Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 7 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 7 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 Kenshin: The Deadly Musician [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Kenshin: The Deadly Musician [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Kenshin: The Deadly Musician [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Kenshin: The Deadly Musician [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Feb 18, 2013 11:45 am

Βοήθεια προς τον αναγνώστη:
Μέρος Δεύτερο: "Ο Μουσικός του Θανάτου"
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ένας κόκκινος ήλιος έβγαινε εκείνο το πρωινό, φαινόταν πως αίμα είχε χυθεί κάπου πάνω στην γη. Ένας άντρας με την στολή των Μαρίν βρέθηκε να τρέχει προς τα κεντρικά γραφεία, χτύπησε την πόρτα που είχε την επιγραφή: "Fleet Admiral", μια περίεργη σιγή ακολούθησε και τελικά μια βαριά φωνή ακούστηκε και του επέτρεψε να περάσει στο εσωτερικό του γραφείου. Ο Μαρίν άνοιξε δειλά δειλά την πόρτα και πέρασε στο εσωτερικό του γραφείου, πρώτη φορά έμπαινε εκεί μέσα. Ο χώρος καθώς και ο άνθρωπος που είχε το γραφείο, είχαν πολύ μεγάλη ιστορία για την μικρή δύναμη του Μαρίν. Παρόλα αυτά μάζεψε όσο κουράγιο είχε και έκανε μερικά βήματα μπροστά, κοντοστάθηκε και χτύπησε προσοχή για να δείξει τον σεβασμό του. Ο άντρας που είχε το γραφείο σήκωσε το βλέμμα του και κοίταξε τον Μαρίν, έκανε μια κίνηση που έδειχνε πως του επέτρεπε να πάει σε θέση ανάπαυσης. O Μαρίν έκανε ότι του ζητήθηκε και ύστερα έκανε μπροστά τα χέρια του για να παραδώσει ένα μικρό σεντούκι και ένα γράμμα στον Fleet Admiral. Εκείνος παραξενεύτικε, ωστόσο πήρε το σεντούκι και το ακούμπησε στο γραφείο του. Ύστερα πήρε το γράμμα και προτού το ανοίξει ξανά κοίταξε τον Μαρίν.
Ποιος το έστειλε αυτό? Και γιατί ήρθε κατευθείαν στο γραφείο μου?
Το σεντούκι γράφει το όνομα σας στο πλάι κύριε, συγχωρέστε με, εγώ ακολούθησα απλά το πρωτόκολλο.


Last edited by Roni on Tue Feb 19, 2013 11:36 pm; edited 3 times in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Kenshin: The Deadly Musician [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Kenshin: The Deadly Musician [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Kenshin: The Deadly Musician [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Feb 18, 2013 11:59 am

Πολύ καλά λοιπόν, μπορείς να πηγαίνεις τώρα. Απάντησε ο Fleet Admiral και επέστρεψε την προσοχή του στο σεντούκι και το γράμμα. Ο Μαρίν έκανε μερικά βήματα προς τα πίσω και ύστερα γύρισε την πλάτη του και βγήκε από το γραφείο. Ο Fleet Admiral άνοιξε το γράμμα και το διάβασε με προσοχή, στο πρόσωπο του σχηματίστηκε η φρίκη καθώς διάβαζε τις λόγια του συγγραφέα. Σταμάτησε και άνοιξε βιαστικά το σεντούκι με το κλειδί που υπήρχε μέσα στον φάκελο του γράμματος. Κοίταξε διστακτικά το περιεχόμενο και είδε αυτό που φοβόταν, όσα αναγράφονταν στο γράμμα ήταν αλήθεια. Έκλεισε και πάλι το σεντούκι και έπιασε το Den den mushi που είχε στο γραφείο του, κάλεσε τους τρεις Admirals να έρθουν ευθύς αμέσως στην αίθουσα συνεδριάσεων. Πήρε το σεντούκι και το γράμμα και κατευθύνθηκε και αυτός εκεί. Πέντε λεπτά αργότερα η πόρτα της αίθουσας συνεδριάσεων έκλεισε και ο Fleet Admiral άφησε το σεντούκι και το γράμμα πάνω στο τραπέζι.
Κύριοι, αντιμετωπίζουμε ένα μείζων πρόβλημα. Καθώς ξέρετε, ο πρώην σύμμαχος μας και νυν πειρατής με το όνομα Kenshin ζει ακόμα. Σύμφωνα με τον Captain Smoker είχε θεαθεί στην Loguetown αρκετούς μήνες πριν, μετά από εκεί σκότωσε πέντε από τους άντρες μας στο νησί Mist της West Blue. Παρά το γεγονός πως δεν γνωρίζουμε πως κατάφερε και πέρασε από την μια θάλασσα στην άλλη ενώ όλοι οι "δρόμοι" ελέγχονται από εμάς, αυτό δεν είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Kenshin: The Deadly Musician [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Kenshin: The Deadly Musician [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Kenshin: The Deadly Musician [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Feb 18, 2013 12:10 pm

Ο πειρατής αυτός βρίσκεται πλέον στην Μεγάλη Γραμμή, έχω στα χέρια μου ένα γράμμα που μου το επιβεβαιώνει. Το γράμμα είναι υπογεγραμμένο από τον ίδιο τον Kenshin. Παρακαλώ ακούστε τι ακριβώς αναγράφεται εδώ.
Οι τρεις Admirals παρέμειναν στις θέσεις τους, δεν έδειχναν σημάδια ανησυχίας αν και μπορούσε κανείς να πει πως το ενδιαφέρον τους ήταν κεντρισμένο στο γράμμα. Ο Fleet Admiral καθάρισε τον λαιμό του και άρχισε να διαβάζει όσα είχαν γραφτεί από τον πειρατή:
Το γράμμα αυτό απευθύνεται στον Fleet Admiral και μόνο αυτό επιτρέπεται να το ανοίξει.
Αγαπητοί Μαρίν, καθώς ξέρετε είμαι ακόμα ζωντανός παρά τις πολλές προσπάθειες σας να μου κλείσετε το στόμα. Σας γράφω αυτό το γράμμα για να σας πω πως πλέον σας κηρύσσω ανοικτό πόλεμο. Έως τώρα δεν είχα πειράξει άμαχους πολίτες, τουλάχιστον όχι εσκεμμένα. Ωστόσο πλέον όλα αυτά θα αλλάξουν, μαζί με το γράμμα υπάρχει ένα σεντούκι το οποίο περιέχει τα μάτια των πολιτών της πόλης του Renaisse, καθώς επίσης και του Βασιλιά της Diya. Θα σας περιγράψω αναλυτικά όλες μου τις πράξεις στο νησί, οπότε καλύτερα να προετοιμαστείτε για τα χειρότερα. Όλα ξεκίνησαν έναν μήνα πριν, έφτασα στο νησί με την βάρκα μου. Ξέρω πολύ καλά πως ελέγχετε όλο το λιμάνι και έτσι δεν δυσκολεύτηκα να περάσω απαρατήρητος από τους άντρες σας.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Kenshin: The Deadly Musician [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Kenshin: The Deadly Musician [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Kenshin: The Deadly Musician [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Feb 18, 2013 12:23 pm

Πέρασα στην πόλη του νησιού και εγκαταστάθηκα σε ένα από τα άπειρα πανδοχεία και μοτέλ που υπάρχουν για να σας γεμίζουν με λεφτά από τους φόρους. Έχω ένα ταλέντο που ποτέ δεν σας έδειξα, παρά το γεγονός πως δεν λυπάμαι να αφαιρέσω κάποια ζωή, είμαι αρκετά καλός στο να διεγείρω τα συναισθήματα των ανθρώπων γύρω μου με την μουσική μου. Κατάφερα να βρω μια θέση ως μουσικός σε ένα από τα μεγαλύτερα μπαρ της πόλης, όλα πήγαιναν καλά.
Ήμουν πλέον πάνω από δυο βδομάδες στο νησί σας και είχα γίνει αρκετά γνωστός. Είχα γυναίκες και έβγαζα αρκετά λεφτά κάθε βράδυ, καθώς κατάφερα να τραβήξω όλον σχεδόν τον κόσμο της Renaisse στο μαγαζί που έπαιζα. Ο ιδιοκτήτης του μπαρ σύντομα δέχθηκε ένα γράμμα από τον βασιλιά του νησιού Diya, ο ίδιος ο βασιλιάς ήθελε να ακούσει την μουσική μου. Βλέπετε δεν μπορούσε να αντισταθεί σε κάτι που θα του πρόσφερε απόλαυση, εδώ είναι που μοιάζουμε μεταξύ μας. Όπως και εσείς, έτσι και εγώ χρησιμοποίησα την αγάπη του για τις υλικές απολαύσεις για να τον κάνω ότι θέλω. Τέσσερις μέρες αργότερα ο βασιλιάς διοργάνωσε μια μεγάλη γιορτή για να με καλέσει να παίξω για χάρη του. Στην γιορτή θα παρευρίσκονταν όλοι οι προύχοντες της πόλης αλλά και απλοί πολίτες. Μια πολύ ωραία βραδιά ξεκίνησε στην αυλή του παλατιού, είχα μια τεράστια σκηνή με μουσικούς κάθε είδους και τα μάτια της πανέμορφης διασκεδάστριας του βασιλιά στραμμένα πάνω μου. Αναφέρομαι στην Alya φυσικά, την κατάσκοπο σας που βάλατε για να τον ελέγχει.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Kenshin: The Deadly Musician [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Kenshin: The Deadly Musician [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Kenshin: The Deadly Musician [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Feb 18, 2013 1:19 pm

Ξέρω πολύ καλά πως ήταν δική σας κατάσκοπος, μου το είπε η ίδια δυο ώρες προτού πεθάνει. Επίσης έμαθα πως ήταν μια από τις καλύτερες χρήστες φρούτων του Διαβόλου, μπορούσε να υπνωτίσει κάθε άνθρωπο που την κοιτούσε στα μάτια. Ωστόσο δεν υπολογίσατε πως υπάρχουν και άλλοι τρόποι υπνώτισις, η μουσική μπορεί να σαγηνέψει ακόμα και τα πιο άγρια θηρία. Η γυναίκα αυτή δεν είχε ελπίδα μπροστά μου, δεν την κοίταξα ποτέ στα μάτια, απλά πρόβαλα στο μυαλό της το είδωλο μου να την κοιτάει. Συνέχισα να παίζω σχεδόν όλο βράδυ, ο βασιλιάς είχε μείνει ακίνητος στην θέση του και απολάμβανε την μουσική μου, όπως και όλοι οι άνθρωποι που βρίσκονταν στην αυλή του άλλωστε. Χρησιμοποίησα μια τεχνική που μόνο δυο άνθρωποι μπορούν να χρησιμοποιήσουν σε ολόκληρο τον κόσμο. Χαλάρωσα το μυαλό όλων των ανθρώπων γύρω μου και τους έριξα σε έναν βαθύ και ατελείωτο ύπνο. Όταν κοιμήθηκε και ο τελευταίος, άρχισα να τους σφάζω έναν έναν. Αργά αργά, δεν με έβιαζε κάτι. Είχα όλον τον χρόνο που χρειαζόμουν για να κάνω την δουλειά μου με την ησυχία μου, δεν σας κρύβω πως απόλαυσα ιδιαίτερα την δολοφονία του Βασιλιά αλλά πιο πολύ της Alya. Φρόντισα να σκίσω καλά το δέρμα που είχε το τατουάζ των Μαρίν, είναι η μόνη που δεν της έβγαλα τα μάτια. Είχε πανέμορφα μάτια, για αυτόν τον λόγο φρόντισα να σας στείλω την καρδιά της. Θέλω να σας αποδείξω πως κανένας δεν θα είναι ασφαλής πλέον, ότι έγινε στην Renaisse θα επαναληφθεί και σε άλλες πόλεις. Η εποχή των Μαρίν τελείωσε, τώρα ξεκινάει η δική μας εποχή, η εποχή των πειρατών.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Kenshin: The Deadly Musician [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Kenshin: The Deadly Musician [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Kenshin: The Deadly Musician [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Feb 18, 2013 1:30 pm

Με τα λόγια αυτά ο πειρατής είχε τελειώσει το γράμμα του, ο Fleet Admiral τσαλάκωσε στα χέρια του το χαρτί, η οργή του ξεχείλιζε από κάθε σημείο του σώματος του. Οι τρεις Admiral παρέμεναν ακίνητοι, στο μυαλό τους όμως έτρεχαν οι ίδιες σκέψεις. Τρόποι για να πεθάνει ο άνθρωπος αυτός.
Την ίδια στιγμή αρκετά χιλιόμετρα μακριά από την κεντρική βάση των Μαρίν, στο ημίνεκρο πλέον νησί Renaisse ο Kenshin βρισκόταν στο δωμάτιο του και σκεφτόταν με ικανοποίηση τα γεγονότα της προηγούμενης βραδιάς. Ήξερε πως τα δρώμενα δεν θα αργούσαν να μαθευτούν σε όλη την πόλη, καθώς και στην διμοιρία των Μαρίν που βρισκόταν στο λιμάνι του νησιού.
Ωστόσο δεν ήθελε να φύγει ακόμα από το νησί, είχε δουλειά να κάνει. Στο μυαλό του μόνο ένα πράγμα, ο εξευτελισμός των Μαρίν. Πέραν αυτού όμως είχε και έναν άλλο στόχο, μερικές μέρες πριν είχε έρθει στο νησί ένας άντρας που ήταν πολύ γνώριμος στον Kenshin. Δεν θα μπορούσε να μην ξέρει την οργάνωση που ανήκε ο άντρας, άλλωστε ήταν και αυτός κυνηγός επικηρυγμένων κάποτε... Ο άντρας που είχε φτάσει στο νησί ανήκε στην γνωστή ομάδα κυνηγών με το όνομα Baroque Works. Μια τεράστια ομάδα κυνηγών που στόχο της είχε να διαλύσει όλους τους πειρατές του κόσμου, αρχηγός της ομάδας ωστόσο ήταν ένας άγνωστων στοιχείων άντρας, παρά τις προσπάθειες που είχε κάνει τότε, ποτέ δεν έμαθε το όνομα του. Ο Kenshin σκόπευε να πολεμήσει τον κυνηγό που είχε φτάσει στο νησί, άλλωστε η ομάδα εκείνη μάζευε μόνο δυνατούς ανθρώπους οπότε θα ήταν μια καλή ευκαιρία να ελέγξει την πρόοδο του.


Last edited by Roni on Tue Feb 19, 2013 1:47 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Kenshin: The Deadly Musician [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Kenshin: The Deadly Musician [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Kenshin: The Deadly Musician [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Feb 18, 2013 2:55 pm

Αφού ετοίμασε τα πράγματα του, τα φόρτωσε στους ώμους του και βγήκε από το δωμάτιο κλείνοντας πίσω του την πόρτα. Κατέβηκε στον κάτω όροφο και βγήκε από το πανδοχείο που έμενε. Ο κεντρικός δρόμος της πόλης ήταν ιδιαίτερα ήσυχος, μόνο οι φτωχοί πολίτες υπήρχαν εκεί, όσοι δηλαδή είχαν γλυτώσει από την σφαγή που είχε γίνει. Μια αναστάτωση στην πόλη μαρτυρούσε πως τα νέα είχαν ταξιδέψει, πλέον όλοι οι άνθρωποι το ήξεραν και οι Μαρίν του λιμανιού έκαναν περιπολίες σε όλη την πόλη ψάχνοντας τον, όμως δεν ανησυχούσε καθόλου, η μεταμφίεση του ήταν πολύ καλή για να τον καταλάβουν. Θα έφευγε από την πόλη ανενόχλητος αφού πρώτα έβαζε φωτιά στο πλοίο των Μαρίν για να τους ξεφτιλίσει ακόμα περισσότερο. Προχωρούσε αργά στους δρόμους, είχε μπλεχτεί με το πλήθος για να μην φαίνεται σχεδόν καθόλου, όπως ο λύκος που κυνηγούσε το κοπάδι με τα πρόβατα. Στην σκιά ενός σπιτιού είδε τον άνθρωπο που έψαχνε, τον άντρα που δούλευε για την Baroque Works. Κάτω από τα φαρδιά ρούχα που φορούσε, έβγαλε έναν αυλό που είχε πάρει από το παλάτι και έπαιξε μια μουσική μόνο για τα αυτιά του άντρα. Εκείνος φάνηκε να ανταποκρίνεται, όπως τα ποντίκια ανταποκρίνονται στην μυρωδιά του τυριού και την ακολουθούν τυφλά. Τον έκανε να τον ακολουθήσει σε ένα σοκάκι που δεν θα τους έβλεπε αλλά και δεν θα τους άκουγε κανένας. Ο κυνηγός ήταν ακόμα μαγεμένος από την μουσική του αυλού, ο Kenshin έβγαλε το κατάμαυρο κατάνα και γύρισε την κόκκινη λαβή.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Kenshin: The Deadly Musician [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Kenshin: The Deadly Musician [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Kenshin: The Deadly Musician [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Feb 18, 2013 8:47 pm

H λεπίδα του σπαθιού άνοιξε σε δυο κομμάτια και ελευθέρωσε τις χορδές του θανάτου, ο πειρατής άρχισε να παίζει μουσική που ταίριαζε στον ρυθμό που είχε το σώμα του αντιπάλου του. Εκείνος ανταποκρίθηκε στην μουσική όπως τα φίδια ανταποκρίνονται στους γητευτές τους. Είδε στο μυαλό του μια εικονική μάχη με τον Kenshin, ο πειρατής απολάμβανε να χρησιμοποιεί την δύναμη που του είχε προσφέρει απλόχερα ο Raian. Ο αντίπαλος του δεν έδειχνε να καταλαβαίνει την διαφορά μεταξύ πραγματικού και αληθινού, στο μυαλό του έβλεπε μόνο τον Kenshin να του επιτίθεται με μανία. Μάλιστα για να διασκεδάσει ακόμα πιο πολύ, ο άντρας τον έκανε να πιστεύει πως νικούσε στην μάχη τους. Ο κυνηγός επικηρυγμένων έβγαλε το κατάνα του και άρχισε να κόβει και να αποκρούει τον αέρα, ο περατής γέλασε για λίγο. Η δύναμη να εξουσιάζεις το μυαλό ενός άλλου ανθρώπου, ένα βήμα πιο κοντά στον θεό είχε γίνει. Ήταν εκστασιασμένος με το γεγονός πως ήταν σε θέση να το κάνει αυτό, συνέχισε να παίζει με το μυαλό του κυνηγού μέχρι που τελικά βαρέθηκε. Από ένα σημείο και μετά δεν είχε πλάκα, σηκώθηκε από την θέση που είχε βολευτεί και πλησίασε τον αντίπαλο του. Ήταν ακόμα μαγεμένος από την μουσική και αδυνατούσε να καταλάβει τι ακριβώς γινόταν καθώς ούτε και το που ήταν. Ο Kenshin γύρισε και πάλι την λαβή στην κανονική της θέση και η λεπίδα ενώθηκε για μια ακόμη φορά, οι χορδές κρύφτηκαν στην ασφάλεια της μαύρης λεπίδας του σπαθιού. Ήταν πλέον πίσω από τον ζαλισμένο ακόμα αντίπαλο του, θα τελείωνε την "μάχη" γρήγορα, με ένα μόνο χτύπημα.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Kenshin: The Deadly Musician [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Kenshin: The Deadly Musician [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Kenshin: The Deadly Musician [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Feb 19, 2013 1:45 pm

Το κατάνα του διαπέρασε το σώμα του αντιπάλου του, το χαμόγελο δεν μπορούσε να σβήσει από τα χείλι του πειρατή. Ο κυνηγός γύρισε για να τον κοιτάξει, δεν μπορούσε να καταλάβει πως ακριβώς είχε βρεθεί πίσω του ο πειρατής. Στο μυαλό του έβλεπε πως νικούσε και πως τον είχε στριμώξει σε μια γωνία όπως ο σκύλος την γάτα.
Πότε δεν θα μπορέσεις να καταλάβεις πως έγινε. Ένας απλός άνθρωπος δεν μπορεί να κατανοήσει έναν θεό. Ακούστηκε η ψυχρή φωνή του Kenshin, γύρισε το κατάνα για να προκαλέσει όσο περισσότερο πόνο μπορούσε στον κυνηγό.
Θα σε... σκοτώσουν οι σύντροφοι.. μου... Ήταν τα τελευταία λόγια του πράκτορα τον Baroque Works. Ο πειρατής έβγαλε με δύναμη το κατάνα από την πληγή και έκοψε το κεφάλι του κυνηγού, ήξερε πως αυτό θα έδειχνε σε όλους ποιος το είχε κάνει το έγκλημα αυτό. Άλλωστε εκείνος είχε τον τίτλο "Κυνηγός Κεφαλών", σκούπισε το κατάνα του και το ξανά έβαλε στην θέση του. Γύρισε να φύγει καθώς έριχνε και πάλι την κουκούλα στο πρόσωπο του, μερικά λεπτά αργότερα βρισκόταν και πάλι στους δρόμους του νησιού. Η αναστάτωση που είχε δημιουργήσει ο φόνος του Βασιλιά και των υπολοίπων πλουσίων του έδινε την τέλεια κάλυψη για να κινείτε ανενόχλητος μέσα στο πλήθος. Όσο πιο κοντά στο λιμάνι βρισκόταν, τόσο πιο δύσκολο γινόταν το να τον ανακαλύψει κάποιος από τους Μαρίν. Το τελευταίο μέρος που θα έψαχναν, θα ήταν η ίδια τους η "φωλιά"...
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Kenshin: The Deadly Musician [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Kenshin: The Deadly Musician [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Kenshin: The Deadly Musician [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Feb 19, 2013 11:26 pm

Προχώρησε ανενόχλητος ανάμεσα στο πλήθος των πολιτών που βρίσκονταν στους δρόμους, κατέβηκε την μικρή κατηφόρα που οδηγούσε στο λιμάνι και επιτέλους ξανά είδε την καταγάλανη θάλασσα. Έφτασε στην προβλήτα του λιμανιού και κοίταξε προσεχτικά γύρω του, αρκετοί Μαρίν βρίσκονταν εκεί αλλά δεν έδειχναν να ψάχνουν για κάποιον στο λιμάνι. Μάλλον είχαν πάρει εντολές να ψάξουν μέσα στην πόλη και ιδιαίτερα κοντά στο παλάτι, ο πειρατής γέλασε κάτω από την κουκούλα καθώς σκεφτόταν το πρόσωπο αυτού που διάβασε το γράμμα του. Προχώρησε προς το πλοίο του, βρισκόταν αρκετά κοντά στο πλοίο των Μαρίν, έβγαλε και πάλι τον αυλό κάτω από τα φαρδιά κουρέλια που είχε πάνω του και άρχισε να παίζει. Σύντομα η σύγχυση που επικρατούσε στο λιμάνι εξαφανίστηκε, όλοι οι άνθρωποι φαίνονταν να ξεχνάνε τις έγνοιες τους και να απολαμβάνουν απλά την μελωδία. Πέρασε μπροστά από την ομάδα των Μαρίν, εκείνοι δεν έκαναν καν τον κόπο να ελέγξουν ποιος ήταν κάτω από τα κουρέλια. Το μυαλό τους είχε μαγευτεί από την απόλυτη ηρεμία που πρόσφερε απλόχερα η μουσική του πειρατή, τον ακολούθησαν σαν καλά και πιστά σκυλιά. Τους οδήγησε στο πλοίο τους και τους πρόσταξε να ανέβουν και του βάλουν φωτιά, για να είναι σίγουρος ανέβηκε και εκείνος μαζί τους. Το πλοίο ήταν έρημο, όλοι οι Μαρίν ήταν στην πόλη και τον έψαχναν,οι έξι άντρες μπήκαν στο αμπάρι του πλοίου.


Last edited by Roni on Tue Feb 19, 2013 11:40 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Sponsored content





Kenshin: The Deadly Musician [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Kenshin: The Deadly Musician [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Kenshin: The Deadly Musician [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Kenshin: The Deadly Musician [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Once Again... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» The Katana [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Back for more! [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] The reunion [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Betrayed .. [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: Grand Line :: Renaisse-
Jump to: