Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 9 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 9 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος] Θυμήσου το μέλλον!

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]  Θυμήσου το μέλλον! Empty
PostSubject: [Τέλος] Θυμήσου το μέλλον!   [Τέλος]  Θυμήσου το μέλλον! I_icon_minitimeWed Feb 20, 2013 1:18 am


editors note:
Spoiler:
The Journey:
Spoiler:


Πριν λίγες μέρες, ήταν δεν ήταν σούρουπο νομίζω, κάποιος μου χτύπησε την πόρτα. Στην αρχή δεν του απάντησα, γιατί στο νησί μας υπάρχουν πολλοί κλέφτες. Εκείνος όμως ξαναχτύπησε, αλλά μόλις ρώτησα ποιος ήταν που χτυπούσε την πόρτα μου, δεν πήρα καμιάν απολύτως απάντηση. Μα εκείνος χτύπησε για μια ακόμη φορά, έτσι κι εγώ χωρίς να το σκεφτώ άλλο άνοιξα την πόρτα. Πριν όμως καλά καλά προλάβω να ανιχνεύσω αυτόν τον, ομολογουμένως, παράξενο επισκέπτη, ένας άντρας με παραμέρισε και προχώρησε προς το σαλόνι μου!
- Λοιπόν Damian ομολογώ ότι το σπίτι σου είναι πολύ όμορφο! Το έχεις αλλάξει αρκετά από την τελευταία φορά, αλλά νομίζω πως μου αρέσει..

Η κατάσταση είχε ήδη αρχίσει να περιπλέκεται! Ένας εντελώς άγνωστος άντρας είχε σχεδόν εισβάλει βραδιάτικα στο σπίτι μου, μονολογώντας για την διακόσμηση. Η λογική έλεγε πως ήταν είτε τρελός είτε κάποιος τοκογλύφος από την πόλη που ρθε να εισπράξει όλα όσα χρωστούσα! Και η αλήθεια είναι ότι χρωστούσα αρκετά, μα κάθε φορά σκεφτόμουν δεν βαριέσαι; Όλοι χρωστάνε πια.., όπως όμως και να χε αποφάσισα να τον χειριστώ προσεχτικά.

-Βρίσκετε; Η αλήθεια είναι ότι τις έχω κάνει πολύ καιρό τώρα! Βλέπετε οι γονείς μου με τον θάνατο τους μου άφησαν ένα μικρό κομπόδεμα και το χάλασα ανακαινίζοντας το σπίτι μου..


Last edited by Mayakovsky on Fri Mar 01, 2013 11:16 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]  Θυμήσου το μέλλον! Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Θυμήσου το μέλλον!   [Τέλος]  Θυμήσου το μέλλον! I_icon_minitimeFri Feb 22, 2013 10:36 pm

Τότε ο ξένος άντρας γύρισε και με κοίταξε απότομα λες και γνώριζε το μικρό μου ψέμα, έτσι που πρέπει να χλόμιασα για μια μοναχά στιγμή. Δεν ήταν και εύκολο δα σε τούτα τα μέρη να έχει κανείς ένα μικρό κομπόδεμα! Σε κάθε γωνία υπήρχε θα λεγες και ένας καλοθελητής έτοιμος να σου αδειάσει την τσέπη με κάθε τρόπο που θα 'βαζε ο νούς σου. Η κλεψιά στα μέρη μας ήταν σαν να λέμε επιστήμη , από τον απλό ελαφροχέρη πορτοφολά που σε περίμενε στον πάγκο στο παζάρι μέχρι τον αλητήριο νταή που θα σ έβρισκε στο στενό για να σε λιανίσει και να σου πάρει ότι πολύτιμο τυχόν είχες μαζί σου. Αλλά δεν ήταν μόνον αυτό! Αλίμονο και στον τόπο μου η ληστεία ήταν πράγμα επίσημο! Χρόνια τώρα μας κυβερνούσαν κλέφτες, μαφιόζοι και μαχαιροβγάλτες! Στον τόπο μου λοιπόν, υπήρχαν φόροι για το κάθε τι! Φόρος για όσα είχες, φόρος για αυτά που θα έπαιρνες, φόρος για όσα θα έτρωγες ή θα έπινες αλλά φόρος και για όσα δεν είχες! Πόσο αστείος ήταν εκείνος ο φόρος!!! Θυμάμαι και την μέρα που τον ανακοίνωσαν! Ένας αλήτης μας μάζεψε στην πλατεία, ντυμένος σαν τον κύριο και μας είπε: " Από σήμερα και έπειτα όσοι δεν έχουν σπίτι θα πληρώνουν φόρο ακτημοσύνης! Γιατί δεν είναι δυνατό ο καθείς να κοιμάται και να ζει στην πόλη μας, στα στενά και τις πλατείες μας, να λυμαίνεται τα όμορφα συντριβάνια μας, να πίνει το νερό από τις γάργαρες πηγές μας και να μην πληρώνει φόρο για όλα τα καλά που οι τίμιοι πολίτες αυτού του τόπου με τους φόρους τους φτιάξανε!! "

- Μα δεν μου είπατε, πως σας λένε και για ποιο σκοπό χτυπάτε την πόρτα μου τέτοια ώρα;
Back to top Go down
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]  Θυμήσου το μέλλον! Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Θυμήσου το μέλλον!   [Τέλος]  Θυμήσου το μέλλον! I_icon_minitimeFri Feb 22, 2013 10:48 pm

- Δεν με θυμάσαι; Χμμμ.. Είναι λογικό. Πέρασαν άλλωστε χρόνια φίλε μου! Είμαι ο Bel και ήμουν πολύ καλός φίλος με τον πατέρα σου! Μαζί περάσαμε πολλά! Θυμάμαι ακόμα και την μέρα που σε κράτησε για πρώτη φορά στην αγκαλιά του! Έπρεπε μικρέ μου να δεις το βλέμμα του... Δυστυχώς όμως, άργησα να ρθώ και δεν πρόλαβα να του πω το στερνό αντίο.

- Α! Συγχωρέστε με για την αγένεια μου! Τι απρεπής τρόπος να μάθετε για τον χαμό του φίλου σας! Καθίστε παρακαλώ. Σήμερα είστε προσκεκλημένος μου. Θέλω να μου πείτε όσα γνωρίζετε για τον πατέρα μου, όσα περάσατε μαζί και εγώ δεν γνωρίζω! Σταθείτε εδώ για λίγο σας παρακαλώ ωσότου εγώ να ετοιμάσω κάτι για να φάμε.

-Καλώς.. καλώς. Σε παρακαλώ όμως να μου μιλάς στον ενικό γιατί πια είσαι άντρας σωστός και δεν μας χωρίζουν τόσα πολλά όσα νομίζεις. Ο Bel χαμογέλασε ευγενικά και κάθισε δίπλα στο τζάκι κοντά στο παράθυρο, ενώ ο νεαρός Damian χάθηκε στην κουζίνα.
Back to top Go down
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]  Θυμήσου το μέλλον! Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Θυμήσου το μέλλον!   [Τέλος]  Θυμήσου το μέλλον! I_icon_minitimeSat Feb 23, 2013 11:30 am

Όσο ο Bel κοιτούσε έξω από το παράθυρο θυμήθηκε πολλά για κείνον τον τόπο, όταν η ομίχλη δεν ήταν τόσο παχιά, τότε που οι καρδιές των ανθρώπων ήταν ξάστερες και συχνά πυκνά μπορούσε κανείς να κοιτά τον ουρανό. Το σπίτι του Damian ήταν μικρό και απλό, δεν ήταν από εκείνα τα πολυτελή λουσάτα σπίτια που ζουν οι άρχοντες. Δεν είχε πόρτες σκαλιστές και τοίχους χρυσωμένους, δεν είχε κρήνες στην αυλή και κήπους ολάνθιστους μα με έναν δικό του τρόπο ήταν ξεχωριστό. Ήταν ζεστό εκείνο το σπίτι, από την πρώτη στιγμή που θα μπαινες μέσα καταλάβαινες πως εδώ ζούνε καλοί και τίμιοι άνθρωποι, πράγμα σπάνιο πια σε αυτό τον τόπο. Μα και η θέση του σπιτιού δεν ήταν τυχαία. Ο Damian έμενε έξω από την πόλη , μακριά από τα φώτα και την βουή των δρόμων, μακριά από τα καζίνο, τα μπαρ, τις πόρνες και τους καβγάδες. Αυτό το σπίτι ήταν ένα μικρό ησυχαστήριο. Έτσι είχε επιλέξει ο πατέρας του Damian και γι αυτό το είχε επιλέξει ο ταλαίπωρος που πριν χρόνια ο Bel του είχε πειράξει το μυαλό.
Back to top Go down
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]  Θυμήσου το μέλλον! Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Θυμήσου το μέλλον!   [Τέλος]  Θυμήσου το μέλλον! I_icon_minitimeSat Feb 23, 2013 11:47 am

Και από τα παράθυρα μπορούσε κανείς να δει τον ουρανό! Γιατί το σπίτι ήταν χτισμένο ψηλά, πάνω από την ομίχλη εκείνου του τόπου. Έτσι που την μέρα αν κανείς κοιτούσε θα λεγε πως κάτω από το σπίτι έχασκε μια λίμνη τεράστια, βαθιά και γκρίζα που στα νερά της λούζονταν νεράιδες και ξωτικά. Τα έθαβε όλα η ομίχλη σε κείνον τον τόπο, ένα πέπλο γκρίζο και σκοτεινό κάλυπτε τα πάντα. Ίσως από εκεί να έμοιαζε όμορφο και αλαργινό, ένας ουρανός που άγγιζε την γη, μα δεν είναι όλα όπως μοιάζουν να ναι. Ακόμη και ο ήλιος χάνονταν σε κείνο το πέπλο, οι φωνές και το βουητό μέναν μέσα του έτσι που σχεδόν πάντα βασίλευε σιωπή. Λίγα μαθαίνονταν εδώ, τα καλά και τα κακά χάνονταν, τα κατέτρωγε εκείνη η δίνη. Ακόμα και οι άνθρωποι χάνονταν, φεύγαν και δεν γυρνούσαν ποτέ, αλλά ακόμα κι όταν μέναν, πάλι χαμένοι ήτανε. Η ομίχλη τους θάμπωνε, γέμιζε τα μυαλά και τις καρδιές τους, έκρυβε τον δρόμο τους. Ξεχνούσαν όλοι σε τούτο τον τόπο, ξέχναγαν τι ήθελαν, ξέχναγαν όσους αγαπούσαν, όσα έκαναν ή σχεδίαζαν να κάνουν. Μέχρι που στο τέλος ξέχναγαν να ναι άνθρωποι. Παλιότερα ο Bel ερχόταν συχνά εδώ, αγαπούσε τούτο το μέρος. Του άρεσαν οι ραδιουργίες εκείνων των ανθρώπων, απολάμβανε να σουλατσάρει στους δρόμους εκείνης της πόλης, δίπλα σε ίντριγκες που σιγοκαίνε και με δυό λόγια μπορούσαν να ανάψουν καίγοντας όσους μπλέκονταν στα νήματα τους.
Back to top Go down
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]  Θυμήσου το μέλλον! Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Θυμήσου το μέλλον!   [Τέλος]  Θυμήσου το μέλλον! I_icon_minitimeSat Feb 23, 2013 12:06 pm

Ο Damian γύρισε στο δωμάτιο φορτωμένος με με μεζές και πιοτά, έστρωσε ένα μικρό τραπέζι δίπλα στο τζάκι, έβαλε δυο καρέκλες, την μια αντίκρυ στην άλλη, γέμισε τα ποτήρια με κρασί κι ύστερα κάθισε στη μια μεριά.

- Όλα είναι έτοιμα. Κάθισε Bel, φάε και πιές όσο τραβά η ψυχή σου ξεκουράσου από το μακρύ ταξίδι σου! Σήμερα, είσαι σε σπίτι φιλικό.

- Ναι, όλα μοιάζουν να ναι έτοιμα! Είσαι πολύ φιλόξενος νεαρέ μου, ευχαριστώ για όλα.

Καθίσανε, φάγανε και ήπιανε όσο τραβούσε η ψυχή τους, γελάσανε με αστεία φιλικά και ταξιδέψανε με ιστορίες που πότε ο ένας πότε ο άλλος θυμόνταν ή κατασκεύαζε στη στιγμή για να ευχαριστήσει τον άλλο. Μόλις τελειώσανε το γεύμα τους, ο Damian μάζεψε το τραπέζι και έφερε δυο ποτήρια κονιάκ, πρόσφερε ένα τσιγάρο στον καλεσμένο του και καθίσανε δίπλα στο τζάκι χωρίς να πούνε κουβέντα.

- Συγχώρεσε με μα δεν μπορώ να συγκρατηθώ άλλο. Λες πως γνωρίζεις τον πατέρα μου, πως είστε φίλοι από παλιά και ζήσατε μαζί πολλά. Μα τόση ώρα, δεν μου χεις πει ούτε μια ιστορία για κείνον, ούτε ένα μικρό σχόλιο. Τόσο που αμφιβάλω αν τελικά ποτέ τον γνώρισες..
Back to top Go down
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]  Θυμήσου το μέλλον! Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Θυμήσου το μέλλον!   [Τέλος]  Θυμήσου το μέλλον! I_icon_minitimeFri Mar 01, 2013 10:12 pm

- Είναι δύσκολο να ζεί κανείς στον τόπο αυτό. Η ζωή σε μαθαίνει να αμφιβάλεις, να υποπτεύεσαι ακόμη και κείνον με τις πιο καλές προθέσεις. Αλλά έτσι ήταν και ο πατέρας σου, δύσκολος άνθρωπος, τραχύς. Συχνά δεν μιλούσε πολύ και δύσκολα εμπιστεύονταν κάποιον, μα όταν τον κέρδιζες ήταν αιώνια πιστός στην φιλία σας. Τέτοιος ήταν εκείνος, τέτοιος να γίνεις και 'συ.. Τον γνώριζα τον πατέρα σου, τον συντρόφεψα αρκετά χρόνια και ήμουν δίπλα του σε όλα, τα καλά και τα δύσκολα, εκτός από την τελευταία του στιγμή.. Αυτό το μετανιώνω αλλά πως να γινόταν αλλιώς;..

- Ο τρόπος που μιλάς για κείνον.. Είναι λες και μιλάς για άλλον άνθρωπο..

- Μα βέβαια! Ζήσαμε μαζί καιρό πριν γεννηθείς εσύ! Ζήσαμε πολλές περιπέτειες παρέα!

- Περιπέτειες;! Τι σόι περιπέτειες;!

- Α! Πολλών λογιών. Άλλοτε καβγάδες, άλλοτε μάχες κι άλλοτε κυνήγια! Θυμάμαι μάλιστα την μέρα που γνωρίστηκε με την μητέρα σου!

- Στο χορό!

- ΧΑχαχαχαχαχα! Στο χορό;! Δεν γίνονται χοροί στον τόπο σου μικρέ μου! Όχι όχι! Με την μητέρα σου γνωρίστηκαν ένα βράδυ όταν εκείνη προσπάθησε να του κλέψει το πορτοφόλι! Είχε θυμώσει τόσο πολύ που για μια στιγμή νόμισα πως θα την σκότωνε!
Back to top Go down
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]  Θυμήσου το μέλλον! Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Θυμήσου το μέλλον!   [Τέλος]  Θυμήσου το μέλλον! I_icon_minitimeFri Mar 01, 2013 10:20 pm

- Λοιπόν Bel με συγχωρείς που αμφέβαλα! Είναι φανερό πια πως στα αλήθεια γνώρισες τους δικούς μου, εφόσον πέρασες την μικρή τρικλοποδιά που σου έβαλα στην γνωριμία τους..

Ο κύριος Bel δεν είπε τίποτα, απλά χαμογέλασε. Και δεν θα μπορούσε να κάνει κι αλλιώς αφού όσα μισόλογα είπε ήταν για τον αληθινό του πατέρα και όσα γεγονότα εξιστόρησε τα ήξερε όχι γιατί τα έζησε ο ίδιος μα γιατί από τη φύση του μπορούσε να τα ξέρει. Ύστερα, ήπιε μια γουλιά κρασί, κοίταξε για λίγο την φωτιά που σιγόκαιγε στο τζάκι και συνέχισε.

- Κι εσύ Damian. Εσύ πως είσαι;

- Μα πως θα μπορούσα να μαι; Τι υπάρχει σε τούτο τον τόπο που μπορεί να με κάνει χαρούμενο! Όλα είναι διεφθαρμένα, σαπισμένα, όλα έτοιμα να πεθάνουν. Τίποτα δεν έμεινε στον τόπο αυτό για μένα! Τίποτα δεν υπάρχει σε αυτή την εποχή για μένα..

- Είναι δύσκολα.. Θέλει κουράγιο νεαρέ μου..
Back to top Go down
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]  Θυμήσου το μέλλον! Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Θυμήσου το μέλλον!   [Τέλος]  Θυμήσου το μέλλον! I_icon_minitimeFri Mar 01, 2013 10:35 pm

- Βαρέθηκα να ακούω, ότι θέλει κουράγιο, ότι τάχα μου κάποτε θα γίνουν καλύτερα και ότι θα ρθούν μέρες πιο όμορφες! Ε λοιπόν δεν θα ρθουν! Οι καλύτερες μέρες τελείωσαν! πάνε! Είναι κρυμμένες σε κάποιο όνειρο που ξεμακραίνει όλο και περισσότερο μέχρι που τελικά είναι άπιαστο! Όχι δεν είμαι εγώ γι αυτά! Δεν είμαι εγώ για να ζω αυτή τη μιζέρια! Δεν μπορώ να φοβάμαι να βγώ από το σπίτι μου, να μην μπορώ να κάνω μια βόλτα! Δεν είμαι εγώ, για να μην έχω να φάω τις μισές μέρες της βδομάδας, ούτε για να προσπερνώ όσους τρώνε πια από τα σκουπίδια. Κοιτάζοντας με τρόπο απ την άλλη γιατί φοβάμαι πως αύριο θα μαι κι εγώ εκεί.Όχι δεν είναι ανάγκη να τα ζήσω αυτά. Δεν θέλω να προσπερνάω πτώματα και χέρια απλωμένα, δεν θέλω να χάσω κι εγώ τα λογικά μου! Στον τόπο αυτό τα χάσαμε το λογικά μας! Μάθαμε να ζούμε στη φτώχεια, να ζητιανεύουμε εκείνα που δικαιούμαστε! Μάθαμε στο θάνατο! Ένα πρωί ξυπνάς και μαθαίνεις πως ο γείτονας σου αυτοκτόνησε. Κι όλοι λένε κρίμα, όλοι κουνούν το κεφάλι, το συζητάνε 10 λεπτά, λένε πως ήταν καλός άνθρωπος και μόνον οι καλοί "φεύγουν" στις μέρες μας. Όλοι όμως συνεχίζουν, φεύγουν για τις δουλειές τους μέχρι να "φύγει" κι ο επόμενος! Κι είναι κι εκείνοι που κάθονται στο καφενείο και λένε " Είναι μέχρι να πεθάνει κάποιος! Μετά όλοι θα ξεσηκωθούν!". Πεθαίνουμε ρε! Πεθαίνουμε σήμερα, εδώ τώρα!
Back to top Go down
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]  Θυμήσου το μέλλον! Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Θυμήσου το μέλλον!   [Τέλος]  Θυμήσου το μέλλον! I_icon_minitimeFri Mar 01, 2013 10:48 pm

Φεύγουμε! Ο ένας μετά τον άλλο μαζεύουμε τα μπογαλάκια μας και ξεκινάμε για αλλού! Όχι για ένα μήνα, όχι μέχρι να σταθούμε στα πόδια μας και να γυρίσουμε φορτωμένοι χρυσάφια! Όχι, εμείς φεύγουμε για πάντα! Αδειάζει ετούτος ο τόπος. Κι όσοι δεν φεύγουν γυρνούν από δω κι από κεί σαν όρθια πτώματα, ένα νησί από ζόμπι έτσι καταντήσαμε! Όχι δεν είμαι εγώ γι αυτά! Εγώ έπρεπε να έχω γεννηθεί μιαν άλλη εποχή πιο ευγενική! Δεν λέω να είχα γίνει άρχοντας. Απλά να μπορούσα να ονειρευτώ! Να μπορούσα να ταξιδέψω, να μπορούσα να ερωτευτώ! Να μουνα ένας από εκείνους που τα βρήκαν έτοιμα! Ένας από αυτούς που κάθονται σε γλέντια με φίλους και μιλάν για όσα θα κάνουν στην ζωή τους! Από εκείνους που γυρνούν τα μπάρ και γνωρίζουν όμορφες γυναίκες, απο κείνους που δεν κάνουν οικογένεια γιατί είναι νωρίς ακόμα! Αλλά που; Όχι εμείς δεν κάνουμε οικογένεια γιατί κάθεσαι και λες " Που να κάνω παιδιά εδώ καλά καλά το δικό μου στομάχι δεν γεμίζω!". Κι ύστερα ξημερώνει άλλη μια μέρα και ξεκινάω να βαδίσω και πάλι εκείνον τον άδειο δρόμο με τα μαγαζιά των παιδικών μου χρόνων, όλα κλειστά πια. Να τσαμπουκαλευτώ με κείνο το πρεζάκι που και σήμερα βάλθηκε να μου αδειάσει το πορτοφόλι. Να βρίσω εκείνο τον έμπορα που κάθε πρωί με κοντοζυγώνει χαμογελώντας με το πιο σιχαμένο χαμόγελο που έχω δει και να λέει "Ύπνο θέλεις;". Bel φοβάμαι! Φοβάμαι πως θα συνηθίσω να ζώ κι εγώ έτσι, και τότε δεν θα υπάρχει γυρισμός..
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος]  Θυμήσου το μέλλον! Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Θυμήσου το μέλλον!   [Τέλος]  Θυμήσου το μέλλον! I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος] Θυμήσου το μέλλον!
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος-Φρούτο] Παρελθόν με Μέλλον [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αποστολή] Στο Τέλος Ξυρίζουν Τον Γαμπρό
» {Αρχή}The Punisher Pirates:Το τέλος ενός ταξιδιού,η αρχή μιας νέας περιπέτειας {Τέλος}
» [Τέλος] Το τέλος είναι η μαγεία..
» [Τέλος] New War

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: West Blue :: Island of Mist-
Jump to: