Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 9 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 9 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος]Υπερασπίζοντας την βάση των Marines...

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος]Υπερασπίζοντας την βάση των Marines... - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Υπερασπίζοντας την βάση των Marines...   [Τέλος]Υπερασπίζοντας την βάση των Marines... - Page 3 I_icon_minitimeMon Mar 25, 2013 8:05 pm

Πάλι καλά που υπήρχε το χάπι γιατί αλλιώς όχι μόνο δεν με έβλεπα να τρέχω τώρα,αλλά πιθανότατα ούτε να κινόμουνα καν...Μαζί με τον Arashi τρέχαμε λοιπόν,ανάμεσα από σοκάκια γεμάτα νεκρούς ή βαριά τραυματισμένους επαναστάτες και Marines, κατεστραμμένα κτήρια και τώρα,στον δρόμο μας,υπήρχε μια μεγάλη φωτιά...Ένα πύρινο τοίχος το οποίο έγλειφε με τις φλόγες του ότι υπήρχε δίπλα και μας έκλεινε το δρόμο..."Ω! Έλα τώρα..." σκέφτηκα και μαζί με τον Arashi γυρίσαμε προς τα πίσω και ύστερα στρίψαμε σε ένα διαφορετικό δρόμο από αυτόν που είχα πάρει πριν...Δεν ήξερα με σιγουριά το που μπορεί να βρισκόταν ο Alucard,αλλά είχα ένα πολύ καλό προαίσθημα για το που μπορούσα να τον βρω...Σίγουρα βρισκόταν εδώ για να προκαλέσει χαμό και να επιδείξει την δύναμη του και ποιος ο καλύτερος τρόπος να το πετύχει από το να νικήσει τον Commodore Daigin...Εάν το προαίσθημα μου ήταν σωστό έπρεπε να τον προλάβω πριν αρχίσει η μάχη τους.Αν πάλι έκανα λάθος και πάλι μου αρκούσε που θα έβρισκα τον Commodore ώστε να τον ενημερώσω για τον Alucard πριν προλάβει να τον βρει...Ή τουλάχιστον να έβρισκα τον Kenobi...Και στις δύο περιπτώσεις χρήσιμος θα μου ήταν,όμως δεν τον έβρισκα πουθενά...Ξαφνικά πετάχτηκαν μπροστά μου τρεις επαναστάτες...
-Δεν έχω χρόνο για εσάς τώρα... φώναξα και χωρίς να σταματήσω το τρέξιμο τράβηξα το ξίφος μου...
Ο πρώτος επαναστάτης ήταν πολύ κοντά μου και έτσι με το τράβηγμα μου μπόρεσα και τον έκοψα αμέσως,ο δεύτερος κατέβασε το ξίφος του διαγώνια από τον αριστερό μου ώμο.Έσκυψα και απέφυγα την επίθεση του ενώ παράλληλα σήκωσα τον ξίφος μου προς τα πάνω κόβοντας τον από κάτω μέχρι απάνω το στήθος του...Ο τρίτος όρμησε και αυτός με την σειρά του και για να τον αποφύγω έκανα μια στροφή.Εκείνος βρέθηκε από πίσω μου και με ένα κόψιμο στην πλάτη έπεσε κάτω...Δεν σταμάτησα ούτε ένα λεπτό,ούτε για να βάλλω το ξίφος στη θήκη του...Συνέχισα να τρέχω και συνέχισα να βλέπω δίπλα μου πτώματα και κατεστραμμένα κτήρια.Τελικά βγήκα σε μια πλατεία όπου ήταν γεμάτη από επαναστάτες και Marines που είχαν βγάλει τα ξίφη τους και πολεμούσαν σώμα με σώμα...Όσο και να ήθελα να βοηθήσω τους Marines έπρεπε να βρω επιγόντος τον Alucard οπότε ούτε τώρα σταμάτησα...Πήγα να προσπεράσω τον κόσμο όμως τότε ένας επαναστάτης πετάχτηκε μπροστά μου,πριν προλάβω όμως να τραβήξω το ξίφος μου μια σφαίρα πετάχτηκε και του καρφώθηκε στο κεφάλι.Γύρισα και είδα στην οροφή ενός κτηρίου τον Ronin να με χαιρετά.Τον χαιρέτησα και εγώ και ύστερα συνέχισα τον δρόμο μου.Τελικά μετά από λίγο κατάφερα και βρήκα τον Commodore,όμως δεν ήταν σε πολύ καλή κατάσταση...Ήταν πεσμένος στο έδαφος με τον Alucard από πάνω του να κρατάει ένα μαχαίρι.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος]Υπερασπίζοντας την βάση των Marines... - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Υπερασπίζοντας την βάση των Marines...   [Τέλος]Υπερασπίζοντας την βάση των Marines... - Page 3 I_icon_minitimeMon Mar 25, 2013 8:42 pm

Συνέχεια από...:
Είχα αποφασίσει τελικά να μην τον πολεμήσω γιατί θα είχα πολύ μικρές πιθανότητες για νίκη και πάλι καλά που ήταν η Lighting εκεί αλλιώς δεν έβλεπα να την βγάζω καθαρή.Ο Alucard με χαιρέτησε χωρίς να με κοιτάξει καθώς έφευγε...Ήξερα ότι παρότι είχα σώσει τον Commodore εκείνος είχε ήδη πετύχει τον σκοπό του νικώντας τον...Πλησίασα τον Commodore Daigin και έσκυψα από πάνω του για να δω σε τι κατάσταση βρισκόταν...
-Καλά; τον ρώτησα...
-Όχι και τόσο... μου απάντησε εκείνος και ύστερα έβγαλε ένα βογκητό.
Πράγματι δεν φαινόταν πολύ καλά...Είχε πολλές πληγές από την μάχη,κυρίως από ξίφη και μία από σφαίρα,σε όλο του το σώμα...Ίσως να μην βρισκόταν σε καλή κατάσταση όταν πολέμησε τον Alucard...
-Ναι...ούτε εμένα μου φαίνεσαι καλά.Έλα...θα σε πάω να σε δει ένας γιατρός. του είπα και πήγα να τον σηκώσω όμως τότε επαναστάτες άρχισαν να πετάγονται πίσω από τα κτήρια και τους διπλανούς δρόμους.
-Ακούσαμε ότι ο Commodore Daigin πολεμούσε εναντίων των δικών μας και ήρθαμε να τους ενισχύσουμε,όμως δεν περιμέναμε να τον βρούμε σε τέτοια χάλια και χωρίς τους στρατιώτες του.... είπε ένας από αυτούς και όλοι οι επαναστάτες,μαζί με ον ίδιο,έβαλαν τα γέλια ...Εσύ ποιος είσαι; με ρώτησε ο ίδιος επαναστάτης λες και μόλις είχε συνειδητοποιήσει ότι βρισκόμουν εκεί.
Σηκώθηκα όρθιος και κάθισα απέναντι τους με τον Arashi δίπλα μου να τους γρυλίζει.
-Είμαι ο Mr.Shadow,κυνηγός επικηρυγμένων και ο άντρας για τον οποίο ήρθατε είναι ο τωρινός μου πελάτης. τους απάντησα.
-Α! Ναι ακούσαμε για εσένα...Εξαιτίας σου χάσαμε μια από τις σημαντικότερες μας βάσεις στις αρχικές θάλασσες.Επίσης διαβάσαμε πως έχεις στην κατοχή σου το Yoku το ξίφος ενός από τα υψηλόβαθμα μέλη της παράταξης μας.Φαίνεται πως όπως και εμείς και εσύ είσαι τυχερός κυνηγέ.Εμείς πέρα από το να σκοτώσουμε τον Commodore Daigin θα έχουμε και την ευκαιρία να πάρουμε εκδίκηση από εσένα για τις πράξεις σου.Εσύ είσαι τυχερός γιατί θα πάρουμε το Yoku και θα το επιστρέψουμε εμείς στον Yoshida οπότε δεν θα έχεις τόσο βασανιστικό τέλος όσο αν το έπαιρνε εκείνος. είπε και ξαναγέλασε.
Δεν με ένοιαζαν τα όσα έλεγε...Τράβηξα και τα δύο μου ξίφη από τις θήκες τους και ετοιμάστηκα για μάχη.
-Μην είσαι ανόητος...Ακόμα και να μας νικήσεις εμάς,με κάποιον μαγικό τρόπο,περισσότεροι άντρες μας είναι καθ'οδόν.Δεν μπορείτε να γλυτώσετε.
-Σταμάτα να μου τρως τον χρόνο σκουπίδι και έλα...
-Τι πράγμα; ρώτησε αγριεμένα ο επαναστάτης.
-Τα βάλατε με τον δράκο και τώρα θα φαγωθείτε από αυτόν... Ετοιμαστείτε...Επιτρέψτε μου να σας δείξω τον "Χορό του Θανάτου". είπα ψύχραιμα και ετοιμάστηκα για την σφαγή...Την σφαγή τους.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος]Υπερασπίζοντας την βάση των Marines... - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Υπερασπίζοντας την βάση των Marines...   [Τέλος]Υπερασπίζοντας την βάση των Marines... - Page 3 I_icon_minitimeMon Mar 25, 2013 8:53 pm

-Άσε με εμένα Shadow...Είμαι ξοφλημένος.Τρέξε να σωθείς εσύ. άκουσα τότε τον Daigin να μου λέει...
-Αν δεν ήσουν τραυματισμένος θα σε χτυπούσα για αυτό που είπες...Να ξέρεις ότι τη κάθε μου μάχη την επιλέγω σοφά...Ποτέ δεν πολέμησα και δεν θα πολεμήσω μια μάχη η οποία είναι χαμένη εξαρχής...Για να επιλέγω να πολεμώ σημαίνει ότι μπορώ να κερδίσω.Έπειτα...Δεν έχεις οικογένεια;Δεν θες να την ξαναδείς;... τον ρώτησα τελικά.
-Φυσικά...Φυσικά και θέλω να την ξαναδώ...
-Τότε κάτσε εκεί που είσαι και μην μου παιθάνεις...Θα σε επιστρέψω στην οικογένεια σου Daigin...Για αυτό μείνε μαζί μου...
Δεν γύρισα να τον κοιτάξω,όμως καταλάβαινα ότι είχε αρχίσει να κλέει.
-Σε ευχαριστώ... μου είπε...
-Ευχαρίστησε με όταν θα τελειώσουμε από όλα αυτά... του απάντησα και γύρισα προς τον Arashi ...Αγόρι μου εσύ θέλω να μείνεις πιο πίσω...Όσοι περνάνε από εμένα και πάνε να σκοτώσουν τον Commodore εσύ θέλω να τους σταματάς...
Ο Arashi κούνησε το κεφάλι του και ύστερα γύρισε ξανά προς τους επαναστάτες και τους γρύλισε.
-Ποιος νομίζεις ότι είσαι κυνηγέ... φώναξε ο επαναστάτης που μιλούσε τόσην ώρα ...Νομίζεις ότι είσαι σπουδαίος έτσι;Χα! Δεν θα αντέξεις ούτε δύο λεπτά εναντίων μας στην κατάσταση όπου βρίσκεσαι...Μην ξεχνάς άλλωστε ότι είσαι ένας απλός άνθρωπος...
-Είσαι τόσο βλάκας που με αναγκάζεις να επαναλαμβάνομαι...Σου το είπα δεν είμαι ένας απλός άνθρωπος...Είμαι ένας δράκος και θα σας φάω όλους...Δεν θα το πω άλλη φορά...Ήρθε η ώρα να χορέψεις μαζί μου τον "Χορό του Θανάτου"...Έλα! του είπα και εκείνος με αγριοκοίταξε.
-Απάνω του... είπε εκείνος και όλοι μαζί οι επαναστάτες όρμησαν προς το μέρος μας φωνάζοντας...
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος]Υπερασπίζοντας την βάση των Marines... - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Υπερασπίζοντας την βάση των Marines...   [Τέλος]Υπερασπίζοντας την βάση των Marines... - Page 3 I_icon_minitimeThu Mar 28, 2013 11:18 pm

Όσοι ώρα αυτοί οι βλάκες κάθονταν απέναντι μου και δεν έκαναν τίποτα πρόλαβα και τους μέτρησα...Ήταν μόνο εννιά όμως αν όντως ερχόντουσαν και άλλοι την είχα πολύ άσχημα.Οι τρεις πρώτοι επαναστάτες ρίχτηκαν καταπάνω μου σαν μανιασμένα κτήνοι,όμως ως συνήθως αυτές οι απερίσκεπτες κινήσεις είναι πολύ εύκολες να τις αποφύγεις.Πήδηξα προς τα πίσω και έτσι οι επιθέσεις και των τριών χτύπησαν τον αέρα...Με το που πάτησα πίσω μετά από το πήδημα λύγισα,πριν ακόμα προλάβω καν να σταθώ όρθιος,τα πόδια μου.Έτσι όμως ήμουνα τα πίεσα και έτσι όταν είρθε η ώρα να πεταχτώ μπροστά έφυγα με μεγάλη ταχύτητα.Τέντωσα τα ξίφοι μου και έκοψα τους ακριανούς από τους τρεις στο στήθος και ύστερα τα γύρισα ταυτόχρονα προς τον τρίτο και του δημιούργησα ένα Χ στο σώμα του που ξεκινούσε από τους ώμους του και κατέληγε μέχρι κάτω.Πάνε τρεις...Οι υπόλοιποι πέντε που είχαν μείνει-γιατί ο επαναστάτης που μιλούσε τόσην ώρα δεν είχε μπει ακόμα στην μάχη-ήρθαν ταυτόχρονα καταπάνω μου...Να πάρει!Πέντε ταυτόχρονα;...Πως θα το έκανα αυτό όταν είχα τόσο λίγο χώρο να υποχωρήσω μιας και από πίσω μου βρισκόταν ο Daigin...Υπέροχα...Οι επαναστάτες μου επιτήθονταν ανελέητα και εγώ προσπαθούσα να αμυνθώ όσο γινόταν όμως δεν τα κατάφερνα και τόσο καλά...Είχα γεμίσει ξαφνικά πληγές από τα χτυπήματα τους και ένιωθα τις δυνάμεις μου να με εγκαταλείπουν...Δεν το πίστευα...Όντως θα έχανα;Όντως αυτός θα ήταν ο τελευταίος μου χορός;Δεν γινόταν...Όχι!...Ήταν πολύ νωρίς για εμένα να τελειώσω το ταξίδι μου εδώ...Δεν θα έχανα...Δεν θα επέτρεπα...Δεν ήμουν σαν και αυτούς...Ήμουν κάτι ανώτερο...Όχι ένας απλός άνθρωπος,αλλά ένας δράκος...Οι δάσκαλοι μου μου είχαν πει ότι ο καθένας από εμάς εκπέμπει ένα είδος αύρας...Όσοι είναι δυνατοί έχουν μια αύρα διαφορετική από όλους τους άλλους,γιατί η αύρα αυτή αντί να είναι ένα απλό χρώμα ήταν ένα πλάσμα κάτι πολύ πιο δυνατό από έναν απλό άνθρωπο κάτι το οποίο χαρακτήριζε την ψυχή τους...Τότε ήταν που αναρωτήθηκα...Πως να ήταν άραγε η δικιά μου αύρα;..Ήταν όντως ένας δράκος ή μήπως ήταν απλά ένα χρώμα...Δεν ήξερα.Όμως άμα πέθαινα τώρα δεν θα μάθαινα κιόλας.Έπρεπε να ζήσω,ώστε και να μην ήμουν ακόμα να γινόμουν τελικά ένας δράκος.Εκείνη την στιγμή έβγαλα μια κραυγή και για λίγο και οι πέντε επαναστάτες σταμάτησαν...Θυμήθηκα την χαρά της μάχης,θυμήθηκα όλον εκείνον τον πόνο που ένιωσα όταν προπονούμουν με τους δασκάλους μου,αυτό δεν ήταν τίποτα μπροστά του...Θα νικούσα...θα νικούσα γιατί ήμουν ο δυνατότερος...Η αδύναμη δεν έχουν θέση σε αυτό τον κόσμο ας χανόντουσαν...
-Χαθήτε... φώναξα και όρμηξα καταπάνω τους...
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος]Υπερασπίζοντας την βάση των Marines... - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Υπερασπίζοντας την βάση των Marines...   [Τέλος]Υπερασπίζοντας την βάση των Marines... - Page 3 I_icon_minitimeFri Mar 29, 2013 3:33 pm

Οι επαναστάτες κίνησαν καταπάνω μου από όλες τις πλευρές και αν τους άφηνα να προχωρήσουν θα με περικύκλωναν και τότε πραγματικά δεν θα μπορούσα να κάνω κάτι...Έτσι το συνεχίσω μπροστά θα ήταν λάθος κίνηση για εμένα.Έτσι στη μέση της κίνησης μου έκανα μια απότομη πισώπλατη στροφή προς τα αριστερά και έτσι πλέον όλοι οι επαναστάτες βρίσκονταν σε μια σειρά μπροστά μου και ήταν πολύ πιο εύκολος στόχος...Μόλις έκανα την στροφή έκοψα άμεσα τον μπροστά μου επαναστάτη πριν προλάβει καν να αμυνθεί.Ο επόμενος κατέβασε,αμέσως μόλις είχε οπτική επαφή μαζί μου,το ξίφος του στοχεύοντας με από πάνω...Μπλόκαρα την επίθεση του με την "Σκιά" και έπειτα τον χτύπησα με τον Yoku.Το επόμενο τον απέφυγα κάνοντας ένα βήμα προς τα πίσω και ύστερα πάλι ένα μπροστά όπου βρήκα την ευκαιρία και τον χτύπησα-κλασσικά-.Οι άλλοι δύο απομακρύνθηκαν μεταξύ τους και ετοιμάστηκαν να με χτυπήσουν ο καθένας από διαφορετική πλευρά...Κίνησαν και οι δύο τα ξίφη τους ταυτόχρονα σε μια ευθεία και νόμιζαν ότι έτσι θα με πετύχαιναν...Όταν με πλησίασαν έσκυψα απότομα και τα ξίφη τους πέρασαν πάνω από το κεφάλι μου και σχεδόν κάρφωσαν ο ένας τον άλλο...Από τη θέση που βρισκόμουν χτύπησα ταυτόχρονα και τους δύο στα πόδια τους και καθώς έπεφταν πετάχτηκα ξανά όρθιος και τους δημιούργησα μια ουλή από την κοιλιά έως το στήθος...Γύρισα τότε προς τον επαναστάτη που τόσην ώρα καθόταν και με έβλεπε...
-Εσύ τι έγινε...Μετά από τα όσα είπες δεν θα έρθεις;
Εκείνος γέλασε...
-Φυσικά θα έρθω...Απλά σκέφτηκα να παρατηρήσω λίγο το στυλ σου...Και τώρα που σε είδα και οι άλλοι χάσανε θα έχω την τιμή να σε καθαρίσω εγώ ο ίδιος...
-Baka...Δεν θα μου πάρει πάνω από μερικά δεύτερα να σε νικήσω...
-Χα! Ας γελάσω...Κυνηγέ ετοιμάσου να πεθάνεις...είπε και άρχισε και εκείνος να τρέχει καταπάνω μου...
Καλά ήταν ηλίθιος;...Τα ίδια με τους άλλους έκανε και ήλπιζε να με νικήσει;Για λίγο είχα αρχίσει να πιστεύω ότι ήταν κάποιος διοικητής τους αλλά έκανα λάθος όπως φαίνεται.Όπως ερχόταν πέταξα καταπάνω του την "Σκιά",όμως εκείνος την απέφυγε γυρνώντας να δει το που χτύπησε.
-Χα!Αστόχησες...είπε και γύρισε να με δει,όμως μέχρι να το κάνει αυτό εγώ τον είχα φτάσει και έτσι τον χτύπησα με το Yoku πριν προλάβει καν να κουνήσει το δικό του ξίφος...
-Το ξέρω... του απάντησα και εκείνος σωριάστηκε χάμω...
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος]Υπερασπίζοντας την βάση των Marines... - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Υπερασπίζοντας την βάση των Marines...   [Τέλος]Υπερασπίζοντας την βάση των Marines... - Page 3 I_icon_minitimeFri Mar 29, 2013 3:52 pm

Αφού τελείωσα πήγα και μάζεψα την "Σκιά" και την έβαλα στην θήκη της όπως έκανα με το Yoku...Ύστερα πήγα προς τον Daigin να τον σηκώσω για να φύγουμε από εκεί...
-Δεν το πιστεύω ότι τους νίκησες όλους μόνος σου.... μου είπε καθώς τον βοηθούσα να κάτσει...
-Γιατί;Σου είπα ότι μπορούσα να κερδίσω και το έκανα.Αυτό δεν ήταν τίποτα...Πάμε τώρα να φύγουμε πριν εμφανιστούν περισσότεροι...Θα βρούμε ένα πιο ασφαλές μέρος να σε αφήσω και μετά θα πάω να βρω τον Kenobi... του είπα και πήγα να τον σηκώσω όμως εκείνος αντί να μου δώσει το χέρι του μου έκανε νόημα να δω από πίσω μου...
Δεν ήταν καθόλου καλό αυτό που έβλεπα...Επαναστάτες,όμως το πρόβλημα ήταν ο αριθμός τους...Πόσοι ήταν;Πρέπει γύρω στους είκοσι...Ω! που να με πάρει...Όλοι εδώ ερχόντουσαν;...Βέβαια είχε μια λογική μιας και ξέραν που βρισκόταν ο Daigin και το να τον σκοτώσουν θα σήμαινε νίκη για αυτούς,όμως...όλοι εδώ ερχόντουσαν;
-Μάλλον θα πρέπει να νικήσεις αυτούς για να φύγουμε...τι λες μπορείς;
-Όχι...
-Το φαντάστηκα...Είναι εντάξει μπορείς να φύγεις τώρα ασ...
-Ω! για το όνομα του Θεού...Σταμάτα επιτέλους...είπαμε δεν σε αφήνω.Δεν μπορώ να τους νικήσω,τουλάχιστον όχι όπως νίκησα και τους άλλους.Όμως θα το κάνω...
-Μα πως;...
-Μην σε νοιάζει...Μόνο κοίτα να ανακτήσεις λίγο την δύναμη σου γιατί μετά από αυτό που θα κάνω εσύ θα είσαι αυτός που θα χρειαστεί να με κουβαλήσει...
-Δεν καταλαβαίνω...
-Δεν χρειάζεται σου είπα...Arashi εσύ μείνε εκεί και συνέχισε να φιλάς τον Commodore...Τα υπόλοιπα άστα σε εμένα.
-Καλή τύχη...
-Δεν πιστεύω στην τύχη φίλε μου...Μόνο στις ικανότητές μου.Και μόνο αυτές θα με σώσουν τώρα...
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος]Υπερασπίζοντας την βάση των Marines... - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Υπερασπίζοντας την βάση των Marines...   [Τέλος]Υπερασπίζοντας την βάση των Marines... - Page 3 I_icon_minitimeFri Mar 29, 2013 4:15 pm

Ότι επρόκειτο να κάνω τώρα θα με άδειαζε εντελώς από κάθε στάλα ενέργειας που είχα μέσα μου και θα κατέρρεα...Για αυτό ήλπιζα ο Daigin να μπορούσε τουλάχιστον να με κουβαλήσει μετά...Είχα μόνο ενέργεια μόνο για ένα ακόμα Shadow Step,όμως θα ξεπερνούσα αυτό το όριο...Θυμήθηκα τότε τρία χρόνια πίσω που έμαθα αυτή τη τεχνική από τον δάσκαλο Moriya...
{Παρελθόν}
Έκανα εξάσκηση με το ξίφος μου και ο δάσκαλος Moriya βρισκόταν δίπλα μου και με επέβλεπε...
-Εντάξει Argon αρκετά...Κάτσε τώρα θέλω κάτι να σου πω... μου είπε κάποια στιγμή και έκανα όπως μου ζητήθηκε.
-Σήμερα θα σου δείξω μια τεχνική η οποία θεωρείται βασική για να μπορείς να θεωρήσει γνώστης του στυλ που σου διδάσκω...του Kassatsu Ittō-Ryū...
Δεν είπα τίποτα...Είχα μάθει να μην μιλάω μέχρι να τελειώνουν οι άλλοι όσο ενθουσιασμένος και να ήμουνα...Και ήμουνα πολύ τότε.
-Η τεχνική αυτή λέγεται το "Βήμα της Σκιάς"...Με την τεχνική αυτή θα μπορείς στιγμιαία να κινηθείς γρηγορότερα από τον απλό άνθρωπο...
Ύστερα από αυτό μου εξήγηση το πως δούλευε αυτή η τεχνική...Το όλο θέμα ήταν απλό...Έπρεπε απλά να μεταφέρεις την ενέργεια του σώματος σου στα πόδια σου...Με αυτό το τρόπο είχες μεγάλη ποσά ενέργειας και μπορούσες να κινηθείς με μεγάλη ταχύτητα...Όμως αυτό σήμαινε πως η ενέργεια έφευγε από το υπόλοιπο σώμα σου και έτσι η δύναμη του χτυπήματος σου έπεφτε...Αυτό όμως δεν ήταν πρόβλημα λόγο της τεχνικής με το ξίφος που χρησιμοποιούσαμε,μιας και μόνο χρειαζόταν χτυπήματα απλά αλλά γρήγορα και ακριβείας κάτι που παρόλα αυτά δεν χρειαζόταν ιδιαίτερη δύναμη...
{Παρόν}
Όμως παρότι η χρήση του "Βήματος της Σκιάς" ήταν στιγμιαία από ότι έμαθα αργότερα μπορούσε να έχει και διάρκεια,όμως για αυτό έπρεπε να διατηρήσει κανείς την ενέργεια του στα πόδια όσο μπορούσε...Μόνο μια φορά το είχα κάνει...Είχα αντέξει μόνο για μερικά δεύτερα και μετά δεν μπορούσα να κουνήσω καν τα πόδια μου...Τώρα ήρθε η ώρα να το ξανακάνω...Δεν είχα και άλλη επιλογή..Αν δεν έπιανε αυτό η μάχη θα ήταν χαμένη,όμως δεν γινόταν να εγκαταλείψω τον Daigin...Ας ήτανε...Δεν υπήρχε γυρισμός πια...
-Ας είναι...Θα χορέψω και με εσάς...Αφήστε με να σας δείξω τον "Χορό του Θανάτου"... τότε έστειλα την ενέργεια μου στα πόδια μου και τα ένιωσα ζεστά ...Shadow Mode...
Ας χορέψουμε λοιπόν...
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος]Υπερασπίζοντας την βάση των Marines... - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Υπερασπίζοντας την βάση των Marines...   [Τέλος]Υπερασπίζοντας την βάση των Marines... - Page 3 I_icon_minitimeFri Mar 29, 2013 4:45 pm

soundtrack για την μάχη...:
Και έφυγα...Τράβηξα και τα δύο ξίφη μου και με δύο βήματα είχα βρεθεί μπροστά στους επαναστάτες,οι οποίοι δεν πρόλαβαν καν να αντιδράσουν..Δύο κάτω με το πρώτο χτύπημα...1 δεύτερο...Τέντωσα τα χέρια μου και κάρφωσα άλλους δύο από τα πλάγια,ενώ μετά έκανα μια στροφή και έκοψα άλλον έναν,ενώ ο άλλος που βρισκόταν δίπλα του φαίνεται πως είχε αρχίσει να οπισθοχωρεί και έτσι δεν τον πέτυχα...4 δεύτερα...Έτρεξα προς τον δρόμο που είχαν έρθει και έτσι έκοψα την δίοδο διαφυγής...Έπεσα τότε απάνω στους επαναστάτες που ήταν πιο κοντά μου...Πήγαν να με χτυπήσουν όμως μέχρι να το κάνουν αυτό είχα ήδη περάσει ανάμεσα τους και τους είχα ήδη κόψει,τρεις ακόμα κάτω.Το ένιωθα...Ένιωθα σαν μια σκιά...Μια σκιά που τριγυρνούσε ανάμεσα στους ανθρώπους...Μια σκιά άπιαστη που έφερνε για αυτούς την νύχτα...που έφερνε το τέλος...Κανείς δεν θα γλίτωνε από την λεπίδα μου...Μια παράξενη ευθυμία που δεν είχα ξανανιώσει με γέμισε...Η χαρά της μάχης ήταν πιο έντονη από ποτέ...Άλλη δύο κάτω και ακόμα συνέχιζα...11 δεύτερα...Οι επαναστάτες μπορεί να μην καταλάβαιναν και πολλά από όσα γινόντουσαν,όμως εγώ ένιωθα λες και κινόμουν με κανονικούς ρυθμούς,μην πω πως τα δεύτερα τα ένιωθα σαν λεπτά ολόκληρα...Και η χαρά μεγάλωνε...Και άλλος ένας κάτω,εννιά έμεναν...15 δεύτερα...Είχα αφήσει την δίοδο τους ανοικτή τελικά και τώρα ένας προσπαθούσε να διαφύγει...Δεν προλάβαινε...Τον έπιασα από πίσω και τον έστειλα για ύπνο όπως και τους προηγούμενους...Επέστρεψα στους άλλους και είδα πως δύο από αυτούς είχαν επιχειρήσει να πλησιάσουν τον Daigin...Ο ένας ήταν ήδη νεκρός με σημάδια από σαγόνια στον λαιμό του και ο δεύτερος ήταν και αυτός ετοιμοθάνατος μιας και ήδη τον είχε αρπάξει ο Arashi...20 δεύτερα...Οι εναπομείναντες επαναστάτες αποφάσισαν να μου ορμήσουν όλοι μαζί...Μάταιο...Μόνο την δουλειά μου πιο εύκολη κάναν έτσι...Τους πλησίασα και τότε έκανα μια απότομη στροφή παίρνοντας με τα ξίφη μου τους τέσσερις από τους πέντε...Ο άλλος που έμεινε πήγε να με χτυπήσει από το πλάι όμως προτού καν κατεβάσει το ξίφος του είχε δεχθεί το δικό μου χτύπημα...25 δεύτερα...Η δυνάμεις μου με εγκατέλειπαν...Μα στάσου!...Ήταν μόνο πέντε άρα έμενε άλλος ένας...Γύρισα και είδα τον επαναστάτη που έμεινε να με στοχεύει με ένα πιστόλι...Να πάρει!...Δεν θα το άφηνα να τελειώσει τώρα...Ήθελα λίγα δεύτερα ακόμα...30 δεύτερα...Πίεσα τον εαυτό μου...έπρεπε να το κάνω αλλιώς ακόμα και αν επιζούσα σήμερα θα σήμαινε πως όλον αυτό τον καιρό δεν είχα βελτιωθεί όσο νόμιζα.Τελικά το έκανα...Ήμουν έτοιμος να πέσω κάτω,όμως πίεσα τα πόδια μου και έμεινα όρθιος...Ο επαναστάτης πυροβόλησε,όμως απέφυγα την σφαίρα του...Έβαλα τα ξίφη μου στις θήκες τους και κράτησα την λαβή της "Σκιάς"...έτρεξα προς αυτόν...35 δεύτερα...Μου ξανά έριξε,απέφυγα και πάλι την σφαίρα.Άλλες δύο φορές όμως δεν είχε καμία διαφορά με πριν...Τελικά τον έφτασα...Όλα τελείωσαν...
-Sine... του είπα και τράβηξα το ξίφος μου και τον έκοψα.
Σωριάστηκε και αυτός κάτω με τους άλλου...40 δεύτερα...Είχα τελειώσει,είχα κερδίσει και είχα καταφέρει να μείνω στο Shadow Mode 15 δεύτερα παραπάνω από την προηγούμενη φορά...Σήμερα ήμουν πραγματικά νικητής...Έβαλα το ξίφος μου στην θήκη μου και ύστερα σωριάστηκα κάτω...Λίγο πριν κλείσουν τα μάτια μου πρόλαβα και είδα τον Arashi να τρέχει καταπάνω μου...Πρέπει να είχε φοβηθεί για μένα...
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος]Υπερασπίζοντας την βάση των Marines... - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Υπερασπίζοντας την βάση των Marines...   [Τέλος]Υπερασπίζοντας την βάση των Marines... - Page 3 I_icon_minitimeSat Mar 30, 2013 4:33 pm

Οι αισθήσεις μου επανήλθαν όμως τα μάτια μου παρέμεναν κλειστά...Μου ήταν κάπως δύσκολο να τα ανοίξω...Ένιωθα πως ήμουν ξαπλωμένος σε κάτι μαλακό...Κρεβάτι σίγουρα...Το καταλάβαινα.Πίεσα για λίγο τα μάτια μου μέχρι που άνοιξαν...Βρισκόμουν ξαπλωμένος μέσα σε ένα άγνωστο,για εμένα δωμάτιο.Γνωστή εικόνα αυτή...Ήμουν έτοιμος να σηκωθώ,όμως τα χέρια μου δεν κουνιόντουσαν και δεν ήταν μόνο αυτά...Τίποτα δεν κουνιότανε...Ούτε το κεφάλι μου δεν μπορούσα να κουνήσω...Φαίνεται είχα ξεπεράσει τα όρια μου...Τα βλέφαρα μου άρχισαν να γίνονται βαριά και πάλι και σιγά σιγά άρχισαν να κλείνουν...Θα προτιμούσα να έβρισκα τον Daigin και τον Kenobi τώρα και να δω πως ήταν η κατάσταση...Είχαμε κερδίσει;Δεν άκουγα τίποτα πέρα από τους τείχους του δωματίου...Λογικά η μάχη τελείωσε...Και λογικά κερδίσαμε,αλλιώς πως εγώ θα βρισκόμουν τώρα εδώ ξαπλωμένος να αναπαύομαι;Τα βλέφαρα μου έγιναν ασήκωτα...Δεν γινόταν άλλο να σκεφτώ...Το μυαλό μου θόλωσε και ύστερα βυθίστηκα στο απόλυτο σκοτάδι άλλη μια φορά.Καμία απολύτως σκέψη...Περιπλανόμουν στο απέραντο κενό και πραγματικά πρώτη φορά στην ζωή μου ένιωσα τον ύπνο μακρύ και κουραστικό...Τελικά τα μάτια μου ξανάνοιξαν ήταν πρωί,όπως και την προηγούμενη φορά που είχα ξυπνήσει...Πόσο να είχα κοιμηθεί;Δοκίμασα να σηκωθώ πάλι...Αυτή τη φορά μπορούσα να κουνηθώ...Ήμουν ξεκούραστος και δεν ένιωθα κανέναν πόνο,ενώ και οι πληγές στα χέρια μου είχαν αρχίσει να επουλώνουν...Μα καλά πόσο κοιμόμουνα;Σηκώθηκα όρθιος και παρόλα αυτά το πόδι ου δεν πονούσε καθόλου...Δεν υπήρχε καμία δυσκολία στο περπάτημα μου...Πλησίασα ένα τραπέζι όπου είχε το δωμάτιο και εκεί υπήρχαν τα ξίφη μου...Τα πέρασα στην ζώνη μου και ύστερα πήρα το παλτό μου που ήταν ακουμπισμένο σε μια καρέκλα δίπλα...Προχώρησα,άνοιξα την πόρτα του δωματίου και βγήκα.Τότε βρέθηκα σε ένα άλλο δωμάτιο όπου έπρεπε να είναι η κουζίνα του σπιτιού.Εκεί βρισκόταν μια γυναίκα και ένα μικρό παιδάκι το οποίο είχα ξαναδεί...Ήταν ο γιος του Daigin.Άρα ήμουν στο σπίτι του;Μόλις η γυναίκα με αντιλήφθηκε μου γέλασε γλυκά και μου είπε...
-Α! ξύπνησες τελικά...Έλα κάτσε μαζί μας να φάμε...Δεν έχουμε πολλά αλλά φτάνουν για όλους μας...
-Όχι ευχαριστώ... απάντησα κάπως αμήχανα ...Δεν θέλω να σας γίνομαι βάρος. συμπλήρωσα όμως τότε η κοιλιά μου άρχισε να γουργουρίζει και ένιωσα κάποια ντροπή.
Η γυναίκα γέλασε...
-Καθόλου βάρος...Άλλωστε ο άντρας μου επέμενε να σου προσφέρουμε ότι χρειαστείς.
-Ο άντρας σας είναι ο Commodore Daigin;
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος]Υπερασπίζοντας την βάση των Marines... - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Υπερασπίζοντας την βάση των Marines...   [Τέλος]Υπερασπίζοντας την βάση των Marines... - Page 3 I_icon_minitimeSat Mar 30, 2013 4:34 pm

Εκείνη έγνευσε καταφατικά.
-Ακριβώς...Εγώ είμαι η Nela και ο μικρός είναι ο γιος μας ο Mark... μου απάντησε.
Χαιρέτησα τον μικρό και πήγα και κάθισα στο τραπέζι...
-Αφού δεν σας κάνει κόπο λοιπόν. είπα και η Nela γέλασε ξανά.
Έφερε τότε δύο πιάτα όπου πάνω τους είχε βάλλει ψωμί,μαρμελάδα,μέλι και λίγα φρούτα.Το ένα το έβαλε μπροστά μου και το άλλο το έδωσε στον μικρό.Να πω την αλήθεια πολλά μου φαίνονταν,μιας και δεν συνήθιζα να τρώω πολύ,όμως ξαφνικά η όρεξη μου άνοιξε περισσότερο και τελικά έφαγα ότι υπήρχε μπροστά μου.Όση ώρα έτρωγα άκουγα φασαρία από τον δρόμο έξω,έτσι όταν τελείωσα ρώτησα την Nela τι ήταν όλος αυτός ο θόρυβος.
-Είναι κόσμος που σε περιμένει...Ελπίζω να ηρεμήσουν λίγο τώρα που θα σε δούνε...
-Δεν καταλαβαίνω...
-Πήγαινε έξω και θα καταλάβεις...Ο άντρας μου είναι και αυτός εκεί και προσπαθεί να τους ηρεμήσει.
-Πάω να δω... είπα και σηκώθηκα
Την ευχαρίστησα για το πρωινό και πλησίασα την εξώπορτα.Τότε ο Mark,ο οποίος δεν είχε μιλήσει όση ώρα καθόμασταν,ήρθε και με αγκάλιασε προτού προλάβω να βγω...
-Ευχαριστώ που έσωσες τον μπαμπά... μου είπε.
Τον χτύπησα απαλά στο κεφάλι.
-Έκανα μόνο την δουλεία μου μικρέ... του είπα και εκείνος αφού μου χαμογέλασε με άφησε.
-Ήταν κάτι παραπάνω από αυτό... μου είπε καθώς άνοιξα την πόρτα.
-Ίσως... του απάντησα και έκλεισα την πόρτα πίσω μου.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος]Υπερασπίζοντας την βάση των Marines... - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Υπερασπίζοντας την βάση των Marines...   [Τέλος]Υπερασπίζοντας την βάση των Marines... - Page 3 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος]Υπερασπίζοντας την βάση των Marines...
Back to top 
Page 3 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Pirates, revolutionaries, Bounty hunters and marines. An all out war on tohan island.. Part II [The inner walls] (Τέλος)
» Pirates, revolutionaries, Bounty hunters and marines. An all out war on tohan island.. Part I [The outer walls] (Τέλος)
» Pirates, revolutionaries, Bounty hunters and marines. An all out war on tohan island.. Part III [End of the War and the death of the pirate] (Τέλος)
» [ΑΡΧΗ-Τιμωρία απο χάσημο Boss]Agreement with Marines...Going back to East Blue , Burvy's Plan[ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Φρούτο]Marines VS Black Cat Pirates: Round 2

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Tohan Island-
Jump to: