Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 9 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 9 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος-Φρούτο]Crime in Dawn Island .. What was happening these days?[Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο]Crime in Dawn Island .. What was happening these days?[Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο]Crime in Dawn Island .. What was happening these days?[Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Φρούτο]Crime in Dawn Island .. What was happening these days?[Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeThu Mar 28, 2013 10:27 pm

Spoiler:
Σταμάτησα για 1 λεπτό και άρχισα να πέρνω βαθυές ανάσες... Άρχισα τότε να χτυπάω ακόμα πιο δυνατά... Απόσο κατάλαβα το έκανα άσκοπα... Πήγα λίγο πίσω , είδα την πόρτα και ήταν ίδια , με λίγο παραπάνω αίμα πάνω της.. Τότε γύρισα την πλάτη μου και με σιγανό βήμα και αποτυχημένο βλέμμα , πλησίασα στο κρεβατι... Πρωτού πάω να ξαπλώσω , άκουσα βήματα.... Γύρισα απότομα και ήλπιζα να ήταν κάτι καλό...
Μικρέ! ΑΝΕΒΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΣΟΥ! Και κρύψε τα αίματά σου... Θα σε καταλάβουν.. Γρήγορα! Είναι ένας μαρίν! Εγώ τότε σκέφτηκα , πως δέν ήταν μαρίν.. ΚΑι ακόμι και αν ήταν , θα αναγκαζόταν να άνοιγε την πόρτα για να με βγάλει έξω και να με σκωτόσει... Τα χέρια μου τα ένιωθα αδύναμα μα στάθηκα μπροστά στην πόρτα περιμένοντας να δώ ποιος ήταν... Όταν έφτασε στο κελί μας , ήταν ένας μαρίν και είπε :
Εσύ κάνεις την φασαρία..!?
Ναί! Ναι εγώ την κάνω...
Τότε θα πεθ-.. Ξαφνικά ένα σπαθί απο το πουθενά τον κάρφωσε απο πίσω... Όταν έπεσε κάτω ο μαρίν , εμφανίστηκε αυτός που τον κάρφοσε! Ήταν ο τύπος που με είχε σώσει και έξω απο το μαγαζί του σάμ.. Μα τί στο καλό? γιατί όλοι με έσωζαν και ήθελαν το καλό μου!? Τί να συναίβενε άραγε? Τότε ο τύπος είπε :
Soulsword Attack! Κάτι σαν να βγήκε απο το σπαθί , σάν μία αόρατη ακτίνα , η οποία , μόλις ο τύπος χτύπισε την κλειδαριά , έσπασε...
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο]Crime in Dawn Island .. What was happening these days?[Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο]Crime in Dawn Island .. What was happening these days?[Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Φρούτο]Crime in Dawn Island .. What was happening these days?[Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeThu Mar 28, 2013 10:34 pm

Ο τύπος φαινόταν πολύ δυνατός , και φενόταν ταυτόχρονα και χρήσιμος στο να με βοηθούσε... Τότε , όταν άνοιξε την πόρτα είπα στον τύπο :
Όι! Σήκω! Όι έλα πάμε! Αυτός με γουρλωμένα μάτια κοίταξε τότε την πόρτα και απορρούσε.. τότε είπε :
Spoiler:
Όχι.. Όχι Αζαζελ.. Δέν πρόκειτε.. Δέν θέλω δηλαδή..
Μα! Μα θα... Θα πεθάνεις εδώ! Θα βάλω φωτιά στο κτήριο... Δέν θα μπορέσεις .. φίλε! σέ παρακαλώ!
Κατ'αρχήν με λένε Gozoru... Και δεύτερον δέν πρόκειτε να έρθω.. Με τίποτα...
G..GOZORU!?!? ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ! ΣΕ ΛΕΝΕ GOZORU!?
N..Nαί... Απέτυχα στο να σώσω τον ρίο , στο να βοηθίσω τους συμμάχους μου... Δέν μπόρεσα να κάνω τίποτα καλό.... Σέ παρακαλώ... φύγε!
G..GOZORU! Ο ΡΙΟ ΗΤΑΝ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΠΕΘΑΝΕ! ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΓΙΑΓ ΝΑ ΜΕ ΣΩΣΕΙ! ΚΑΙ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΣΕΝΑ ΨΑΧΝΩ! ΜΕ ΕΙΠΕ ΝΑ ΕΡΘΩ ΝΑ ΣΕ ΒΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ ΠΟΥ ΜΕ ΕΔΩΣΕ! απότομα , με έκπληξη στο πρώσοπό του τότε γύρισε και με κοίταξε λέγοντας :
[Τέλος-Φρούτο]Crime in Dawn Island .. What was happening these days?[Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 2077826809 Τ..Τι?! Τι πράγμα?
Ο ρίο με είπε να έρθω να σε βρώ! Θα μου έδειχνες κάτι για ένα κλειδί..
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο]Crime in Dawn Island .. What was happening these days?[Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο]Crime in Dawn Island .. What was happening these days?[Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Φρούτο]Crime in Dawn Island .. What was happening these days?[Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeThu Mar 28, 2013 10:42 pm

Σηκώθηκε τότε και με έπιασε απο τον γιακά... με κοίταξε με δάκρυα και είπε :
Π..ΠΕΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΛΕΣ ΑΛΗΘΕΙΑ!
Ν..Ναι .. Ασεμε! αλήθεια λέω! τότε με βλέμα αποφασιστικό είπε :
Λοιπόν θα έρθω μαζί σου.. Όμως στο ορκίζομαι πως άμα μου λές ψέματα θα σε σκωτόσω! ΘΑ ΣΕ ΣΚΩΤΟΣΩ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΧΕΡΙΑ! Δέν θα ζήσεις! ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ!?
Αλ..Αλήθεια λέω! Τότε ο τύπος που έσπασε την κλειδαριά είπε :
Γρήγορα!μήν αργείτε! και μήν φωνάζετε! απορριμένος τότε είπα :
Εσύ τότε ποιός είσαι?! [Τέλος-Φρούτο]Crime in Dawn Island .. What was happening these days?[Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 1707267728 με κοίταξε και είπε :
Εγώ... Ήρθα σε αυτό το νησί και σε παρακολουθούσα μέρες , διότι ο Higuma σκώτωσε τον αδερφό μου και όλο το πλοίο τους , και πήρε τα εφόδια που έφερνε για το μπαρ... Τότε αποφάσισα να έρθω.. Έβλεπα κάθε σου κίνιση καθημερινά.. Παρεμπιπτόντως άζαζελ , το όνομά μου είναι Shikidu... Είμαι ένας απο τους καλύτερους ξιφομάχους στην West Blue ... τότε ο Gozoru είπε :
ας μήν αργούμε! Πάμε να ελευθερώσουμε τους υπόλοιπους απο τα κελιά!
Spoiler:
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο]Crime in Dawn Island .. What was happening these days?[Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο]Crime in Dawn Island .. What was happening these days?[Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Φρούτο]Crime in Dawn Island .. What was happening these days?[Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeThu Mar 28, 2013 10:58 pm

Τότε με αποφασιστικό ύφος , είπα και εγώ :
Έγινε! Σικι , πάνε ελευθέρωσε τους υπόλοιπους.. Εγώ θα φορέσω την στολή του τύπου , και θα πάω στην αποθήκη να πάρω πυρομαχικά... Γκοζ , οδήγισε τους άλλους έξω .. Σε 10 λεπτά να είστε απέναντι , στο ιχθυοπολείο του Yaku..
Έγινε μικρέ! Τότε φώρεσα πάνω απο τα ρούχα μου βιαστικά την στολή του σκωτομένου μαρίν , αλλα είχε έναν λεκέ αίματος απο πίσω και έτσι ψιλοπρόσεχα άν φαινόμουνα... Προχόρησα μέσα απο τα γραφεία , απο τοίχο σε τοίχο , μα μπόρεσα και δέν έγεινα ορατός... Πήγα τότε βιαστικά , άνοιξα μία πόρτα και βρήκα απλά σκούπες , σφουγγαρίστρες κτλπ...
Λάθος πόρτα Αζ... Γρήγοραα! σκέψου πού να είναι! σκεφτόμουν.. Τότε βρήκα μία άλλη πόρτα η οποία με έβγαλε σε μία σκάλά.. Είχε ένα υπόγειο και έναν όροφο πιο πάνω.. τον 2ο... Πέρασε απο μπροστά μου ένας μαρίν , και μόλις έφυγε έτρεξα για το υπόγειο... Μόλις έφτασα , πήγα στο κουτί εξοπλισμού... Αρχικά , πήρα ένα άλλο σακάκι για να μήν τραβάω προσοχή... Μετά , πήρα 2 μεγάλους δυναμίτες , τους έβαλα μέσα στο παντελόνι μου και τους κάλυψα με το πουκάμισό μου... Πήρα επείσης 2 μικρές βόμβες και έφυγα... Ανέβηκα πάνω , και μετά πήγα στον 2ο όροφο.. Δέν ήταν κανένας και έτσι έβαλα τους δυναμήτες.. όλα ήταν τόσο εύκολα... πήρα έναν αναπτύρα , έβαλα ένα λαδομένο σχοινί , οπου σε περίπου 5 λεπτά θα έφτανε η φωτιά στους δυναμίτες , να αναφλαίγεται..
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο]Crime in Dawn Island .. What was happening these days?[Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο]Crime in Dawn Island .. What was happening these days?[Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Φρούτο]Crime in Dawn Island .. What was happening these days?[Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeThu Mar 28, 2013 11:06 pm

Έτρεξα τότε , με σιγανά βήματα βγήκα απο το γραφείο , πήγα απο την πίσω μεριά και συνάντισα στο υχθειοπολείο τους υπόλοιπους..
Έτοιμος!?
Εμμ.. Για την ακρίβεια , ο κακουμέικα με είπε να βάλουμε φωτιά το βράδυ..
Φύγαμε τότε!
Ήδη έστισα τους δυναμήτες! [Τέλος-Φρούτο]Crime in Dawn Island .. What was happening these days?[Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 4141821756
Δέν πειράζει! Πάμε να φύγουμε..
Όχι περίμενε.. Έχω και αυτά.. Πάρε την μία! Τότε έβγαλα τις βόμβες και έδωσα την μία στον gozoru..
Όταν σκάσουν οι δυναμίτες , πέτα'τες κατευθείαν μαζί μου.. Εντάξη!?
Ναί!...
Shikidu... Πάρε τους υπόλοιπους και πάντε στο παλιό λιμάνι του νησιού... Δέν θα σας βρούνε... Ετοιμάσου εσύ.. Σκάνε σε 1 λεπτό! Ο σικίντου τότε συμφώνισε και έφυγε με τους υπόλοιπους επαναστάτες στο λιμάνι.. Μετά απο 1 λεπτό έσκασαν οι δυναμίτες και πετάξαμε τις βόμβες.. Αρχίσαμε να τρέχουμε και εμείς και πλέον η αποστολή μου είχε τελειώσει...
Όι.. Δώσε μου το κλειδί...
Μάλιστα.. έβαλα τότε το χέρι μου στην δεξιά τσέπη οπου το είχα αλλα τίποτα.. Το έχωσα στην αριστερή αλλα τίποτα και εκεί... Σταμάτησα σε φάση αμηχανίας και είπα :
ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ! ...
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο]Crime in Dawn Island .. What was happening these days?[Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο]Crime in Dawn Island .. What was happening these days?[Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Φρούτο]Crime in Dawn Island .. What was happening these days?[Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeThu Mar 28, 2013 11:16 pm

Spoiler:
Είχα υποψιαστεί μία τέτοια περίπτωση.. Για την ακρίβεια κάτι κακό.. Όλα πήγαιναν καλά... Είμουν σίγουρος!
Το κλειδι.. ξέρω που είναι.. Στο κουτί με τα αντικείμενα των φυλακισμένων.. Στον 2ο όροφο..
Στ..ΣΤΟΝ 2ο ΟΡΟΦΟ?! ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ?
Π..ΠΕΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΒΑΛΕΣ ΤΟΥΣ ΔΥΝΑΜΗΤΕΣ ΕΚΕΙ! Πάγωσα.. Εκείνη την στιγμή δεν ήξερα τί να έκανα!
Αζ.. Αυτό το κλειδί είναι πολύ χρήσιμο... Θα σε κάνει υπερδύναμο! Πίστεψέ με το χρειάζεσαι! Γι'αυτό θα προσπαθίσω να ανέβω να το πάρω εγώ!
Μα τί στο καλό λές GOZORU!? Τί μπορεί να με βοηθίσει ένα κλειδί? ΠΑΡΑΤΑ ΤΟ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΓΡΗΓΟΡΑ! ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!
Λοιπόν! Θα σου εξηγίσω γρήγορα..Όσο πιο περιλιπτηκά και γρήγορα μπορώ... Στον κόσμο αυτόν υπάρχουν διάφορες υπερδυνάμεις που αποκτόνται απο φρούτα του διαβόλου... Τα φρούτα του διαβόλου είναι φρούτα που άμα τα φάς παίρνεις μία υπερδύναμη , κάθε φρούτου ξεχωριστή... Είναι πάρα πολύ σπάνια.. Ο Ryo είχε πάρει ένα φρούτο απο τα ταξίδια του στην μεγάλη γραμμή και το έβαλε σε ένα χρυσό κουτί , που δέν έσπαγε με τίποτα!.. όταν οι χρήστες φρούτων το ακουμπούσαν , χάναν τις δυνάμεις τους.. Είχε καιροκέσι απ'έξω.. Αυτό το Κουτί έχει μέσα το φρούτο... Και είναι δικό σου.. Αφού ο Ryo σου έδωσε το κλειδί... Και απ'ότι φένεται σε εμπιστευόταν πάρα πολύ για να δώσει την ζωή του για σένα!
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο]Crime in Dawn Island .. What was happening these days?[Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο]Crime in Dawn Island .. What was happening these days?[Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Φρούτο]Crime in Dawn Island .. What was happening these days?[Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeFri Mar 29, 2013 2:22 pm

Spoiler:
Γιαυτό θα σε εμπιστευτώ και εγώ! Απλα.. Απλά άζαζελ! Θέλω να γίνεις ο ποιό γνωστός στον κόσμο! Οι δυνάμεις σου να συζητούνται απο όλους! .. Αζ.. Υπόσχεσαι!? Τότε κοιτόντας τον με λυπιμένο πρόσωπο , δάκρυσα , του έδωσα το χέρι , και με ένα χαμόγελο είπα :
Υπ..Υπόσχομαι! Τότε ενώ σφύξαμε τα χέρια , είπε :
Περίμενε εδώ αζαζελ.. Θα σου πετάξω το κλειδί απο το παράθυρο.... Τότε συμφώνισα μαζί του και πήγα κάτω απο το παράθυρο... Πρωτού μπεί μέσα είπε :
Ξέχασα κάτι... 2 στενά μετά του σάμ το μπάρ , έχει ένα 2όροφο σπίτι... Και μία αυλή.. Θα πάς εκεί και θα σκάψεις δίπλα απο το δέντρο .. Το ποιό μεγάλο δέντρο που υπάρχει εκεί... Εκεί είναι το κουτί.. Καλή σου τύχη.. Τότε τον ευχαρίστισα και έτρεξε επάνω.. Όταν μπήκε , ήξερα πως δέν υπήρχε η παραμικρή ελπίδα να σωζόταν... Είτε θα τον έκαιγε η φωτιά , είτε θα πάθαινε αφυξία... Έτσι αποδέχτηκα την αλήθεια , πως θα ήταν το τελευταίο αντίο.. Άκουγα την φωνή του που τσίριζε όταν καιγόταν και τον βήχα του όταν δεν μπορούσε να ανασάνει... Ξαφνικά , ο τοίχος με το παράθυρο έπεσε , μαζί με μία τεράστια ντουλάπα.. πήδηξα με ένα σάλτο αριστερά και απέφυγα... Όταν είδα την ντουλάπα , κατάλαβα πως εκεί ήταν το κλειδί.. Άνοιξα το πρώτο συρτάρι μα είχε μόνο μαυρισμένα απο το κάψιμο χαρτιά.. Στο δεύτερο μία καμένη τσάντα... Στο 3ο πάλι είχε ένα σιδερένιο ρολόι.. Ενώ ξαφνικά ακούστηκε ένας ήχος.
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο]Crime in Dawn Island .. What was happening these days?[Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο]Crime in Dawn Island .. What was happening these days?[Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Φρούτο]Crime in Dawn Island .. What was happening these days?[Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeFri Mar 29, 2013 2:30 pm

Ήταν ένας μαρίν χτυπημένος , μές τα αίματα , και με δυσκολία ερχόταν κατα πάνω μου...
Στ..Σταμάτα Αζαζελ!! Θα πεθάνεις! Τότε πήρα ένα τούβλο φοβισμένος και του το πέταξα.. Τον πέτυχα στο πόδι και γονάτισε αδύναμος εντελός πλέον να έρθει δίπλα μου.. Όταν γονάτισε , ξύλοσα ένα συρτάρι και με φόρα , έτρεξα κατα πάνω του και τον χτύπισα στο κεφάλι... Με μίσως συνέχισα να τον χτυπώ... Όταν σταμάτησα , τον κοίταξα καλά , είδα τα αίματα και σκέφτηκα...
Ο..Ο πρώτος άνθρωπος που .. Που σκώτοσα! Ο χτύπος της καρδιάς μου δέν σταματούσε.... πήρα αυτόν τον μαρίν και τον πέταξα μέσα στο καμμένο κτήριο πρωτού να ήταν αργά και να βλέπαν το πτώμα... Τότε άνοιξα ένα συρτάρι , και πράγματι το κλειδί ήταν εκεί.. Το πήρα , το ξανακοίταξα για σιγουριά , και πράγματι ήταν αυτό.. Τότε μία φωνή ακούστηκε :
Όι ! Μικρέ ! Θα πεθάνεις! Γύρισα και είδα τον Higuma.. Τρομαγμένος , έσφυξα με αρκετή δύναμη το κλειδί μου και άρχισα να τρέχω προς το παλιό λιμάνι , να βρώ τον Shikidu να με βοηθίσει να τον σκωτόσω... Έπειτα απο λίγα λεπτά τρεξήματος , έφτασα εκεί με τον Higuma ... Όταν έφτασα.. Σκέφτηκα.. Τί στο καλό!? Όλοι ήταν νεκροί πεσμένοι κάτω... Όλοι είχαν αίματα παντού και.. Και φάνηκε σαν να είχε γίνει μάχη... Γύρισα και είδα τον Higuma που είχε σταματήσει να τρέχει και πλέον ερχόταν με αργό βήμα κατα πάνω μου..
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο]Crime in Dawn Island .. What was happening these days?[Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο]Crime in Dawn Island .. What was happening these days?[Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Φρούτο]Crime in Dawn Island .. What was happening these days?[Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeFri Mar 29, 2013 2:37 pm

Spoiler:
φοβησμένος πλέον , τον κοίταξα , και έκανα βήματα προς τα πίσω.. Μέχρι που πάτισα ένα πτώμα και έπεσα κάτω αφού σκόνταψα... Ο Higuma τράβηξε το σπαθί του , και ενώ βιαστικά πήγα να σηκωθώ , με έκοψε στην ομοπλάτη.. Μία μεγάλη σχησμή σχηματίστηκε τότε πάνω μου... Έπεσα κάτω απο τον πόνο και άρχισα να φωνάζω... όταν ο Higuma πήγε να με κόψει το κεφάλι με το σπαθί του , ενώ στάθηκε απο πάνω μου , ένας άγνωστος εμφανίστηκε κε τον τράβηξε... Άρχισε να τρέχει προς την θάλασσα τραβόντας τον Higuma.. Όταν παρατήρισα τον άγνωστο , είδα πως ήταν συγκαμένος σε όλο το σώμα του... Τότε είπε με βαρυά φωνή βραχνιασμένη , ενώ έβγαζε καπνούς απο όλο το σώμα του και τα εγκαύματα..
ΑΖ! ΠΡΟΣΕΧΕ! Όταν το είπε , κατάλαβα πως ήταν ο Gozoru! Πήρε μαζί του τον Higuma και πήδηξε στην θάλασσα... Μόνο και μόνο να τον καθυστερίσει... Έτρεξα τότε στην άκρη του λιμανιού φωνάζοντας :
GOZORUU! GOZ! ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ! όταν κοίταξα στην θάλασσα , είδα τον Gozoru , με τις ελάχιστες πλέον δυνάμεις που του είχαν απομίνει να πιάνει απο τον λαιμό τον Higuma και να τον τραβά , ενώ αυτός προσπαθούσε να σκαρφαλώσει ξανά πάνω για να με σκωτόσει.. κατάλαβα πως έπρεπε να τρέξω και έτσι έκανα... άρχισα να τρέχω προς το σπίτι που μου είπε ο Goz..
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο]Crime in Dawn Island .. What was happening these days?[Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο]Crime in Dawn Island .. What was happening these days?[Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Φρούτο]Crime in Dawn Island .. What was happening these days?[Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeFri Mar 29, 2013 2:46 pm

Έτρεχα χωρίς σταματημό.. Πλέον ο στόχος μου ήταν να πάρω το κουτί αυτό , να τρέξω στο λιμάνι και να πάρω ένα καράβι να φύγω.. Έπρεπε να φύγω να γλυτώσω απο τους πουλιμένους πλέον μαρίν και τον Higuma.. Μα σκέφτηκα πως άν έτρωγα το φρούτο , θα ήμουν πλέον πιό δυνατός και θα μπορούσα να ξαναγύριζα να τους σκότωνα.. Μα όχι σε τέτοια κατάσταση.. Η Βάση των μαρίνς είχε πάρει φωτιά .. μάλλον την έβαλα φωτιά.. Ο Higuma απο λεπτό σε λεπτό θα ανέβενε στο παλιό λιμάνι , θα έπερνε το σπαθί του και θα με έψαχνε.. Όπως και οι μαρίνς που πλέον ζούσαν... Όταν έφτασα στο σπίτι , Πήγα στην τεράστια αυλή και πήρα ένα φτιάρι.. Πήγα στο δέντρο και άρχισα να σκάβω.. Κάτω απο την σκιά που κάλυπτε το δέντρο , γεμάτος ιδρώτα , έσκαβα περιμετρικά απο το δέντρο δίχως να περιμένω ή να κάνω διαλείμματα.. Τότε , όταν έσκαβα , σε ένα σημείο , ακούστηκε όπως χτύπισα το φτιάρι , ένας ήχος... Έβαλα το χέρι μου και ήταν κάτι σιδερένιο.. Είμουν σίγουρος ήταν το κουτί... Συνέχισα να σκάβω μέχρι να μπορώ να το βγάλω.. όταν το έβγαλα , το παρατήρισα και.. Και παρόλο που ήταν κάτω απο τις λάσπες τόσο καιρό , παρέμενε το χρυσό του χρώμα .. Ήταν λαμπερό και κάτι ακουγόταν απο μέσα... έβγαλα το κλειδί και Όταν πήγα να το βάλω , άκουσα μία φωνή...
Έι! Νεαρέ! Τί κάνεις στο δέντρο μου!? Ήταν ένας γέρος και ερχόταν κατα πάνω μου με ένα μικρό σφυράκι.. Τότε τον είδα και άρχισα να τρέχω.. Πήδηξα τα κάγκελα που είχε και έβαλα το κλειδί στην τσέπη μου , ενώ κρατούσα αγκαλιά το κουτί... Άρχισα τότε να τρέχω για το λιμάνι..
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος-Φρούτο]Crime in Dawn Island .. What was happening these days?[Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο]Crime in Dawn Island .. What was happening these days?[Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Φρούτο]Crime in Dawn Island .. What was happening these days?[Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος-Φρούτο]Crime in Dawn Island .. What was happening these days?[Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 3 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» [Τελος] First meal in 15 days! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-φρούτο] The worker [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος- Φρούτο] Έρεβος [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [τελος-Φρούτο] μια μεγάλη πρόκληση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» {Τέλος-Φρούτο}Ένα ιστορικό ταξίδι [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: East Blue :: Dawn Island-
Jump to: