Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 10 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 10 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Tελος]The sword maker

Go down 
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Tελος]The sword maker Empty
PostSubject: [Tελος]The sword maker   [Tελος]The sword maker I_icon_minitimeMon Mar 04, 2013 9:27 pm

Στην προηγουμενη ιστορια φτασαμε,επιτελους,στο Micqueot αφου πρωτα επιβιωσαμε απο δυνατη καταιγιδα.Αυτο εγινε χαρη στην βοηθεια του Virkas και του Farkas,οι οποιοι στην συνεχεια προσφερθηκαν να μας βοηθησουν στην αναζητηση του Jegins.Ενω μας οδηγουσαν στο χωριο που βρισκοταν ο γερος,βρηκαμε τον Alucard,εναν διασημο πειρατη της South Blue,που ειχε απαχθει απο την Οργανωση.Αφου τον σωσαμε,μας εξηγησε οτι και αυτος εψαχνε τον Jegins και ετσι συνεχισαμε ολοι μαζι.Τελικα,μετα απο αρκετες περιπετειες τον βρηκαμε και μας ειπε την ιστορια του Χιονισμενου Τιγρη και ο Alucard τον πηρε στο πλοιο του ενω εμεις αναχωρουσαμε με μια βαρκα που μας χαρισε ο πειρατης,αφου το καραβι μας ειχε καταστραφει στην καταιγιδα.

Τωρα
-Χρειαζομαι επειγοντως δυο σπαθια και μια ζωνη με μαχαιρια!ειπα με παραπονο στον Haytham,ενω τραβουσαμε κουπι στα παγωμενα νερα της North Blue.O καιρος ηταν ακομα ψυχρος,με την θερμοκρασια να εχει πεσει αρκετα κατω απο το μηδεν,αλλα υστερα απο τρεις μερες στα ανοιχτα με μια βαρκα,ειχαμε εναρμονιστει πληρως με το περιβαλλον.Για τον Haytham ηταν πιο ευκολη διαδικασια,αφου ειχε γεννηθει σ'αυτη την θαλασσα και ετσι η επανενταξη του στις "χαρες" του βορρα ηταν θεμα μερικων ωρων.Αντιθετα,για μενα τα πραγματα αποδειχτηκαν πιο δυσκολα και μονο την εκτη μερα απο την στιγμη που φτασαμε καταφερα να αισθανθω καλα.
-Χρειαζομαι δυο σπαθια και μια ζωνη με μαχαιρια!ξαναφωναξα.
-Σταματα επιτελους!!!Κανεις σαν μωρο!αντεδρασε αγανακτισμενος ο φιλος μου.
-Μα αισθανομαι μισος ανθρωπος αν δεν κουβαλαω ολοκληρο τον εξοπλισμο μου!ανταπαντησα καπως θυμωμενος.Η αληθεια ειναι πως συνηθως πολεμουσα μονο με το Harvester,το μεγαλο δρεπανι μου,αλλα ενοιωθα πολυ πιο ανετα οταν κουβαλουσα και δυο σπαθια,δυο πιστολια και ειχα περασμενη στην μεση μου μια ζωνη με μαχαιρια.Ολα αυτα τα κουβαλουσα μαζι μου οταν ηρθαμε στην North αλλα εξ'αιτιας της καταιγιδας που ειχε καταστρεψει το πλοιο μας,ειχα χασει τα περισσοτερα.


Last edited by metalgunner on Mon Mar 25, 2013 2:09 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Tελος]The sword maker Empty
PostSubject: Re: [Tελος]The sword maker   [Tελος]The sword maker I_icon_minitimeThu Mar 21, 2013 6:21 pm

Η αληθεια ειναι οτι θα ειχα χασει μεχρι και το δρεπανι μου αν δεν το εσωζε ο Haytham.Οσο για τα πιστολια,ο δασκαλος μου,μου εδωσε τα δικα του ωστε να ηρεμησει καπως την γκρινια μου.
-Πως δεν το σκεφτηκα πιο πριν φωναξε ξαφνικα,πριν αρχισω ξανα την μουρμουρα.-Αν θελεις σπαθια,τοτε ξερω ακριβως σε ποιο νησι πρεπει να παμε και λεγωντας αυτα τα λογια,εβγαλε εναν χαρτη απο την τσεπη του και τον ανοιξε.
-Εδω φωναξε ξανα και μου εδειξε ενα μικρο νησακι με το ονομα Matsue.
-Σ'αυτο το νησι λεγεται πως υπαρχει μια μεγαλη φατρια σαμουραϊ.Ολοι τους ειναι πολλοι δυνατοι και αν ο θρυλος ειναι αληθινος τοτε σιγουρα θα βρουμε εκει δυο καλα σπαθια για σενα.Εκανε μια παυση και ετριψε σκεπτικος το πηγουνι του.
-Συμβαινει κατι?τον ρωτησα παραξενεμενος.
-Υπαρχει ενα μικρο προβληματακι.Κανενας δεν τους εχει δει ποτε και ετσι δεν μπορουμε να ξερουμε αν οντως υπαρχουν ή αν ειναι απλα μια καλοντυμενη ιστορια των ντοπιων για να τραβηξουν τους τουριστες.
-Δεν πειραζει.Εμεις θα παμε και θα ψαξουμε.ΑΑλλωστε δεν εχουμε και τιποτα να χασουμε!του απαντησα και κοιτωντας μια ακομα φορα τον χαρτη,εστριψα την βαρκα προς τον επομενο προορισμο μας.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Tελος]The sword maker Empty
PostSubject: Re: [Tελος]The sword maker   [Tελος]The sword maker I_icon_minitimeFri Mar 22, 2013 3:33 pm

Μετα απο δυο ακομα ημερες ταξιδιου,που ευτυχως κυλησαν ησυχα,ειδαμε επιτελους το περιγραμμα ενος νησιου.Οσο πλησιαζαμε τοσο περισσοτερες λεπτομερειες αποκλαυπτοταν.To μεγαλυτερο μερος του εδειχνε να καλυπτεται απο χιονισμενα δαση και μεγαλες οροσειρες που τις κορυφες των οποιων "στεφανωναν" τα συννεφα.Λιμανι δεν φαινοταν πουθενα και ετσι αποφασισαμε να συνεχισουμε απλα την πορεια μας και να αφησουμε την βαρκα σε μια μικρη παραλια που εδειχνε αρκετα απομερη.Κωπηλατησαμε για λιγη ωρα ακομα και οταν φτασαμε,συραμε την βαρκα στο χιονι και την κρυψαμε πισω απο εναν σωρο βραχων.
-Και τωρα προς τα που παμε?ρωτησα τον Haytham oταν καταλαβα οτι δεν ειχαμε ουτε ενα στοιχειο για το πως θα συνεχισουμε.
-Εχουμε κι'αλλη επιλογη?μου απαντησε απλα,δειχνωντας ενα στενο μονοπατι που απλωνοταν μπροστα μας και εδειχνε να ειναι ο μοναδικος τροπος "διαφυγης" μας απο εκεινη την παραλια.
-Δεν εχεις και αδικο απαντησα καπως θλιμμενα και προχωρησα μπροστα.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Tελος]The sword maker Empty
PostSubject: Re: [Tελος]The sword maker   [Tελος]The sword maker I_icon_minitimeFri Mar 22, 2013 4:13 pm

To μονοπατι ηταν ανηφορικο και ελικοειδες,στριβωντας συνεχως γυρω απο συσταδες δεντρων και θαμνων.Το χιονι που ειχε μαζεψει,δυσκολευε την πορεια μας,αναγκαζωντας μας σε αρκετα σημεια να βγουμε εκτος,με κινδυνο να χαθουμε.Περπατουσαμε για πολλη ωρα οταν προσεξαμε αποτυπωματα στο χιονι.Παρατηρωντας τα λιγο πιο προσεκτικα καταλαβαμε οτι προερχονται απο τρια διαφορετικα ζευγαρια παπουτσιων.Απο τον τροπο που μπλεκοντουσαν και αλλαζαν κατευθυνση,συμπεραναμε οτι κατι περιεργο συνεβαινε.Εμοιαζε σαν δυο ατομα να κυνηγουσαν καποιο τριτο.Τα ακολουθησαμε,συνεχιζοντας το ανηφορικο μονοπατι και φτασαμε σε ενα μικρο ξεφωτο.Πριν το διασχισουμε,ακουσαμε απο την αλλη πλευρα,φωνες και χτυπηματα ενω τα ιχνη συνεχιζαν προς την ιδια κατευθυνση.Χωρις δευτερη σκεψη τρεξαμε κατα εκει και στιγμες αργοτερα,βρεθηκαμε θεατες μιας αποτροπαιας σκηνης.Δυο ψηλοι,ασχημοι τυποι,ο ενας αδυνατος και ο αλλος σωματωδης ξυλοκοπουσαν εναν ανημπορο γερακο που εδειχνε να ποναει αλλαδεν εβγαζε αχνα σε αντιθεση με τους αλλους που ουρλιαζαν συνεχως,
-Χαχαχα!!!Φερε γρηγορα ολα τα λεφτα σου γερο αλλιως θα σε δερνουμε μεχρι να ψοφησεις!!!Ο γερος μας αντιληφθηκε πιο γρηγορα απο τους ληστες και τα αμτια του καρφωθηκαν επανω μας κατι που τελικα παρατηρησαν και οι αλλοι δυο.Σταματησαν προσωρινα και γυρισαν προς το μερος μας.
-Τρεχει κατι?Αν θελετε να τις φατε και εσεις περιμενετε να τελειωσουμε με το απολειφαδι και σας αναλαμβανουμε ειπαν γεματοι θρασος.Ως απαντηση,εβγαλα το δρεπανι απο την πλατη μου και προχωρησα σταθερα προς το μερος τους.Ο Haytham εκανε να με ακολουθησει αλλα τον σταματησα.
-Πιστευω οτι ειμαι υπεραρκετος για αυτα τα κατακαθια.
-Οπως νομιζεις.
-Ετσι πιστευεις φιλε?Για να σε δουμε λοιπον!!!
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Tελος]The sword maker Empty
PostSubject: Re: [Tελος]The sword maker   [Tελος]The sword maker I_icon_minitimeSat Mar 23, 2013 3:22 pm

Ετρεξα μερικα μετρα και υστερα εντελως αποτομα,πηδηξα στον αερα.Επεσα με δυναμη προσπαθωντας να χτυπησω τον αδυνατο αλλα ο "συναδελφος" του μπηκε μπροστα και σταματησε την επιθεση μου με το σπαθι του.Προσγειωθηκα και αφου εκανα μια τουμπα προς τα πισω,ξανα τιναχτηκα μπροστα με φορα.Αυτη την φορα δοκιμασα να χτυπησω τον αδυνατο απο τα πλαγια αλλα γλιτωσε σκυβοντας.Την ιδια στιγμη ο μεγαλοσωμος πεταχτηκε απο πισω του και με ενα σαλτο πεταχτηκε κατα πανω μου εχοντας το σπαθι μπροστα και στοχευοντας κατ'ευθειαν στην καρδια μου.Εβαλα μπροστα του λεπιδα του δρεπανιου μου και ο εχθρος μου επεσε φαρδυς πλατυς στο χιονι.Στριφογυρισα το δρεπανι αναμεσα στα χερια μου και μια βιαια κινηση το κατεβασα στους πνευμονες του.Ενας μεγαλος πιδακας αιματος πεταχτηκε,λουζωντας το προσωπο μου και την περιοχη τριγυρω.Το γνωριμο αισθημα παγωνιας που αισθανομουν καθε φορα που αφαιρουσα μια ζωη,ηρθε ξανα.Σηκωσα το κεφαλι μου και κοιταξα τον δευτερο αντιπαλο μου να στεκεται σαν χανος μερικα μετρα απενταντι μου.Τα κατακοκκινα ματια του ανθρωπου που μολις ειχε σκοτωσει τον συντροφο του,ηταν αρκετα για να τον κανουν να τρεμει σαν μικρο παιδακι.Βαδισα προς το μερος του και προσεξα οτι ιδρωτας ειχε γεμισει το προσωπο του παρα το γεγονος οτι η θερμοκρασια ηταν αρκετα κατω απο το μηδεν.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Tελος]The sword maker Empty
PostSubject: Re: [Tελος]The sword maker   [Tελος]The sword maker I_icon_minitimeSat Mar 23, 2013 4:14 pm

Οταν εφτασα αρκετα κοντα του,φανηκε να βρισκει λιγο απο την ψυχικη του θεληση.Σηκωσε με ζορι το σπαθι,που πριν μερικες στιγμες χρησιμοποιουσε με ανεση και το κρατησε σε αμυντικη σταση ενω ακομα ετρεμε.Με μια απλη κινηση του το πεταξα απο τα χερια και υστερα κατεβασα το δρεπανι στο στηθος του,σκιζοντας τον μεχρι την κοιλια,τελειωνοντας ετσι το μαρτυριο του.Τιναξα το αιμα απο την λαμα και επεστρεψα το οπλο μου στην θηκη του.Υστερα πηγα στον γερο και τον βοηθησα να σηκωθει.
-Σε ευχαριστω πολυ νεαρε μου ηταν τα πρωτα τα λογια του ενω με κοιτουσε γεματος ευγνωμοσυνη.Ο Haytham,ο οποιος στο μεταξυ ειχε φτασει στην σκηνη,εξετασε τον ηλικιωμενο αντρα με προσοχη.
-Πολυ παραξενο ειπε τελικα.-Με τοσα χτυπηματα ενας φυσιολογικος ανθρωπος θα ειχε πεθανει.Ποσο μαλλον καποιος της ηλικιας σας,χωρις παρεξηγηση.Ομως εσεις αντεξατε και θα ελεγα οτι την γλιτωσατε μαλλον φθηνα.Πρεπει να ειστε πολυ τυχερος!!!Πραγματι,ο γερος παρα το ξυλοδαρμο που ειχε υποστει,την ειχε βγαλει μονο με μερικες μωλωπες και γρατζουνιες.
-Xεχε οντως ειμαι τυχερος αλλα οχι γιατι αντεξατε τα χτυπηματα αλλα γιατι εμφανιστηκατε εσεις και με γλιτωσατε.Λιγο ακομα και οι δυναμεις μου θα με ειχαν εγκαταλειψει.Και τωρα πειτε μου,τι γυρευετε στο νησι μας;Δεν μοιαζεται για απλοι τουριστες.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Tελος]The sword maker Empty
PostSubject: Re: [Tελος]The sword maker   [Tελος]The sword maker I_icon_minitimeSun Mar 24, 2013 12:24 pm

-Ψαχνουμε για το χωριο των σαμουραι που ακουγεται οτι υπαρχει στο νησι σας.
-Ω!εκανε εκπληκτος ο γερος.-Και γιατι αν επιτρεπετε?
-Γιατι ο κυριος απο δω χρειαζεται δυο σπαθια και εγω την ηρεμια μου απαντησε ο δασκαλος μου δειχνοντας με.
-Ωστε ετσι ε?Πολυ ενδιαφερον.Σου αρεσουν τα κατανα?
-Κουβαλαω παντα δυο μαζι μου αλλα εχασα τα προηγουμενα σε μια καταιγιδα και αισθανομαι ανολοκληρωτος χωρις αυτα στην μεση μου.
-Μα αυτο ειναι πολυ κριμα.Αλλα ευτυχως μπορω να το διορθωσω.Απ'οτι φαινεται δεν ειμουν μονο εγω ο τυχερος που συναντησε εσας.
-Τι εννοεις?ρωτησαμε ταυτοχρονα ο Haytham και εγω.
-Εννοω οτι ειστε και εσεις πολυ τυχεροι γιατι σωσατε τον ανθρωπο που μπορει να σας βοηθησει με το προβλημα σας.Το ονομα μου ειναι Ηaruko Genzi και ειμαι ο οπλοποιος του χωριου ειπε γεματος περηφανια.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Tελος]The sword maker Empty
PostSubject: Re: [Tελος]The sword maker   [Tελος]The sword maker I_icon_minitimeSun Mar 24, 2013 12:59 pm

-Μα αυτο ειναι εκπληκτικο!!!φωναξαμε με ενα στομα ενω ο γερος γελασε χαρουμενος.Ηταν η πρωτη φορα που η θεα τυχη ηταν με το μερος μας απο τοτε που φτασαμε στην North Blue.Απο την αρχη ολα μας ειχα παει στραβα οχι ομως και αυτη την φορα.
-Θα σου φτιαξω δυο σπαθια ως δειγμα της ευγνωμοσυνης μου για αυτο που εκανες.Τωρα ακολουθηστε με!και χωρις δευτερη κουβεντα γυρισε απο την αλλη και ξεκινησε το γρηγορο περπατημα.Κοιταχτηκαμε με τον Haytham γεματοι ικανοποιηση και τον ακολουθησαμε.Συνεχισαμε να προχωραμε στο μονοπατι για καμποση ωρα αλλα εντελως ξαφνικα και χωρις καμια προειδοποιηση ο οπλοποιος εστριψε ανατολικα,βγαινοντας εντελως απο τον δρομο.Παραξενευτηκαμε καπως αλλα συνεχισαμε να πηγαινουμε πισω του.Χωθηκαμε σε ενα μεγαλο δασος με πανυψηλα δεντρα που απο το παχος των κορμων τους,καταλαβαμε οτι βρισκοταν εκει για εκατονταδες χρονια.Ολα ηταν ησυχα και ολο το τοπιο εδειχνε εντελως ανεπηρεαστο απο την ανθρωπινη παρουσια.Ηταν σαν μην ειχε πατησει ποτε ανθρωπος σε εκεινα τα μερη και αυτο μας εβαλε σε σκεψεις.Χωρις να πουμε λεξη καταλαβα οτι και ο δασκαλος μου σκεφτοταν το ιδιο.Μηπως ο γερος ειχε χαθει?Η μηπως ηταν καποιος τρελος που δεν ειχε καμια σχεση με τους σαμουραι?Πριν προλαβουμε να πουμε ή να κανουμε τιποτα ο γερος σταματησε αποτομα.Ειχαμε βρεθει μπροστα σε ενα βουνο.Ο ηλικιωμενος γυρισε και μας κοιταξε.
-Τωρα θελω να γυρισετε ωστε να βλεπω την πλατη σας.Σε εφτα ημερες θα επιστρεψω με τα σπαθια ετοιμα.Σας προτεινω να περιμενετε εδω.Εμπιστευτειτε με!Τα λογια του ηταν περιεργα,ομως ο τροπος που τα ειπε μας επεισε και καναμε οτι μας ζητησε.Γυρισαμε αντιθετα απο αυτον και οταν ξαναγυρισαμε,ειχε εξαφανιστει.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Tελος]The sword maker Empty
PostSubject: Re: [Tελος]The sword maker   [Tελος]The sword maker I_icon_minitimeSun Mar 24, 2013 10:25 pm

Οι μερες κυλησαν ησυχα και χωρις κανενα απροοπτο.Ειχαμε βρει για στεγη μια σπηλια κοντα στο σημειο οπου χωριστηκαμε απο τον οπλοποιο και ετσι γλιτωσαμε απο το κρυο.Τελικα την εβδομη ημερα κατα το μεσημερακι,ο γερος εμφανιστηκε κρατωντας δυο σπαθια στα χερια και χαμογελωντας.
-Χαιρομαι πολυ που σας ξαναβλεπω και χαιρομαι ακομα περισσοτερο που με εμπιστευτηκατε και δεν εγκαταλειψατε το μερος.Αν ειχατε φυγει τα πιο πιθανα σεναρια ειναι οτι ή θα χανοσασταν ή θα γινοσασταν τροφη για καποιο αγριο ζωο.Βλεπετε αυτο το παναρχαιο δασος ειναι ο καλυτερος φυλακας του χωριου μας και χαρη σ'αυτο εχουμε καταφερει να διατηρηδουμε το μυστικο μας για τοσα χρονια.
-Η χαρα ειναι δικη μας και ευχομαι το χωριο σας να παραμεινει κρυφο για αλλα τοσα χρονια του απαντησα με σεβασμο,αναγνωριζωντας πλεον οτι ηταν ενας πραγματικος σαμουραι.
-Ιδου τα δωρα μου για σενα!φωναξε ξαφνικα και σηκωσε τα σπαθια στον αερα ωστε να τα βλεπουμε καλυτερα.Ειχαν και τα δυο μαρη θηκη αλλα οι λαβες τους ξεχωριζαν καθως του ενος ηταν μαυρη ενω του αλλου μωβ.Τα ξεθηκαρωσε και οι λαβες τους αστραψαν υπο το φως του ηλιου.Εδειχναν εξαιρετικα και ανυπομονουσα να τα παρω στα χερια μου,κατι που δεν αργησε να συμβει αφου στιγμες αργοτερα ο Haruko μου τα προσφερε.Τα πηρα με λαχταρα και "επαιξα"για λιγο μαζι τους.Ειχαν πολυ καλη ισσοροπια και η λεπιδα τους ηταν ιδιαιτερα κοφτερη.Τα εδεσα γυρω απο την μεση μου και ευχαριστησα τον γεροντα για το δωρο του.Αυτος απλα χαμογελασε και υστερα γυρισε απο την αλλη κανοντας νοημα να τον ακολουθησαμε.Μας εβγαλε ξανα στο μονοπατι και εκει χωριστηκαμε ανταλλασωντας ευχες.Πηραμε ολο το δρομακι μεχρι το τελος του και φτασαμε στην παραλια οπου ειχαμε αφησει την βαρκα μας.Την συραμε ξανα στο νερο και μπηκαμε μεσα,ξεκινωντας την κωπηλασια για τον επομενο προορισμο.Ειχα αποκτησει δυο πανεμορφα ξιφη και αισθανομουν ξανα ολοκληρος.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Tελος]The sword maker Empty
PostSubject: Re: [Tελος]The sword maker   [Tελος]The sword maker I_icon_minitimeSun Mar 24, 2013 10:57 pm

Την ιδια στιγμη σε ενα νησι της South Blue
Eνας μαυροντυμενος αντρας στεκεται σε μιαν αποκρημνη παραλια στην ακρη της ερημου.Ο ηλιος ειναι καιει οπως καθε μερα σ'αυτον τον τοπο αλλα αυτος εχει συνηθισει.Ειναι γεννημα θρεμμα αυτου του ξεχασμενου απο τον θεο νησιου και μπορει να αντιμετωπισει ολες τις δυσκολιες του.Ο αντρας παρατηρει την θαλασσα που απλωνεται μπροστα του,περιμενωντας.Ξαφνου,στον οριζοντα εμφανιζεται αυτο που περιμενει.Ενα μεγαλο πλοιο του ναυτικο που ερχεται με ταχυτητα προς το μερος του.Ελαχιστη ωρα αργοτερα το πλοιο εχει αραξει στην παραλια και μια μικρη ομαδα ανθρωπων κατεβαινει για να τον συνατησει.Ενας μεγαλοσωμος τυπος με στολη αξιωματικου προχωραει μπροστα γεματος αυτοπεποιθηση.Αγνοει βεβαια οτι οι ανθρωποι του μαυροντυμενου αντρα βρισκονται πισω απο τους αμμολοφους και ειναι ετοιμοι να επιτεθουν αν κανει οποιαδηποτε περιεργη κινηση.
-Απετυχες ειναι τα πρωτα λογια που ξεστομιζει ο αξιωματικος.-Ο Jegins την γλιτωσε και ισως να γνωριζει ποιος ειναι αυτος που σας εστελνε τους φυλακισμενους για τα βρωμοπειραματα σας.Αν το πει πουθενα ξερεις τι θα συμβει?Θα σου πω εγω!Θα με καθαιρεσουν και θα με στειλουν πακετο στην Impel Down!!!
-Και εγω χαιρομαι που σε βλεπω Sharinguru του απανταει απλα ο μαυροντυμενος αντρας,γεματος ψυχραιμια και σαν μην ειχε ακουσει τιποτα.
-Τολμας και με ειρωνευεσαι?κανει γεματος θυμο ο marine και σηκωνει το χερι του για να χτυπησει τον αντρα.Αυτος απλα τον αποφευει και με το χερι του,χωρις να τον δει καποιος απο τους ναυτες,κανει νοημα στους δικους του να μην ανακατευτουν.
-Ξερεις δεν ειμαστε τα σκυλια σου για να κανουμε οτι μας λες.Μας βοηθησες πολυ με τον 'Χιονισμενο Τιγρη" αλλα νομιζω οτι στο ανταποδωσαμε δολοφωνοντας τον προηγουμενο Captain ωστε να μπορεις να παρεις την θεση του.Οποτε τι λες τωρα να ηρεμησουμε και να παρουμε τα πραγματα απο την αρχη?
-Eεε...εχεις δικιο λεει τρεμωντας ο Sharinguru αναγνωριζοντας οτι δεν τον συμφερει να δαγκωνει το χερι που τον ταϊζει.
-Πολυ ωραια.Αφου συμφωνουμε σ'αυτο,ας μιλησουμε.Ναι οντως αποτυχαμε αλλα μονο προσωρινα.Δεν θα σταματησουμε να κυνηγαμε αυτους που πηραν τον Jegins γιατι απλουστατα τους θελουμε και εμεις.Ειμαστε σχεδον σιγουροι οτι αυτοι ειναι που κατεστρεψαν μερικες απο τις βασεις μας εδω και πρεπει να πληρωσουν.Το κακο ειναι οτι δεν τους εχουμε δει.

-Σ'αυτο μπορω να βοηθησω εγω.Βλεπεις μετα τα τελευταια γεγονοτα καταφεραμ να αποκτησουμε φωτογραφιες τους λεει και του δινει δυο χαρτια.-Τις εχουμε στειλει σε ολα τα νησια που υπαρχουν δικη μας ενω εγω προσωπικα ζητησα απο τον διοικητη της North να προσεχει ιδιαιτερα για αυτους τους δυο.Επισης απο οσο γνωριζω απο στιγμη σε στιγμη θα βγει επικυρηξη για αυτους οποτε θα εχουν και τους κυνηγους στο κεφαλι τους.
-Πολυ ενδιαφερον!απανταει ο μαυροντυμενος ενω τριβει το πηγουνι του.-Μου εφερες μερικα ευχαριστα νεα.Αν μου φερεις και το ιδιο καλα αποτελεσματα...θα κανονισω να παρεις και μια νεα προαγωγη!
-Ευχαριστω πολυ!απανταει δουλικα ο marine.
-Τωρα παρε τους αντρες σου και εξαφανιστειτε απο το νησι μου του λεει τελικα ο μαυροντυμενος αντρας και γυριζει απο την αλλη χωρις να ριξει ουτε μια ματια πισω του.
-Τα πραγματα γινονται ολο και πιο ενδιεαφεροντα...ψιθυριζει τελικα στον εαυτο του.
Back to top Go down
Sponsored content





[Tελος]The sword maker Empty
PostSubject: Re: [Tελος]The sword maker   [Tελος]The sword maker I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Tελος]The sword maker
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Sword Art Online: Fatal Bullet Video Game
» [Tελος] Ο Raziel φταιει για ολα...
» Τελευταίες εκκρεμότητες. [Tέλος]
» [Tελος]Βrothers in arms (Part Two)
» [Tελος] Challenge....not accepted (for now) [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Matsue-
Jump to: