Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 6 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 6 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος]Τελευταία μέρα στο νησί.

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
AuthorMessage
Mister T
Simple Member
Simple Member
Mister T


Posts : 78
Location : In your stories...
Join date : 2013-01-23

[Τέλος]Τελευταία μέρα στο νησί. - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Τελευταία μέρα στο νησί.   [Τέλος]Τελευταία μέρα στο νησί. - Page 4 I_icon_minitimeTue Feb 12, 2013 7:52 pm

Όνομα χαρακτήρα: Argon Naito

P.o.M. Points: 26

Belli: 82.000

Τυχόν παρατηρήσεις: Αρκετά ενδιαφέρουσα ιστορία. Ακόμα κι εγώ που δεν ήξερα τον χαρακτήρα σου, μου έδωσες μια αρκετά καλή ιδέα για το ποιος είναι αυτός και ποιοι είναι οι στόχοι του καθώς και τα όνειρά του.
Με ξένισε κάπως το γεγονός ότι ανέφερες τόσες τεχνικές και ονόματα στα Ιαπωνικά αλλά υπήρχε μια μικρή δόση νοσταλγίας εφόσον μου θύμιζε πολύ έντονα το Rurouni Kenshin - μήπως ήταν πηγή έμπνευσης; - αλλά να πω την αλήθεια, μετά τη μισή πρώτη μάχη το συνήθισα και δεν είχα τόσο μεγάλο πρόβλημα. Επίσης και μου άρεσε και δε μου άρεσε η λεπτομέρεια στην περιγραφή των τεχνικών γιατί ναι μεν ήταν πολύ καλές αλλά σε ένα σημείο νομίζω υπήρξε κορεσμός. Αν και αυτή η τεχνική με το ανάποδο τράβηγμα μου ακούγεται πιο δύσκολη απ'ότι την έκανε να φαίνεται ο χαρακτήρας σου. Με ποιο χέρι τραβά και με ποιο χέρι κρατά το σπαθί; Κι αυτό παίζει ρόλο και θα ήθελα αυτό να μου εξηγηθεί μες στην ιστορία σε σχέση με όλα τα άλλα.
Οι μάχες οι ίδιες ήταν πολύ ωραίες και καλά διηγημένες αλλά ένιωθα έντονα πως δεν υπήρχε συναίσθημα. Καθόλου σχεδόν. Ακόμα κι εκεί που έλεγε ο χαρκατήρας σου "πραγματικά ελπίζω να είναι έτσι" δεν ένιωθα την ελπίδα του. Ξέρω ότι είναι ανέκφραστος αλλά δε φαίνεται να είναι αναίσθητος ούτε τον έχεις δείξει ως τέτοιον, ότι ο ίδιος δεν αισθάνεται, απλώς ότι κρύβει τα συναισθήματά του. Γι αυτό θα ήθελα κάτι παραπάνω, να δω τον φόβο, την ελπίδα του. Το πως εκλαμβάνει τα πράγματα και απ'αυτήν τη σκοπιά. Όταν χαίρεται με κάτι θέλω να το καταλαβαίνω αυτόματα, όχι να πρέπει να το πεις ακριβώς. Το μόνο σημείο που μου έβγαλε κάποιο συναίσθημα ήταν όταν χάιδευε τον Arashi και το έκανε ασυανίσθητα. Αλλά γενικώς δε μου έβγαλε κάτι άλλο.
Μικρά λαθάκια εκφραστικά υπήρχανε αλλά ήταν κυρίως λόγω βιασύνης καθώς και μερικές επαναλήψεις λέξεων αλλά κι αυτά ήταν επειδή μάλλον βιαζόσουν οπότε δεν πολυστέκομαι σ'αυτά.
Στα μόνα λάθη που θα εμμείνω είναι οι λέξεις "πείρα" "ειρθε" και "αναίβασα" και παρεμφερή. Η πείρα με "ει" είναι η εμπειρία ΄ το ρήμα είναι με "η". Το "είρθε" είναι επίσης με "η" και το ανεβάζω με "ε". Το ανεβαίνω είναι με "αι" από το βαίνω. Και το "παρέβαλα" με ένα λάμδα εφόσον είναι αόριστος. Αυτά τα λίγα.
Γενικώς μου άρεσε σαν ιστορία γιατί ήταν καλά δομημένη, φαινόταν πως είχε πλοκή, εξυπηρετούσε την πλοκή που έχεις γενικώς στο μυαλό σου και φάνηκε να συνδέεται με προηγούμενα και επόμενα φυσικά και δεν αισθάνθηκα πως δεν ήξερα κάτι. Ο λόγος σου είναι σε ένα καλό επίπεδο και ο χαρακτήρας σου φαίνεται ενδιαφέρον. Ο λύκος αξιαγάπητος, εκεί με το μουσούδι. Τα προβλήματα που εντόπισα βρίσκονται κατά τη γνώμη μου σ'αυτά που ανέφερα.
Back to top Go down
 
[Τέλος]Τελευταία μέρα στο νησί.
Back to top 
Page 4 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» [Τέλος] Η τελευταία μέρα δουλειάς του "Red Demon" στο νησί!
» (τελος )Μια τελευταία σταση
» [Τέλος] Η Τελευταία Μπαλάντα
» Τελευταία Στάση [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αποστολή-Τεχνική] Μια τελευταία στάση.

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Lvneel-
Jump to: