Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 9 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 9 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος]Κίνητρο για τη Συνέχεια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος]Κίνητρο για τη Συνέχεια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Κίνητρο για τη Συνέχεια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]Κίνητρο για τη Συνέχεια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSat Jan 12, 2013 7:37 pm

Τώρα το όλο και αυξανόμενο ενδιαφέρον των αντρών έκανε την μικρή να αγχώνεται.
-Θέλω να πω... Αυτή την εντύπωση μου δίνει... Αν συνδέσεις τα σχέδια...
Πριν προλάβει ο Baderon να ζητήσει εξηγήσεις, τον λόγο πήρε ο Hairem πολύ σοβαρός και ψυχρός.
-Δώστης χαρτί και μολύβι. Σχεδίασε αυτό που βλέπεις.
Ακολούθησαν την πρόταση του και σε λίγο η Shura καθόταν με τους δυο τους πάνω από το κεφάλι της να την παρακολουθούν. Παρά την άβολη θέση της που πλέον μετάνιωνε που είχε βρεθεί, ξεφύσηξε δυνατά και προσπάθησε να συγκεντρωθεί. Το μολύβι έμεινε μετέωρο για λίγο πάνω από το χαρτί. Τα μάτια της στρέφονταν στην κιτρινισμένη περγαμηνή για επιβεβαίωση. Και τότε σαν να έχασε την επαφή με το περιβάλλον, άρχισε να σχεδιάζει σαν τρελή. Με κάθε κομμάτι του σκίτσου που σκάναρε, το χέρι της πεταγόταν σε διαφορετική γωνία του χαρτιού μπροστά της, σαν να ζωγράφιζε ένα τοπίο γνωρίζοντας ήδη το υπόβαθρό και έπειτα συμπληρώνοντας από πάνω του τις επόμενες στρώσεις που θα ολοκλήρωναν και θα έδιναν τελικά υπόσταση και νόημα στην εικόνα. Κανένας τους δεν μίλαγε, πράγματι μέχρι να τελειώσει το έργο της, ο Baderon ήταν σίγουρος ότι της είχε σαλέψει. Και τότε άφησε κάτω το μολύβι, και τσέκαρε το αποτέλεσμα δίχως να το πιστεύει.
-Τι στο καλό είναι αυτό;!
Η Shura πετάχτηκε σχεδόν, λες και ξυπνούσε αλλά σύντομα εξήγησε: Είναι όπλο. Μόνο αυτό μπορώ να καταλάβω. Όπως ένα σπαθί προσαρμόζεται για την λαβή ενός άντρα, όπως ένα κράνος για το κεφάλι, έτσι κι αυτό σχεδιάστηκε για χρήση από άνθρωπο. Καταλαβαίνω γιατί νόμιζες ότι ήταν καράβι, αλλά η κλίμακα μπορει να είναι πολύ μικρότερη από αυτή που θεώρησες αρχικά.


Last edited by tsitakos on Thu Jan 17, 2013 8:33 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος]Κίνητρο για τη Συνέχεια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Κίνητρο για τη Συνέχεια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]Κίνητρο για τη Συνέχεια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSat Jan 12, 2013 7:55 pm

-Και πάλι δεν βγάζει νόημα....
Ο γέρος κόντευε να τραβήξει τα μαλλιά του. Ο Hairem έπιασε ήρεμα τον ώμο του για να τον συνεφέρει.
-Μία εξήγηση βλέπω εγώ γι αυτό. Δεν είναι ολοκληρωμένο. Και σίγουρα δεν είναι μόνο αυτό που πίστευες. Τον τράβηξε μακριά από το κορίτσι που αν και είχε στραμμένο αλλού το κεφάλι, τα αυτιά της ακολούθησαν τη συζήτηση. Που το βρήκες αυτό; Ποιος σου το έδωσε;
-Σου το ορκίζομαι, δεν είχα ιδέα τι ήταν, ούτε και υπάρχει περίπτωση αυτός που μου το έδωσε να γνώριζε περί τίνος επρόκειτο. Νόμιζα ότι ήταν απλά κάποιο παλιό μοντέλο πλοίου που θα ήταν ωραίο να κατασκευάσω για αναψυχή. Αυτό το... Τα μάτια του γύρισαν προς το ταβάνι. Πάρτο. Δεν το θέλω κοντά μου και δεν θέλω καμία ανάμειξη σε ό,τι το κάνουν. Φάψε το ή κάψτο ή δώστο στους marines. Ό,τι κι αν είναι ακριβώς, ανήκει στο παρελθόν, καλύτερα να έμενε εκεί.
-Θα μπορούσες να βγάλεις μια περιουσία, ακούστηκε χαμηλά η φωνή του.
-Είδες τι ζωγράφισε εκείνο το κορίτσι; Εκεί στο σκίτσο, έφτιαξε και ένα πρόσωπο. Είδες τι έκφραση είχε; Η φωνή του έτρεμε. Από όλην αυτήν την ιστορία, αυτό ήταν το σημείο που τον έκανε να τρέμει μέχρι τα κόκαλα. Τίποτα καλό δεν μπορεί να βγει από αυτήν την ιστορία!
Κοίταξαν ταυτόχρονα την μικρή που τους επέστρεψε το βλέμμα. Δεν μίλησε, απλά έμεινε με μια δυστυχισμένη έκφραση στο πρόσωπο της. Η ίδια θα προτιμούσε, όπως και ο Baderon, να μην είχε δει το σκίτσο και να συνέχιζε να παίζει ξένοιαστα...
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος]Κίνητρο για τη Συνέχεια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Κίνητρο για τη Συνέχεια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]Κίνητρο για τη Συνέχεια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSat Jan 12, 2013 8:14 pm

Ο λογισμός της επέστρεψε στην τρέχουσα κατάσταση για να αντιμετωπίσει το απηυδισμένο ύφος του γέρου.
-Δεν με χρειάζεσαι γι αυτήν την δουλειά. Από πάντα είχες κοφτερό μυαλό, έμφυτο ταλέντο γι αυτά τα πράγματα τέτοιο, που τα χρόνια πείρας μου δεν μπορούν να σου προσφέρουν πολλά!
Την κοίταξε λίγο πιο έντονα από το φυσιολογικό. Η Shura αναρωτήθηκε αν και εκείνος είχε κάνει την ίδια αναδρομή σε εκείνη την παλιά κουβέντα. Δεν ήθελε όμως να την φέρει στο προσκήνιο, θα τον εκνεύριζε άσκοπα.
-Ναι αλλά τώρα δεν μπορώ να το κάνω μόνη μου. Έχω φανταστεί περίπου τι θέλω, δεν είμαι σίγουρη αν γίνεται πρακτικά. Και επίσης θέλω και τεχνική υποστήριξη!
Του κλεισε παιχνιδιάρικα το μάτι και ακολούθησαν τα γελια του Baderon που ελάφρυναν το κλίμα.
-Αχ, και τι δεν θα δινα να είχες δεχτεί τότε την πρόσκληση μου να έμενες εδώ ως μαθητευόμενη! Για δείξε μου λοιπόν τι θες να κάνεις. Η κοπέλα αμέσως τράβηξε το σπαθί της και το κράτησε ανάμεσα στα μάτια της. Ω! Μήπως τότε θα έπρεπε να επισκεφτείς καλύτερα κάποιον σιδερά;
-Για κανένα λόγο δεν εμπιστεύομαι άλλον με τούτο δω!
Το χαμόγελο της για κάποιο λόγο είχε γίνει αληθινό. Ίσως να ήταν όντως καλύτερα για την ίδια αν πριν χρόνια είχε μείνει με τον γέρο ναυπηγό.
Τις επόμενες ώρες οι δύο τους συζητούσαν για το σχέδιο της Shura πάνω στο οποίο θα δούλευαν με το πολύτιμο σπαθί της, διαφωνώντας σε πολλά σημεία πάνω στην μέθοδο. Η ώρα κύλισε τόσο ευχάριστα που η κοπέλα ούτε που κατάλαβε πότε βράδιασε. Έπρεπε να επιστρέψει ταχύτατα στο δικό της καράβι και στον Hermes, αν και μάλλον δεν θα γλίτωνε τον καβγά.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος]Κίνητρο για τη Συνέχεια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Κίνητρο για τη Συνέχεια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]Κίνητρο για τη Συνέχεια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSat Jan 12, 2013 8:28 pm

Κι όπως είχε προβλέψει, ο Hermes έβραζε από τα νεύρα του. Μπήκε στην καμπίνα του μέσου τους,και δικαιολογήθηκε και ζήτησε συγνώμη που καθυστέρησε. Το χειρότερο όμως ήταν η αντίδραση που της επιφύλασσε. Δεν της μίλησε καν, τόσο ψυχρός που πάγωνε όλη την γύρο ατμόσφαιρα. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να εκνευρίσει ακόμα περισσότερο την κοπέλα.
-Αν είχες έρθει από την αρχή μαζί μου δεν θα υπήρχε κανένα πρόβλημα, το ριξε πάνω του τραβώντας το σχοινί τόσο, που ο Hermes δεν μπορούσε να παραμείνει αμίλητος.
-Δεν είμαι το σκυλάκι σου για να με τραβάς όπου σου κάνει κέφι.
-Ξέρω, είσαι εδώ για να με βάζεις σε τάξη, διαφορετικά μου έχεις ξεκαθαρίσει τι με περιμένει! Σου ζήτησα όμως λίγες μέρες! Αφού δεν υπάρχει ακόμα ανάγκη να φύγουμε, γιατί δεν μπορείς να με αφήσεις να περάσω λιγάκι καλά;
-Μπορείς να κάνεις ό,τι σου καπνίσει. Δεν με απασχολεί. Φρόντισε όμως να κρατάς τις δεσμεύσεις σου για το δικό σου συμφέρον.
Και πάλι η φωνή χαρακτηριζόταν από αδιάφορη παγωνιά. Μια αντιμετώπιση που η Shura είχε συνηθίσει να αντιμετωπίζει όπως έκανε και εκείνη την στιγμή. Αυτό που την εξόργισε όμως ήταν η πηγή της αντίδρασης που δεν ήταν ποια η συνηθισμένη, αλλά μία ξένη παρουσία που είχε εισβάλει στην ζωή της με το έτσι θέλω. Μια παρουσία που μάλιστα τόλμαγε να την αντιμετωπίζει με τον ίδιο τρόπο με... Αυτό που συνειδητοποίησε την έκανε να μην αντέχει τον Hermes εκείνη την ώρα.
-Λοιπόν, εφόσον, τήρησα την δέσμευση μου για σήμερα, δεν χρειάζεται να παραμείνω εδώ για το υπόλοιπο της νύχτας! Γεια!
Και με την δραματική αυτή έξοδο επέστρεψε πίσω στην πόλη όπου συνέχισε να τριγυρίζει βράζοντας στο ζουμί της.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος]Κίνητρο για τη Συνέχεια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Κίνητρο για τη Συνέχεια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]Κίνητρο για τη Συνέχεια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeWed Jan 16, 2013 3:23 pm

Ήταν πολύ αργά για να ψάξει να βρει δωμάτιο σε κάποιο πανδοχείο. Θα μπορούσε να επιστρέψει στο εργαστήριο του Baderon. Της είχε δώσει ειδική άδεια υπογεγραμμένη από τον ίδιο για να μην χρειαστεί ξανά να κρύβεται από τους φρουρούς. Όμως ούτε εκεί ήθελε να πάει, η αναστάτωση που θα προκαλούσε ήταν περιττή. Και εξάλλου με τέτοια μούτρα, μόνο ευχάριστη δεν θα ήταν η παραμονή της. Οι δρόμοι είχαν αδειάσει σχεδόν, οι τουρίστες είχαν απομακρυνθεί ήδη ή κυκλοφορούσαν μόνο για να επιστρέψουν στα δωμάτια τους μετά τις εξόδους τους. Ο άνεμος που φύσαγε την έκανε να τρέμει ελαφρώς κι ήξερε ότι κατά την διάρκεια της νύχτας θα αυξανόταν. Αναζήτησε το πιο κλειστό στενό που μπορούσε εύκολα να βρει και όπου θα έκοβε όσο περισσότερο γινόταν. Εκεί θα πέρναγε την νύχτα απόψε. Κι ήταν ακόμα χειρότερο γιατί το κεφάλι της δεν έλεγε να σταματήσει να σκέφτεται. <<Για όλα φταίει ο Hermes! Με κοροϊδεύει, δεν γίνεται!>> Ή μήπως έκανε λάθος; Γιατί η εντύπωση που της έδινε κάθε φορά που μιλούσε ήταν εκείνη του δασκάλου της. Μιμόταν τον τρόπο του Hairem για να την προσεγγίσει; <<Ή απλά ο Hairem μου συμπεριφερόταν πάντα σαν ξένος;>> Στο ερώτημα αυτό, της ερχόταν να κοπανήσει στον απέναντι τοίχο το κεφάλι της. Το αρνιόταν πεισματικά, αλλά όσο πέρναγε η ώρα της φαινόταν όλο και πιο λογική αυτή η εξήγηση. Γιατί όμως τότε είχε δεθεί με τον δάσκαλο της και τώρα δεν μπορούσε ούτε να βλέπει τον Hermes; Έφταιγαν οι συγκυρίες; <<Όχι. Τον Hairem τον δέχτηκα για άλλους λόγους. Τότε παλιά μπορεί να μην γελούσα συχνά αλλά... ήμουν χαρούμενη. Κάποιο λόγο πρέπει να είχα.>> Όσο κι αν προσπαθούσε όμως δεν της ερχόταν, και οι ώρες πέρασαν και η ίδια έπεσε σε ύπνο ανήσυχο σαν τον ξύπνιο της.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος]Κίνητρο για τη Συνέχεια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Κίνητρο για τη Συνέχεια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]Κίνητρο για τη Συνέχεια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeWed Jan 16, 2013 4:25 pm

Πετάχτηκε από την θέση της με την δική της φωνή να ηχεί από το βάθος της μνήμης της. <<Κύριε, σας παρακαλώ. Μπορείτε να σκοτώσετε αυτόν τον άντρα;>> Αμέσως τα χέρια της έτρεξαν στο υπόλοιπο σώμα της, λες και προσπαθούσαν να βεβαιωθούν ότι ήταν όντως εκεί. Τίποτα πέρα από αυτή τη φράση δεν της ηρθε. Αντιθέτως, όταν έκανε να σηκωθεί συνειδητοποίησε πόσο πιασμένη ήταν. Τα κόκαλα της άφηναν δυνατούς ήχους καθώς κουνιόταν. Και το στομάχι της γρύλιζε από την πείνα. Πρέπει να είχε τα χάλια της, ο Baderon θα έμενε όταν θα την αντίκριζε σε λίγο. Κινήθηκε πάλι προς το κεντρικό κομμάτι της πόλης και έπειτα, πέρασε επιτυχώς την εξέταση της άδειας της από τους φρουρούς. Παρότι η γκριμάτσα που είχε για έκφραση τους απέτρεπε αρχικά να το κάνουν! Στο κατέβασμα των σκαλιών, δεν έκρυψε ένα ατελείωτο χασμουρητό. Και ως αποτέλεσμα δεν πρόσεξε την κινούμενη στοίβα χαρτιών που ανέβαινε μπροστά της. Έπεσε με ένα επιφώνημα στο πάτωμα αλλά ο θόρυβος από την άλλη μεριά ήταν μεγαλύτερος. Ένας νεαρός κατέρρευσε μερικά από τα σκαλοπάτια που μόλις είχε ανέβει. Τα χαρτιά είχαν σκορπιστεί γύρω του, μερικά ανέμιζαν ακόμα στον αέρα. Η Shura κατάλαβε τι προξένησε και βιάστηκε να ζητήσει συγνώμη.
-Δεν πειράζει, απάντησε εκείνος τρίβοντας χαλαρά το κεφάλι του.
Είχε ένα δροσερό χαμόγελο στο πρόσωπο του που μάλλον τον ακολουθούσε σε όλη του την ζωή. Με δεύτερη ματιά, δεν πρέπει να ήταν τόσο νέος όσο αρχικά της φάνηκε. Μάλιστα πρέπει να ήταν μερικά χρόνια μεγαλύτερος της. Είχε καστανά, ατημέλητα μαλλιά και ζωηρά μάτια. Ακόμα και το ντύσιμο του που περιλάμβανε σχετικά στενό μαύρο παντελόνι, μπλούζα και γιλέκο σε προδιέθετε για ευχάριστο άτομο.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος]Κίνητρο για τη Συνέχεια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Κίνητρο για τη Συνέχεια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]Κίνητρο για τη Συνέχεια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeWed Jan 16, 2013 4:57 pm

-Θα έπρεπε και εγώ να προσέχω περισσότερο! Άρχισε να μαζεύει τα χαρτιά, τα μάτια του όμως σηκώνονταν με φανερό ενδιαφέρον στην κοπέλα που αποφάσισε να τον βοηθήσει. Δεν σε έχω ξαναδεί εδώ.
-Ναι, ήρθα να επισκεφτώ έναν γνωστό μου. Δεν ήθελε να δώσει πολλές πληροφορίες. Ίσως να μην ήταν φρόνιμο παρά το καλοσυνάτο ύφος του νεαρού.
-Πως σε λένε; συνέχισε εκείνος παρότι είχε ήδη μαζέψει τα χαρτιά του και θα μπορούσε να συνεχίσει τον δρόμο του.
Η κοπέλα τον κοίταξε λίγο πιο παρατεταμένα. Της επέστρεψε το ύφος χωρίς καχυποψία. Yamasi Reika.
-Εμένα με λένε Vaiton Reigns. Της άπλωσε το χέρι στερεώνοντας το στήθος την στοίβα του. Το χαμόγελο του σχεδόν την παραξένευε, άργησε να κάνει την χειραψία. Τι θα έλεγες να κάνεις μια παράκαμψη από τις δουλειές σου και να φας πρωινό; Εγώ κερνάω!
'Έδειξε διστακτική, δεν ήξερε πως έπρεπε να τον αντιμετωπίσει. Φαινόταν όμως σίγουρο πως θα επέμενε και πάνω από όλα, την θέριζε η πείνα. Σύντομα την οδήγησε σε ένα κοντινό μαγαζί που ήταν αποκλειστικά για τους ανθρώπους των γύρω μαγαζιών και το οποίο ήταν αρκετά κρυμμένο από τα μάτια των περαστικών. Ο Regns, όπως και να χε, δεν έπαυε να ρωτά την κοπέλα ό,τι του κατέβαινε στο κεφάλι και αυτή, πολλές φορές αναγκάστηκε να αυτοσχεδιάσει για να μην αποκαλύψει πληροφορίες που δεν ήθελε να μοιραστεί.
-Τι κάνεις εσύ λοιπόν στην Zarzara, Reigns; ρώτησε για να τον αποσπάσει.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος]Κίνητρο για τη Συνέχεια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Κίνητρο για τη Συνέχεια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]Κίνητρο για τη Συνέχεια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Jan 17, 2013 5:32 pm

Δεν φάνηκε να δυσαρεστείται. Αντιθέτως, άρχισε πάλι να φλυαρεί με ανανεωμένο ενδιαφέρον.
-Τίποτα ιδιαίτερο. Σαν κι εσένα ήρθα να δω μερικούς γνωστούς μου. Βασικά να τους ζητήσω μια χάρη. Ξέρεις, οργανώνω ένα ταξίδι αγνώστου προορισμού και χρειάζομαι βοήθεια για την αρχή. Για την ακρίβεια, δεν έχω ετοιμάσει τίποτα ακόμα.
Η Shura τον κοίταζε με ορθάνοιχτα μάτια σαν να μην πίστευε τι άκουγε. Αλλά εκείνος το αγνόησε συνεχίζοντας απτόητος.
-Τελικά, αποδεικνύεται πιο δύσκολο από ότι περίμενα. Οι γνωστοί μου αρνήθηκαν να με βοηθήσουν. Συγκεκριμένα μου ξεκαθάρισαν ότι αν τους ξαναμιλήσω, θα με πυροβολήσουν στα 10 μέτρα. Αλλά είμαι αισιόδοξος!
-Ποιος ο λόγος του ταξιδιού; προσπάθησε να βγάλει λογικό νόημα.
-Ω! Αυτός κι εκείνος! Γενικά, θα είναι ταξίδι αναψυχής για τους τολμηρούς! Δεν πιστεύω να είναι πολύ επικίνδυνο. Τώρα που το σκέφτομαι, πρέπει να βρω παρέα. Θα είναι πολύ βαρετό να πάω μόνος μου! Την κοίταξε λες και του χε έρθει μια καλή ιδέα. Τι λες να έρθεις μαζί μου;
-Ε;
-Ναι, γιατί όχι; Φαίνεσαι ενδιαφέρον άτομο.
-Δεν νομίζω πως μπορώ να δεχτώ. [Τέλος]Κίνητρο για τη Συνέχεια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 4141821756 Τελικά, κατέληξε σε συμπέρασμα. <<Μου την πέφτει!>>
-Γιατί όχι; Και συ ταξιδεύεις, δεν έχεις κάποια δουλειά αυτή τη στιγμή. Τι καλύτερο λοιπόν; Θα μπορούμε να πάμε όπου θέλουμε, χαλαρά και διασκεδαστικά.
Τον κοίταξε καλά-καλά. Πράγματι έλαμπε από αισιοδοξία και δεν φαινόταν να έχει κακό σκοπό. Θα μπορούσε να τον βρίσει και να αρνηθεί, αλλά μάλλον δεν θα είχε επίδραση πάνω του. Την έφερνε σε δύσκολη θέση. Και ειδικά με αυτό που της πρότεινε. Γιατί σίγουρα ένα ταξίδι μαζί με κάποιον τόσο ανέμελο όσο κι ο Reigns, μόνο ευχάριστο θα μπορούσε να είναι. Ήταν κάπως ειρωνεία, την χειρότερη περίοδο της ζωής της να της κάνουν μια τόσο ζωντανή πρόταση.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος]Κίνητρο για τη Συνέχεια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Κίνητρο για τη Συνέχεια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]Κίνητρο για τη Συνέχεια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Jan 17, 2013 6:27 pm

Παρόλα αυτά αρνήθηκε ακόμα μια φορά και έπειτα, για να ξεφύγει, είπε ότι είχε καθυστερήσει. Ο Reigns σηκώθηκε ταυτόχρονα και της άπλωσε ξανά το χέρι.
-Είναι κρίμα. Μακάρι να ξανασυναντηθούμε. Τότε ίσως να έχεις αλλάξει γνώμη. Χάρηκα για την γνωριμία Reika!
Κατεβαίνοντας πάλι προς το εργαστήριο του Baderon, αναλογιζόταν πόσο διαφορετικός από την ίδια ήταν ο Reigns. Ένιωσε να ζηλεύει σχεδόν. Και τι δεν θα έδινε για να μπορούσε και αυτή να είναι χαλαρή, να χαμογελά σαν κι αυτόν... Μόλις έφτασε κάτω, ανακάλυψε τον Baderon χωρίς καθόλου διάθεση, μόρφαζε εκνευρισμένος συνεχώς.
-Τι έπαθες γέρο;
-Τίποτα, κάτι με τις δουλειές.... έκανε παρότι από τα αυτιά του πετάγονταν καπνοί. Εσύ όλα καλά; Φαίνεσαι αλλού.
-Καλά είμαι, είπε ψεματα.
Αποφάσισε να συγκεντρωθεί γιατί και η σημερινή δουλειά της θα ήταν απαιτητική. Μαζί με τον τεχνίτη, πέρασαν ακόμα αρκετές ώρες πάνω σε σκίτσα και συζητώντας λεπτομέρειες.
-Δεν ξέρω πόσο θα πάρει η συνολική δουλειά. Τα μηχανήματα πάντως τα έχω.
-Είσαι σίγουρος ότι θα μπορέσουν να προσαρμοστούν πέντε λεπίδες; ρώτησε για πολλοστή φορά η κοπέλα.
-Απολύτως. Την λαβή θα την αναλάβεις εσύ. Το τελικό δέσιμο θα είναι το ζόρι. Και τι άλλο μου είπες πως θες;
-Να κόψεις οχτώ κύκλους σε κάθε λεπίδα. Το ύψος που θέλω να γίνουν το έχω ήδη υπολογίσει
, του είπε δίνοντας του τις μετρήσεις της.
-Μάλιστα. Οπότε μπορούμε να ξεκινήσουμε αμέσως. Όσο για το~
-Αφεντικό έχουμε πρόβλημα! Πειρατές! Εισέβαλαν στην πόλη!
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος]Κίνητρο για τη Συνέχεια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Κίνητρο για τη Συνέχεια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]Κίνητρο για τη Συνέχεια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Jan 17, 2013 6:45 pm

-Αυτό μου έλειπε αυτή τη στιγμή! Η φρουρά του νησιού;
-Έχει σχεδόν καταρρεύσει! Κάποιος φώναξε ότι είναι ψαράνθρωποι!
-Ο Macro και οι δικοί του πάλι! Πρέπει να βοηθήσουμε όπως μπορούμε. Πες στους άντρες να πάνε αμέσως.
Η Shura σηκώθηκε επίσης. Η κίνηση ήταν προφανής. Είσαι σίγουρη ότι δεν θα υπάρχει πρόβλημα;
-Πρόβλημα θα υπάρξει αν ενοχλήσουν την δουλειά σου. Θα επιστρέψω σύντομα! Εν τω μεταξύ συνέχισε εσύ μόνος σου!

Σίγουρα θα αντιμετώπιζε προβλήματα. Θα έπρεπε να διατηρήσει χαμηλό προφίλ. Πιθανότατα ο Hermes θα εκνευριζόταν τόσο, που θα την ανάγκαζε να φύγουν αμέσως. Γι αυτό είπε εξάλλου στον Baderon να προχωρήσει την δουλειά όσο μπορούσε, αν και σίγουρα θα έμενε στην μέση! Το ελάχιστο που μπορούσε να κάνει ήταν να φροντίσει, η πόλη του να ήταν ασφαλής. Και πάλι όμως δεν μπορούσε να αισθανθεί ευχαρίστηση. Η ζωή της θα συνέχιζε να ήταν χάλια μετά από αυτό το τελευταίο διάλειμμα. Πόσο θα άντεχε να συνεχίσει έτσι;
Βιάστηκαν όσο μπορούσαν να ανέβουν στο ανώτερο επίπεδο, παρόλα αυτά, όταν έφτασαν, αντίκρισαν ένα χάος. Οι φρουροί του παλατιού υποχωρούσαν σταθερά πιεζόμενοι από μια ομάδα περίεργων στην εμφάνιση ατόμων. Πρώτη φορά έβλεπε η κοπέλα ψαράνθρωπους. Διέφεραν στην μορφή όπως τα ψάρια στο είδος, όλοι τους ομως πατούσαν σε δύο πόδια και κρατούσαν όπλα για να επιτίθονται.


Last edited by tsitakos on Thu Jan 24, 2013 1:27 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος]Κίνητρο για τη Συνέχεια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Κίνητρο για τη Συνέχεια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]Κίνητρο για τη Συνέχεια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος]Κίνητρο για τη Συνέχεια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 2 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Somewhere Far Beyond [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Not now [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» The Job...[Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» The Name... [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Zarzara Town-
Jump to: