Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 13 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 13 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος-Βιβλίο]Η Τρίτη Γενιά [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος-Βιβλίο]Η Τρίτη Γενιά [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Βιβλίο]Η Τρίτη Γενιά [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Βιβλίο]Η Τρίτη Γενιά [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSun Mar 31, 2013 3:43 pm

Το πόδι της κινήθηκε πλάγια, χτυπώντας από πίσω το καλάμι του Gomez, που έχασε την ισορροπία το κι έπεσε. Τίναξε το ένα χέρι της από την λαβή του, το ελευθέρωσε και άρπαξε από τον άντρα που έπεφτε το περίστροφο στην ζώνη του, φέρνοντας το στο μέτωπο του διπλανού της. Η σκανδάλη τραβήχτηκε και τα μυαλά του τινάχτηκαν στον αέρα. Ως ανταπόκριση, οι γύρω της τράβηξαν τα δικά τους όπλα.
-Όχι! Μην την σκοτώσετε! ακούστηκε η φωνή του Obrac, κάνοντας τους να διστάσουν.
Ήταν η ευκαιρία που ήθελε η κοπέλα για να ετοιμαστεί. Από το δεύτερο θύμα της, έκλεψε ένα μαχαίρι με γαμψή λεπίδα και το κάρφωσε στην καρωτίδα του επόμενου, σχίζοντας την σάρκα στην κίνηση του να το βγάλει. Κραυγές, φωνές. Όλα στα αυτιά της έμοιαζαν σαν εφιάλτης που δεν θα τελείωνε. Μπροστά στα μάτια της, οι κινήσεις τους φαίνονταν να καθυστερούν. Τελικά, οι αντίπαλοι της συνειδητοποίησαν ότι δεν είχε νόημα να προσπαθήσουν να την ακινητοποιήσουν χωρίς να της προκαλέσουν ζημιά. Αν δεν την σκότωναν, δεν πείραζε να την τραυμάτιζαν μέχρι να μην μπορούσε να κουνηθεί. Όσοι είχαν όπλα, όπως σπαθιά και μαχαίρια, όρμησαν να επιτεθούν κανονικά. Όσοι είχαν όπλα μεγαλύτερης εμβέλειας απλά τα έστρεψαν προς τα πόδια της. Εκείνη έμοιαζε να πετάει από τον ένα στον άλλο, κόβοντας, σχίζοντας. Το χέρι της τινάχτηκε πυροβολώντας έναν που της ερχόταν. Ταυτόχρονα, κλοτσούσε το όπλο από έναν εχθρό που το κρατούσε λάθος στην λαβή του. Όντως δεν ήταν καλοί πολεμιστές. Ούτε πως να σιγουρέψουν στην κατοχή τους ένα όπλο δεν ήξεραν. Έφυγε εύκολα, αφήνοντας τον απροστάτευτο στην λεπίδα που καρφώθηκε με φόρα προς τα πάνω στο στέρνο του. Τον κράτησε ακίνητο ενώ εκείνος ούρλιαζε, μόνο και μόνο για να την προστατέψει από τις σφαίρες όσων την στόχευαν.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος-Βιβλίο]Η Τρίτη Γενιά [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Βιβλίο]Η Τρίτη Γενιά [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Βιβλίο]Η Τρίτη Γενιά [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSun Mar 31, 2013 4:08 pm

Ο Obrac ανέλαβε να επιτεθεί επίσης, αναγκάζοντας την να ελευθερώσει το τρυπημένο πτώμα του συντρόφου τους για να αμυνθεί ενάντια στο σπαθί του. Εκείνος ήξερε μέχρι που να πιέσει. Παρότι την ήθελε ζωντανή, ήξερε ότι μερικά χτυπήματα δεν αρκούσαν για να πεθάνει. Ασκούσε και με τα δύο χέρια πίεση στην σύγκρουση των λεπίδων που έδειχνε να μην έχει νικητή. Η κοπέλα δεν γινόταν να πιέσει παραπάνω, θα έχανε πολύ χρόνο που θα της κόστιζε στην τελική. Μπορεί αρχικά να τους είχε αιφνιδιάσει, αλλά τώρα η ζυγαριά έγερνε και πάλι εναντίον της. Υποχώρησε και αναμενόμενα ο Obrac την ακολούθησε. Οι σφαίρες έσκαγαν στα πόδια του αλλά χωρίς να τον χτυπήσουν. Εκείνη έφτασε στον τοίχο και γύρισε στριμωγμένη να αντιμετωπίσει τους πάντες. Ο Obrac ορμούσε κατά πάνω της την ώρα που οι σκοπευτές έπαιρναν την ώρα τους σημαδεύοντας την. Χτύπησε τα πόδια της και πήδηξε στον αέρα, περνώντας από πάνω του. Εκείνος το περίμενε. Αμέσως, σήκωσε το σπαθί του, σχίζοντας εσωτερικά τον ένα μηρό της. Εκείνη ούρλιαξε. Δεν μπορούσε να συνεχίσει την εναέρια πορεία της. Έπεσε στο έδαφος, όπου κυλίστηκε για να βρει πάλι ισορροπία στα πόδια της. Έπρεπε να βγάλει από την μέση τον αρχηγό τους. Έτσι θα έχαναν τον έλεγχο και όλοι οι άλλοι. Εκτινάχτηκε εναντίον του, ξεχνώντας τον πόνο στο πόδι της, όπου το αίμα έτρεχε ανεξέλεγκτα, βάφοντας κάθε σημείο του. Έστρεψε την κάννη του όπλου πάνω του, αλλά εκείνος χρησιμοποίησε το ένα χέρι για να στρέψει το μπράτσο της σε άλλη γωνία και να την κάνει να αστοχήσει. Ο Obrac επιχείρησε να την κόψει με το σπαθί του. Ήταν όμως σε τόσο κοντινή απόσταση που η κοπέλα δεν δυσκολεύτηκε να του ρίξει μια κουτουλιά. Στηρίχτηκε στο ένα πόδι για να τον κλοτσήσει στο στήθος. Και οι δυο τους ένιωσαν τον πόνο να τους τσακίζει. Τραντάχτηκαν αλλά μόνο ο Obrac έπεσε. Η κοπέλα δυσκολεύτηκε να ολοκληρώσει το χτύπημα με ταχύτητα. Σήκωσε το μαχαίρι της για να το καρφώσει στο στήθος του άντρα. Πριν προλάβει όμως, άκουσε έναν πυροβολισμό και αυτόματα, έπεσε κάτω. Το δεύτερο πόδι της τρυπιόταν από μια σφαίρα. Ακολούθησε την πηγή του θορύβου και είδε ότι ο Gomez ήταν αυτός που είχε αναζητήσει ένα όπλο για ο χτύπημα. Αντί να καρφώσει τον Obrac, προτίμησε να πετάξει το μαχαίρι της εναντίον του. Το όπλο περιστράφηκε στον αέρα, βρίσκοντας τελικά στόχο το στήθος του Gomez, που έπεσε ανάσκελα από την ορμή του χτυπήματος στο έδαφος.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος-Βιβλίο]Η Τρίτη Γενιά [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Βιβλίο]Η Τρίτη Γενιά [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Βιβλίο]Η Τρίτη Γενιά [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSun Mar 31, 2013 4:20 pm

Το πιστόλι άδειασε και το πέταξε στο πλάι άχρηστο. Ο Obrac σηκώθηκε στα πόδια του, ενώ εκείνη αδυνατούσε. Όμως είχε ήδη κριθεί. Η κοπέλα περίμενε απλώς τον άντρα να της επιτεθεί, δίχως να έχει κανένα όπλο πια στην κατοχή της. Το σπαθί του χύθηκε σε μια κατακόρυφη πορεία που θα της έσκιζε τον ώμο. Ακριβώς τότε, εκείνη κινήθηκε στο πάτωμα. Η επίθεση χτύπησε το σημείο που βρισκόταν και η κοπέλα, μόνο με τα χέρια της, τράβηξε τα πόδια του άντρα που κατέρρευσε δίπλα της. Αμέσως άρπαξε το σπαθί του και του το κάρφωσε στο στομάχι. Άκουσε τις φωνές των συντρόφων του, γεμάτες πόνο και μίσος για εκείνη. Απελπισμένα, ξέχασαν τις οδηγίες τους έστρεψαν τις κάννες των όπλων τους πάνω της. Πλέον μόνο αυτοί απέμεναν και η κοπέλα βούτηξε για την ζωή της, πέφτοντας από το ύψωμα σε χαμηλότερο σημείο και παίρνοντας κάλυψη. Τα πόδια της ήταν σε μαύρα χάλια, δεν άντεχε να τρέξει αλλά έπρεπε να σταθεί τουλάχιστον. Άκουγε τις φωνές των αντρών πιο δυνατές, σημάδι ότι την πλησίαζαν. Δύο άντρες, δύο όπλα χρειαζόταν. Το ένα το βρήκε πεταμένο από ένα γειτονικό πτώμα. Ένα μικρό μαχαίρι που δεν είχε πετύχει κανένα στόχο και παρέμενε καθαρό από αίμα. Ήταν κρίμα να μην δει κι αυτό λίγη δράση. Το τράβηξε και το πέταξε εναντίον του πρώτου. Εκείνος στην παραφροσύνη του δεν συνειδητοποίησε τι γινόταν. Το δέχτηκε στην καρδιά, πεθαίνοντας ακαριαία. Για τον δεύτερο έπρεπε να προσπαθήσει λίγο περισσότερο. Τράβηξε με τα χέρια της το βάρος της και σηκώθηκε πάλι δίπλα στο σημείο που βρισκόταν ο Obrac. Εκείνος ζούσε ακόμα αν και με κόπο, αλλά από αυτόν θα προμηθευόταν το τελευταίο όπλο. Άρπαξε από την πληγή του το σπαθί που του είχε καρφώσει. Ένα συντριβάνι αίματος πετάχτηκε μόλις βγήκε. Και οι δύο άντρες φώναξαν αλλά ο ένας δεν θα ξαναμιλούσε ποτέ πια. Ο τελευταίος των "Ravens" έπεφτε στο έδαφος νεκρός.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος-Βιβλίο]Η Τρίτη Γενιά [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Βιβλίο]Η Τρίτη Γενιά [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Βιβλίο]Η Τρίτη Γενιά [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSun Mar 31, 2013 4:33 pm

Η Shura παρέμεινε στην θέση της. Με τα πόδια της να κρέμονται και να στάζει στο έδαφος από κάτω της το αίμα από τις άκρες των ποδιών της. Δίπλα της ακριβώς, ο Obrac ψυχορραγούσε. Πίεζε με τα χέρια του το τραύμα του και τα σωθικά του από το να βγουν έξω. Το στήθος του ανεβοκατέβαινε καθώς ένιωθε την καρδιά του έτοιμη να σπάσει από την προσπάθεια να τον κρατήσει στην ζωή.
-Είσαι τόσο δειλή τελικά. Η φωνή του ακούστηκε σαν κατάρα στα αυτιά της και παρόλα αυτά εκείνη δεν αντέδρασε. Θα το μετανιώσεις. Θα μετανιώσεις που δεν δέχτηκες την προσφορά μου. Μόνη σου δεν θα μπορέσεις ποτέ να αντιμετωπίσεις την Cipher Pol. Και θα συνεχίσεις να υπομένεις, ψάχνοντας την τέλεια ευκαιρία να τους αντισταθείς. Και ξέρεις κάτι; Καμία δεν θα σου κάνει. Τίποτα δεν θα βρεις για να σε βοηθήσει, μέχρι που θα συνειδητοποιήσεις ότι αυτό που φοβάσαι πραγματικά είναι να παραδεχτείς ότι εσύ είσαι η αδύναμη. Έχεις ήδη χάσει απέναντι τους. Καλύτερα να πάρεις μόνη σου την ζωή σου, αλλιώς θα καταλήξεις να τους υπηρετείς μια ζωή.
Έβηξε και αίμα εμφανίστηκε στον ουρανίσκο του. Τα μάτια του έχασαν την λάμψη τους. Πλέον δεν έδειχνε τόσο επιβλητικός. Έτσι σπασμένος όπως ήταν, η Shura ένιωθε βέβαιη ότι στα λόγια του δεν υπήρχε τίποτα που να αξίζει.
-Κάνεις λάθος. Μπορεί να είμαι ανόητη, να φοβάμαι παθητικά την Cipher Pol γιατί μου έμαθαν ότι κανείς δεν μπορεί να τα βάλλει μαζί τους, αλλά δειλή δεν είμαι. Θα κάνω τα πάντα για να τους εκδικηθώ. Μπορεί τώρα να μην είμαι δυνατή, να πρέπει να παραμένω κοντά στον εχθρό μου χωρίς να διαμαρτύρομαι. Αλλά κάποια μέρα θα αλλάξει. Κι αν στην πορεία αναγκαστώ να διαλύσω την "Ravens" και οποιαδήποτε άλλη "Ravens", θα το κάνω.
Ο Obrac είχε ήδη πεθάνει...
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος-Βιβλίο]Η Τρίτη Γενιά [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Βιβλίο]Η Τρίτη Γενιά [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Βιβλίο]Η Τρίτη Γενιά [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSun Mar 31, 2013 4:48 pm

Η Shura μόρφασε αηδιασμένη στην εικόνα του και σύρθηκε στο επίπεδο για να μπορεί να ελέγξει τα πόδια της. Έσκυσε μερικές λωρίδες ύφασμα και τα έδεσε πρόχειρα. Για λίγο θα συγκρατιόταν το αίμα, χωρίς να αφήνει ίχνη στον διάβα της. Έπειτα σηκώθηκε μετά από πολλές προσπάθειες και άρχισε να κουτσαίνει προς την πόρτα που μαρτυρούσε την έξοδο. Τουλάχιστον το φως της νύχτας άρχισε να υποχωρεί, δίνοντας την θέση του σε μια γλυκιά ανατολή. Στην πορεία όμως υπήρχε κάτι ακόμα που έπρεπε να κάνει. Το είχε υποσχεθεί εξάλλου, και με σαδιστική ευχαρίστηση, πλησίασε το σώμα του Gomez που κειτόταν στο έδαφος. Άσθμαινε κι αυτός αδύναμα ένα βήμα πριν τον τάφο.
-Για φαντάσου! Τελικά θα μου πεις τι σημαίνει "Ravens";
Ο Gomez μιμήθηκε το δικό της χαμόγελο. Στα κενά ανάμεσα στα δόντια του είχε λιμνάσει το ίδιο του το αίμα. Άνοιξε το στόμα του αλλά δεν ακούστηκε κάτι περισσότερο από ρόγχος. Η κοπέλα έσκυψε για να τον ειρωνευτεί. Τότε αυτός άρπαξε το γιακά της, τραβώντας την πιο κοντά. Η φωνή έβγαινε με ματωμένα σάλια από το στόμα του, έβαψε το αυτί της.
-"Αυτοί που κατασπαράζουν περιστέρια".
Το χέρι έπεσε και στην έκφραση έμεινε η παράνοια. Η φράση όμως τάραξε μέχρι το μεδούλι την κοπέλα, ένιωθε να την ακολουθεί σαν στοιχειό. Το βλέμμα της πήγε μερικά μέτρα παρακάτω. Το ανοιγμένο πακέτο. Τα παιδικά πράγματα πεταμένα τριγύρω του. Και στην μέση το παιδικό βιβλίο. Το πήρε στα χέρια της. Το εξώφυλλο του βάφτηκε κόκκινο στην γωνία που το έπιασε. Έδειχνε μια κλεψύδρα γερμένη στο πλάι ενώ ο τίτλος ήταν μία μονάχα λέξη που της δημιουργούσε περίεργα αισθήματα. "CHRONOS". Βάζοντας το στο εσωτερικό του πανωφοριού της, έκανε πορεία για να φύγει, να εκμεταλλευτεί την πρωινή ώρα για να περάσει απαρατήρητη και να επιστρέψει στην κρυψώνα όπου ο Hermes και η Reika θα την περίμεναν.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος-Βιβλίο]Η Τρίτη Γενιά [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Βιβλίο]Η Τρίτη Γενιά [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Βιβλίο]Η Τρίτη Γενιά [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSun Mar 31, 2013 5:06 pm

Ο ήλιος μόλις είχε πεταχτεί από την επιφάνεια της θάλασσας όταν η Shura άνοιξε το πέρασμα στον τοίχο και έμπαινε μέσα. Ήταν ράκος. Θα μπορούσε να κοιμηθεί για δύο μέρες συνεχόμενα. Ίσως βέβαια να έτρωγε μέχρι σκασμού πρώτα, ή να άφηνε την Reika να καθαρίσει τα τραύματα της.
-Επέστρεψα, δήλωσε όσο πιο δυνατά μπορούσε στο δωμάτιο, περιμένοντας κάποιος να τρέξει να την δει.
Τίποτα. Καμία φωνή, καμία κίνηση. Που είχαν πάει; Προχώρησε μέσα στον χώρο κουτσαίνοντας. Οι αυτοσχέδιοι επίδεσμοι στα πόδια της είχαν μουσκέψει από ώρα και οι γραμμές του αίματος κόντευαν να αγγίξουν τους αστραγάλους της. Γιατί λοιπόν υπήρχε τόσο αίμα στο έδαφος, εφόσον δεν προερχόταν από εκείνη;


Και πριν καλά-καλά το καταλάβω, είναι ήδη πολύ αργά. Έχω πιαστεί στην παγίδα...

Τα μάτια της άνοιξαν με φρίκη στο θέαμα που είδε ακολουθώντας την πορεία του αίματος. Ο Hermes βρισκόταν στο έδαφος. Ένα στιλέτο ήταν καρφωμένο στον τόσο παραμορφωμένο από σχισμές λαιμό του. Το αίμα του είχε πεταχτεί σε όλο του το σώμα πριν τον αφήσουν, τα μάτια του ήταν ακόμα ορθάνοιχτα. Αυτά τα παγερά γαλάζια μάτια που μπορούσαν να την κάνουν να φοβηθεί σαν σκυλί μπροστά σε λιοντάρι. Η σκέψη της πέταξε αμέσως.
-Reika;! Reika;! Που είσαι;
Ξέχασε τους τραυματισμούς της αλλά το σώμα της δεν μπορούσε να ακολουθήσει για πάνω από μερικά βήματα. Έπεσε με το κεφάλι πρώτα μερικά μέτρα μακριά. Τα μάτια της τα ένιωθε υγρά. Δεν γινόταν αυτό! Μετά από όσα είχε περάσει, δεν θα άντεχε να δει αυτό το θέαμα. Δεν γινόταν να ήταν αλήθεια. Το σώμα της άρχισε να ταράζεται από λυγμούς. Την στιγμή όμως εκείνη, ένιωσε ένα μικρό χέρι στο κεφάλι της να την αγγίζει απαλά. Σήκωσε μην πιστεύοντας το κεφάλι. Και μπροστά της βρισκόταν το μικρό κορίτσι. Τα πορφυρά του μαλλιά να πέφτουν πάνω από την σχισμή του χαμένου της ματιού, έτσι όπως πάντα τα τοποθετούσε η Shura για εκείνη. Ένα αχνό χαμόγελο στα χείλη της, μυστηριώδες, ευγενικό, τόσο γνωστό...
-Reika! φώναξε αμέσως και ώθησε τον εαυτό της να σταθεί για να αγκαλιάσει το κορίτσι που γονάτιζε μπροστά της.
Την χάιδεψε, την φίλησε. Πόσο είχε φοβηθεί ότι την έχασε. Το κεφάλι της ακούμπησε στον ώμο της μικρής αναζητώντας παρηγοριά. Και το βλέμμα της πήρε την εικόνα στην απέναντι γωνία. Το περιστέρι τους να κείτεται νεκρό με τα πόδια πάνω και τα φτερά ανοιγμένα, έχοντας πέσει από την κούνια του στο έδαφος.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος-Βιβλίο]Η Τρίτη Γενιά [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Βιβλίο]Η Τρίτη Γενιά [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Βιβλίο]Η Τρίτη Γενιά [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSun Mar 31, 2013 5:23 pm

Η Shura ένιωσε επιτέλους τον πανικό. Το ότι κάτι δεν πήγαινε καλά. Χωρίς να βλεφαρίζει, τράβηξε από την αγκαλιά της την μικρή. Την μικρή που τόσο πολύ αγαπούσε.
-Reika, τι συνέβη; Τι έπαθε ο Hermes; ρώτησε ήρεμα ξέροντας ότι τίποτα καλό δεν θα άκουγε.
-Εγώ το έκανα, δήλωσε με το ίδιο ύφος στέλνοντας φρίκη σε όλο το κορμί της κοπέλας. Συγνώμη Shura, σου είπα ψέματα. Ξέρω ότι ήθελες να μείνω μακριά από όλα αυτά. Να μην ασχοληθώ ποτέ με μάχη. Αλλά δεν γινόταν. Μετά από όσα μου είχαν κάνει εκείνοι οι πειρατές, πριν με βρεις και με σώσεις. Έχοντας δει εσένα να πολεμάς, να πονάς γιατί με υπερασπίστηκες. Δεν μπορούσα να μείνω με σταυρωμένα χέρια. Έχω τόσο πολλά να σου ξεπληρώσω, Shura.
Η μικρή πάλι αγκάλιασε σφικτά την κοπέλα, που την έσφιξε επίσης πάνω της. Άκουγε σοκαρισμένη την Reika να συνεχίζει, με κάθε φρικιαστική λεπτομέρεια που την έκανε να ουρλιάζει μέσα στο κεφάλι της.
-Όσο εσύ εκτελούσες αποστολές και ο Hermes έμενε πίσω για να με προσέχει, εγώ του ζητούσα να με εκπαιδεύει. Να με προπονεί, μαθαίνοντας μου ό,τι ήξερε και του χρησίμευε στην δουλειά του. Σαν να με ετοίμαζε για μελλοντική Πράκτορα. Όπως ακριβώς φοβόσουν ότι θα γινόταν. Συγνώμη που δεν στο είπα.
-Γιατί; Τον σκότωσες;
-Φυσικά. Το έκανα για σένα. Αναγκάστηκε να την κοιτάξει αλλά δεν υπήρχε αμφιβολία. Η Reika πράγματι το είχε κάνει για την ίδια. Και μάλιστα έτσι όπως μου έδειξε. Ο ίδιος μου είπε ότι επειδή είμαι μικρή, το σώμα μου δεν μπορεί να εκτελέσει δύσκολες δουλειές. Δεν έχει την δύναμη. Γι αυτό έπρεπε να χρησιμοποιήσω το μυαλό μου. Γι αυτό δηλητηρίασα τα φάρμακα που του έδωσα όταν επέστρεψε από την μάχη σας. Πρώτα βέβαια, έπρεπε να σιγουρευτώ ότι το είχα κάνει σωστά. Έτσι το δοκίμασα πρώτα στο πουλί. Κοίταξαν μαζί το πουλί. Συγνώμη γι αυτό, παράπλευρη απώλεια. Αλλά δεν έχει σημασία πια.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος-Βιβλίο]Η Τρίτη Γενιά [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Βιβλίο]Η Τρίτη Γενιά [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Βιβλίο]Η Τρίτη Γενιά [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSun Mar 31, 2013 5:38 pm

-Όταν άρχισαν να λειτουργούν τα φάρμακα στον Hermes, εκείνος ένιωσε αδυναμία. Το έριξε στην μάχη και δεν αντιλήφθηκε τίποτα. Χαμογέλασε πλατιά. Νομίζω πως δεν περίμενε ποτέ από μένα ότι θα στρεφόμουν εναντίον του. Νομίζω πως άρχισε να με συμπαθεί στο τέλος πραγματικά. Τώρα γέλασε διασκεδασμένη μπροστά στα έκπληκτα μάτια της κοπέλας. Είχες δίκιο τελικά. Θυμάσαι τι μου είχες πει όταν σου ανέφερα, τότε παλιά, ότι "ο Hermes δεν με συμπαθεί"; Μου είπες ότι "αν ήθελα να το αλλάξω αυτό, έπρεπε να προσπαθήσω"!
Η Shura θυμήθηκε πράγματι την στιγμή αυτή. Τότε είχε στο μυαλό της άλλα πράγματα και είχε μιλήσει ψυχρά στην Reika, χωρίς να αναλογίζεται τι ακριβώς της έλεγε. Ή το πώς θα μπορούσε να το ερμηνεύσει η μικρή.
-Έτσι, μόλις μούδιασε αρκετά και δεν μπορούσε να αντιδράσει, έκανα αυτό που το αδύναμο σώμα μου θα ήταν σε θέση να εκτελέσει. Στόχευσα το μαλακό δέρμα στο λαιμό. Τον κάρφωσα μέχρι που σταμάτησε να αναπνέει. Βεβαιώθηκα ότι έκανα καλή δουλειά. Δεν θα μας ενοχλήσει ποτέ ξανά!
-Γιατί το έκανες αυτό Reika; Γιατί;
-Για να σε ελευθερώσω. Ο Hermes, η Cipher Pol. Όλοι τους σε δεσμεύουν, δεν σε αφήνουν να ζήσεις όπως θες. Δεν θέλω να σε χάσω ποτέ μου Shura. Δεν θα αντέξω αν σε χάσω όπως έχασες εσύ τον δάσκαλο σου, τον Hairem.
Στο άκουσμα του ονόματος σκίρτησε λες και την χτύπησε ηλεκτρικό ρεύμα. Τώρα καταλάβαινε το λάθος της. Το είχε νιώσει από την πρώτη στιγμή που είδε την Reika, όταν την έβγαλε μέσα από εκείνη την λίμνη αίματος, δίπλα από τα ακρωτηριασμένα πτώματα. Απλά είχε επιλέξει να το αγνοήσει, να υποκριθεί ότι δεν υπήρχε γιατί αναγνώρισε στην μικρή ένα κομμάτι τόσο όμοιο με την ίδια.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος-Βιβλίο]Η Τρίτη Γενιά [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Βιβλίο]Η Τρίτη Γενιά [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Βιβλίο]Η Τρίτη Γενιά [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSun Mar 31, 2013 5:52 pm

Όπως είχε βρει ο Hairem την Shura, "κατεστραμμένη", χωρίς ελπίδα, ένα πλάσμα σιχαμερό που μόνο ο θάνατος θα το λύτρωνε, έτσι είχε βρει και η Shura την Reika. Τότε το είχε νιώσει. Κάτι μέσα της της είχε ψιθυρίσει ότι καλύτερα να σκότωνε από το πλάσμα. Ότι δεν έπρεπε να συνεχίσει να ζει στον κόσμο αυτό. Αλλά το είχε αγνοήσει. Είχε δει στην μικρή τον εαυτό της, είχε δει στον εαυτό της τον σωτήρα, τον δικό της δάσκαλο. Και ψάχνοντας παρηγοριά στον δικό της πόνο, την πήρε μαζί της. Για να της θυμίζει ότι υπήρχε κάτι καλό στην ζωή της, πέρα από τον πόνο και τους εφιάλτες. Ζητούσε να παίξει τον ρόλο που είχε διαδραματίσει ο Hairem απέναντι της. Μόνο που τα είχε καταφέρει. Τώρα η Shura ήταν αυτή που είχε εκπληρώσει την επιθυμία της, είχε γίνει ακριβώς όπως ο δάσκαλος της. Όμως αυτό σήμαινε ότι και η Reika θα γινόταν όπως η Shura. Όση στοργή κι αν της έδειχνε η κοπέλα, η μικρή μελλοντικά θα γινόταν μια μηχανή θανάτου. Όπως κατέληξε αναπόφευκτα να γίνει η Shura κάτω από την ανατροφή του Hairem. Κι αυτό σήμαινε ότι, όπως η Shura ακολουθούσε τις επιθυμίες του δασκάλου της για να τις εκπληρώσει, έτσι όταν θα χανόταν η Shura θα ήταν η Reika που θα τις ακολουθούσε. Ένας κύκλος μίσους χωρίς τέρμα. Ο Hairem ήταν ο πρώτος που τον ξεκίνησε. Η Shura ακολούθησε και τώρα η Reika θα ήταν η τρίτη γενιά του κύκλου.
-Μη μου πεις ότι στεναχωριέσαι γι αυτόν; Η ερώτηση συνέφερε την κοπέλα που διέκρινε την αμφιβολία και τον φόβο της μικρής. Μην που πεις ότι στεναχωριέσαι για τον Hermes;
Η Shura την αγκάλιασε σφικτά.
-Δεκάρα δεν δίνω για κανέναν άλλο, πέρα από σένα. Το είπε και το εννοούσε. Δάκρυα κύλαγαν από τα μάτια της.
-Σ' αγαπάω Shura τόσο πολύ. Θέλω να είμαι μαζί σου. Θέλω να είμαι σαν και σένα!
-Κι εγώ σε αγαπώ, μικρή μου. Πώς θα μπορούσα διαφορετικά; Είσαι ένα κομμάτι μου. Αν σε αρνηθώ θα είναι σαν να σκοτώνω τον εαυτό μου.
Η Reika ανακουφίστηκε. Αφέθηκε χαλαρή και ευτυχισμένη στα χέρια της κοπέλας, που την έσφιγγε με όλη της την δύναμη.


Last edited by tsitakos on Sun Mar 31, 2013 6:15 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος-Βιβλίο]Η Τρίτη Γενιά [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Βιβλίο]Η Τρίτη Γενιά [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Βιβλίο]Η Τρίτη Γενιά [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSun Mar 31, 2013 6:10 pm

Και δεν χαλάρωσε στιγμή να την σφίγγει. Η Reika πρέπει να δυσκολευόταν να αναπνεύσει. Στην αρχή όμως δεν διαμαρτυρήθηκε, χαιρόταν τόσο πολύ έχοντας ακούσει τα λόγια της Shura. Η κοπέλα έκλαιγε. Δεν άντεχε να κοιτάει το κορίτσι που άρχισε να σκιρτά. Τα κόκκινα μαλλιά, το μοναδικό μάτι που στρεφόταν σε εκείνη πάντα με λατρεία. Ακόμα και εξωτερικά έμοιαζαν! Η Reika προσπάθησε να ελευθερωθεί, μα δεν την άφησε. Τα λεπτά της χέρια έκαναν να πεταχτούν, να στηριχτούν στα μπράτσα της κοπέλας που τα τύλιξε και αυτά στην λαβή της, συνεχίζοντας να ασκεί πίεση.
-Το ξέρω ότι θα τα κατάφερνες. Ότι θα γινόσουν δυνατή. Όσο δυνατή έκανε ο Hairem εμένα. Ότι θα ακολουθούσες την επιθυμία μου, ακόμα και αν πέθαινα. Όμως αυτό δεν μπορώ να το επιτρέψω. Αν σε αφήσω. Αν επιτρέψω να ζήσεις, θα χάσω ένα κομμάτι της αποφασιστικότητας μου να συνεχίσω. Θα ξέρω ότι, ακόμα και αν δεν τα καταφέρω εγώ, κάποιος θα συνεχίσει το έργο μου. Δεν θα έχω λόγο να πιεστώ και έτσι θα αποτύχω. Και δεν αντέχω να μην τα καταφέρω. Δεν θέλω δικλείδες ασφαλείας, δεν θέλω να συνεχίσει αυτό το μίσος για πάντα. Ακόμα και αν αυτό σημαίνει ότι θα χάσω ένα κομμάτι μου, θα το κάνω για να συνεχίσω.
Η Reika είχε σταματήσει να κουνιέται μέχρι να πάψει η Shura. Χαλάρωσε την λαβή και το σώμα του κοριτσιού έπεσε πίσω στα χέρια της. Τα δάκρυα της κοπέλας έπεφταν στο πρόσωπο της ακανόνιστα εξαιτίας των λυγμών της. Καμία ευχαρίστηση δεν ένιωθε, καμία φωνή δεν την διαβεβαίωνε ότι είχε κάνει το σωστό. Αντιθέτως, το συναίσθημα ότι κάτι πήγαινε εντελώς λάθος συνέχισε να την καταδιώκει...


Τι συμβαίνει; Τι είναι αυτό που με τρώει;

Υπάρχει κάτι που μου διαφεύγει ακόμα...;
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος-Βιβλίο]Η Τρίτη Γενιά [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Βιβλίο]Η Τρίτη Γενιά [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Βιβλίο]Η Τρίτη Γενιά [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος-Βιβλίο]Η Τρίτη Γενιά [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 3 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος-Βιβλίο]The hunter and the hunted.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Αρχή - Βιβλίο] Deadlock! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Βιβλίο-Minion]Burglar! [Διαγραμμένος Χαρακτήρας]
» The Job...[Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: Grand Line :: Water 7-
Jump to: