Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 10 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 10 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 Raian Devil: The Deadly Music [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
AuthorMessage
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Raian Devil: The Deadly Music [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Raian Devil: The Deadly Music [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Raian Devil: The Deadly Music [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSun Feb 17, 2013 11:07 pm

H επόμενη ημέρα έφτασε και μετά από αυτή η επόμενη και η μεθεπόμενη. Μια μια, πολλές μέρες πέρασαν από τότε που με είχα ξεκινήσει να μαθαίνω να χρησιμοποιώ την μουσική για να μάχομαι. Κάθε μέρα ο Raian μου έβγαζε και ένα διαφορετικό ζώο για να κάνω εξάσκηση, γινόμουν όλο και καλύτερος αν και μέχρι τώρα είχα καταφέρει απλά να ρίχνω αναίσθητα και όχι να τα σκοτώνω. Ωστόσο ένιωθα ήδη πολύ πιο ισχυρός από πριν, όταν ήμουν έτοιμος θα μπορούσα να αντιμετωπίσω πολλούς περισσότερους αντιπάλους από πριν και με μια κίνηση θα τους νικούσα όλους μαζί, απλά και δίχως μάχη θα υποκλίνονταν στα πόδια μου. Ο καιρός όμως περνούσε δίχως να το καταλάβω, πέντε μήνες είχα περάσει στο Fireworks Island και πλέον είχα γίνει άλλος άνθρωπος. Ένα ακόμα πρωινό ξημέρωσε και για μια ακόμη φορά βγήκα έξω από το σπίτι για την καθημερινή μου πλέον βόλτα και την προπόνηση που θα έκανα και πάλι με τον Raian.
Κάτι ήταν διαφορετικό σήμερα το πρωί όμως, βρήκα τον Raian να κάθετε στην κορυφή του βουνού και να κοιτάει το άπειρο, μου θύμισε τον εαυτό μου όταν είχα φτάσει στο νησί.
Τι κάνεις εδώ πάνω, δεν συνηθίζεις να ανεβαίνεις εδώ πέρα... Έγινε κάτι που θα πρέπει να ξέρω?
Μικρέ, όταν σε πρωτοείδα στο νησί αυτό ήσουν ένα ζώο που απλά ήξερε να σκοτώνει. Πλέον όμως άλλαξες, πλέον μπορώ να σε θεωρήσω άνθρωπο και γιο του καλύτερου μου φίλου.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Raian Devil: The Deadly Music [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Raian Devil: The Deadly Music [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Raian Devil: The Deadly Music [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSun Feb 17, 2013 11:18 pm

Κάτι διαφορετικό υπήρχε στην φωνή του Raian εκείνη την ημέρα, σαν να έκρυβε κάτι που δεν ήθελε να ξεστομίσει.
Ξέρω πως προσπάθησες πολύ για να μου μάθεις να χρησιμοποιώ την μουσική μου σαν όπλο και ασπίδα μου, σε ευχαριστώ πολύ για αυτό. Έλα, πάμε να ξεκινήσουμε την προπόνηση και σήμερα, νιώθω πως επιτέλους θα τα καταφέρω και θα τερματίσω κάποια ζωή. Είπα για να προσπαθήσω να αλλάξω κουβέντα, ωστόσο ο Raian δεν φάνηκε να θέλει να ακολουθήσει. Κοντοστάθηκα και τον κοίταξα, για πρώτη φορά δεν ήταν ήρεμος, τουλάχιστον όχι τόσο ήρεμος όσο ήταν τις άλλες φορές. Για πρώτη φορά εκείνη την μέρα άκουσα την μουσική του, πέντε μήνες είχαν περάσει και όμως ποτέ δεν είχα καταφέρει να την ακούσω, ούτε καν όταν κοιμόταν.
Kenshin, δεν θα κάνουμε προπόνηση σήμερα. Μπορείς να το ακούσεις έτσι δεν είναι, πλέον δεν μπορώ να κρύψω την μουσική μου από εσένα. Μου θυμίζεις τον πατέρα σου μικρέ, δεν μπορώ πλέον να είμαι ήρεμος. Σου έμαθα όλα όσα ήθελα να σου μάθω και είμαι πολύ περήφανος για σένα. Καιρός να φύγεις και να συνεχίσεις τα ταξίδια σου, καιρός να κάνεις όλο τον κόσμο να ακούσει την μοναδική μουσική που μπορείς να παίξεις.
Είπε και μου έδωσε το κατάνα του πατέρα μου, το πήρα στα χέρια μου και το κοίταξα για λίγο. Ήθελα να τον αποχαιρετήσω όμως δεν θα το έκανα, δεν υπήρχε χώρος για συγκίνηση ανάμεσα μας.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Raian Devil: The Deadly Music [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Raian Devil: The Deadly Music [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Raian Devil: The Deadly Music [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSun Feb 17, 2013 11:29 pm

Έβγαλα το κατάνα μου και το έδωσα στον Raian, το πήρε και με κοίταξε για λίγο.
Θα γυρίσω κάποια μέρα για να το πάρω πίσω, αυτό το σπαθί με έσωσε πολλές φορές από τον θάνατο. Θα σε προσέχεις και εσένα, ξέρει να αναγνωρίζει έναν άξιο αφέντη. Όσο για το κατάνα του πατέρα μου, θα φροντίσω να το μάθουν όλοι μου οι εχθροί, όμως μόνο όσοι είναι άξιοι θα πεθάνουν από την μουσική του.
Χαμογέλασε και μου έγνεψε καταφατικά, δίχως να ανταλλάξουμε άλλη κουβέντα έφυγα. Επέστρεψα στο σπίτι του Raian και μάζεψα τα πράγματα μου, έδεσα το κατάνα στην μέση μου και το έβγαλα από την θήκη του. Το κοίταξα για λίγο, η μαύρη γυαλιστερή λεπίδα λαμπύριζε στο φως του ήλιου. Οι χορδές δεν φαίνονταν, ήταν κρυμμένες ανάμεσα στα δυο μέρη τις λεπίδας που άνοιγαν μόνο αν γύριζε κανείς ανάλογα την λαβή. Ξανά έβαλα το κατάνα στην θήκη του και φορτώθηκα τα πράγματα μου, κατευθύνθηκα προς την πόλη του νησιού. Πλέον είχα μάθει όλα τα κατατόπια του δάσους και έτσι δεν δυσκολεύτηκα καθόλου να την βρω. Για πρώτη φορά μετά από πολύ καιρό αναρωτήθηκα αν ο Soka ήταν καλά, όλον αυτόν τον καιρό είχε χαθεί από το μυαλό μου. Έφτασα στην πόλη και κατευθύνθηκα προς το λιμάνι, πρώτη φορά είδα ησυχία στους δρόμους της. Λες και ούτε η ίδια η πόλη δεν ήθελε να με αποχαιρετήσει. Έφτασα στο λιμάνι και βρήκα το πλοίο μου, ήταν ακόμα εκεί που το άφησα. Ωστόσο κάτι έλειπε, ο Soka δεν ήταν μέσα. Ο άντρας στο λιμάνι μου είπε πως είχε φύγει με κάποιο άλλο πλοίο πριν τρεις μήνες. Τον ευχαρίστησα για την πληροφορία και ανέβηκα στο πλοίο μου.
Ώστε έτσι λοιπόν, ο σκύλος το έσκασε από τον αφέντη. Θα ξανά βρεθούμε στο μέλλον μικρέ, είμαι σίγουρος για αυτό... Είπα στον αέρα καθώς έφευγα από το λιμάνι του Fireworks Island.

Τέλος Ά μέρους!
Back to top Go down
SlipKnoTaS
Administrator
Administrator
SlipKnoTaS


Όνομα Χαρακτήρα : Doctor Psyduck
Posts : 3477
Location : In my lab
Join date : 2012-07-22
Age : 102

Character sheet
Remaining Health:

Raian Devil: The Deadly Music [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Raian Devil: The Deadly Music [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Raian Devil: The Deadly Music [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSun Mar 10, 2013 9:15 pm

Όνομα χαρακτήρα: Kenshin

P.o.M. Points: 14

Belli: 43.000

Τυχόν παρατηρήσεις: Είχες αρκετά λάθη λόγω βιασύνης (στις εκφράσεις σου και σε κάποια σημεία στο πρόσωπο που χρησιμοποιούσες). Πέρασες πολύ γρήγορα το όλο θέμα του νησιού. Δεν μ' άρεσε που δεν ανέφερες καθόλου τίποτα άλλο για τα πυροτεχνήματα-κλπ (υποτίθεται ήταν το φεστιβάλ όταν πήγες αλλά αναφορά σε αυτό, από το σημείο που βρήκες τον Raian και μετά, πουθενά). Γενικά το όλο θέμα της ιστορίας ήταν το πάρε-δώσε με τον Raian και ότι έγινε μέχρι να αρχίσεις την εξάσκηση. Από εκεί και μετά το έτρεξες για να τελειώσεις την ιστορία.

Γενικά, έλεγχε τα ποστ σου για λάθη βιασύνης και αντί να τρέχεις την ιστορία στο τέλος, προτίμησε να κόψεις λίγο από την μέση. Δηλαδή μην αναλύεις τόσο πολύ τα πράγματα στην μέση της ιστορίας ενώ στο τέλος το τρέχεις.

Back to top Go down
https://onepiece-rpg.forumgreek.com
Sponsored content





Raian Devil: The Deadly Music [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Raian Devil: The Deadly Music [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Raian Devil: The Deadly Music [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Raian Devil: The Deadly Music [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 3 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» [Τέλος] Another devil fruit user! [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» First Fight with a Devil Fruit User [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Once Again... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Another island [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] The reunion [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: Grand Line :: Fireworks Island-
Jump to: