Greek One Piece Role Playing Game

HomeΑρχικήSearchRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 4 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 4 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Affiliates

Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

[Τέλος] Το τέλος είναι η μαγεία..

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3
AuthorMessage
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky

Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]  Το τέλος είναι η μαγεία.. - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Το τέλος είναι η μαγεία..   [Τέλος]  Το τέλος είναι η μαγεία.. - Page 3 I_icon_minitimeFri Feb 15, 2013 1:56 pm

Προσγειώθηκε στο έδαφος, εκεί στο σοκάκι που λίγα λεπτά πριν μάχονταν με τους Marines που φυλούσαν το σπίτι. Τώρα το στενό ήταν γεμάτο ασφυκτικά από δαύτους, όλοι οπλισμένοι σαν αστακοί, έτοιμοι να τον ξεσκίσουν σε χίλια κομμάτια. Για λίγο επικράτησε σιγή, ένα σύννεφο καπνού βγήκε από το σπίτι, και πήρε τη μορφή εκείνου το Marine.

- ΘΑ τον κοιτάτε για πολλή ώρα ακόμη; Άντρες! Επίθεση.
- Μάλιστα κύριε Smoker! αποκρίθηκε κάποιος επίσης υψηλόβαθμος αξιωματούχος και έδωσε το σύνθημα για να ξεκινήσει η επίθεση.

Ένα τσούρμο Marines ξεχύθηκε καταπάνω του βρίζοντας, ουρλιάζοντας, κραδαίνοντας ξίφη και πιστόλια, μα εκείνος δεν κινήθηκε. Κάτι είχε αλλάξει πάνω του. Δεν προσπαθούσε να αμυνθεί, μόνο τις γροθιές του έσφιγγε ώσπου τελικά μάτωσαν. Ο ένας μετά τον άλλο έπεφταν πάνω του λυσσασμένοι, μα κάθε επίθεση τους πυροδοτούσε μια μικρή έκρηξη και πετάγονταν προς τα πίσω. Έτσι που για μερικά λεπτά ήταν λες και στο μικρό σοκάκι γινόταν κάποιο πανηγύρι με δεκάδες βεγγαλικά να φωτίζουν την νύχτα. Μα εκείνοι δεν σταματούσαν, έπεφταν πίσω, σηκώνονταν και ξανάτρεχαν προς τα πάνω του, ύστερα δεκάδες πιστόλια άδειασα;ν τις σφαίρες τους πάνω του, μα πάλι τίποτα δεν είχε αποτέλεσμα εκείνος στεκόταν εκεί ακίνητος..

Simple Member
Mayakovsky

Character sheet

PostSubject: Re: [Τέλος] Το τέλος είναι η μαγεία..   [Τέλος]  Το τέλος είναι η μαγεία.. - Page 3 I_icon_minitimeFri Feb 15, 2013 2:16 pm

- Λίγο έζησα τη χαρά.. Λίγο έζησα τη ζωή.. Μα για τη χαρά και τη ζωή θα πεθάνω, αφήνοντας πίσω όσα μπόρεσε ένας μικρός σε ένα κόσμο μεγάλο.

Έπειτα, έβγαλε το όπλο του από τη θήκη, το κοίταξε και θυμήθηκε όσα του είχε μάθει ο δάσκαλος του. Μα τώρα δεν φοβόταν, εκείνες οι λεπίδες είχαν φτιαχτεί για να παίρνουν ζωές. Κοφτερές, μαύρες και κρύες, πάντα αχόρταγες όσα κεφάλια κι αν είχαν θερίσει, όσα κορμιά κι αν είχαν τρυπήσει. Μα σήμερα θα χόρταιναν, σήμερα θα τρυπούσαν και κείνον .Ακούμπησε τις παλάμες του πάνω τους, μέχρι που γέμισαν με το αίμα του. Ύστερα χαμογέλασε και ψιθύρισε "Αντίο". Μετά έτρεξε ίσια απάνω στους εχθρούς του, χτυπώντας, καίγοντας και σκίζοντας τα σώματα όσων στέκονταν στο δρόμο του, μέχρι που βγήκε στην άλλη μεριά του στενού έχοντας ξεπαστρέψει κάμποσους από δαύτους. Κοίταξε τον Smoker χαμογέλασε, και άρχισε να τρέχει! Όλοι σάστισαν, ήταν βέβαιοι πως θα έδινε εκεί την τελευταία του μάχη! Μα εκείνος απλά άνοιξε δρόμο και χάθηκε στα στενά!! Ο Smoker δεν θα μπορούσε να είναι πιο εκνευρισμένος, κάπνιζε τα τσιγάρα του, ξεφυσούσε τον καπνό και φώναζε στους ναύτες του.

- Τι κοιτάτε ηλίθιοι!!! Τρέξτε τώρα! Όλοι πίσω του μέχρι να μου φέρετε το κεφάλι του! Εμπρός ! Αλλιώς θα πάρω τα δικά σας κεφάλια στη θέση του!!!

Simple Member
Mayakovsky

Character sheet

PostSubject: Re: [Τέλος] Το τέλος είναι η μαγεία..   [Τέλος]  Το τέλος είναι η μαγεία.. - Page 3 I_icon_minitimeFri Feb 15, 2013 2:36 pm

Και εκείνοι έτρεξαν πίσω του, ξαμόλησαν τα σκυλιά του για να τον βρούν, χάθηκαν όλοι τους στα στενά με τα όπλα στα χέρια. Μα λίγες στιγμές αργότερα μόλις είχαν χωριστεί οι ναύτες σε μικρότερες ομάδες, μα ήταν ακόμη πολύ κοντά στο σημείο από όπου ξεκίνησαν, ακούστηκαν πολλές παράλληλες εκρήξεις. Γιατί ο Mayakovsky, δεν είχε τρέξει να σωθεί όπως όλοι νόμιζαν, αλλά αντίθετα είχε τρέξει αφήνοντας το αίμα του και πηδώντας από στενό σε στενό, μπερδεύοντας έτσι τους σκύλους και στήνοντας τους μια θανάσιμη παγίδα. Έτσι οι περισσότεροι ναύτες πλακώθηκαν από τους τοίχους των "παγιδευμένων" σπιτιών, που τα σκυλιά σταματούσαν μυρίζοντας το αίμα. Κι περισσότεροι από αυτούς ποτέ δεν γύρισαν πίσω, κι όσοι ζήσανε ήταν είτε πλακωμένοι από κάποιον τοίχο ανήμποροι να κινηθούν, είτε πέθαναν ένας ένας στα χέρια του, προσπαθώντας να καταλάβουν τι είχε συμβεί, ή τρέχοντας προς τον καπετάνιο τους. Μέχρι που τελικά στάθηκε εκείνος μόνο μπροστά στον Smoker, γεμάτος με το αίμα των ανδρών του.

- Χαχαχ. Καλά τα κατάφερες... Όμως εδώ τελειώνει το πάρτι..
- Θα το δούμε αυτό.. Μα αν και εσύ συμφωνείς, ας το τελειώσουμε έξω από την πόλη... Δεν έχουν καμία σχέση με αυτό ετούτοι οι άνθρωποι..
- Καλώς. Μα αν τρέξεις να ξέρεις πως θα σε βρώ..
- Έννοια σου και δεν θα μαι εκείνος που θα τρέξει..

Simple Member
Mayakovsky

Character sheet

PostSubject: Re: [Τέλος] Το τέλος είναι η μαγεία..   [Τέλος]  Το τέλος είναι η μαγεία.. - Page 3 I_icon_minitimeFri Feb 15, 2013 2:47 pm

" Μ: - Κάπου εδώ χωρίζουν οι δρόμοι μας φίλε μου..
Β: - Μα μπορείς ακόμα να ξεφύγεις!
Μ:- Όχι δεν μπορώ.. Δεν θα τρέξω από αυτό..
Β:- Έχεις όμως το όπλο σου, μπορείς να τον σκοτώσεις...
Μ:- Όχι δεν μπορώ.. Δεν φτάνει ένα καλό όπλο για να νικήσει κανείς..
Β:- Άχαρο είναι το τέλος αυτού του ταξιδιού.
Μ:- Κάνε μου όμως μια χάρη. Πάρε το παιδί, πάρε το όσο πιο μακριά μπορείς, δώσε το σε κάποιον που θα το φροντίσει. Δώσε του μια ευκαιρία να ζήσει καλά.
Β:΅- Γι αυτό λοιπόν, θα πεθάνεις; Και οι ιδέες σου; Ο αγώνας σου;
Μ:- Μα σου το 'χα πει.. Δεν θα γευτώ εγώ τους κόπους του αγώνα μας. Δεν θα ζήσω εγώ την νίκη. Ελπίζω όμως πως κάτι άφησα κι εγώ. Κάτι άλλαξα..
Β:- Είναι περίεργη η ανθρώπινη φύση.. Εντάξει λοιπόν θα γίνει έτσι..
Μ:- Ευχαριστώ...
"

Ύστερα, χώρισαν, ο Bel πήρε το σώμα ενός περαστικού και πείραξε το μυαλό του, έτσι που εκείνος πήρε το παιδί και έφυγε μακριά.

Simple Member
Mayakovsky

Character sheet

PostSubject: Re: [Τέλος] Το τέλος είναι η μαγεία..   [Τέλος]  Το τέλος είναι η μαγεία.. - Page 3 I_icon_minitimeFri Feb 15, 2013 3:03 pm

Οι δύο άντρες στάθηκαν σε μια έρημο λίγο έξω από την πόλη, εκεί θα γράφονταν το τέλος. Πολέμησαν για ώρα, κάθε όμως έκρηξη του επαναστάτη πήγαινε χαμένη γιατί ο Smoker γίνονταν ένα σύννεφο καπνού και ύστερα ξανάπαιρνε την κανονική του μορφή. Όσες φορές και αν προσπάθησε όσο μεγάλη και αν ήταν η έκρηξη το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο. Ακόμα όμως και με το όπλου του που ήταν φτιαγμένο από kairosheki δεν κατάφερνε πολλά γιατί ο Smoker απέκρουε τα περισσότερα χτυπήματα του μα ακόμα και εκείνα που θα έβρισκαν στόχο χτυπούσαν τον αέρα αφού το σώμα του πριν έρθει σε επαφή με το όπλο γινόταν καπνός και στο σημείο όπου θα χτυπούσε βρισκόταν μόνο αέρας. Αντίθετα ο επαναστάτης ήταν γεμάτος πληγές, από τις επιθέσεις του. Ακόμα και εκείνες που δεν έβρισκαν στόχο τον πετούσαν αρκετά μέτρα πίσω, έτσι που σύντομα είχαν σπάσει αρκετά κόκαλα από το σώμα του. Κάποια στιγμή ο Maya στάθηκε έπιασε την λεπίδα του και την έσπασε σε μικρά κομμάτια, ύστερα έκανε το ίδιο με την άλλη και τύλιξε τα θραύσματα με το πανωφόρι του. Έπειτα πυροδότησε την πιο βίαια έκρηξη που θα μπορούσε προς τον Smoker εκτινάσσοντας τα θραύσματα προς το μέρος του, τυλιγμένα και χαμένα ανάμεσα στις φλόγες και την άμμο. Όταν όμως καθάρισε το τοπίο είδε πως ο Smoker είχε επιβιώσει με ένα μόνο τραύμα στο πρόσωπο, και μερικές πληγές στο στομάχι. Είχε χάσει, όλα θα τελείωναν εδώ.. Ο Smoker γέλασε.

- Αυτές τις πληγές θα τις μετανιώσεις! Σου υπόσχομαι ότι δεν θα πεθάνεις εύκολα.
Ο Mayakovsky χαμογέλασε και έμπηξε την σπασμένη λεπίδα στο λαιμό του. Το αίμα του πότισε την άμμο και μέσα σε λίγες στιγμές ήταν νεκρός. Εκεί έμεινε και το σώμα του, μέχρι που το φάγαν κι αυτό τα αγρίμια της ερήμου, γιατί ο Smoker δεν δέχτηκε να θάψει το σώμα του εχθρού το παρά το άφησε εκεί να σαπίζει.

Simple Member
Mayakovsky

Character sheet

PostSubject: Re: [Τέλος] Το τέλος είναι η μαγεία..   [Τέλος]  Το τέλος είναι η μαγεία.. - Page 3 I_icon_minitimeFri Feb 15, 2013 3:13 pm

Ο Bel ήπιε το ποτό του, άφησε μερικά χρήματα πάνω στον πάγκο και βγήκε στο δρόμο. Αυτή η πόλη, αυτό το νησί είχαν φτάσει στα όρια τους. Σε λίγο τίποτα δεν θα ήταν το ίδιο. Μα ήξερε πως τίποτα δεν είχε χαθεί ακόμη. Περπάτησε λίγο ακόμη μέσα στους φωτισμένους δρόμους του νησιού και σιγά σιγά κατευθύνθηκε προς το λιμάνι. Όχι, τίποτα δεν έχει τελειώσει, είναι περίεργη η φύση του ανθρώπου και μπορεί ακόμη και πριν το προδιαγεγραμμένο τέλος να κάνει πράγματα θαυμάσια. Μπορεί από τα συντρίμμια να ξεπηδήσει ζωή. Ναι, αυτό μου το έμαθε ένας φίλος πριν πολύ καιρό. Κανένας αγώνας δεν πάει χαμένος, ίσως κάτι να άλλαξα.. Ίσως την ύστατη ώρα να ακούσουν, να καταλάβουν, να παλέψουν...

Λίγο αργότερα μπήκε στην βάρκα του, είχε πολλά να κάνει. Το ταξίδι του είχε μόλις ξεκινήσει και δεν θα σταματούσε μέχρι να φτάσει στο τέλος. Άλλωστε το χρωστούσε σε κείνον, θα άλλαζε κάτι! Είχε διαλέξει πια τον δρόμο του, τα χρόνια είχαν περάσει, εκείνο το παιδί είχε μεγαλώσει. Ήταν σωστός άντρας πια, είχε έρθει η ώρα να μάθει, να κάνει και κείνος το ταξίδι του. Ο Bel είχε αργήσει, δεν ήξερε τι θα του έλεγε μόλις τον έβρισκε μα πια ήταν σίγουρος πως έπρεπε να του δώσει μια ευκαιρία να ζήσει καλά, τόσο καλά όσο έζησε και ο Mayakovsky .

Simple Member
Mister T

PostSubject: Re: [Τέλος] Το τέλος είναι η μαγεία..   [Τέλος]  Το τέλος είναι η μαγεία.. - Page 3 I_icon_minitimeWed Feb 20, 2013 12:45 pm

Όνομα χαρακτήρα: Sebastain Michaelis

P.o.M. Points: 18

Belli: 57.000

Τυχόν παρατηρήσεις: Η ιστορία σου ήταν μαγευτική, δηλαδή κατάφερε να κάνει αυτό που πρέπει να κάνει μια ιστορία: σε ταξιδεύει σε μέρη που δεν έχεις πάει. Όταν μιλούσες για τα όμορφα τοπία του "κρυμμένου" νησιού που επικέφτηκες ήταν σαν να τα έβλεπα μπροστά μου. Ήταν όλα πολύ όμορφα και μας έδειξες ένα νέο τόπο μέσα από τα μάτια του χαρακτήρα σου κι όπως εκείνος έμενε να κοιτά έτσι κι εγώ καθόμουν και διάβαζα τις περιγραφές ευχάριστα...
Οι διάλογοι μου φάνηκαν πολύ καλοί αλλά νομίζω λίγο στημένοι. Σίγουρα καταλαβαίνω πως ο τρόπος του χαρακτήρα σου είναι τέτοιος αλλά μου φάνηκε λες κι ακόμα κι ο άνθρωπος που συνομιλούσε τα είχε προβάρει από πρν, λες και ήξερε πως θα έρθει ο Bel.
Αν και η πλοκή είναι αρκετά απλή, μου άρεσε πολύ που έβαλες το τέλος του Maya μέσα, καθώς κι ο τρόπος που το θυμήθηκε, με ένα ποτό. Αυτό μου φάνηκε πολύ αληθινό κι άμεσο. Στεναχωρήθηκα για τη γυναίκα και πάλι καλά που το παιδί τη γλύτωσε. Αν και μπορώ να μολογήσω πως μου άρεσε και το τέλος του προηγούμενου χαρακτήρα σου, όπως το ήθελε. Και με τέτοια ρπσωπικότητα που είχε του ταίριαξε επίσης.
Σε γενικές γραμμές μου άρεσε, το λεξιλόγιό σου είναι πολύ καλό και μου αρέσει ο τρόπος που παρουσιάζεις παρελθοντικά γεγονότα μα και που περιγράφεις. Κάπου όμως δυσανασχέτησα μέσα στην ιστορία κάπου χάθηκα, ειδικά στη μέση της πρώτης σελίδας και της δεύτερης γιατί νομίζω έπεσαν πολλά μαζί. Θα ήταν καλύτερα να έδινες περισσότερη μορφή στο κείμενο με περισσότερες μικρότερες παραγράφους για να μην κουράζεται και το μάτι.
Αυτό και τα μικρά ορθογραφικά λαθάκια και τα βιασύνης ήταν ο μόνος λόγος που δεν πήρες το άριστα.

Ava and Sig by Tempest
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: [Τέλος] Το τέλος είναι η μαγεία..   [Τέλος]  Το τέλος είναι η μαγεία.. - Page 3 I_icon_minitime

Back to top Go down

[Τέλος] Το τέλος είναι η μαγεία..
Back to top 
Page 3 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3