Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 10 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 10 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται!

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται! Empty
PostSubject: [Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται!   [Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται! I_icon_minitimeFri Jan 04, 2013 1:58 pm

Στην προηγουμενη ιστορια βρεθηκα μαζι με τον Haytham στο νησι Elfheim.Eκει ανακαλυψαμε οτι η Οργανωση γνωριζε ηδη για εμας.Επισης μαθαμε οτι ενας γερος στο νησι Micqueot της North Blue,γνωριζει κατι για τον 'Χιονισμενο Τιγρη",μια υποθεση που ενοχλει εναν marine ο οποιος συνεργαζεται με την Οργανωση.Μαθαινοντας αυτο το νεο αποφασισαμε να ταξιδεψουμε προς την North.Στο τελος της ιστοριας εφαγα το Φρουτο του Διαβολου που ειχα αποκτησει στο Zarzara Town.

Τωρα
Ειχαν περασει δυο μερες απο τα γεγονοτα στο Elfheim και βρισκομασταν στα ανοιχτα,οταν ο Haytham μου ανακοινωσε οτι πριν εγκαταλειψουμε την South πρεπει να κανουμε μια "αναγκαστικη" σταση για ανεφοδιασμο.Η εξελιξη αυτη δεν μου αρεσε και ιδιαιτερα καθως ειχα ενθουσιαστει με την προοπτικη του ταξιδιου σε μια αγνωστη θαλασσα.Αλλωστε αυτο ηταν και το ονειρο μου.Να ταξιδεψω ελευθερος σε ολες τις θαλασσες.Ωστοσο δεχτηκα αυτη την προσωρινη αλλαγη γιατι οσο και αν μου αρεσε να ταξιδευω αλλο τοσο δεν θα μου αρεσε να ξεμεινω στην μεση του ωκεανου χωρις φαϊ και νερο.Ετσι,αφου κοιταξαμε τους χαρτες μας,καταληξαμε οτι ο καλυτερος προορισμος ηταν το Mejis Island αφου βρισκοταν αρκετα κοντα μας αλλα παραλληλα ηταν και στον δρομο για την North.Βαλαμε λοιπον πλωρη για εκει και ο καθενας ανελαβε καποιο ποστο.Στην αρχη ειμουν εγω στο τιμονι ενω ο Haytham εκανε διαφορες αλλες δουλειες που ηταν απαραιτητες.Συχνα πυκνα αλλαζαμε και οποτε βρισκαμε χρονο,αραζαμε για να χαλαρωσουμε ή καναμε μαθηματα μουσικης.Τον τελευταιο καιρο εδειχνα μεγαλυτερο ζηλο και τα καταφερνα καπως καλυτερα.Για καποιον ανεξηγητο λογο,απο τοτε που ξεκινησαμε την εκδικηση μας απεναντι στην Οργανωση,η μουσικη με τραβουσε περισσοτερο.


Last edited by metalgunner on Thu Jan 24, 2013 1:02 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται! Empty
PostSubject: Re: [Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται!   [Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται! I_icon_minitimeSat Jan 05, 2013 11:51 am

Ο καιρος ηταν αψογος στο μεγαλυτερο διαστημα του ταξιδιου και δεν αντιμετωπισαμε καμια δυσκολια.Ετσι,με το ξημερωμα της δευτερης ημερας στην θαλασσα,στον οριζοντα μπροστα μας,αχνοφανηκε το περιγραμμα ενος νησιου.Εδειχνε αρκετα μεγαλο και οσο πλησιαζαμε τοσο μεγαλωνε και μπορουσαμε να δουμε περισσοτερες λεπτομερειες.Το νησι φαινοταν επιπεδο με τεραστιες πεδιαδες και μερικους μονο μικους λοφους να ξεπεταγονται εδω και εκει,δινωντας λιγη μεγαλυτερη "ζωντανια" στο τοπιο.Μερικα χωρια ηταν διασπαρτα και μια μεγαλη πολη "διακοσμουσε" την απεναντι απο εμας πλευρα του νησιου.Συμφωνα με τις πληροφοριες που ειχαμε αυτη η πολη λογικα ηταν η Hambry,η πρωτευουσα του νησιου.Σ'αυτην θα μπορουσαμε να βρουμε σιγουρα οτι ψαχναμε.Φανταστηκα,οτι εφοσον η πολη διεθετε λιμανι θα αραζαμε το πλοιο εκει ομως ο Haytham ειχε αλλα σχεδια και με εκπληξη τον ειδα να βαζει πορεια προς ενα παραθαλασσιο χωριουδακι.
-Τι συμβαινει Haytham?Γιατι δεν μας πας προς την πολη?
-Ειναι απλο.Η Οργανωση σ'αυτο το νησι ειναι πανισχυρη και εφοσον γνωριζουν πλεον για την υπαρξη μας,φανταζομαι οτι θα εχουν παρει τα απαραιτητα μετρα.Ο ανθρωπος που τους κανει κουμαντο εδω ειναι ιδιαιτερα εξυπνος και δεν αφηνει τιποτα στην τυχη.Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι εχει βαλει αντρες να ελεγχουν ποιος ερχεται και ποιος φευγει απο το μεγαλο λιμανι του νησιου και για αυτο δεν μπορουμε να ρισκαρουμε να παμε εκει.Καταλαβες?
-Μαλιστα.Πολυ ενδιαφερον.Αρα θα πρεπει να ειμαστε και πολυ προσεκτικοι ακομα και οταν μπουμε στην πολη.
-Ακριβως.Δεν πρεπει να προκαλεσουμε καμια φασαρια και γενικα να κανουμε κατι που θα τραβηξει την προσοχη πανω μας.Το μονο που εχουμε να κανουμε ειναι να παμε,να αγορασουμε οτι χρειαζομαστε και να εξαφανιστουμε.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται! Empty
PostSubject: Re: [Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται!   [Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται! I_icon_minitimeSat Jan 05, 2013 8:57 pm

Ειχαν περασει δεκα λεπτα απο την μικρη συζητηση μας οταν δεσαμε το πλοιο μας στο μικρο λιμανακι του χωριου το οποιο δεν ειχε και πολλη "κινηση" καθως μονο μερικες βαρκες και καποιες σκουνες πηγαινοερχοταν.Λογικο,αν σκεφτει κανεις οτι σε αποσταση μερικων χιλομετρων υπηρχε ενα πολυ μεγαλυτερο λιμανι που προσφερε αμεση προσβαση στην πρωτευουσα του νησιου.Δεσαμε,και αφου εξοπλιστηκαμε με τα απαραιτητα κατεβηκαμε στην προβλητα.Eπειδη σκοπος μας ηταν να αποφυγουμε τα αδιακριτα βλεμματα δεν πηρα κανενα απο τα οπλα μου ουτε και την μασκα.Οι ντοπιοι φαινοταν ευγενικοι και μας χαμογελουσαν.Μερικοι γεροι καθοταν σε ενα ταβερνειο στην ακρη του λιμανιου ενω τα παιδια επαιζαν σε ενα παρκο με κουνιες και αρκετο χωρο για μπαλα.Οι αντρες,εκτος απο αυτους που δεν τους το επετρεπε η ηλικια,βρισκοταν στις δουλειες τους ενω οι γυναικες φροντιζαν τα σπιτια.Το ιδιο το χωριο ηταν ενα απλο,κλασσικο ψαροχωρι με μικρα σπιτια,χωματινους δρομους και μια κεντρικη πλατεια.Ηρεμια επικρατουσε γενικοτερα και η παρουσια μας φανηκε να περνα εντελως απαρατηρητη.Αφου το "αναλυσαμε" λιγο με τον Haytham αποφασισαμε να αγορασουμε δυο αλογα για να παμε στην πρωτευουσα.Ετσι θα φταναμε και πιο γρηγορα αλλα θα μπορουσαμε και να μεταφερουμε οσα θα αγοραζαμε πιο ευκολα.


Last edited by metalgunner on Sun Jan 06, 2013 10:11 am; edited 2 times in total
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται! Empty
PostSubject: Re: [Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται!   [Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται! I_icon_minitimeSat Jan 05, 2013 9:29 pm

Τριγυρισαμε λιγακι και ρωτωντας τους κατοικους,μαθαμε ποιος εχει τα καλυτερα αλογα στο χωριο.Τα αλογα του νησιου φημιζοταν ετσι κι'αλλιως αλλα συμφωνα με τα λεγομενα των ντοπιων,τα συγκεκριμενα ηταν τα καλυτερα.Πηγαμε στον σταβλο που μας υπεδειξαν και πραγματι εκει βρηκαμε αρκετα αλογα εξαιρετικης "ποιοτητας".Εδειχναν ολα υγιη και δυνατα και ο ιδιοκτητης τους,ενας καλοκαρδος 45αρης,φαινοταν πολυ περηφανος για αυτα.Τελικα ο Haytham αγορασε για τον εαυτο του ενα καφε με γυαλιστερο τριχωμα ενω εγω προτιμησα ενα καταμαυρο με πιο "αγρια" χαρακτηριστικα.Ο ιδιοκτητης μας συνεχαρει για την επιλογη μας αλλα μας προειδοποιησε οτι τα συγκεκριμενα ηταν πανακριβα.Το χρημα ομως ποτε δεν ηταν προβλημα για τον Haytham ο οποιος πληρωσε αμεσα ολο το ποσο με μετρητα.Ετσι εληξε η συναλλαγη μας και ξεκινησαμε την πορεια μας για την μεγαλη πολη του νησιου.Ο ηλιος εκαιγε πλεον και στο νησι υπηρχε νηνεμια,κανωντας την ατμοδφαιρα βαρια.Πηγαιναμε αρκετα χαλαρα και αρκετα καρα μας περασαν πηγαινοντας ειτε προς την ιδια κατευθυνση με εμας ειτε προς την αντιθετη.Καβαλα στα αλογα μας ειδαμε πολλους αγροτες να ασχολουνται με τα χωραφια τους,τα οποια βρισκοταν απλωμενα σχεδον παντου στις ατελειωτες πεδιαδες του Mejis.Το τοπιο ηταν τοσο μονοτονο που ειχε αρχισει να με κουραζει και βιαζομουν να φτασω στην πολη.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται! Empty
PostSubject: Re: [Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται!   [Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται! I_icon_minitimeSun Jan 06, 2013 10:36 am

Ειχε μεσημεριασει για τα καλα οταν μπορεσαμε να δουμε για πρωτη φορα καθαρα την πολη.Εδειχνε τεραστια και επιβλητικη,με αρκετα ψηλα κτηρια να ορθωνονται σαν γιγαντες.Λιγα λεπτα αργοτερα,περασαμε μια απο τις δεκαδες πυλες της πρωτευουσας και μπηκαμε στους πολυσυχναστους δρομους της οι οποιοι ηταν στρωμενοι με πετρες και "στολισμενοι" γυρω γυρω με ομορφα δεντρα.Ολα τα κτηρια,μικρα και μεγαλα,ηταν εξαιρετικης και πρωτοτυπης αρχιτεκτονικης κατι που μου θυμιζει αρκετα την Parmil στο Elfheim.Η αισθηση ομως που μου εβγαζαν δεν ηταν η ιδια.Στην Parmil εχτιζαν ετσι γιατι απλως ηθελαν να εντυπωσιασουν.Εδω ομως ειχα την εντυπωση οτι εχτιζαν ετσι γιατι απλα εκτιμουσαν την ομορφια.Το λιμανι της πολης ηταν γεματο με μεγαλα εμπορικα πλοια που ξεφορτωναν την πραματεια τους ενω δεν ηταν λιγα και εκεινα που γεμιζαν με αγαθα που ειχαν αγοραστει απο την Hambry.Γενικα η μεγαλη πολη διεφερε αρκετα απο οτιδηποτε ειχα δει μεχρι εκεινη την στιγμη στο νησι καθως μονο ησυχη και μονοτονη δεν θα μπορουσε να χαρακτηριστει.Εκατονταδες,διαφορετικοι ανθρωποι περπατουσαν στους δρομους δινωντας χρωματα σ'αυτη την πολιτισμικη παλετα ενω μια συνεχομενη βοη αιωρουταν στον αερα.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται! Empty
PostSubject: Re: [Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται!   [Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται! I_icon_minitimeSun Jan 06, 2013 9:09 pm

Κυκλοφορησαμε για αρκετη ωρα στην πολη κανωντας τουρισμο και βλεπωντας τα αξιοθετα μεχρι που φτασαμε μπροστα απο ενα μεγαλο εμπορικο καταστημα εξω απο το οποιο δεσαμε τα αλογα μας.Ηταν κυκλικου σχηματος με γκριζους τοιχους και σκουρα μπλε οροφη.Ειχε πολλα παραθυρα σε σχεδιο καμαρας,που ηταν ανοιχτα εκεινη την στιγμη,και μια πορτα επισης στο ιδιο σχημα.Ο Haytham την εσπρωξε ελαφρια και αμεσως βρεθηκαμε μπλεγμενοι αναμεσα σε δεκαδες αλλους πελατες,πολλοι απο τους οποιους ηδη κουβαλουσαν μεγαλες σακουλες και κουτια.Το μαγαζι μεσα ηταν πλημμυρισμενο με φως,που προερχοταν απο τεραστιους πολυελαιους και ραφια γεματα με λογιων λογιων αγαθα.Καναμε μερικες γυρες και μαζεψαμε οσα πιστευαμε οτι θα ηταν απαραιτητα για το ταξιδι μας.Δηλαδη σχεδον τα παντα.Πηραμε απο φαγητα εως και κουμπια και μπηκαμε στην ουρα του ταμειου για να πληρωσουμε.Οταν εφτασε η σειρα μας αισθανθηκα καπως περιεργα.Σαν να με παρακολουθουν.Κοιταξα γυρω μου με ψυχραιμια και με την ακρη του ματιου μου "επιασα" δυο αντρες,που δεν φαινοταν και του "κατηχητικου",να μας κοιτανε εντονα.Ο ενας ηταν μεγαλοσωμος,φαλακρος και με μικρο γενακι ενω ο αλλος ηταν λιγο κοντυτερος με μεγαλες πλατες,μακρυ μαυρο μαλλι και ενα γυριστο μουστακι.Φορουσαν και οι δυο βρωμικα ρουχα και δεν εδειχναν προθυμοι να αγορασουν οτιδηποτε.Για λιγο σκεφτηκα οτι μπορει να ηταν αντρες της Οργανωσης αλλα τελικα αφησα αυτη την ιδεα και αποφασισα οτι ηταν ιδεα μου οτι μας παρακολουθουσαν.


Last edited by metalgunner on Wed Jan 16, 2013 6:09 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται! Empty
PostSubject: Re: [Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται!   [Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται! I_icon_minitimeMon Jan 07, 2013 7:41 pm

Ο Haytham στο μεταξυ πληρωνε τον μεγαλο λογαριασμο που ειχαμε κανει χωρις να φαινεται να εχει αντιληφθει τιποτα περιεργο.Θεωρησα καλυτερο να μην του πω τιποτα για τις υποψιες μου,τουλαχιστον μεχρι να αλλαξει κατι,γιατι αν εκανα λαθος θα μου το χτυπουσε για πολυ καιρο.Βγηκαμε απο το καταστημα και αφησαμε ολα τα πραγματα που ειχαμε αγορασει στα αλογα.Κοιταζωντας κλεφτα πισω μου ειδα οτι οι δυο αντρες ετοιμαζοταν να κανουν το ιδιο.Αυτο ηταν.Δεν χρειαζομουν κατι αλλο για να σιγουρευτω οτι οι συγκεκριμενοι κυριοι μας ειχαν βαλει στο ματι.Ηταν ωρα να μιλησω στον μεντορα μου.
-Haytham...Eχω την εντυπωση οτι μας παρακολουθουν δηλωσα ψιθυριστα.
-Τους καταλαβες και εσυ ε? μου απαντησε με ειρωνικο τονο.Τον κοιταξα ξαφνιασμενος γιατι απο τις αντιδρασεις του μεσα στο μαγαζι ειμουν σχεδον σιγουρος οτι δεν ειχε παρει τιποτα χαμπαρι.Ομως απ'οτι φαινοταν για αλλη μια φορα εκανα λαθος.Ο Haytham ηταν πολυ πιο οξυδερκης απο αυτο και ειδικα εγω επρεπε να το γνωριζω.
-Αυτοι οι δυο λετσοι μας κοιτουσαν απο την ωρα που μπηκαμε στο μαγαζι.Εχω την εντυπωση ομως οτι απλα θελουν τα λεφτα μας.Δεν μου κανουν για αντρες της Οργανωσης συνεχισε ενω προχωρουσαμε δηθεν ανενοχλητοι μεσα στον κοσμο.
-Και εγω στο ιδιο συμπερασμα κατεληξα.Αρα τι κανουμε?ρωτησα καπως αγχωμενος.Ειχαμε πει οτι δεν θα καναμε καμια φασαρια αλλα δεν εβλεπα καποιον αλλο τροπο να ξεφυγουμε απο αυτην την κατσταση.Αντι για απαντηση ο Haytham απλα χαμογελασε αγρια και υστερα εστριψα αποτομα σε ενα στενο.Γελασα απο μεσα μου και τον ακολουθησα.Το ιδιο και οι διωκτες μας.


Last edited by metalgunner on Wed Jan 16, 2013 6:10 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται! Empty
PostSubject: Re: [Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται!   [Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται! I_icon_minitimeMon Jan 07, 2013 8:02 pm

Το στενο ηταν αρκετα μακρυ και εμεις προχωρησαμε ωσπου φτασαμε μεχρι την μεση περιπου.Τοτε,απο την πλευρα που ειχαμε εισελθει,μπηκε ο κοντυτερος απο τους δυο αντρες.Φορουσε ενα κιτρινο πουκαμισο και ενα λευκο τρυπιο παντελονι ενω ειχε δεσει το μακρυ μαλλι του.Δευτερολεπτα αργοτερα,απο την αλλη πλευρα εμφανιστηκε ο συντροφος του με ενα μεγαλο σπαθι στο χερι.Τωρα εβλεπα καλυτερα μου φαινοταν ακομα πιο μεγαλοσωμος.Ηταν σχεδον διπλασιος απο εμενα και η κοιλια του κοντευε να σπασει τα κουμπια του κοκκινου πουκαμισου του.Το παντελονι του,μια καφε βερμουδα,ειχε αρκετα μπαλωματα πραγμα που εδειχνε οτι το "ατυχο" παντελονι ειχε σκιστει πολλες φορες στο παρελθον εξ'αιτιας του βαρους του ιδιοκτητη του.Ο "γιγαντας" εκανε μερικα βηματα μπροστα και μας πλησιασε και το ιδιο εκανε ο και ο φιλος του απο πισω μας.
-Τα λεφτα σας ειπε απλα με την βαρια φωνη του και χαμογελασε στραβα,αποκαλυπτωντας μια απαισια οδοντοστοιχια.Αρκετα δοντια του ελειπαν και ειχαν αντικατασταθει με ψευτικα ενω οσα ηταν πραγματικα δικα του ηταν κιτρινισαμενα και θεοστραβα.
-Λυπαμαι αλλα πρεπει να αρνηθουμε απαντησε με ψυχραιμια ο Haytham
-Τοτε και εγω λυπαμαι αλλα πρεπει να σας σκοτωσω αποκριθηκε ο αντρας και κανωντας νοημα στον φιλο του που βρισκοταν πισω μας,ξεκινησαν την επιθεση.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται! Empty
PostSubject: Re: [Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται!   [Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται! I_icon_minitimeMon Jan 07, 2013 9:44 pm

Στο μεταξυ,εξω απο το στενο
Δυο φιγουρες,σερνονται πανω στον τοιχο του κτηριου που βρισκεται στην γωνια του στενου.Προκειται για δυο νεαρους αντρες ντυμενους με μαυρα κοστουμια.Αυτος που βρισκεται μπροστα σκυβει το κεφαλι και κοιταζει μεσα στο στενο.Το θεαμα που αντικριζει του προκαλει το ενδιαφερον.Δυο γνωριμοι ληστες του νησιου ειναι ετοιμοι να κλεψουν τα χρηματα δυο αγνωστων.Το θεμα ειναι οτι οι δυο ξενοι δεν φαινονται διατεθημενοι να παραδωσουν ετσι απλα τα χρηματα τους και ετοιμαζονται για μαχη.
-Αφεντικο?Αφεντικο με λαμβανεις?λεει,μιλωντας στο μικρο,μαυρο Den-Den mushi που ειναι περασμενο στον αριστερο του καρπο σαν ρολοι.Μερικα δευτερολεπτα περνουν και δεν λαμβανει απαντηση.Αρχιζει να ανησυχει και κρυος ιδρωτας "λουζει" το μετωπο του.
-Σ'ακουω Martins ακουγεται ξαφνικα μια ξερη φωνη.Ο Martins ξεφυσαει.
-Κυριε,αντιμετωπιζω μια περιεργη κατασταση.Ο Halberd και ο Bruno,δυο απο τους πιο διαβοητους ληστες του νησιου,επιτιθονται σε δυο ξενους.
-Και τι μπορει να με ενδιεαφερει εμενα αυτο?απανταει η φωνη καπως θυμωμενα.
-Βλεπετε κυριε,οι δυο αντρες δειχνουν ετοιμοι να προβαλλουν αντιστασεις και δεν μου φαινονται απλοι τουριστες.
-Martins,ειλικρινα αρχιζω να εκνευριζομαι.Θες να μου εξηγησεις γιατι μπορει να με ενδιαφερει οτι τεσσερις ηλιθιοι ειναι ετοιμοι να σκοτωθουν?ακουγεται ξανα η φωνη,εμφανως εξοργισμενη αυτη την φορα.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται! Empty
PostSubject: Re: [Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται!   [Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται! I_icon_minitimeMon Jan 07, 2013 10:07 pm

-Aμεσως κυριε.Ο λογος που σας ενδιαφερει ειναι οτι οι δυο αγνωστοι ισως να ειναι αυτοι για τους οποιους ειδοποιηθηκαμε να προσεχουμε.
-Τι?Τοση ωρα μου εχεις αραδιασει ενα σωρο βλακειες αντι να μου πεις αυτο κατ'ευθειαν!!!Πες μου αμεσως τα παραυτα τι σε κανει να νομιζεις κατι τετοιο!!!
-Απλα τους ακουσα να μιλανε για μας.
-Πως???Πες μου τι ακουσες!Ο αντρας στην αλλη πλευρα ακουγεται ταραγμενος.
-Ειμουν στον δρομο για την επαυλη οταν αυτοι οι δυο αντρες περασαν απο μπροστα μου περπατωντας βιαστικα και μιλωντας.Αναμεσα στα αλλα ακουσα αυτη ακριβως την φραση:"Αυτοι οι δυο λετσοι μας κοιτουσαν απο την ωρα που μπηκαμε στο μαγαζι.Εχω την εντυπωση ομως οτι απλα θελουν τα λεφτα μας.Δεν μου κανουν για αντρες της Οργανωσης."Οταν ακουσα αυτα τα λογια,ειδοποιησα τον Melbar και τωρα ειμαστε μαζι και τους παρακολουθουμε.Για λιγο,επικρατησε ησυχια.Απο την αλλη πλευρα δεν ακουγοταν τιποτα και οι δυο αντρες που βρισκοταν μπροστα απο το στενο κοιταζοταν περιεργα.
-Που βρισκεστε?ακουστηκε τελικα η φωνη,σπαζωντας την σιωπη.Ηταν ξανα ξερη και ηρεμη.
-Ειμαστε εξω απο το δευτερο στενακι,αριστερα απο το καταστημα της Madam Μary.
-Μεινετε εκει που ειστε και συνεχιστε να τους παρακολουθειτε.Αν οι δυο αγνωστοι επιζησουν,καντε τα παντα για να τους κρατησετε εκει.Καταλαβατε?
-Μαλιστα.
-Ωραια.Σε μερικα λεπτα θα ειμαι και εγω εκει.Βασιζομαι πανω σας λεει η φωνη και διακοπτει την συνδεση.Οι αντρες κοιταζονται για ακομη μια φορα και υστερα κοιταζουν μεσα στο στενακι,οπου η μαχη εχει ξεκινησει.


Back to top Go down
Sponsored content





[Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται! Empty
PostSubject: Re: [Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται!   [Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται! I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται!
Back to top 
Page 1 of 4Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος] Αποκτώντας νέες δυνάμεις [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αποστολή]Νομος και Ταξη! Η δικαιοσυνη πανω απο ολα! Μερος 5ο - Νεες δυναμεις
» Δυνάμεις Haki
» Ειδικές Δυνάμεις Χαρακτήρα-Τεχνικές Χαρακτήρα
» [Τέλος-Αποστολή] Στο Τέλος Ξυρίζουν Τον Γαμπρό

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Mejis Island-
Jump to: