Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 7 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 7 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος] Ενας καλά κρυμμένος θησαυρος [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5  Next
AuthorMessage
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Ενας καλά κρυμμένος θησαυρος [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: [Τέλος] Ενας καλά κρυμμένος θησαυρος [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Ενας καλά κρυμμένος θησαυρος [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Mar 26, 2013 3:45 pm

Προηγουμενες ιστοριες:

Στην προηγουμενη ιστορια η σκουνα μου "Amlet" επαθε ζημια και αναγκαστηκα να σταματησω στο νησι Ζarzara για να βρω εναν μηχανικο να με βοηθησει . Εκει ετυχε να γνωρισω και να βοηθησω μια οικογενεια που με θαυμαζε για καιρο. Δυστυχως ο Αμλετ επρεπε να μεινει για λιγες μερες oποτε χρησιμοποιησα μια μικρη βαρκα στην οποια αποτι ειδα βρισκοταν και ο Charlie που ηθελε να ερθει μαζι μου στην θαλασσα..



"Ωραια η Zarzara..."
σκεφτομουν καθως εκανα κουπι και απομακρυνομουν απο εκεινο το νησι."Ισως μου δοθει η ευκαιρια να το εξερευνησω καλυτερα οταν ξαναερθω για να παρω τον Amlet! "

Ειχα αφησει αρκετα πισω μου το νησι και πλεον δεν ξεχωριζες προσωπα, παρα μονο αδρες φιγουρες . Αποφασισα οτι ειχε ερθει η ωρα να εμφανιστει ο Charlie που τοση ωρα κρυβοταν κατω απο το πανι.
---Eϋ Charlie ! φωναξα στον νεο μου συνταξιδιωτη, μπορεις να βγεις τωρα! Δεν υπαρχει περιπτωση να σε δει ο θειος σου! Και αν σε δει δεν μπορει να μας κανει τιποτα!
Ο θειος του Bernard με αποχαιρετουσε στο λιμανι και μαλλον ηταν αρκετα αυστηρος και αυταρχικος για να πειστει απο την απλη θεληση του Charlie. Eτσι αναγκαστηκε να ερθει κρυφα στη βαρκα που εξασφαλισα για να ικανοποιησει το ονειρο του.


Last edited by Silver Latino Elf on Sun Mar 31, 2013 5:57 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Ενας καλά κρυμμένος θησαυρος [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Ενας καλά κρυμμένος θησαυρος [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Ενας καλά κρυμμένος θησαυρος [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Mar 26, 2013 4:00 pm

Ο νεαρος σηκωσε την στοιβα με τα πανια του καραβιου και σηκωθηκε ορθιος. Αρχισε να ξεσκονιζεται ριχνοντας ταυτοχρονα κλεφτες φοβισμενες ματιες προς το λιμανι και τον θειο του.
---Ειναι αυστηρος ε? ρωτησα με εντονο το στοιχειο της κατανοησης στη φωνη μου.
---Ναι... απαντησε μονολεκτικα
---Μην τον παρεξηγεις ομως. Απ'οτι καταλαβα εχει καλη ψυχη και απλα προσπαθει να ανταπεξελθει στις καταστασεις.
---Elf...σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια... Θα μπορουσες να με ειχες καρφωσ-
---Σιωπη! τον διεκοψα κανοντας τον να σταματησει, παντα θα δινω το χερι μου σε οποιον το ζηταει για να ικανοποιησει τα ονειρα του... Το να εχεις ονειρα ειναι ο,τι πολυτιμοτερο μπορει να εχει καποιος...Τα κρατας μεχρι το τελος και δεν μπορει να στα παρει κανεις... Το χαμογελο μου τον τονωσε και εδειχνε να αποβαλει καθε αρνητικη σκεψη ή τυψη για την φυγη του.
---Θελω να βγω στην θαλασσα...Θελω να βρω αυτον τον Montblanc Cricket και να τον κανω να πληρωσει για ο,τι εκανε στον πατερα μου. Και οποιος με εμποδισει σε αυτο θα συναντησει την ιδια τυχη!
Ηθελα να του απαντησω κατι ειρωνικο αλλα δεν το εκανα... προτιμησα να μην του χαλασω μερικες απο τις πιο σημαντικες στιγμες για εκεινον.Συνεχισα να κανω κουπι προς εκει που εδειχνε ο χαρτης που ειχα μπροστα μου
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Ενας καλά κρυμμένος θησαυρος [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Ενας καλά κρυμμένος θησαυρος [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Ενας καλά κρυμμένος θησαυρος [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Mar 26, 2013 4:33 pm

O Charlie φαινοταν αρκετα συνεννοησιμο παιδι και πιστευα οτι θα τα πηγαιναμε καλα. Ηθελα και εγω παρα πολυ να εχω μια παρεα στα μακρινα μου ταξιδια οποτε ολο αυτο μου ηρθε σαν μαννα εξ ουρανου.
---Δηλαδη εμεις τωρα ειμαστε πειρατες? με ρωτησε μια τυχαια στιγμη
---Μπορεις και να το πεις ετσι!
---Αρα θα πρεπει να σε φωναζω καπετανιο?
---Χμ... Δεν ξερω... Δεν το ειχα σκεφτει... απαντησα τελειως ειλικρινα. Η αληθεια ειναι οτι δεν νομιζω να θεωρουμαστε πληρωμα...Ειμαστε μονο δυο ατομα. Συντομα βεβαια θα ειμαστε τρια ατομα γιατι θα συναντησουμε και την κοπελα μου την Rosalie. Εκεινη που ειχε επισης λαβει μερος στην μεγαλη μαχη του Εlfheim...?
---Aα... τυχερε.... μου απαντησε κλεινοντας μου το ματι.
Χαμογελασα. Ειχε δικιο. Ημουν τυχερος που αυτη η κοπελα με ηθελε. Επρεπε να σταματησω ομως να θεωρω τον εαυτο μου τυχερο αν ηθελα να σεβομαι και τον εαυτο μου.
---Και αυτη ειναι τυχερη! ειπα καπως αποτομα και αυστηρα.Ο Charlie δεν μιλησε καθως αντιληφθηκε την αλλαγη στην διαθεση μου.
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Ενας καλά κρυμμένος θησαυρος [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Ενας καλά κρυμμένος θησαυρος [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Ενας καλά κρυμμένος θησαυρος [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Mar 26, 2013 4:46 pm

Λιγο αργοτερα αποφασισα να ξαναπιασω κουβεντα μαζι του καθως καταλαβα οτι εξ αιτιας μου διεκοπηκε η συζητηση.
---Παντως σχετικα με αυτο που ειπες πιο πριν...
Ειχαμε αλλαξει βαρδιες στο κουπι και πλεον εκεινος εκανε την μικρη βαρκα να διασχιζει το πελαγος της South Blue. Γυρισε το κεφαλι προς το μερος μου συνεχιζοντας να τραβά κουπι.
---Σκεφτηκα και το εξης...Σε ενα πειρατικο πληρωμα, πρεπει να υπαρχουν ανθρωποι που ειναι χρησιμοι σε καποιον τομεα. Εμεις τι ειμαστε? Εγω ειμαι ενας απλος μαγειρας ....εσυ....
Ο Charlie πηρε ενα ψευτικο δηθεν θιγμενο υφος
---Τι εννοεις ? Εγω ειμαι χρησιμοτατος ! Δεν ξερω αν το θυμασαι, αλλα ειμαι απο οικογενεια με συνεργειο! Ξερω και γω καποια πραγματα πανω στη μηχανικη ενος καραβιου! Αν παθει κατι αυτη η μικρη βαρκα εγω θα ειμαι αυτος που θα την φτιαξει! Χα!
Χαμογελασα κουνώντας το κεφαλι μου συγκαταβατικα και συνεχισα να τρωω μια μπανανα η φλουδα της οποιας εγινε τροφη για τα ψαρια.
---Αα... Και εγω αρχισα να πειναω λιγακι... Τι να φαω τι να φαω...
Τον παρατηρησα να ψαχνει τριγυρω του ο,τιδηποτε φαγωσιμο. Ανοιξε ενα κουτι για να φαει το εσωτερικο του. Ομως το κουτι αυτο ηταν το κιβωτιο με την επιγραφη "ΠΡΟΣΟΧΗ-Φρουτο του Διαβολου"
---Οχι οχι! Ενω ειχε μολις ανοιξει το κουτι, εσπευσα και το αρπαξα απο μπροστα του κρυβοντας το κατω απο τα πανια. Εχει ωραιοτατες μπανανες εδω αν θες!!
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Ενας καλά κρυμμένος θησαυρος [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Ενας καλά κρυμμένος θησαυρος [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Ενας καλά κρυμμένος θησαυρος [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Mar 26, 2013 6:08 pm

Πεντε μερες μετα


Το καλο κλιμα που επικρατουσε οσο φευγαμε απο την Zarzara, ειχε αντιστραφει πληρως.
Σιγα σιγα αλλά σταθερα, γκριζα ή μαυρα πυκνα συννεφα συγκεντρωνονταν στον ουρανο και δυνατοι επιθετικοι ανεμοι εδειχναν τα δοντια τους.
---Κατεβασε το πανι!!! φωναξα οταν πλεον αρχισε να βρεχει και η βροχη θα ξεσκιζε το λευκο πανι μας.
Η βροχη ειχε αρχισει να γεμιζει τη βαρκα και αν δεν καναμε κατι, συντομα θα βουλιαζαμε μαζι με τη βαρκα.
---Παρε τον κουβα και βγαζε το νερο απο τη βαρκα!!! ουρλιαξα καθως εκανα κουπι.
Ειχα βγαλει την μπλουζα μου και εκανα κουπι χωρις αυτην. Οι μυς μου ειχαν συσταλλει απο την αγωνιωδη μου προσπαθεια να παμε κοντρα στα κυματα και τους ανεμους και οι μικρες αλλα χιλιαδες σταγονες της βροχης τυλιγαν και ξανατυλιγαν τα μπρατσα μου. Τα μαλλια μου ειχαν μουσκεψει τοσο που ειχαν κολλησει στο λαιμο και το κεφαλι μου.
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Ενας καλά κρυμμένος θησαυρος [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Ενας καλά κρυμμένος θησαυρος [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Ενας καλά κρυμμένος θησαυρος [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Mar 26, 2013 6:33 pm

Οσο και αν εκανα κουπι ομως, ο ανεμος ειχε το πανω χερι και η επιδειξη πυγμης του θα τσακιζε την προσπαθεια μου.Μεγαλα κυματα εσκαγαν πανω στη βαρκα μας και την τρανταζαν συσωμη. "Μηπως ηρθε το τελος μας? " αναρωτηθηκα πολλες φορες εκεινο το απογευμα.

Μια στιγμη απο τις πολλες που εμοιαζαν με αιωνιοτητα, ενα μεγαλο κυμα εσκασε πανω στην βαρκα μας κανοντας την να σηκωθει τοσο που ειδα με τα ιδια μου τα ματια τον Charlie να πεφτει εξω απο τη βαρκα
---Αα...
---Charlie...Οχι! φωναξα απλωνοντας το χερι και κρατώντας την κουπαστη της βαρκας πιο δυνατα ενστικτωδως. Ενα "πλαφ" ακουστηκε μεσα στη φασαρια της τρικυμιας και ο Charlie χαθηκε απο το οπτικο μου πεδιο.
Κρυος ιδρωτας αρχισε να με λουζει. "Τι να κανω? Να βουτηξω να τον ψαξω? Αν με ρουφηξει και μενα η θαλασσα ?? " Κουνησα το κεφαλι μου σαν για να διωξω τις κακες σκεψεις "Αν ειναι να χαθουμε ας χαθουμε μαζι! " σκεφτηκα και βουτηξα απο μονος μου μεσα στη θαλασσα.
Για αρκετη ωρα εψαχνα πολεμώντας με τα κυματα αλλα τιποτα. Αποφασισα οτι δεν ειχε νοημα και αρχισα να ψαχνω την βαρκα μου. Δεν ξερω πως το φερε η τυχη και την ειδα μακρια να θαλασσοδερνεται. Λιγο αργοτερα βρισκομουν πανω νευριασμενος για την ηττα μου και στεναχωρεμενος για τον Charlie...
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Ενας καλά κρυμμένος θησαυρος [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Ενας καλά κρυμμένος θησαυρος [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Ενας καλά κρυμμένος θησαυρος [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Mar 26, 2013 7:12 pm

Η ιδια μερα και η επομενη ηταν φριχτες. Η καταιγιδα συνεχιζε ανεξελεγκτα να με βασανιζει . Ημουν κατακοπος και σχεδον λιποθυμος μεσα στη βαρκα. Ειχα ξαπλωσει μεσα ελπιζοντας να την γλυτωσω . Μια ολοκληρη μερα μετα τον χαμο του Charlie, βρεθηκα και εγω εκτος της βαρκας. Αυτη τη φορα ομως δεν εκανα προσπαθεια να την βρω. Ηξερα οτι δεν μπορουσα να κανω κατι παρα να αφεθω στην τυχη μου. Η φυση θα αποφασιζε για εμενα. Επεπλεα με ανοιχτα τα χερια και ποδια σαν ενα κούτσουρο. Όποτε ανοιγα τα ματια μου εβλεπα ειτε κεραυνους και αστραπες, ειτε ενα γιγαντιο δεντρο. "Μηπως ειναι ο παραδεισος? ή η κολαση? "

Το επομενο πρωι ανοιξα τα ματια μου. Βρισκομουν στην παραλια ενος νησιου και τα κακα συννεφα ειχαν αρχισει να απομακρυνονται. "Τι γινεται?" αναρωτηθηκα και ετριψα το προσωπο μου. Ημουν ξυπολυτος και το πατελονι μου ειχε σκιστει. Το γυμνο μου σωμα ηταν γραντζουνισμενο και οι πατουσες μου ειχαν μουδιασει απο την υγρασια
Προσπαθησα με κοπο να σηκωθω στα ποδια μου . Οταν το εκανα συνειδητοποιησα οτι το νησι στο οποιο με ειχε ξεβρασει η θαλασσα ειχε ενα τεραστιο δεντρο στο κεντρο του, το ιδιο που αχνοφαινοταν μεσα στην καταιγιδα
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Ενας καλά κρυμμένος θησαυρος [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Ενας καλά κρυμμένος θησαυρος [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Ενας καλά κρυμμένος θησαυρος [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Mar 27, 2013 6:29 am

Οταν εβαλα καλα στο μυαλο μου οτι βρισκομουν σε ενα μαλλον παραξενο νησι, αρχισα να προσπαθω να προσαρμοστω. Καταρχην κοιταξα με το βαρυ βλεμμα ενος κατακοπου αντρα τριγυρω μου. Στην θαλασσα, επεπλεε η βαρκα μου διαλυμενη και κατεστραμενη. Κατι βραχια πιο περα την ειχαν ξεσκισει και πλεον κομματια ξυλου περιφερονταν ανεμελα γυρω απο το αχρηστο κουφαρι. "Aυτα τα συντριμμια δεν προκειται να με κουνησουν σπιθαμη απο αυτο το νησι! " σκεφτηκα κοιταζοντας την διαλυμενη βαρκα και κατι πανια πιο μεσα στη θαλασσα. Τα παντα ειχαν χαθει ...
"Που ειναι το φρουτο του διαβολου μου?" αναρωτηθηκα και αρχισα σαν παλαβος να κοιταω δεξια αριστερα. Ακομα και στη θαλασσα βουτηξα για να το βρω. Μετα απο ευτυχως λιγη ωρα, καταφερα και το βρηκα. Το εσφιξα στην αγκαλια μου σαν να ηταν το σημαντικοτερο που θα μπορουσα να εχω εκεινη τη στιγμη. Πραγματι ηταν ομως. Εχοντας χασει τον συνταξιδιωτη μου Charlie , χωρις βαρκα σε ενα νησι με ενα γιγαντιο δεντρο και χωρις ιχνος πολιτισμου...Ειχα αρχισει να απογοητευομαι.
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Ενας καλά κρυμμένος θησαυρος [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Ενας καλά κρυμμένος θησαυρος [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Ενας καλά κρυμμένος θησαυρος [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Mar 28, 2013 11:44 am

" Το χειροτερο απ'ολα... ειναι οτι πρεπει να βρισκομαι στο νησι Εmerald στις 17 του μηνος. Εκει θα συναντησω την Rosalie. Aχ... η Rosalie... Αν ομως εφυγα απο την Zarzara στις 4, σημερα μαλλον εχει ο μηνας 10...ή 11... ποιος ξερει... Το κακο ειναι οτι θα την χασω μια για παντα..."

Επρεπε να σταματησω να κλαψουριζω και να αναλαβω δραση. Αν εβρισκα καποιον ανθρωπο , θα καταφερνα να αποκτησω μια βαρκα και να βγω στη θαλασσα . Ισως προλαβαινα να φτασω στο νησι Εmerald...Θυμομουν στον χαρτη οτι δεν ηταν παρα πολυ μακρια απο την Zarzara στην οποια βρεθηκα πριν...
Κοιταξα το μεγαλο δασος το οποιο απλωνοταν μπροστα μου.Επρεπε να μπω μεσα σ'αυτο το δασος.Και θα το εκανα. "Πρεπει ομως να βρω καπου να αφησω τουτο το κιβωτιο με το φρουτο . Δεν γινεται να το κουβαλαω. Δεν ξερω τι θα αντιμετωπισω..."
Κοιταξα γυρω μου και παρατηρησα εναν παραξενο βραχο ο οποιος εμοιαζε με ανθρωπο που παιζει κιθαρα. Σκαρφαλωσα και εναποθεσα μεσα στον ξεχωριστο βραχο το κουτι.Μολις κοιταξα μεσα παρατηρησα οτι υπηρχε ηδη ενα αλλο σεντουκι, μισοθαμμενο στην αμμο και το νερο. "Δεν με ενδιαφερει προς το παρον! "
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Ενας καλά κρυμμένος θησαυρος [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Ενας καλά κρυμμένος θησαυρος [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Ενας καλά κρυμμένος θησαυρος [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Mar 28, 2013 5:09 pm

Εγκαταλειποντας την παραλια, μπηκα σιγα σιγα στο σκοτεινο δασος. Τα ψηλα δεντρα εκρυβαν τον ηλιο φιλοξενώντας ετσι διαφορου τυπου ζωα οπως φιδια και σαυρες. Μαλιστα, μια στιγμη μια σαυρα αρκετα μεγαλη εμφανιστηκε μπροστα μου κανοντας με να πηδηξω για να την αποφυγω."Ευτυχως που δεν με βλεπει κανεις!" σκεφτηκα και συνεχισα να διασχιζω το δασος.
Ειδα πολλα ηδη μανιταριων σε διαφορα σχηματα και χρωματα να ξεφυτρωνουν κατω απο καθε πετρα.Εβγαζαν πολυ ωραιο αρωμα που δεν ειχα ξαναμυρισει!
Η κοιλια μου ομως γουργουριζε παρα πολυ αφου ειχα να φαω απο τοτε που επεσε ο Charlie στη θαλασσα. Λιγο αργοτερα ειχαν πεσει και τα φαγωσιμα. Καθως λοιπον προχωρουσα, εβλεπα διαφορα οπωροφορα δεντρα. Βεβαια τα φρουτα που κρεμονταν απο τα δεντρα δεν ηταν γνωστα σε εμενα, παντα αποτελουσαν μια δυνατη απειλη αν ειχαν μεσα καποιο ειδος δηλητηριου. Σε καθε περιπτωση εφαγα απο αυτα τα φρουτα, και απο κατι μουρα που μαζεψα απο μερικους θαμνους. Η λαιμαργια μου ομως δεν ικανοποιηθηκε.
"Αυτο που θα με σωσει τωρα ειναι λιγο κρεας..." ειπα γλειφοντας τα χειλη μου με τη γλωσσα μου.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος] Ενας καλά κρυμμένος θησαυρος [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Ενας καλά κρυμμένος θησαυρος [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Ενας καλά κρυμμένος θησαυρος [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος] Ενας καλά κρυμμένος θησαυρος [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 5Go to page : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» [Τελος-διπλη] Ενας ασχετος στο πληρωμα του Captain Woonan !!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Ένας νησί σε θόλο [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος] Νεα δυναμη, νεος συντροφος και ενας παλιος αντιπαλος! [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» The Job...[Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Torino Kingdom-
Jump to: