Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 5 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 5 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος-Φρούτο] The Quick & The Dead [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο] The Quick & The Dead [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] The Quick & The Dead [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Φρούτο] The Quick & The Dead [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSat Mar 23, 2013 9:14 pm

Ζεχεχεχε, λυπάμαι που διακόπτω το ερωτικό καυγαδάκι σας αλλά ήρθε ο καιρός να συστηθώ και να μπω και εγώ στην παρέα σας.
Γύρισα την προσοχή μου στην περίεργη φωνή που μας είχε διακόψει, το ίδιο έκανε και ο Lars αλλά ήταν αρκετά αργά. Μια σκιά κινήθηκε στα σκοτάδια και σχεδόν αμέσως ο Lars έμεινε ακίνητος. Τον κοίταξα, τίποτα δεν φαινόταν να έχει αλλάξει πάνω του. Παρόλα αυτά φαινόταν να είναι περίεργα ακίνητος, τότε ήταν που το παρατήρησα. Μια λεπτή ασημένια κλωστή πήγαινε σε κάθε μεριά του σώματος του.
Βλέπω πως το παρατήρησες Kenshin, ώστε όσα ακούγονται για εσένα είναι αλήθεια. Το να μπορέσει να με δει κάποιος μέσα στα σκοτάδια, πόσο μάλλον το να δει τις κλωστές μου είναι απίθανο. Ωστόσο όλα αυτά δεν έχουν σχεδόν καμία σημασία, θα πεθάνετε εδώ και θα εισπράξουμε τα λεφτά για το κεφάλι σου.
Ακούγεσαι πολύ σίγουρος για τον εαυτό σου... Ίσως δεν θα έπρεπε... Ποιος είσαι? Δείξε μου το πρόσωπο σου σαν άντρας.
Το πρόσωπο μου? Λάθος μικρέ πειρατή, έχω πολλά πρόσωπα. Το όνομα μου είναι TEILO T. TAILOR και είμαι ο γιατρός μια ομάδας κυνηγών που δρα στο νησί αυτό. Είμαι ένας άνθρωπος που έφαγε ένα από τα φρούτα του διαβόλου και πλέον είμαι ένας άνθρωπος-μαριονέτα. Τρομακτικό, έτσι δεν είναι?!
Αν νομίζεις πως μερικές κλωστές θα με τρομάξουν, κάνεις μεγάλο λάθος φίλε μου. Εεε Lars, νόμιζα πως κάποια μέρα θα αναμετρηθείς μαζί μου. Δεν δέχομαι να πολεμήσω κάποιον τόσο αδύναμο που ακινητοποιείται με μερικές κλωστές...
Τς, δεν χρειάζεται να μου το πεις αυτό... Φώναξε ο Lars και με μια κίνηση άρχισε να σπάει τις κλωστές και να ελευθερώνει το σώμα του. Το αίμα του πετάχτηκε πάνω μου καθώς ένα ένα όλα τα ράμματα κόπηκαν και ήταν και πάλι ελεύθερος.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο] The Quick & The Dead [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] The Quick & The Dead [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Φρούτο] The Quick & The Dead [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSat Mar 23, 2013 9:38 pm

Οι κλωστές μου? Πως τολμάς να το κάνεις αυτό στις κλωστές μου?? Puppet Attack!! Φώναξε ο περίεργος τύπος και αρκετές σκιές εμφανίστηκαν γύρω μας, έπιασα το κατάνα μου και με τα δυο χέρια ώστε να βγάζω πιο δυνατές επιθέσεις. Ωστόσο ο Lars φάνηκε να μην θέλει να με αφήσει να πολεμήσω.
Κάτσε στην θέση σου εσύ, αυτό το καθίκι και τα φιλαράκια του είναι δικά μου. Έλα λοιπόν μαριονέτα, ας δούμε τι είναι πιο δυνατό: Οι κλωστές σου ή οι μύες μου?!
Κανένα πρόβλημα από εμένα, άλλωστε σκόπευα να σας σκοτώσω και τους δυο. Θα ξεκινήσω από εσένα λοιπόν! Πάνω του μικρές μου κούκλες! Φώναξε και πάλι και όλες οι σκιές άρχισαν να κινούνται προς τον Lars. Βρήκα την ευκαιρία και άφησα πίσω μου τον ενοχλητικό μπράβο του γέρου αλλά και τον περίεργο τύπο. Κινήθηκα στις σκιές και απομακρύνθηκα αρκετά από την μάχη, είχα κερδίσει τον χρόνο που ήθελα. Το φρούτο που υπήρχε στο κάστρο ήταν σχεδόν δικό μου, μόλις το αποκτούσα θα σκότωνα τον Lars και τον βρωμόγερό που είχε για αφεντικό. Προχωρούσα γρήγορα αλλά κάνοντας όσο λιγότερη φασαρία μπορούσα. Ήμουν πλέον σίγουρος πως δεν ήμασταν μόνοι μας στο κάστρο, δεν ήξερα πόσοι ακόμα υπήρχαν από τους κυνηγούς αλλά δεν είχα την παραμικρή όρεξη να μπλεχτώ σε μια μάχη τώρα που είχα φτάσει τόσο κοντά στον στόχο μου.
Ένιωσα μια απειλή να πλησιάζει την πλάτη μου και γύρισα απότομα το κατάνα μου, ο ήχος του μετάλλου που συγκρούεται ακούστηκε και είδα μια κοπέλα να με κοιτάει χαμογελώντας.
Βιάζεσαι γλυκέ μου? Κρίμα, ήθελα να παίξουμε λίγο για αυτό και σε ακολούθησα. Δεν περίμενα να μπορέσεις να αποκρούσεις μια τέτοια επίθεση, έχεις καλό ένστικτό τελικά!
Πριν ήταν μια μαριονέτα, τώρα είναι μια γυναίκα? Έχετε πολύ περίεργη ομάδα, το ξέρεις? Ώστε δεν μπορώ να σε αποφύγω εε? Πολύ καλά λοιπόν μικρή, ας δούμε τι αξίζεις. Ελπίζω μόνο να μπορείς να χειριστείς το κατάνα, όσο καλά μπορείς να χειριστείς και το στόμα σου... Αν ξέρεις τι εννοώ..!
Τα πονηρά σχόλια και η ειρωνεία σου δεν θα σε σώσουν σκουπίδι. Θα σου δείξω τι αξίζω την ίδια ώρα που θα χάσεις την ζωή σου.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο] The Quick & The Dead [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] The Quick & The Dead [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Φρούτο] The Quick & The Dead [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeMon Mar 25, 2013 12:59 am

Λατρεύω τις άγριες γυναίκες μικρή μου, αν έψαχνες πληροφορίες για εμένα αυτό έπρεπε να βρεις πρώτο! Τι λες? Θες να παρατήσεις αυτούς τους χαμένους κυνηγούς και να γυρίσεις μαζί μου την μεγάλη γραμμή? Θα είσαι απόλυτα ελεύθερη και θα παίρνεις ότι θες δίχως να δίνεις τίποτα σε κανέναν. Φώναξα από χαρά καθώς οι λεπίδες μας συγκρούονταν ακόμη μια φορά, δεν χρειάστηκα πολύ για να καταλάβω πως η κοπέλα αυτή ήξερε να χειρίζεται το σπαθί. Έκανα δυο βήματα πίσω και ετοιμάστηκα για την επόμενη κίνηση της, η άγνωστη ακόμα γυναίκα δεν απαντούσε πλέον στα σχόλια μου και είχε επικεντρωθεί στο να πάρει το κεφάλι μου μια και καλή. Παρά το γεγονός πως δεν ήθελα να τραυματίσω ένα τόσο ωραίο πλάσμα, τα περιθώρια στένευαν. Ήμουν σίγουρος πως ο άνθρωπος-μαριονέτα δεν ήταν τίποτα μπροστά στην τερατώδη μυική δύναμη του Lars, παρά το γεγονός πως ήταν χρήστης κάποιου φρούτου του διαβόλου. Η γυναίκα μου επιτέθηκε ακόμη μια φορά, πήδηξα στο πλάι για να την αποφύγω ενώ παράλληλα γύρισα την λαβή του κατάνα μου. Οι χορδές εμφανίστηκαν για μια ακόμη φορά και μια ήρεμη μελωδία γέμισε τα σκοτάδια του κάστρου.
Λυπάμαι μικρή, θα ήθελα να παίξουμε αλλά δυστυχώς δεν έχω καθόλου χρόνο, από λεπτό σε λεπτό ο γιατρός σας θα χάσει και ο "συνέταιρος" μου θα βρίσκεται και πάλι πίσω μου. Δεν θέλω σε καμία περίπτωση να χαλάσει το έξυπνο σχέδιο μου, καιρός να κοιμηθείς!
Εκείνη έκανε μια τελευταία επίθεση αλλά δίχως νόημα, η μουσική μου είχε ήδη κάνει την δουλειά της. Το σώμα της λύγισε και έπεσε στο έδαφος, πρόλαβα να την πιάσω μερικά εκατοστά προτού το πρόσωπο της ακουμπήσει το παγωμένο δάπεδο. Το δεξί μου χέρι ακουμπούσε το πλούσιο στήθος της, δίχως να κρατήσω τον εαυτό μου γύρισα την παλάμη μου και το έπιασα.
"Πλούσιο και μαλακό, η τέλεια γυναίκα...!" Σκέφτηκα από μέσα μου καθώς την ακουμπούσα στο έδαφος.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο] The Quick & The Dead [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] The Quick & The Dead [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Φρούτο] The Quick & The Dead [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeMon Mar 25, 2013 1:27 am

Άφησα την κοπέλα πίσω μου και συνέχισα την πορεία μου για να βρω τις άλλες σκάλες που θα με οδηγούσαν στην κορυφή του πύργου. Είχα ήδη χάσει αρκετή ώρα με την μικρή μου μάχη και έτσι κάθε λεπτό που περνούσε ήταν εναντίων μου. Πλέον δεν μπορούσα να ακούσω σημάδια της μάχης του Lars με τον γιατρό των κυνηγών, άνοιξα το βήμα μου και κινήθηκα όσο πιο γρήγορα μπορούσα. Έφτασα επιτέλους στα επόμενα σκαλιά, κοντοστάθηκα και πάλι για να ελέγξω όσο καλύτερα μπορούσα για κάποια παγίδα ή κάποιον μηχανισμό που θα αποκάλυπτε την θέση μου. Κατάφερα να διακρίνω και πάλι την λεπτή ασημένια κλωστή εκείνου του παλιάτσου, ήξερα πως κάτι κρυβόταν πίσω από τις κλωστές του και έτσι φρόντισα να ανέβω τα σκαλιά ενώ παράλληλα πρόσεξα για να μην δώσω αφορμή στις παγίδες του να ενεργοποιηθούν. Αρκετά κουραστικά λεπτά αργότερα βρισκόμουν στο τελευταίο σκαλοπάτι τις σκάλας, με ένα ελαφρύ αναπήδημα απέφυγα και τις τελευταίες κλωστές και πέρασα στο επόμενο επίπεδου του κάστρου. Μια φασαρία άρχισε να δημιουργείται στο κατώτερο επίπεδο, κάποιος με πλησίαζε και μάλλον ήξερα ποιος. Κρύφτηκα πίσω από μερικά παλιά κιβώτια, μερικά λεπτά αργότερα η χοντροκομμένη φιγούρα του Lars εμφανίστηκε ρουθουνίζοντας.
Που πήγε αυτός ο κλέφτης, εξαφανίστηκε όταν πολεμούσα εκείνο το φρικιό. Μόλις τον βρω θα του σπάσω τον σβέρκο, άλλωστε θα τον σκοτώναμε αργά ή γρήγορα. Δεν θα πειράξει αν έχει ένα "μικρό" ατύχημα στον πύργο. Μονολογούσε καθώς προχωρούσε στον διάδρομο. Μερικοί ήχοι ακούστηκαν από την σκάλα που είχε ανέβει και καμιά δεκαριά μαριονέτες έκαναν και πάλι την εμφάνιση τους. Ο Lars φαινόταν να μην έχει χορτάσει να "παίζει" μαζί τους και τους επιτέθηκε. Αναρωτήθηκα αν είχε πατήσει επίτηδες τις κλωστές, απλά και μόνο για να αντιμετωπίσει κάποιον εχθρό...
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο] The Quick & The Dead [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] The Quick & The Dead [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Φρούτο] The Quick & The Dead [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeMon Mar 25, 2013 1:45 am

Η μάχη τους διήρκεσε μερικά λεπτά, η σχεδόν ατελείωτη ωμή δύναμη του Lars ήταν αρκετή για να στείλει κάθε ένα από αυτά τα τέρατα στον τάφο. Γύρισε την πλάτη του και άρχισε να προχωράει προς το επόμενο και τελευταίο επίπεδο του κάστρου, τον πύργο στην κορυφή του οποίου βρισκόταν το φρούτο που ψάχναμε. Αποφάσισα να μείνω κρυμμένος και να τον αφήσω να περάσει μπροστά από εμένα, άλλωστε δεν με ενοχλούσε η ιδέα ενός τέρατος που καθάριζε τον δρόμο μου από εχθρούς. Βγήκα από την κρυψώνα μου και τον ακολούθησα, το πρωτοπαλίκαρο του γέρου δεν έχανε την ευκαιρία να έρθει αντιμέτωπος με κάθε παγίδα που είχαν στήσει οι κυνηγοί. Τον ακολουθούσα όπως η σκιά τον αφέντη της, δίπλα του σχεδόν και όμως αόρατος και αθόρυβος. Παραμόνευα όπως η τίγρης την λεία της, η δική μου λεία ήταν μεγάλη και σίγουρα δεν ήθελα να μοιραστώ την δύναμη της με κάποιον άλλο. Θα έκανα αυτό το φρούτο δικό μου ακόμα και αν έπρεπε να καταστρέψω τον κόσμο ολάκερο για να το αποκτήσω.
Καλώς ήρθες στον πύργο μου! Περίεργο, νόμιζα πως ήσασταν δυο οι άντρες που μπήκατε στο... "φτωχικό" μου..! Που είναι ο αφέντης σου? Κρύβεται σαν γάτα?
Ποιος είσαι πάλι εσύ? Ένας από τους υποτιθέμενους κυνηγούς να υποθέσω? Νίκησα ήδη τον γιατρό σας και η γυναίκα που έχετε είναι αναίσθητη αρκετά πιο πίσω. Τι σε κάνει να νομίζεις πως μπορείς να με κερδίσεις?
Είδα κάτι να αστράφτει και μερικά δευτερόλεπτα αργότερα η φωνή και το αίμα του Lars γέμισαν τον χώρο.
Δεν σου επέτρεψα ακόμα να μιλήσεις! Έπρεπε να με αφήσεις να ολοκληρώσω την φράση μου, με λένε Maurice Leblanc και είμαι ο ιδιοκτήτης του πύργου αυτού και αρχηγός της ομάδας των κυνηγών. Τώρα. Τι είπες πως έκανες στους συμμάχους μου?
Κάτι ακόμα άστραψε και ο Lars ούρλιαξε για μια ακόμη φορά...
Τι? Τι είσαι? Θα το πλ... Πληρώσεις αυτό που κάνεις. Ο αρχηγός μου.. Θα πάρει το κεφάλι σου για την ζωή μου...
Τς, πολύ φασαρία κάνεις και δεν λες κάτι αξιόλογο... Παράνομοι... Όλοι σας είστε ανάγωγοι και άξεστοι...
Μια τελευταία αστραπή και ο Lars έπεσε στο έδαφος και δεν ξανά κουνήθηκε. Τον κοιτούσα σαστισμένος, τι ήταν αυτός ο άντρας και πως είχε καταφέρει να νικήσει τόσο εύκολα τον Lars?
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο] The Quick & The Dead [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] The Quick & The Dead [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Φρούτο] The Quick & The Dead [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeMon Mar 25, 2013 10:20 am

Άκουσα βήματα, απομακρυνόταν από το σημείο. Ήξερα πως από εδώ και πέρα τα πράγματα θα ήταν δύσκολα, ο αντίπαλος που βρισκόταν ανάμεσα σε εμένα και τον "θησαυρό" μου ήταν πολύ δυνατός. Έσφιξα το κατάνα στο χέρι μου και βγήκα από την κρυψώνα μου, προχώρησα προς την κατεύθυνση του άγνωστου άντρα, τα βήματα μου ήταν αργά σχεδόν δεν κουνιόμουν καν.
"Άπλα ξέρει απόλυτα το κάστρο, για αυτό κατάφερε να το κάνει. Άλλωστε και εγώ μπορούσα να νικήσω εκείνο το τέρας." Έλεγα και ξανά έλεγα στον εαυτό μου, όμως γνώριζα πως με τρεις κινήσεις και από τέτοια απόσταση δεν είχα καμία ελπίδα να τον πετύχω, πόσο μάλλον να τον σκοτώσω. Ανέβηκα μια μικρή σκάλα και βγήκα στο τελευταίο επίπεδο του πύργου, μπροστά μου βρισκόταν ένας αρκετά μακρύς διάδρομος και στο τέλος του υπήρχε μια πόρτα. Το μέρος αυτό ήταν ίσως το μόνο μέρος του πύργου που δεν πνιγόταν στο απόλυτο σκοτάδι. Ένα ελαφρύ φως έφευγε από μερικούς πυρσούς και γέμιζε την ατμόσφαιρα με μια γλυκιά θερμότητα. Ξερό καταπιά και προχώρησα προς την πόρτα, ήξερα πως την στιγμή που θα περνούσα το κατώφλι της θα βρισκόμουν αντιμέτωπος με τον αρχηγό των κυνηγών, αλλά δεν είχα επιλογή αν ήθελα να πάρω στα χέρια μου το φρούτο. Έπιασα το παγωμένο πόμολο και το γύρισα, ένας σφυριχτός ήχος ξέφυγε από τους σάπιους μεντεσέδες καθώς άνοιξα την πόρτα. Βρέθηκα σε ένα αρκετά μεγάλο δωμάτιο, το οποίο όμως δεν είχε καμία σχέση με όλον τον υπόλοιπο πύργο. Εδώ ο φωτισμός ήταν ιδιαίτερα καλός, αρκετοί πυρσοί ήταν κρεμασμένοι στους τοίχους του δωματίου και στο κέντρο αυτουνού βρισκόταν ένα γραφείο.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο] The Quick & The Dead [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] The Quick & The Dead [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Φρούτο] The Quick & The Dead [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeMon Mar 25, 2013 10:32 am

Κοίταζα γύρω μου σαστισμένος αλλά και ανακουφισμένος για κάποιον λόγο, όλη αυτή η ώρα που είχα περάσει στα σκοτάδια με είχε κουράσει αφάνταστα. Τα μάτια μου έκαιγαν ελαφρώς καθώς αντίκριζαν την φλόγα κάποιου από τους πυρσούς. Προχώρησα προς το γραφείο, στο δωμάτιο δεν φαινόταν να υπάρχει κάποιος άλλος εκτός από εμένα. Έφτασα πάνω από το ξύλινο έπιπλο και άρχισα να το εξετάζω για να δω αν υπάρχει κάποιος κρυφός μηχανισμός που θα μου εμφάνιζε το τρόπαιο μου.
Χαίρομαι που κάποιος έφτασε επιτέλους μέχρι εδώ! Συνήθως οι περισσότεροι πέθαιναν στο πρώτο επίπεδο, σήμερα όμως κάποιος έφτασε μέχρι το δεύτερο και ύστερα εσύ κατάφερες να φτάσεις μέχρι το γραφείο μου! Kenshin! Χαίρομαι που σε γνωρίζω επιτέλους, έχω ακούσει και έχω διαβάσει τόσα πολλά για εσένα..!
Η γνωστή πλέον στα αυτιά μου φωνή του άντρα, ήχησε πίσω μου. Γύρισα την πλάτη μου και τον κοίταξα, στεκόταν ακριβώς μπροστά στην πόρτα που είχα περάσει για να μπω.
Είσαι ο Maurice Leblanc αν άκουσα καλά πριν, αρχηγός των κυνηγών αυτών και ιδιοκτήτης του κάστρου. Έχετε στήσει μια ωραία και αρκετά κερδοφόρα επιχείρηση εδώ πέρα, αν ήμουν ακόμη κυνηγός ίσως και να σας επιτεθόμουν για να την πάρω για τον εαυτό μου. Λοιπόν Maurice, όπως προείπες είμαι ο Kenshin. Υποθέτω πως με ξέρεις καλά, οπότε δεν θα χαζολογήσω. Ήρθα για να πάρω το φρούτο του διαβόλου που έχετε στον πύργο σας, αν βέβαια υπάρχει στην πραγματικότητα...
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο] The Quick & The Dead [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] The Quick & The Dead [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Φρούτο] The Quick & The Dead [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeMon Mar 25, 2013 10:43 am

Τς, με κάνεις να φαίνομαι σαν κακός κύριε Kenshin. Φυσικά και υπάρχει κάποιο φρούτο, μόνο που δεν είναι στο δωμάτιο αυτό, μόνο εγώ ξέρω που ακριβώς βρίσκεται και δεν σκοπεύω να σου πω πως να το πάρεις αν δεν με νικήσεις πρώτα.
Περίεργο, νόμιζα πως θα παίξεις πάλι με τα μαχαίρια σου όπως έκανες και με τον άλλον τύπο. Εκτός αν για κάποιον λόγο ξέρεις πως δεν θα κερδίσεις κάτι αν το κάνεις.
Για να είμαι ειλικρινής, δεν χρειάζεται να πετάξω κάποιο από τα μαχαίρια μου. Δεν θα σε πετύχαινα ούτως ή άλλως. Άλλωστε, δεν είσαι καν κοντά στο γραφείο μου, έτσι δεν είναι Kenshin?
Έκλεισα την λαβή του όπλου μου και ίσα που πρόλαβα να μπλοκάρω το χτύπημα του. Είχε δει μέσα από την μουσική μου? Πως ήξερε ότι αυτό που έβλεπε ήταν μόνο στο μυαλό του? Πήδηξα πίσω για να ανασυνταχθώ, είδα τον Maurice να χαμογελάει από ευχαρίστηση.
Παραξενεύτηκες πειρατή? Νόμιζες πως ένα τόσο φτηνό κόλπο θα ήταν αρκετό για να με μπερδέψει και να νικήσεις εύκολα. Ξέρεις, ο κόσμος με φωνάζει Maurice Leblanc, The Quick. Αν ήσουν κυνηγός, σίγουρα θα έχεις ακούσει αυτό το ψευδώνυμο.
Είχε δίκιο, ήξερα αυτό το ψευδώνυμο. Ανήκε σε έναν άντρα που ήταν πιο γρήγορος και από την σκιά του. Ή τουλάχιστον έτσι έλεγαν οι φήμες! Ήταν ένας δεινός κυνηγός που σκότωνε τους στόχους του, δίχως καν να τους επιτρέψει να του ρίξουν ένα χτύπημα. Ώστε οι φήμες ήταν αληθινές λοιπόν...
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο] The Quick & The Dead [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] The Quick & The Dead [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Φρούτο] The Quick & The Dead [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeMon Mar 25, 2013 10:59 am

Αν έλεγα πως δεν γνωρίζω αυτό το όνομα, θα ήμουν ψεύτης. Αυτό που δεν καταλαβαίνω όμως είναι το πως κατάφερες να αμυνθείς απέναντι στην μουσική μου.
Τς, υποθέτω πως μπορώ να σου πω. Άλλωστε θα πεθάνεις μέσα στα επόμενα λεπτά, οπότε δεν έχει και τόση σημασία το να το μάθεις. Γνώρισα έναν άντρα κάποτε, έναν δυνατό μαρίν που μπορούσε να κάνει το ίδιο πράγμα με εσένα. Ήμουν ακόμα μικρό παιδί και μερικοί ληστές μου είχαν επιτεθεί, εκείνος τους σκότωσε όλους μέσα σε δευτερόλεπτα χρησιμοποιώντας μόνο την μουσική. Πίστευα πως θα πέθαινα και εγώ, αλλά μου είπε με ένα χαμόγελο πως αν γνωρίζω τι κάνει, η μουσική δεν μπορεί να με πειράξει.
Ένιωσα ένα ρίγος να με διαπερνάει, αυτός ο άντρας είχε γνωρίζει τον Raian όταν ήταν ακόμα μαρίν. Ήξερε τον δάσκαλο μου...
Ακριβώς, τον ήξερα. Μόλις είδα την λεπίδα που είχες στο χέρι σου, ήξερα πως ήταν η ίδια λεπίδα που είχε και εκείνος. Ήξερα πως να αμυνθώ απέναντι της και ξέρω πως να σε κερδίσω Kenshin! Είπε διαβάζοντας την σκέψη μου. Τον κοίταξα σαστισμένος, από όλα τα μέρη του κόσμου έπρεπε να βρεθώ σε αυτό. Προσπάθησα να ηρεμήσω τον εαυτό μου και να ελέγξω και πάλι την αναπνοή μου. Είχε περάσει καιρός από τότε που μαχόμουν δίχως την μουσική, ήρθε ο καιρός να ξανά θυμηθώ εκείνο το κτήνος που είχε μέσα μου.
Maurice, μπορεί να ήξερες τον δάσκαλο μου αλλά να είσαι σίγουρος πως δεν ξέρεις και εμένα. Ας δούμε ποιος από τους δυο είναι πιο δυνατός, ο κυνηγός ή ο πειρατής?
Έσφιξα το μαύρο κατάνα στο χέρι μου και έτρεξα προς το μέρος του, το είδα να χαμογελάει καθώς ορμούσε και εκείνος στην μάχη μας. Μου πέταξε δυο από τα μαχαίρια που είχε πάνω του, με έναν γρήγορο ελιγμό πρόλαβα και τα απέφυγα. Ετοιμάστηκα για να παραδώσω το πρώτο μου χτύπημα, έσκισα τον αέρα με την λεπίδα μου καθώς στόχευα τον λαιμό του.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο] The Quick & The Dead [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] The Quick & The Dead [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Φρούτο] The Quick & The Dead [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeMon Mar 25, 2013 12:21 pm

Χαμογέλασε για μια ακόμη φορά και σήκωσε το χέρι του, το μαχαίρι του σταμάτησε την λεπίδα μου λες και δεν ήταν τίποτα. Το χέρι μου έμεινε ακίνητο, δεν μπορούσα να το πιστέψω, πως μπορούσε να με σταματήσει με τόση ευκολία?
Τς, μόνο αυτό έχεις να μου προσφέρεις? Νόμιζα πως θα είσαι λίγο πιο ενδιαφέρον παιχνίδι!
Κούνησε το χέρι του και το σπαθί μου σπρώχτηκε πίσω, με μια κάθετη κίνηση έσκισε το στήθος μου και γέμισε τον τόπο με το αίμα μου.
Δεν καταλαβαίνω γιατί γίνεται τόσο μεγάλη φασαρία για το όνομα σου, είσαι ένα σκουπίδι μικρέ...! Νόμιζα πως θα μπορούσα να απολαύσω μια μάχη μαζί σου, αλλά είσαι πολύ λιγότερος από τις προσδοκίες μου.
Καθίκι.. Νομίζεις πως είσαι καλύτερος από εμένα? Ένα τυχερό χτύπημα κατάφερες, δεν θα ξανάσυμ...
Το δεξί του πόδι υψώθηκε στον αέρα και με βάρεσε δυνατά στο κεφάλι, έχασα την ισορροπία μου και έπεσα πίσω. Ένιωθα το κρανίο μου να είναι έτοιμο να σπάσει, από τι ήταν φτιαγμένος αυτός ο άνθρωπος?
Σήκω! Έχουμε καιρό ακόμα μέχρι να σε σκοτώσω, σήκω είπα!
Με κλώτσησε μια ακόμη φορά, τώρα ήταν στα πλευρά. Ήμουν σίγουρος πως μου έσπασε ένα ή δυο, το σώμα μου λύγισε από τον πόνο. Δεν μπορούσα να ρίξω ούτε ένα χτύπημα, θα πέθαινα εδώ? Μέχρι εδώ μπορούσε να φτάσει η δύναμη μου?
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος-Φρούτο] The Quick & The Dead [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο] The Quick & The Dead [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Φρούτο] The Quick & The Dead [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος-Φρούτο] The Quick & The Dead [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 3 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος] A quick stop (μέρος 1ο) [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Φρούτο] In the jungle [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Φρούτο] Παρελθόν με Μέλλον [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
»  [Τέλος-Φρούτο] Dangerous Minds (Part 2) [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Quick stop [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: Grand Line :: San Faldo-
Jump to: