι από την πλατεία. Δεν είχα άλλον λόγο να μείνω εδώ, είχα δώσει μια καλή παράσταση που δύσκολα θα έμενε εκτός της προσοχής του Ναυτικού και είχα αφήσει την Shura να εξαφανιστεί με την ησυχία της από το νησί, καιρός ήταν να φύγω και εγώ για τους επόμενους προορισμούς μου.

Shin Kirikaya

Story Characters:

Back to top Go down
View user profile
Deidara
StoryReader
StoryReader

Όνομα Χαρακτήρα : Deidara

PostSubject: Re: Another Fight, an old "friend" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Tue Apr 16, 2013 4:55 pm

Όνομα χαρακτήρα:

P.o.M. Points: 14

Belli: 47.000

Τυχόν παρατηρήσεις:
Ευχάριστη ιστορία μπορώ να πω-τουλάχιστον στην αρχή Razz -με μια πολύ εντυπωσιακή μάχη μεταξύ Kenshin και Shura.Πριν αρχίσω θέλω να σου πω ένα μπράβο που κατάφερες να μετατρέψεις το One Piece από comedy σε horror...
1)Καταρχάς να πούμε σχετικά με το φρούτο σου.Δεν το έχεις καιρό τώρα και είναι λογικό να βλέπουμε τον χαρακτήρα σου να έχει αμφιβολλίες για το πως θα το χρησιμοποιήσει.Μάλιστα μου άρεσε γιατί ο χαρακτήρας σου παραδέχθηκε ότι ήταν μακριά από την απόλυτη δύναμη,ενώ έθεσε και την εξής απορία:"Το θέμα που με απασχολούσε ήταν πόσο δυνατή μπορούσε να είναι αυτή η έκρηξη δίχως να είναι καταστρεπτική για εμένα.".
Όμως όταν αργότερα πολέμησες την Shura δεν μου έδειξες ότι είχες κάποια δυσκολία για να χρησιμοποιήσεις την δύναμη σου,ενώ αντίθετα την χρησιμοποιούσες με πολύ άνεση κάτι που δεν μου πολυάρεσε.Πιστεύω ότι στην αρχή που θέλησες να προπονηθείς ίσως έπρεπε να κάνεις κάνα παραπάνω ποστ που προπονήσει πριν μπεις σε μια τέτοια μάχη.
2)Εκεί με την εφημερίδα που διάβαζες και έλεγες πως τα γεγονότα ήταν αλλαγμένα θα ήθελα ίσως να αναφέρεις κάτι πιο συγκεκριμένο ώστε να φανεί καλύτερα τι ήταν αυτό που είχαν αλλάξει,διαβάζοντας γραμμές από το άρθρο για παράδειγμα,ώστε μετά να τα συγκρίνεις με το παρελθόν.(δεν σου κόβω για αυτό)
3)Όπως ήδη σου είπα τη μάχη Kenshin-Shura την βρήκα εντυπωσιακή.Δεν διαβάζεις συχνά για δύο μεγαθήρια που συγκρούοντε.Ο τρόπος με τον οποίο ο χαρακτήρας σου αποφάσισε να αντιμετωπίσει τον αντίπαλο του-ιδιαίτερα μου άρεσε το εξής σημείο "Μια πληγή δεν θα μπορούσε να με σκοτώσει και σίγουρα θα έκανε την μάχη λίγο πιο ισοδύναμη. Ίσως έτσι να μπορούσα να την κρατήσω λίγο παραπάνω. "-τον έκανε να δείχνει πολύ badass,όπως θα έπρεπε να φαίνεται,καθώς επίσης έδειξε ότι ο Kenshin είναι πραγματικά ένα τέρας όπως όλοι νομίζουν.Μόνο σε ένα σημείο η μάχη σας δεν συνδεόταν ανάμεσα στα ποστ καθώς ενώ η tsitakos είχε γράψει "...τα μάτια της γούρλωσαν από έκπληξη όταν είδε τον αντίπαλο της να παίρνει το ένα χέρι του από την λαβή του όπλου του και να το φέρνει με ανοιχτά τα δάχτυλα, απειλητικά προς το πρόσωπο της." εσύ απλά το προσπέρασες το γεγονός,δεν το ανέφερες καν και συνέχισες την μάχη σας.
-το μόνο κομμάτι της μάχης που δεν μου άρεσε ήταν λίγο πριν το τέλος που ανατίναξες τον τοίχο.Άντε η Shura κοίταξε από την άλλη,ο Kenshin πως προχώρησε ανενόχλητος χωρίς καμία πέτρα να τον χτυπήσεις και την έφτασε κιόλας;Μπορούσες να το γράψεις και καλύτερα αυτό.
4)Εντάξει περιττό να πω πως εκεί με τον Μουγκό-Jo έβαλα τα γέλια. lol!
Ήταν πραγματικά αστείο και ο επακόλουθος διάλογος με την Shura και πιστεύω πως καλύτερα που υπήρχε στην ιστορία για να ρίξει λίγο την ένταση μετά από την μάχη.
5)Μετά άρχισε το κύμα καταστραφής σου.Δεν υπάρχουν πολλά να πω εδώ-ήδη ξέρεις πως με έκανε να νιώσω η σκηνή με τα παιδιά-.Μόνο που σκεφτόμουν ότι ίσως δεν έπρεπε να βάλλεις μόνο τον Paulie να προσπαθεί να σε σταματήσει.Αν ήθελες πρωτού πιάσεις τα παιδιά ώστε και πάλι να σκότωνες τα δύο.Όμως δεν πιστεύω ότι μόνο ο Paulie θα ερχόταν να σε σταματήσει.Δεν μιλάω για μεγάλο αριθμό αντιπάλων ούτε και για απλούς ανθρώπους-γιατί είναι προφανές ότι δεν θα ερχόντουσαν πολλοί να τα βάλλουν με ένα τέτοιο τέρας-αλλά ίσως κάποιος άλλος εργάτης,ή κάποιος ας πούμε σαν τοπική αστυνομία.
6)Τέλος να σου πω ότι σε κάποια σημεία όπου έβαζες "," πιστεύω ότι θα ήταν καλύτερα εκεί να βάζεις τελεία-αν θες θα σου πω με pm-.Φυσικά ούτε για αυτό θα σου κόβω.

PostSubject: Re: Another Fight, an old "friend" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   

Back to top Go down

Another Fight, an old "friend" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
View previous topic View next topic Back to top 
Page 3 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Should i call my girlfriend after a fight?
» What are some funny ways to greet my friend passing by?
» Of a Dead Friend
» Losing your best friend.. Marked-From Kayla's point off veiw..
» I will fight 'till the end...(Majure)