Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 13 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 13 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τελος]Φυλάκιση,θάνατος και νέο ξεκίνημα!

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος]Φυλάκιση,θάνατος και νέο ξεκίνημα! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος]Φυλάκιση,θάνατος και νέο ξεκίνημα!   [Τελος]Φυλάκιση,θάνατος και νέο ξεκίνημα! - Page 2 I_icon_minitimeWed Apr 03, 2013 10:23 pm

Επεσα στην σκληρη πετρα με δυναμη και σχεδον αμεσως ειδα μια τεραστια αρκουδα να μου ορμαει.Ηταν σαν και αυτες που ειχα σδει στην πολη αλλα διπλασια σε μεγεθος.Οντας ανημπορος να αντιδρασω σκεφτηκα οτι το τελος μου ειχε φτασει.Αλλα εκανα λαθος.
-Κατσε στην θεση σου ειπε παγερα ο αντρας που με ειχε πεταξει και η αρκουδα γρυλιζοντας υπακουα εκανε μερικα βηματα πισω.
-Η εκτελεση τους ειναι σε μερικες ωρες και δεν μπορω να σε αφησω να χαλασεις την διασκεδαση του βασιλια και των ανθρωπων μας ειπε μιλωντας ξανα στην αρκουδα αλλα αυτη την φορα με πιο ηπιο τονο.Η εκτελεση μας?σκεφτηκα.Οχι,ποτε.Δεν θα μας το επετρεπα να πεθανουμε σ'αυτο το μερος.Σηκωθηκα στα ποδια μου με αποφασιστηκοτητα.
-Ας τελειωνουμε μ'αυτο
-Τοσο πολυ βιαζεσαι να υποφερεις?
-Πιστεψε με,οτιδηποτε και να μου κανετε θα ειναι σαν παιχνιδι μπροστα σ'αυτα που εχω υποφερει ειπα και προχωρησα μπροστα.Με την βοηθεια του πυρσου ειδα οτι εξω απο καθε κελι υπηρχε μια αρκουδα-φρουρος.Υπηρχαν κελια και απο τις δυο πλευρες του διαδρομου και περνωντας μπροστα απο ολα ειδα απογοητευση,πονο,φοβο και απογνωση.Ελαχιστοι ηταν αυτοι που ειχαν σταθερο βλεμμα.
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος]Φυλάκιση,θάνατος και νέο ξεκίνημα! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος]Φυλάκιση,θάνατος και νέο ξεκίνημα!   [Τελος]Φυλάκιση,θάνατος και νέο ξεκίνημα! - Page 2 I_icon_minitimeThu Apr 04, 2013 12:37 pm

Η διαδρομή μας συνεχιζόταν με γοργούς ρυθμούς προς την Deep Freeze .. Έπρεπε να προλάβουμε πριν γίνει το κακό. Αυτό που γινόταν ήταν καθαρά επίδειξη δύναμης απο μέρους κάποιου...Τώρα δεν ήμουν σίγουρος ποιος το έκανε...Ήταν η Οργάνωση η οποία τους έκανε να υποπέσουν σε κάτι που εξόργισε τους πολίτες? Δεν το γνώριζα. Ήταν οι marines που είδαν την επικήρυξη που είχε ο Raziel? Μήπως ο ίδιος δεν γνώριζε πως έχει επικήρυξη στο κεφάλι του και γύριζε μέσα σε μια πόλη του νησιού? Θα το ανακάλυπτα... Δεν θα άφηνα να του συμβεί κάτι κακό . Εξάλλου μου είχε σώσει την ζωή πριν απο λίγους μήνες, πίσω στο Μicqueot σε εκείνο το αναθεματισμένο υπόγειο.
Έβγαλα το den den mushi και προσπάθησα να συνδεθώ με το πλήρωμα.Τα κτάφερα..Απο την άλλη μεριά ακούστηκε η φωνή της Lightning.
Captain? Έγινε τιπ. την διέκοψα με κάπως άκομψο τρόπο
Θέλω όλο το πλήρωμα εκτός του Cricket να έρθει στην Deep Freeze . Έπιασαν τον Raziel και θα τον εκτελέσουν αύριο...
Ύστερα απο μια αμήχανη σιγή, πρόσθεσα.
Φροντίστε όλοι να έχετε πάρει τον χιονισμένο τίγρη Έπειτα το έκλεισα.
Ότι μπορούσε να περάσει απ το χέρι μου, θα το έκανα. Ήδη υπήρχε ένα σχέδιο στο μυαλό μου...Παρακινδυνευμένο μεν, αλλα αρκετά αποτελεσματικό.


Last edited by DIRK on Thu Apr 04, 2013 7:39 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος]Φυλάκιση,θάνατος και νέο ξεκίνημα! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος]Φυλάκιση,θάνατος και νέο ξεκίνημα!   [Τελος]Φυλάκιση,θάνατος και νέο ξεκίνημα! - Page 2 I_icon_minitimeThu Apr 04, 2013 6:03 pm

Στο τελος του διαδρομου υπηρχε μια μεγαλη ξυλινη πορτα την οποια,ο αντρας που με συνοδευε ξεκλειδωσε με ενα απο τα πολλα κλειδια του.Μολις τα φυλλα της ανοιξαν ενα αερακι χτυπησε το προσωπο μου και δεκαδες σκαλια αποκαλυφθηκαν υπο το φως δαδιων που κρεμοταν στους τοιχους.Περασα την πορτα και ξεκινησα να ανεβαινω τις σκαλες.Ανεβηκα δυο επιπεδα με διαδρομους παρομοιους με αυτον που ειμουν λιγη ωρα πριν αλλα με λιγοτερο κρυο.Οταν εφτασα στο τελος και του τριτου ο συνοδος μου μου εκανε νοημα να σταματησω.Διπλα απο την πορτα που οδηγουσε στο επομενο πατωμα,υπηρχε μια μικροτερη.Δεν ειχε καποιο ιδιαιτερο χαρακτηριστικο αλλα ειμουν σιγουρος για το τι βρισκοταν απο πισω.Χωρις να πει λεξη,ο μεγαλοσωμος αντρας πηγε προς το μερος της,την ανοιξε και με ενα τρελο χαμογελο μου εκανε νοημα να περασω μεσα.Και αυτο εκανα.Και για αρκετες ωρες που φανηκαν χρονια,υπεφερα.Αλλα οχι τοσο οσο τοτε.Οχι τοσο οσο οταν η Οργανωση εκανε πειραματα επανω μου.Δεν ηταν σιγουρα παιχνιδακι οπως ειχα δηλωσει στον βασανιστη μου αλλα τα αντεξα.Και υστερα με επεστρεψαν στο κελι μου.Χτυπημενο,ματωμενο,γενικα σε μαυρα χαλια.Με εδεσαν ξανα στον τοιχο και εκει λιποθυμησα για μερικες στιγμες.Συνηλθα γρηγορα ομως γιατι ο Haytham φωναζε.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος]Φυλάκιση,θάνατος και νέο ξεκίνημα! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος]Φυλάκιση,θάνατος και νέο ξεκίνημα!   [Τελος]Φυλάκιση,θάνατος και νέο ξεκίνημα! - Page 2 I_icon_minitimeThu Apr 04, 2013 6:21 pm

-Raziel!Raziel!!!
-Tι εγινε?
-Φιουυ...Για μια στιγμη νομιζα οτι εισουν νεκρος.
-Οχι.Οχι ακομα τουλαχιστον.Σε μερικες ωρες ομως...
-Πρεπει να βρουμε εναν τροπο να ξεφυγουμε.
-Δεν ειναι και τοσο ευκολο.Ειμαστε δεμενοι και σακατεμενοι.Δεν υπαρχουν και πολλα που να μπορουμε να κανουμε.
-Εγω φταιω.Δεν επρεπε να παραδοθουμε.Αλλα νομιζα οτι ειχε γινει απλως καποιο λαθος.Που να φανταστω οτι εχουμε επικυρηξη στο κεφαλι μας.
-Τι?Ποτε εγινε αυτο?
-Φανταζομαι μετα τα οσα εγιναν στο Micqueot.Ειναι πολυ χαμηλη βεβαια και υπο αλλες συνθηκες ισως να μην απασχολουνταν καθολου με εμας,ομως εδω τα πραγματα ειναι περιεργα.
-Τι εννοεις?
-Νομιζω οτι η Οργανωση εχει βαλει το χερακι της στην υποθεση.Θυμασαι τι ειπε ο Commander?Oτι ο Captain Sharinguru απο την South τους ζητησε να μας προσεχουν ιδιαιτερα?
-Ναι κατι θυμαμαι.
-Ε λοιπον νομιζω οτι αυτος ο Captain ειναι ο συνεργατης που τους βοηθησε με την υποθεση του Χιονισμενου Τιγρη.Αν γινει καποιο θαυμα και γλιτωσουμε,θα επιστρεψουμε στην South και θα ψαξουμε το θεμα καλυτερα.Επισης θα παμε και στο Kashamin.
-Στο Kashamin?Τι να κανουμε σ'αυτο το ακατοικητο νησι?
-Χαχα...δεν ειναι τοσο ακατοικητο οσο νομιζεις.Κρυμμενοι στα δαση ζουν καποιοι φιλοι μου που θα σε βοηθησουν να τιθασευσεις τις δυναμεις του φρουτου σου.
-Ωραια ολα αυτα αλλα πρεπει πρωτα να ξεφυγουμε απο εδω και δεν νομιζω να συμβει κατι τετοιο.
-Οσο ειμαστε μεσα στο κελι καλυτερα να μην τον σκεφτομαστε.Ας περιμενουμε να μας οδηγησουν στον τοπο της εκτελεσης μας και εκει βλεπουμε.
-Εχεις δικιο.Ας χαλαρωσουμε και ας περιμενουμε.Οτι ειναι να γινει,θα γινει.
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος]Φυλάκιση,θάνατος και νέο ξεκίνημα! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος]Φυλάκιση,θάνατος και νέο ξεκίνημα!   [Τελος]Φυλάκιση,θάνατος και νέο ξεκίνημα! - Page 2 I_icon_minitimeThu Apr 04, 2013 9:14 pm

Τα τείχη της Deep Freeze φάνηκαν μπροστά μας στο τέλος της μέρας. Το υπόλοιπο πλήρωμα , περίμενε εκεί .
Έχεις καμια ιδέα για το πώς θα μπούμε μέσα?
Απο την κεντρική πύλη φυσικά είπα χαμογελώντας σαδιστικά .
Μα..
Πλάκα κάνω... Απλά θα γίνει μια επίθεση στην πύλη ωστε να μαζευτεί το ενδιαφέρον της φρουράς εκεί και όχι στο μέρος της εκτέλεσης... Οι πηγές μου λένε πως θα είναι στην κεντρική πλατεία.
Γιατί δεν λες στις πηγές σου να μας βοηθήσουν?
Δεν πρόκειται να το κάνουν. Και δεν έχουν και λόγο...Αν το κάνουν θα αποκαλύψουν οτι ανήκουν στον υπόκοσμο, μέσα σε ένα νησί που κατακλύζετε απο φιλοκυβερνητικά συναισθήματα. Και δεν έχω χρόνο να τους συναντήσω πρόσωπο με πρόσωπο για να τους....πείσω με τους τρόπους μου να συμβάλουν σε αυτό που θα κάνουμε. Δεν θα είμαι ο μόνος που θα περάσει τα τείχη της πόλης . Θα έρθεις και εσύ μαζί μου. Ο Squall και οι υπόλοιποι θα είναι αρκετοί για να κρατήσουν την φρουρά απασχολημένη όσο θα βάζουμε σε δράση το σχέδιο.Μόλις τελειώσουν, θα έρθουν και αυτοί να μας βρουν.
Έτσι η νύχτα πέρασε . Με τις πρώτες ακτίνες του ήλιου σηκωθήκαμε και ετοιμαστήκαμε


Last edited by DIRK on Fri Apr 05, 2013 5:52 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος]Φυλάκιση,θάνατος και νέο ξεκίνημα! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος]Φυλάκιση,θάνατος και νέο ξεκίνημα!   [Τελος]Φυλάκιση,θάνατος και νέο ξεκίνημα! - Page 2 I_icon_minitimeFri Apr 05, 2013 3:42 pm

O χρονος δεν ειχε κανενα νοημα σ'αυτο το μερος.Μπορει να ειχαν περασει ελαχιστα λεπτα ή ολοκληρες μερες οταν ανοιξε για ακομα μια φορα η πορτα του κελιου μας.Ο ιδιος αντρας που μας ειχε "επισκεφθει" νωριτερα μπηκε μεσα αλλα οχι μονος.Αυτη την φορα τον συνοδευαν αλλοι τεσσερεις με παρομοιο ρουχισμο και  ναγκινατα στα χερια τους.Οι δυο ηρθαν σε μενα και οι αλλοι δυο πηγαν στον Haytham ενω ο αλλος απλα καθοταν και τους επεβλεπε.Η ιδια διαδικασια με πριν ακολουθηθηκε και μας εβγαλαν εξω με αλυσιδες σε χερια και ποδια.Ανεβηκαμε ολους τους διαδρομους αυτη την φορα.Μερικοι κρατουμενοι μας φωναξαν να μην φοβηθουμε και διαφορα αλλα παρομοια ενω καποιοι αλλοι απλως εβρισαν τους φρουρους και τον βασιλια.Μετρησα εφτα πατωματα και οταν φτασαμε στο τελευταιο ειδα το φως του ηλιου να περναει μεσα απο μια γιγαντια ανοιχτη πορτα στην ακρη του διαδρομου.Απο εξω ακουγοταν φωνες κοσμου.Μολις περασαμε την πορτα ειδα ενα τεραστιο πληθος συγκεντρωμενο,που μας υποδεχτηκε με γιουχαισματα και καταρες.Πισω απο τον κοσμο υπηρχε ενα μεγαλο παλατι,περιστοιχιζομενο απο δυο αλλα κτηρια,το ενα πενταγωνικου σχηματος και αρκετα μεγαλο και το αλλο αρκετα πιο απλο αλλα παρομοιο σε μεγεθος.Στην μεση του πληθους βρισκοταν μια εξεδρα υφους τρια μετρα και διπλα της ενα θεωρειο οπου,οπως μαντευα,βρισκοταν οι ευγενεις του νησιου.Σε εκεινη την εξεδρα θα τελειωναν οι ζωες μας και δεν μπορουσαμε να κανουμε κατι για αυτο.Πανω σ'αυτην βρισκοταν ηδη τρεις αλλοι που θα εκτελουνταν επισης.Οι φρουροι μας εσπρωξαν ωστε να προχωρησουμε γιατι ειχαμε κολλησει προσωρινα.Η διαδρομη φανηκε ατελειωτη παροτι ηταν μονο μερικα μετρα.Καποιοι απο τους πολιτες που ειχαν μαζευτει μας πεταξαν φρουτα και λαχανικα αλλα δεν αντιδρασαμε.Δεν μας ενδιεφερε τιποτα.Τα μυαλα μας δουλευαν πυρετωδως ωστε να βρουμε καποιο τροπο να ξεφυγουμε αλλα τιποτα.Ανεβηκαμε τα σκαλια της εξεδρας και γονατισαμε στο σημειο που μας εβαλαν.Δυο φρουροι σταθηκαν διπλα απο τον καθενα.Το τελος μας πλησιαζε.Δεν φοβομουν τον θανατο αλλα με εκνευριζε το γεγονος οτι δεν ειχα κατφερει να ολοκληρωσω το εργο μου.Κοιτωντας τον Haytham καταλαβα οτι και αυτος περιπου το ιδιο πρεπει να αισθανοταν,καθως κοιτουσε αγερωχα το πληθος.Στο θεωρειο,σηκωθηκε ενας γερος με φανταχτερα ρουχα και ξεκινησε να μιλαει.Οπως καταλαβα ηταν ο βασιλιας του νησιου.Στα δεξια του βρισκοταν ο αξιωματικος του ναυτικου που μας ειχε συλλαβει και στα αριστερα του ενας αλλος αντρας που απ'οτι καταλαβα ηταν ο αρχηγος της προσωπικης του φρουρας που στεκοταν πισω του.Γυρω του βρισκοταν και αλλοι εξισου καλα ντυμενοι που περιμεναν να απολαυσουν το θεαμα.Μιλουσε για πολλη ωρα αλλα δεν ακουγα λεξη απο οσα ελεγε.Ειχα κλεισει ολον τον κοσμο απ'εξω και απλως περιμενα την στιγμη που η ζωη μου θα τελειωνε.


Last edited by metalgunner on Sat Apr 06, 2013 3:39 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος]Φυλάκιση,θάνατος και νέο ξεκίνημα! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος]Φυλάκιση,θάνατος και νέο ξεκίνημα!   [Τελος]Φυλάκιση,θάνατος και νέο ξεκίνημα! - Page 2 I_icon_minitimeFri Apr 05, 2013 4:28 pm



Εγώ και ο Drake κατευθυνθήκαμε δυτικά της πύλης. Χρησιμοποιώντας τα μαχαίρια μας για να ανέβουμε τα τείχη, σκαρφαλώσαμε στην κορυφή του τείχους.Τότε έδωσα το σήμα να γίνει η επίθεση. Λίγο αργότερα οι φρουροί που βρίσκονταν νυσταγμένοι στο διπλανό φυλάκιο άρχισαν να τρέχουν προς την μεριά απ την οποία είχαμε μόλις έρθει, την πύλη. Απ το τείχος, πηδήξαμε σε μια σκεπή, και απο εκεί αρχίσαμε να παρατηρούμε το φόρτωμα μιας άμαξας . Τα μάτια μου, έπεσαν επάνω σε ένα δρεπάνι και μια μάσκα.. Ήταν του Raziel...Φορούσε μάσκα για κάποιον λόγο, και πολεμούσε με αυτό το δρεπάνι...Για κάποιον λόγο δεν τα αποχωριζόταν ποτέ. Ίσως είχαν αξία γι αυτόν .
Πήδηξα κάτω χωρίς δεύτερη σκέψη. Οι άντρες που κουβαλούσαν τα πράγματα πάγωσαν στις θέσεις τους. Πέταξα τα μαχαίρια της αναρρίχησης και πέτυχα τον ένα στο δόξα πατρί και τον δεύτερο στο στέρνο. Οι άλλοι τρεις που έμεναν, άφησαν τα πράγματα στο έδαφος και πήγαν να βγάλουν τα ξίφη τους. Ο Drake πήδηξε απ την οροφή και έκοψε στην κυριολεξία στα δυο έναν άντρα, ξεκινώντας απ το κεφάλι του μέχρι το χώρισμα των ποδιών του.Ο μεταλλικός ήχος που έκανε το ξίφος του drake όταν ακούμπησε στο πέτρινο έδαφος έκανε τους άντρες να στρέψουν την προσοχή τους εκεί . Κλώτσησα τον πρώτο στο στομάχι, του άρπαξα το κεφάλι και το στριφογύρισα. Μόλις η σπονδυλική του στήλη είχε γίνει θρύψαλα, τον άφησα να πέσει κάτω.


Last edited by DIRK on Sat Apr 06, 2013 10:59 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος]Φυλάκιση,θάνατος και νέο ξεκίνημα! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος]Φυλάκιση,θάνατος και νέο ξεκίνημα!   [Τελος]Φυλάκιση,θάνατος και νέο ξεκίνημα! - Page 2 I_icon_minitimeFri Apr 05, 2013 5:44 pm

Ο Drake είχε αποκεφαλίσει ήδη τον αντίπαλό του όταν γύρισα προς το μέρος τους. Αφού πήρα τα πράγματα του Raziel, τα οποία συνοδεύονταν απο τα γάντια του τα έδεσα στην πλάτη μου σε έναν σάκο που είχα. ενώ το δρεπάνι το πέρασα απ την κάπα μου .Αναγνώρισα όμως και δυο κατανα.. Το ένα είχε μαύρη λαβή και το δεύτερο μώβ. Αυτά τα πήρε ο Drake μαζί του.
Αρχίσαμε να τρέχουμε προς την κεντρική πλατεία όταν αντικρίσαμε επι τέλους μαζεμένο κόσμο.Στην μέση της πλατείας, υπήρχε ένα θεωρείο ενώ στην άλλη μεριά, ετοιμάζονταν να πάνε τους κρατουμένους στην εξέδρα.
Δεν είχαμε πολύ χρόνο....Ο κόσμος ήταν αρκετός και αν πήγαινα κατευθείαν να τους σώσω θα τους σκότωναν πριν προλάβω να κάνω κάτι.Το μυαλό μου δούλευε πυρετωδώς.
Drake, προσπάθησε να φτάσεις στην εξέδρα . Είπα δίνοντάς του τα πράγματά του Raziel..
Δώστα τους όταν θα έρθει η στιγμή .Είπα γυρνώντας του την πλάτη. Άρχισα να τρεχω προς το απέναντι σπίτι, του οποίου η σπιτοσειρά (η ευθεία στην οποία είναι χτισμένα πολλά σπίτια)είχε απο πίσω την πλατεία
Χτύπησα τρεις φορές την πορτα και μόλις κατέβασα το χέρι μου το έβαλα στην ζώνη, πιάνοντας ένα μαχαίρι.
..


Last edited by DIRK on Sat Apr 06, 2013 10:59 am; edited 2 times in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος]Φυλάκιση,θάνατος και νέο ξεκίνημα! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος]Φυλάκιση,θάνατος και νέο ξεκίνημα!   [Τελος]Φυλάκιση,θάνατος και νέο ξεκίνημα! - Page 2 I_icon_minitimeFri Apr 05, 2013 5:58 pm


Η πόρτα άνοιξε βαρια, εμφανίζοντας απο πίσω της μια μεσήλικη γυναίκα...
-Τι θα θ....
Σήκωσα αστραπιαία το χέρι μου και έκοψα με το μαχαίρι την κεντρική της αρτηρία στον λαιμό..Το σώμα της έπεσε προς τα πίσω, αφου΄ την κλώτσησα για να μπω...Έκλεισα την πόρτα και κατευθύνθηκα προς το πάνω πάτωμα...Εκεί βρήκα έναν άντρα με μια πετσέτα, ο οποίος μόλις είχε βγει απ την τουαλέτα
-Ποιος είσ....
Η τύχη του ήταν η ίδια με της γυναίκας του ... η λεπίδα του μαχαιριού μου΄χτύπησε και έκοψε τον λαιμό του άντρα , στο σημείο της αρτηρίας, ..Δεν πρόλαβε να αντιδράσει, η επίθεσή μου ήταν πολύ γρήγορη.
Δεν έχασα άλλο χρόνο. Προχώρησα κι άλλο μέσα στο σπίτι για να βρω την σκάλα που οδηγεί στην οροφή του σπιτιού..
Αυτή ήταν στο τέλος του διαδρόμου στον οποίο βρισκόμουν.Αφού άρπαξα ένα σκοινί , ανέβηκα σιγά σιγά και άνοιξα το ξύλινο καπάκι της οροφής ..Αυτό με έβγαλε ακριβώς επάνω , δίπλα απο την καμινάδα του σπιτιού. Απο εκεί μπορούσα να διακρίνω απέναντι την κάθε λεπτομέρεια ακόμα και της εξέδρας..
Έδεσα στην άκρη του σκοινιού ένα μαχαίρι και το πέταξα σε ένα καλώδιο το οποίο συνέδεε το σπίτι με το καμπαναριό.


Last edited by DIRK on Sat Apr 06, 2013 11:00 am; edited 3 times in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος]Φυλάκιση,θάνατος και νέο ξεκίνημα! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος]Φυλάκιση,θάνατος και νέο ξεκίνημα!   [Τελος]Φυλάκιση,θάνατος και νέο ξεκίνημα! - Page 2 I_icon_minitimeFri Apr 05, 2013 6:20 pm


Αφού βεβαιώθηκα πως είχε περάσει καλά, κράτησα το σκοινί με τα δυο χέρια και έριξα όλο το βάρος μου μπροστά. Αφού έφτασα επάνω άφησα το σκοινί και έπεσα με δύναμη κάτω, σπάζοντας την οροφή του θεωρείου . Οι φρουροί αντέδρασαν κατευθείαν όταν κάρφωσα ένα μαχαίρι μου στην μπέρτα του βασιλιά ωστε να μην μπορέσει να σηκωθεί απ την καρέκλα. Ο πρώτος προσπάθησε να με καρφώσει με το δόρυ του, όμως το έπιασα λίγο πριν την αιχμή (απ το ξύλο) και απέκρουσα την επίθεση του δεύτερου τον οποίο και κλώτσησα κάτω απ το μέρος, κάνοντάς τον να πέσει επάνω σε κόσμο. Συνεχίζοντας να κατευθύνω το δορυ , πέταξα τον άντρα επάνω στον υψηλόβαθμο Marine ο οποίος είχε σηκωθεί για να αντιμετωπίσει τον ταραχοποιό. Ο άντρας έχασε την ισορροπία του και κρατήθηκε απο τα ξύλινα κάγκελα. Βγάζοντας το Callsul με το αριστερό μου χέρι, πυροβόλησα τους δυο άντρες.
Τα σώματά τους έπεσαν και αυτά στον κόσμο, ο οποίος κοιτούσε αποσβολωμένος. Την ίδια ώρα που εγώ έστρεφα το πιστόλι μου στο κεφάλι του βασιλιά, ο Drake είχε ήδη φτάσει στην εξέδρα των κρατουμένων και ελευθέρωσε μόνο τον Raziel και τον Haytham. Το καλοφτιαγμένο αυτό σκηνικό, σταμάτησαν δύο βέλη που καρφώθηκαν το ένα στο πλευρό μου, και το άλλο στο δεξί μου χέρι



Last edited by DIRK on Sat Apr 06, 2013 11:00 am; edited 4 times in total
Back to top Go down
Sponsored content





[Τελος]Φυλάκιση,θάνατος και νέο ξεκίνημα! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος]Φυλάκιση,θάνατος και νέο ξεκίνημα!   [Τελος]Φυλάκιση,θάνατος και νέο ξεκίνημα! - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τελος]Φυλάκιση,θάνατος και νέο ξεκίνημα!
Back to top 
Page 2 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος-Αποστολή]Νέο ξεκίνημα, με νέα σκιά [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αποστολή]Ο θάνατος σου πάει πολύ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αποστολή] Στο Τέλος Ξυρίζουν Τον Γαμπρό
» {Αρχή}The Punisher Pirates:Το τέλος ενός ταξιδιού,η αρχή μιας νέας περιπέτειας {Τέλος}
» [Τέλος] Το τέλος είναι η μαγεία..

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Ice Nine-
Jump to: