Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 11 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 11 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος] Side Selection [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Side Selection  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Side Selection [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Side Selection  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeMon Jan 21, 2013 8:29 pm

Άρχισε να νυχτώνει
Spoiler:
Η πορεία μας συνεχιζόταν μέσα απο δύο βραχώδης λόφους και στο βάθος υπήρχε ένα αρκετά ψηλό βουνό . Ένα περίεργο κρώξιμο πουλιού ακούστηκε δυο φορές . Ο μονότονος ήχος που έκαναν οι ξύλινες ρόδες του κάρου που γυρνούσαν επάνω στις λίθινες πλάκες του δρόμου έπαψε να ακούγετε . Γεμάτος περιέργεια έβγαλα αριστερά του κάρου το κεφάλι μου και κοίταξα τους άντρες που προπορεύονταν . Είχαμε σταματήσει και κοιτούσαν τριγύρω
Να είστε έτοιμοι, είπε ο Daisuke κοιτώντας μας. Έβγαλε το ξίφος του και συνέχισε να κοιτάει τριγύρω . Δυο άντρες άναψαν δάδες ενώ μερικοί άλλοι έβγαλαν βέλη απ τις φαρέτρες τους και τα πέρασαν στα τόξα τους έτοιμοι να χτυπήσουν .Εγώ έβγαλα ένα πιστόλι , αφήνοντας τα υπόλοιπα όπλα μου στις θέσεις τους
Συνεχίσαμε για λίγο την διαδρομή μας όμως έπρεπε να μάθω τι συνέβη τότε. Η τουλάχιστον να βεβαιωθώ
Γιατί είμαστε σε ετοιμότητα? Έχει να κάνει με αυτό που ακούσαμε
Μετά απο μερικές στιγμές ο Daisuke με ένα νεύμα με επιβεβαίωσε.
Και απο τι ακριβ
Τα λόγια μου διέκοψε ο απόκοσμος ήχος που κάνει το βέλος όταν διαπερνά το ανθρώπινο σώμα
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Side Selection  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Side Selection [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Side Selection  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeWed Jan 23, 2013 8:37 pm

Ένα βέλος καρφώθηκε στον δικέφαλο του αριστερού μου χεριού. Ευτυχώς δεν πρέπει να είχε πάει βαθια καθώς φορούσα χοντρά ρούχα.
Έπιασα το βέλος και το έβγαλα . Το αίμα που λέρωσε την μπλούζα μου ήταν αρκετό και ομολογώ πως πονούσε όταν το κινούσα.
Την ήρεμη ως τότε ατμόσφαιρα τάραξε ακόμα ένα βέλος, φλεγόμενο αυτήν την φορά , το οποίο καρφώθηκε με δύναμη στο κάρο . Κραυγές και φωνές ακούγονταν απο τους στρατιώτες που τους πετύχαιναν τα βέλη. Ταυτόχρονα μερικοί μαυροφορεμένοι άντρες
Spoiler:
άρχισαν να κατεβαίνουν απο τα βράχια έχοντας τα ξίφη τους έτοιμα να χτυπήσουν.
Ανασυνταχθείτε φώναζε συνεχώς ο Daisuke ενώ ταυτόχρονα απέκρουσε το ξίφος ενός απο τους μαυροφορεμένους άντρες. Το καραβάνι είχε αποκοπεί στα δύο και πλέον το μέτωπο της μάχης είχε μικρύνει καθως οι επαναστάτες έπεφταν ο ένας μετά τον άλλο..Οι μαυροφορεμένοι άντρες φαίνονταν καλά εκπαιδευμένοι.





Last edited by DIRK on Wed Jan 23, 2013 10:44 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Side Selection  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Side Selection [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Side Selection  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeWed Jan 23, 2013 10:03 pm

Εγώ και ο Squall δεν παίρναμε μέρος στην μάχη μέχρι την στιγμή που ο Daisuke μίλησε .
Βοηθήστε μας στην μάχη και θα σας ανταμείψουμε πλουσιοπάροχα.
Δηλαδή....Μπορώ να ζητήσω οτιδήπο..
Ναι, ότι θες
Αμέσως στο πρόσωπό μου εμφανίστηκε ένα αυτάρεσκο χαιρέκακο χαμόγελο.Έβαλα το προσωρινά άχρηστο για μάχη αριστερό μου χέρι μέσα στην κάπα μου και με το αριστερό τράβηξα το katana μου.
Squall..Ξέρεις τι να κάνεις
Κούνησε καταφατικά το κεφάλι του. Άρχισα να τρέχω προς τα βράχια στα αριστερά μου.Διέκοψα την μάχη μεταξυ δύο αντρών, καρφώνοντας τον μαυροφορεμένο στα πλευρά κάτι που έδωσε την ευκαιρία στον επαναστάτη να του επιφέρει το τελευταίο αποτελειωτικό χτύπημα, με το τσεκούρι του . Πάτησα στον βράχο και βρέθηκα απο την άλλη πλευρά της μάχης. Εδώ οι επαναστάτες τα είχαν ρει σίγουρα δύσκολα. Απο τους 7 που αποτελούσαν την ουρά του καραβανιού, τώρα πολεμούσαν μόνο 3 σε αντίθεση με τους μαυροφορεμένους που ήταν 9.
Απέκρουσα μια επερχόμενη επίθεση με το ξίφος μου, κλώτσησα τον επιτιθέμενο στο δεξί καλάμι αφήνοντάς τον κάτω να πονά.
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Side Selection  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Side Selection [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Side Selection  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeWed Jan 23, 2013 10:22 pm

Βάζοντας αρκετή δύναμη και θέληση ωστε να καταπολεμήσω τον πόνο , σήκωσα με το αριστερό μου χέρι ένα ξύλινο ακόντιο 2 μέτρων με αιχμή απο ατσάλι ,απο το έδαφος . Με το πίσω μέρος του ακοντίου, χτύπησα στην πλάτη έναν μαυροφορεμένο και με το δεξί μου χέρι τον έπιασα απ τον λαιμό, χρησιμοποιώντας τον ως ασπίδα σε μια επίθεση με τσεκούρι.Μόλις δέχτηκε την επίθεση, τον άφησα στο έδαφος και κάνοντας δυο βήματα πίσω κάρφωσα το ακόντιο στο στομάχι του επιτιθέμενου.
Ένα απρόσμενο βέλος απ το πουθενά καρφώθηκε στο δεξί μου πλευρό. Ο πόνος με έκανε να πέσω στα γόνατα
Μέσα στην απελπισία μου τράβηξα ένα όπλο μου και άρχισα να κοιτώ τριγύρω ψάχνοντας τον ένοχο .Δεν μπορούσα να τον βρω πουθενά .Ακόμα ένα βέλος χτύπησε, όμως αυτήν την φορά έφυγε ξυστά απ τον λαιμό μου. Δεν ήταν η ώρα μου να πεθάνω ευτυχώς.
Στόχευsα με το πιστόλι μου και πυροβόλησα τον σκοπευτή που κατάφερε να μου επιφέρει 2 σοβαρά τραυματα.Κατάφερα να τον πετύχω στο στομάχι . Ένας ψηλός άντρας, έστρεψε το δίχειρο τσεκούρι του προς το μέρος μου
Spoiler:
. Τελευταία στιγμή κατάφερα να αποφύγω την επίθεσή του όμως αυτό μου στοίχισε το βέλος να καρφωθεί πιο βαθιά μέσα μου


Last edited by DIRK on Wed Jan 23, 2013 11:01 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Side Selection  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Side Selection [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Side Selection  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeWed Jan 23, 2013 10:41 pm

Απ την άλλη μεριά της μάχης άρχισα να ακούγονται ποδοβολητά αλόγων και πολεμικές κραυγές εκφοβισμού απο άντρες. Ο άντρας με το δίχειρο τσεκούρι μίλησε με βαριά φωνή και διέταξε την φυγή τους . oσοι απο αυτούς έμειναν άρχισαν να τρέχουν προς την μεριά του δάσους ενώ ο επαναστάτης που έμεινε ζωντανός ήρθε προς την μεριά μου και με την βοήθεια του σηκώθηκα και άρχισα να περπατώ.Aπ τα αριστερά και απ τα δεξιά του καραβανιού, πετάγονταν αντρες με άλογα οι οποίοι ξεκίνησαν να καταδιώκουν τους άλλους .Κατα την γνώμη μου δεν επρόκειτο να τους έβρισκαν καθώς το σκοτεινό δασος σε συνδυασμό με την μαύρη στολή τους θα τους παρείχαν άψογη κάλυψη .
Λίγη ώρα αργότερα ένας κοκκινομάλλης άντρας ο οποίος ήταν αδερφός του Daisuke, o Waka μου πρόσφερε ένα άλογο καθώς ήμουν τραυματίας. Οι άντρες οι οποίοι αποτελούσαν την συνοδία του, ήταν περίπου 20 και εκείνοι που πήγαν να καταδιωξουν τους μαυροφορεμένους, ήταν 15.Οι Επαναστάτες μάζεψαν τα όπλα των πεσμένων συντρόφων τους, όπως επίσης και των εχθρών . Πλέον θα συνεχίζαμε τον δρόμο μας για την Spira, αυτήν την φορά, με περισσότερη ασφάλεια
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Side Selection  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Side Selection [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Side Selection  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSat Jan 26, 2013 9:01 pm

7 Μέρες αργότερα]
Όπως υποσχέθηκε ο Daisuke, η ανταμοιβή μας για την βοήθεια που τους προσφέραμε ήταν πλουσιοπάροχη.Όχι μόνο φρόντισε τις πληγές μου και αυτές του Squall, αλλα ταυτόχρονα μας παραχωρήθηκε και ένας ξενώνας σε έναν αρκετά ευπαρουσίαστο και ευρύχωρο ξενώνα. Κατα την διάρκεια της παραμονής μας στον χωρο αυτό ο Drake και η Lightning έφτασαν στην Spira. Ο Squall ήρθε σε επικοινωνία με τον Auron και έτσι το σχέδιό μου άρχισε να μπαίνει σει εφαρμογή.Αυτό που μου είχε κάνει εντύπωση και για το οποίο είχα συζητήσει με τον Daisuke, ήταν η επίθεση που είχαμε δεχτεί στο φαράγγι. Μου έδειξε το σήμα τους
Spoiler:
και μου είπε πως οι συγκεκριμένοι άνηκαν στην Circle of Ossus. Διοικούσαν το νησί κα φέρονταν άσχημα στους πολίτες του. Το δουλεμπόριο με τον υπόκοσμο του Endless Waste καθώς και η αθλιότητα αυτού του τόπου δέσποζαν πριν οι κάτοικοι πάρουν δραστικά μέτρα.. Σκότωσαν τους περισσότερους απο αυτούς και τους υπόλοιπους τους έδιωξαν απο την γή τους, όμως επέστρεψαν δυνατότεροι καθώς κάποιος τους υποστήριζε χρηματικά.Γι αυτόν τον λόγο αναγκάστηκαν να δεχτούν τους Επαναστάτες ως βοήθεια ενάντια στην Circle Of Ossus .

Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Side Selection  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Side Selection [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Side Selection  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSat Jan 26, 2013 9:26 pm


την επόμενη νύχτα στις 11
Όλοι είχαμε μαζευτεί στο δωμάτιό μου μετά απο δικιά μου παραγγελιά .. Έξω απο το δωμάτιο παρέμενε ο Engel μετα απο διαταγή μου.
Η πόρτα χτύπησε τρεις φορές .
Περαστε
Η πόρτα άνοιξε. Ο Daisuke και η γυναίκα του μπήκαν μέσα, συνοδευόμενοι απο τον Waka .H Kamirana, η γυναίκα του Daisuke ήταν μυστική πράκτορας της κυβέρνησης σύμφωνα με τις πληροφορίες του Captain Sharinguru .Ο Drakeβγήκε απ το δωμάτιο και έκλεισε την πόρτα πίσω του .
Για ποιον λόγο με κάλεσες σήμερα φίλε μου? και ειδικά μαζί με την μνηστή μου και τον αδερφό μου
Θα ήθελα να μιλήσουμε
Για ποιο πράγμα ?
Για την γυναίκα σου
Η karamirana με κοίταξε απορημένη και μετά έριξε ένα ανήσυχο βλέμμα στον άντρα της
Τι έγινε?
Πότε την γνώρισες?
Πέρυσι, ήρθε μαζί με τους Επαναστάτες, αλλα γιατί ρωτάς?
Αν σου πω την αλήθεια, δεν θα με πιστέψεις, οπότε θα σου αναλύσω τα γεγονότα
Μπες κατευθείαν στο ψητό.Δεν έχω χρόνο για παιχνίδια και το θέμα αρχίζει και γίνεται σοβαρό .
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Side Selection  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Side Selection [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Side Selection  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSun Jan 27, 2013 10:03 pm

Φασαρία ακούστηκε απ έξω . Χτυπήματα, γδούποι και πνιχτές φωνές πόνου .
Τι στο ?
Βλέπω πως η συνοδεία σου ήρθε λίγο νωρίτερα...Δεν πειράζει λοιπόν, αυτό θα κάνει τα πράγματα γρηγορότερα.
Με το χέρι μου έκανα νόημα .Ο Auron και ο Squall έβγαλαν τα ξίφη τους και ως απάντηση οι επαναστάτες τράβηξαν τα δικά τους.
Τι πάει να πει αυτό?
Τίποτα προσωπικό, απλά θέλω το σχέδιό μου να είναι άψογο
Ο Αuron ξεκίνησε να χτυπά τον waka ο οποίος απέκρουε με μεγάλη δυσκολια. Η Lightning έπιασε κεφαλοκλείδωμα την γυναίκα του και στον λαιμό της έβαλε ένα μαχαίρι .
Πως μπόρεσες να προδώσεις την φιλοξενία μας?
Εύκολα... Είπα τραβώντας το ξίφος μου . Ο Squal μόλις είχε οπισθοχωρήσει απ το χτύπημα του επαναστάτη, ενώ ο αδερφός του ε΄χε μόλις χάσει το κεφάλι του απο το χτύπημα του Auron.
Ο Daisuke φανερά νευριασμένος όρμισε πάνω μου
Βάλτε το κεφάλι του σε έναν σάκο και κατεβείτε κάτω..Φροντίστε τα άλογα να είναι έτοιμα
Μάλιστα καπετάνιε.
Απέκρουσα ένα χτύπημα του με το μαχαίρι μου που κρατούσα στο αριστερό χέρι .Ήταν αρκετά δυνατό ωστε να καταφέρει να ανοίξει την πληγή που είχε δημιουργηθεί απ το βέλος
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Side Selection  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Side Selection [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Side Selection  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSun Jan 27, 2013 10:24 pm

Μου έδωσε μια γροθιά στο στομάχι, έτσι η ισορροπία μου διασπάστηκε , τελευταία στιγμή κατάφερα να μην μου κόψει το χέρι .Έπιασα μια καρέκλα και την έφερα προς τα πάνω του όμως την απέφυγε και αντί να χτυπήσει, μου επέφερε ένα ευτυχώς επιφανειακό χτύπημα στο στήθος. Έπεσα με την πλάτη στον τοίχο.
Δεν έπρεπε να το κάνεις αυτό...Εγώ σε εμπιστεύτηκα...
Ένα σαδιστικό χαμόγελο εμφανίστηκε στο πρόσωπό μου .Έχανα πολύ αίμα ήταν η αλήθεια.
Αφού φτάσαμε ως εδώ νομίζω πως δεν πειράζει να κάνω λίγο θόρυβο, είπα βγάζοντας το πιστόλι μου. Προσπαθώντας να με σκοτώσει άρχισε να κινεί προς το μέρος μου το ξίφος του, ως που ο πυροβολισμός ακούστηκε... Τον πέτυχα λίγο δίπλα απ την καρδιά..Έπεσε στα γόνατα.Παρ όλο τον πόνο του δεν τα έβαζε κάτω, κάρφωσε το ξίφος του στο έδαφος, και μου εκσφενδόνισε ένα μαχαίρι. Η κρύα λεπίδα του καρφώθηκε λίγο δεξια απ το στομάχι , έπειτα έπεσε στο έδαφος.
Κρατώντας το μαχαίρι, προσπάθησα να σηκωθώ απ το έδαφος. Μόλις αυτό έγινε, τον αποκεφάλισα και έβαλα το κεφάλι του στον σάκο μου.Mε όση ενέργεια μου είχε μείνει άρχισα να κατεβαίνω τις σκάλες.Οι φρουρά θα άκουσε τον πυροβολισμό και σύντομα θα ήταν εδώ
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Side Selection  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Side Selection [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Side Selection  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSun Jan 27, 2013 10:47 pm

Βγήκα απ το κτήριο στην πίσω άυλη. Εκεί με περίμεναν όλοι. Ο Drake μου έδωσε ένα άλογο . Απο μακρυά ακούγονταν ποδοβολητά και οχλαγωγία .
Φεύγουμε! Auron εσύ πρώτος
Με προπορευόμενο τον γνώστη του νήσου Auron, ξεκινήσαμε την ξέφρενη πορεία μας προς την ακτή, ευχόμενοι οι επαναστάτες και οι circle of ossus να μην μας ακολουθήσουν


Την ίδια ώρα σε μια σπηλιά της centaurea

Οι άντρες της circle of ossus μόλις έφταναν στο άντρο τους. Αυτός με το δίχειρο τσεκούρι, έβγαζε ένα den den mushi καθώς οι δικοί του κάθονταν γύρω απ την φωτιά. Οι απώλειές τους ήταν αρκετές, όμως ακόμα ο αριθμός τους ήταν μεγάλος.Ο αρχηγός τους άρχισε να μιλάει με τα κεντρικά τους. Θα εφευγαν απ το νησί και θα κυνηγούσαν τον άντρα που τους ξέφυγε, εμένα .
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος] Side Selection  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Side Selection [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Side Selection  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος] Side Selection [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 3 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» The Name... [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος]R.E.M. [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Keep going [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Somewhere Far Beyond [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Not now [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Centaurea-
Jump to: