Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 5 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 5 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τελος-Διπλη] Μαχη ηγεσίας στο Onrac Kingdom. Woonan vs BrainLess Pirates!!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
AuthorMessage
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος-Διπλη]   Μαχη ηγεσίας στο Onrac Kingdom.  Woonan vs BrainLess Pirates!!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: [Τελος-Διπλη] Μαχη ηγεσίας στο Onrac Kingdom. Woonan vs BrainLess Pirates!!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος-Διπλη]   Μαχη ηγεσίας στο Onrac Kingdom.  Woonan vs BrainLess Pirates!!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Jan 01, 2013 7:42 pm

4η ιστορια

Στην προηγουμενη ιστορια εγω , μαζι με τους αλλους Woonan Pirates, φτασαμε στο Onrac Kingdom , oπου θα γινοταν μια μεγαλη μαχη μεταξυ των πειρατων poyειχα την βαση τους εκει, που ισως αλλαζε την ισορροπια δυναμεων ...


Ειμασταν μαζεμενοι στην κορυφη του νησιου και ο ηλιος μας χτυπαγε καθετα μπαινοντας απο την τρυπα του αλλοτε ακεραιου νησιου Onrac. Περα απο τους Woonan Pirates ειχε ερθει ενα ακομα πληρωμα, το τριτο σε δυναμη στο νησι. Το σημειο εκεινο ηταν αρκετα στενο για να χωρεσουν παραπανω πληρωματα οποτε τα υπολοιπα πιο αδυναμα (που στο μεταξυ ειχαν διαλεξει παραταξη) θα εδιναν τη μαχη στο λιμανι.Εγω δεν ηξερα ουτε ποιους θα αντιμετωπιζαμε, ουτε γιατι εξεγερθηκαν...Ειχα κρυφακουσει μια συζητηση στην οποια αναφερθηκαν αρχιτεκτονες απο την Water7 και κατι γιγαντες αλλα δεν εβγαλα ακρη.Αποφασισα να ρωτησω τον Vice Captain Jastin.
---Ενταξει θα σου πω στα γρηγορα ομως γιατι απο στιγμη σε στιγμη θα καταφτασουν.Το ολο ζητημα ξεκινησε σχεδον ενα χρονο πισω. Οι BrainLess Pirates, το δευτερο πιο δυνατο πληρωμα στο νησι, γυρνοντας απο ενα μεγαλο ταξιδι, ειχε στρατολογησει 3 γιγαντες...Το θεμα ειναι οτι οσο καιρο οι BrainLess Pirates καθοντουσαν εδω στο νησι, οι γιγαντες δεν θα ειχαν χωρο για δικο τους σπιτι, για εξασκηση , και γενικα ζωτικο χωρο.Ετσι πριν ερθουν εδω αφησαντους γιγαντες σε καποιο νησι της South Blue...Μου διαφευγει τωρα... Tελοσπαντων, αφοτου εφτασαν ξεκινησαν προσπαθεια να εγκαταστησουν και τους γιγαντες εδω.Η προταση τους ηταν και συνεχιζει να ειναι, να γινουν οι καταλληλες οικοδομικες εργασιες ωστε να ανυψωθει το ανατολικο τμημα του κολπου που τωρα ειναι απλα νερο, για να μπορεσουν οι γιγαντες να ζησουν εκει ανετα οσο καιρο δεν ταξιδευαν.
---Ωραια και που ειναι το προβλημα?ρωτησα εγω που ακουγα με πολυ ενδιαφερον την ιστορια.


Last edited by Silver Latino Elf on Wed Jan 02, 2013 2:47 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος-Διπλη]   Μαχη ηγεσίας στο Onrac Kingdom.  Woonan vs BrainLess Pirates!!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τελος-Διπλη] Μαχη ηγεσίας στο Onrac Kingdom. Woonan vs BrainLess Pirates!!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος-Διπλη]   Μαχη ηγεσίας στο Onrac Kingdom.  Woonan vs BrainLess Pirates!!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Jan 01, 2013 7:44 pm

---Το προβλημα ειναι οτι το να φερεις 3 γιγαντες μεσα σε ενα τετοιο μερος, που ειναι σαν σπηλια με μια τρυπα στην οροφη, ειναι εξαιρετικα επικινδυνο. Oι Μarines εδω και χρονια προσπαθουν να μας νικησουν εδω και δεν μπορουν γιατι εχουμε το φυισικο οχυρο και ειμαστε καλυμμενοι.Αφου δεν μπορουν να μας νικησουν εξωτερικα, δεν θα ηταν πολυ καλη ιδεα να το κανουν εκ των εσω?? Ενας τετοιος γιγαντας θα μπορουσε να κανει ανετα την δουλεια αυτη. Προσεξε ομως. Δεν λεμε οτι οι γιγαντες ειναι εγκαθετοι των Μarines ή οτιδηποτε τετοιο.Μπορει και να ισχυει, ποτε δεν ξερεις. Αλλα γενικοτερα εαν σε οποιαδηποτε περιπτωση οι γιγαντες το θελησουν, θα μπορουν να κανουν λαμπογιαλο το νησι μας, και δεν θα εχουμε δυνατοτητα να αντιδρασουμε.Αυτο μπορει να γινει και σε περιπτωση που αυτος που ελεγχει τους γιγαντες επιχειρησει αποσταθεροποιηση.Για παραδειγμα o Captain Ruasiki των BrainLess Pirates... Απο καιρο θελει να γινει αρχοντας του νησιου...Μπορει κατω πισω απ' αυτες τις δικιολογιες να θελει αυτο το bonus δυναμης...Ετσι λοιπον εδω και μηνες προσκαλει διαφορους τεχνιτες, αρχιτεκτονες και εργολαβους απο Water7,Zarzara και αλλου, για να εξετασουν το πως θα εκχερσωθει αυτο το κομματι του εσωτερικου μας κολπου...Ο Woonan τους εχει διωξει αρκετες φορες αλλα ο Ruasiki τους ξαναπροσκαλει με το κυρος του δευτερου πιο ισχυρου πληρωματος κατηγορώντας τον Woonan για αυταρχισμο, εγωισμο και τυρρανια.Τον τελευταιο χρονο ολα τα υπολοιπα πληρωματα σιγα σιγα εχουν συμφωνησει ειτε με τον Woonan ειτε με τον Ruasiki ωσπου σημερα να φτασουμε να δωθει η λυση με τα οπλα...
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος-Διπλη]   Μαχη ηγεσίας στο Onrac Kingdom.  Woonan vs BrainLess Pirates!!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τελος-Διπλη] Μαχη ηγεσίας στο Onrac Kingdom. Woonan vs BrainLess Pirates!!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος-Διπλη]   Μαχη ηγεσίας στο Onrac Kingdom.  Woonan vs BrainLess Pirates!!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Jan 01, 2013 7:45 pm

Ακουγοντας τα λογια του Vice-Captain, μου λυθηκαν πολλες αποριες και ενα ενα τα κομματια του παζλ ενωνονταν...Ωστε αυτο εννοουσαν οι ανθρωποι που κρυφακουσα πριν λιγη ωρα...
---Το θεμα ειναι οτι εαν χασουμε σημερα, ο Ruasiki θα γινει ο νεος κυβερνητης-αρχοντας του Onrac Kingdom και εμεις θα αναγκαστουμε να εγκαταλειψουμε το νησι-βαση μας...Εαν παλι νικησουμε θα κατοχυρωσουμε την δυναμη μας και τα πραγματα θα μεινουν ως ειχαν...
---Καταλαβα..ειπα.
---Οπως εμεις εχουμε στο πλευρο μας το τριτο σε δυναμη πληρωμα ετσι και οι BrainLess θα ερθουν σημερα με το τεταρτο σε δυναμη. Τους Zig-Zag Pirates... Δυο πληρωματα εναντιον δυο λοιπον....
Οι Zig Zag Pirates ηταν εκεινοι που συναντησα στο λιμανι το ιδιο πρωι και εμπλεξα σε μαχη με εναν απαυτους τον οποιο και σκοτωσα...Μαλλον θα με αναγνωριζαν στην μαχη και θα ειχα μπελαδες..."Καλως να ορισουν λοιπον!" σκεφτηκα.Οπως νικησα εναν δικο τους στην ταβερνα, ετσι θα κανω και με τους υπολοιπους...Η αληθεια ειναι οτι τον νικησα με την βοηθεια δυο μαχαιριων...Ως μαγειρας ειχα μεγαλη ευκινησια στα χερια και σε συνδυασμο με το καλο μου σημαδι μπορουσα να πετυχω πολλα.Αποφασισα να τρεξω ως την βαση για να παρω δυο μαχαιρια απο την κουζινα.
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος-Διπλη]   Μαχη ηγεσίας στο Onrac Kingdom.  Woonan vs BrainLess Pirates!!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τελος-Διπλη] Μαχη ηγεσίας στο Onrac Kingdom. Woonan vs BrainLess Pirates!!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος-Διπλη]   Μαχη ηγεσίας στο Onrac Kingdom.  Woonan vs BrainLess Pirates!!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Jan 01, 2013 7:47 pm

Τρεχοντας στην βαση στην οποια ποτε δεν ειχα ξαναπαει, σκεφτομουν την διενεξη που κατεληξε σε εμφυλιο και προσπαθουσα να καταλαβω ποιος εχει δικιο και ποιος αδικο.Εαν σε αλλους πειρατες το δικιο του Woonan ηταν αυτονοητο, σε εμενα δεν ηταν, και ζυγιζα τις δυο αποψεις ωσπου να συμφωνησω εν τελει στο οτι αυτος ο Ruasiki δεν ειχε και τοσο αγαθους σκοπους..."Ωστε αυτη ειναι η δοκιμασια μου...Πολυ σπουδαια δοκιμασια!" Χαρηκα που θα λαμβανα μερος, χωρις ομως να ξεχναω τους κινδυνους...
Μπαινοντας στη βαση αρχισα να ψαχνω για την κουζινα. Ο διαδρομος ηταν αδειος ησυχος και σκοτεινος...περπατουσα αργα και ησυχα κοιτώντας τις ανοιχτες πορτες μηπως βρω την κουζινα.Ξαφνικα ακουσα μια γνωστη φωνη να βγαινει απο ενα δωματιο.Πλησιασα και διακριτικα εριξα μια ματια.Ειδα τον Droupy, τον μουσικο μας, τον ανθρωπο που με ειχε πλησιασει περισσοτερο απ'ολους, να μιλαει σε καποιον μεσω ενος denden mushi.Εδειχνε να μιλαει στα κρυφα και ειχε σκυψει πανω στο den den mushi :
---Ναι σε λιγο ξεκιναει η μαχη....Θα ξαναμιλησουμε..
Σκεφτηκα οτι δεν επρεπε να με δει να τον κρυφακουω οποτε προσπερασα το δωματιο του χωρις να με δει και τρυπωσα στο επομενο που συμπτωματικα ηταν η κουζινα που εψαχνα.Βρηκα δυο μαχαιρια στο μεγεθος που τα ηθελα και ακουγοντας τον να βγαινει απο το δωματιο με γρηγορα βηματα, κρυφτηκα κατω απο ενα τραπεζι της κουζινας μη τυχον ερθει εκει.
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος-Διπλη]   Μαχη ηγεσίας στο Onrac Kingdom.  Woonan vs BrainLess Pirates!!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τελος-Διπλη] Μαχη ηγεσίας στο Onrac Kingdom. Woonan vs BrainLess Pirates!!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος-Διπλη]   Μαχη ηγεσίας στο Onrac Kingdom.  Woonan vs BrainLess Pirates!!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Jan 01, 2013 7:48 pm

Αμεσως καταλαβα οτι εφυγε οποτε δεν διετρεχα κινδυνο.Θα περιμενα 2-3 λεπτα για να απομακρυνθει και θα εφευγα και εγω...Αρχισα να σκεφτομαι ομως οτι ηταν πολυ υποπτη η κρυφη του συνομιλια..."Μηπως αυτος ηταν ο τυπος που μου ειπε ο Hayari οτι θα με παρακολουθουσε μεσα στο πληρωμα?" Δεν ειχα χρονο να το σκεφτω παραπανω καθως επρεπε να φυγω. Βγαινοντας απο τη βαση , παρατηρησα πισω απο δυο δεντρα, οτι ειχα θεα ολοκληρου του "νησιου" σχεδον..Κοιταξα στο λιμανι και ειδα οτι η μαχη εκει ειχε ηδη ξεκινησει. Ο "παραλιακος" δρομος ειχε γεμισει πειρατες που πολεμουσαν μεταξυ τους.Τρεχοντας γυρισα στους συντροφους μου (ο Droupy ηταν εκει) . Μαζι με το πληρωμα που ηταν μαζι μας ειμασταν γυρω στα 40 ατομα. Ακουσα μια βαβουρα να πλησιαζει.Λιγα λεπτα αργοτερα εμφανιστηκαν γυρω στους 50 πειρατες με ηγετη τον Ruasiki. Ηταν ενας δυνατος τυπος με ενα μεγαλο σπαθι στο χερι.Ηταν λιγο καμπουριαστος και τα μαλλια του ηταν πιασμενα πισω.Ειχε αρκετες ουλες και εδειχνε να εχει πολεμησει πολυ στη ζωη του...
Οταν πλησιασαν σε αποσταση 15 μετρων σταματησαν μετα απο νοημα του Ruasiki o oποιος και ειπε:
---Captain Woonan , o λαος του Onrac Kingdom καθως και οι πειρατες που εχουν την βαση τους εδω, δεν μπορουν αλλο να ανεχονται τον ηγεμονισμο σου και εχουν εξεγερθει σκεφτομενοι το καλο του νησιου αυτου.Εισαι διατεθειμενος να φυγεις απ'αυτη τη θεση ή θα σε αναγκασουμε με τη βια??
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος-Διπλη]   Μαχη ηγεσίας στο Onrac Kingdom.  Woonan vs BrainLess Pirates!!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τελος-Διπλη] Μαχη ηγεσίας στο Onrac Kingdom. Woonan vs BrainLess Pirates!!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος-Διπλη]   Μαχη ηγεσίας στο Onrac Kingdom.  Woonan vs BrainLess Pirates!!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Jan 01, 2013 7:48 pm

Ειχε πεσει πληρης ησυχια και καθε ανασα ακουγοταν.Ο Woonan εδειχνε αταραχος. Ειχε σηκωσει το δεξυ του φρειδι με ειρωνια ακουγοντας την φραση "εχουν εξεγερθει για το καλο του νησιου"

---Λυπαμαι αλλα δεν θα σου επιτρεψω να χρησιμοποιησεις το καλο του τοπου ως προσχημα για να ικανοποιησεις τις προσωπικες σου φιλοδοξιες...Επααανω τους!!!!

Οι πειρατες ολοι εβγαλαν μια κραυγη και ετρεξαν οι μεν εναντιον των δε. Εγω ως συνηθως εμεινα λιγο πισω αλλα ακολουθησα , βγαζοντας κραυγες στο ιδιο μηκος κυματος με των συντροφων.
Μεσα σε λιγα λεπτα τα τεσσερα πληρωματα ειχαν ανακατευτει και ειχαν σχηματιστει δυαδες αντρων που πολεμουσαν. Το κακο ηταν οτι δεν μπορουσα να ξεχωρισω το συντροφικο μας πληρωμα απο τους BrainLess Pirates. Aντιθετα οι Zig Zag ειχαν ολοι την ιδια οψη με τον τυπο που σκοτωσα το ιδιο πρωι και φορουσαν κιτρινισμενα μπλουζακια και μπλε μπαντανες. Αφου ουτως η αλλως θα με αναγνωριζαν οταν με εβλεπαν και θα μου επιτιθονταν, αποφασισα να τους ορισω πρωτος ως στοχους.Στοχευσα εναν και του πεταξα τα μαχαιρια μου.
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος-Διπλη]   Μαχη ηγεσίας στο Onrac Kingdom.  Woonan vs BrainLess Pirates!!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τελος-Διπλη] Μαχη ηγεσίας στο Onrac Kingdom. Woonan vs BrainLess Pirates!!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος-Διπλη]   Μαχη ηγεσίας στο Onrac Kingdom.  Woonan vs BrainLess Pirates!!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Jan 01, 2013 7:49 pm

Η τακτικη μαχης που ειχα σκεφτει μου φαινοταν αρκετα καλη, καθως αφου πετυχαινα τον στοχο μου με τα μαχαιρια, τον πλησιαζα την ιδια στιγμη(ημουν αρκετα γρηγορος) και αρπαζα πισω τα μαχαιρια μου.Ετσι και εγινε.Η μαχη ειχε μολις ξεκινησει και εγω βρισκομουν ηδη πανω απο το πτωμα ενος ακομα Zig Zag Pirate. Eκανα το ιδιο με επιτυχια δυο φορες, αλλα σταματησα να δω τι κανουν οι υπολοιποι.Ο Droupy επαιζε με την αρπα του και οι νοτες χτυπουσαν τους αντιπαλους...Αυτη η τακτικη ηταν λιγακι παραξενη στα ματια μου και αφυσικη. Εδω που τα λεμε ομως, υπηρχαν αλλα πραγματα που δεν τα θεωρουσα αφυσικα...Οπως δυναμεις ισχυρες που μπορουν να καταστρεψουν τον κοσμο(κατι με το οποιο ηθελα να ασχοληθω πιο συστηματικα, οπως και οι γονεις μου αρκετα χρονια πιο πριν). Ενας φιλος μου στο Elfheim μου ειχε πει οτι υπαρχουν καποια φρουτα που αν τα φας αποκτας υπερανθρωπες δυνατοτητες...Δεν ειχα ξαναδει κανεναν να εχει φαει τετοιο φρουτο...Το λεγομενο φρουτο του διαβολου...
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος-Διπλη]   Μαχη ηγεσίας στο Onrac Kingdom.  Woonan vs BrainLess Pirates!!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τελος-Διπλη] Μαχη ηγεσίας στο Onrac Kingdom. Woonan vs BrainLess Pirates!!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος-Διπλη]   Μαχη ηγεσίας στο Onrac Kingdom.  Woonan vs BrainLess Pirates!!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Jan 01, 2013 7:53 pm

Εστρεψα το βλεμμα μου στα αριστερα και ειδα τον Teefan να κανει χρηση ενος τετοιου φρουτου.Ο αντιπαλος του βασταγε ενα τσεκουρι και αφου τον πλησιασε αρκετα , καρφωσε το τσεκουρι στο κεφαλι του Teefan .Το κεφαλι του ομως σκιστηκε μαζι με ολο το σωμα του σε 2 κομματια.Στην αρχη αγχωθηκα για την τυχη του συντροφου μου, αλλα οταν παρατηρησα καλυτερα ειδα οτι αν και επεσε στο εδαφος χωρισμενος σε δυο κομματια, βρισκοταν ξανα εκει ακεραιος και στην θεση του.Στο εδαφος υπηρχε ενα κομμενο χαρτινο ομοιωμα του Teefan το οποιο συνδεοταν με τα χερια του.Απ'οτι μου ειπε μετα, κατειχε τη δυναμη του φρουτου του χαρτιου. Δηλαδη μπορουσε να φτιαχνει χαρτινα ομοιωματα ξεγελώντας τους αντιπαλους.Μου φανηκε γελοια δυναμη αλλα σκεφτηκα οτι θα μπορουσε να του δωσει χρονο για αντεπιθεση ή να δημιουργησει χαρτινα οπλα για εκφοβισμο...Τοτε τον ειδα να δημιουργει ενα χαρτινο πυκνο κυλινδρο που χρησιμοποιησε σαν ολπο μαχης "Ενδιαφερον..." σκεφτηκα και αρχισα να ψαχνω το επομενο θυμα μου.
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος-Διπλη]   Μαχη ηγεσίας στο Onrac Kingdom.  Woonan vs BrainLess Pirates!!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τελος-Διπλη] Μαχη ηγεσίας στο Onrac Kingdom. Woonan vs BrainLess Pirates!!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος-Διπλη]   Μαχη ηγεσίας στο Onrac Kingdom.  Woonan vs BrainLess Pirates!!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Jan 01, 2013 7:55 pm

Ο επομενος στοχος μου ηταν ενας ακομα Zig-Zag Pirate. Τον πετυχα με τα μαχαιρια που κραταγα αλλα οταν πηγα να τον πλησιασω και να τα παρω πισω, εμφανιστηκε ενας ακομα πειρατης αναμεσα σε μενα και το θυμα μου , ο οποιος κρατουσε εναν πελεκυ. Εγω δεν ειχα καποιο οπλο στα χερια μου οποτε ημουν σε δεινοτερη θεση.Εκεινος με πλησιασε και προσπαθησε να μου κοψει τα ποδια με ενα οριζοντιο χτυπημα του οπλου του.Ευτυχως πηδηξα και πιαστηκα απο ενα κλαδι ενος δεντρου .Το κλαδι ομως δεν ηταν και πολυ γερο οποτε εσπασε και σωσιαστηκα στο πατωμα μαζι του."Ωραια απεκτησα ενα οπλο!" σκεφτηκα . Ο αντιπαλος ομως ειχε ηδη πλησιασει και μου εριξε ενα καθετο χτυπημα με τον πελεκυ παλι. Εγω δεν ειχα προλαβει να σηκωθω και ημουν καθιστος στο εδαφος οποτε χρησιμοποιησα το κλαδι για να συγκρατησω τον πελεκυ.Ομως, τοσο το οπλο μου οσο και η μυικη μου δυναμη ηταν ασθενεστερα οποτε το κλαδι εσπασε στα δυο και μολις που προλαβα να παω λιγο πισω, με τον πελεκυ του να χτυπαει το εδαφος σε αποσταση λιγοτερη του ενος μετρου απο τα γεννητικα μου οργανα.Εδωσα ενα γρηγορο σαλτο και σηκωθηκα ορθιος .Αυτη η φορα ηταν η τελευταια που προσπαθησε να με σκοτωσει αφου ο Snoree εμφανιστηκε απο το πουθενα και καρφωσε το τσεκουρι του στην κοιλια του αντιπαλου μου.
---Ευχαριστω πολυ... ξεστομισα.
---Τους εχουμε!! μου απαντησε
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος-Διπλη]   Μαχη ηγεσίας στο Onrac Kingdom.  Woonan vs BrainLess Pirates!!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τελος-Διπλη] Μαχη ηγεσίας στο Onrac Kingdom. Woonan vs BrainLess Pirates!!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος-Διπλη]   Μαχη ηγεσίας στο Onrac Kingdom.  Woonan vs BrainLess Pirates!!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Jan 01, 2013 7:56 pm

Γενικα απ'οτι εβλεπα ειχαμε τις ιδιες απωλειες και απο τις δυο πλευρες.Αρχισα να παρατηρω τα υπολοιπα μελη του πληρωματος. Ο Vice-Captain Jastin ηταν τρομερα γρηγορος και πλησιαζε ξαφνικα τους αντιπαλους σκοτωνοντας τους. Ο Eric ο σκοπευτης, χρησιμοποιουσε το γιογιο με το οποιο κρεμοταν απο το καταρτι ως μεσο αφοπλισμου των αντιπαλων...Αναρωτιομουν αν ειμασταν σοβαρο πειρατικο πληρωμα με τετοιες κινησεις...Αυτες ομως απεδιδαν και συνειδητοποιησα οτι το φαινεσθαι δεν εχει απαραιτητα σχεση με το ειναι...Λιγο παρακατω ο Eddy πολεμουσε. Χτυπουσε τον αντιπαλο με κλωτσιες οι οποιες ηταν πραγματικα δυνατες απ'οτι φαινοταν απο τις αντιδρασεις του αντιπαλου του...Οταν ο αντιπαλος επεσε, ηρθε ενας αλλο με ενα τσεκουρι το οποιο και χτυπησε πανω στο χερι του Eddy ο οποιος ειχε λαβει μια αμυντικη σταση...Αυτος δεν αντεδρασε καθολου εκτος απο το οτι ωθηθηκε λιγο προς τα πισω.Σκεφτηκα οτι μαλλον δεν ειδα καλα...."δεν γινεται να μην εβγαλε αιμα!! " σκεφτηκα .Το αιμα δεν αργησε να ερθει οταν ενας δευτερος αντιπαλος εμφανιστηκε λιγο μετα απο τα πλαγια και εμπηξε το ξιφος του στα πλευρα του Eddy o oποιος και σωριαστηκε αιμοφυρτος στο πατωμα.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τελος-Διπλη]   Μαχη ηγεσίας στο Onrac Kingdom.  Woonan vs BrainLess Pirates!!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τελος-Διπλη] Μαχη ηγεσίας στο Onrac Kingdom. Woonan vs BrainLess Pirates!!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος-Διπλη]   Μαχη ηγεσίας στο Onrac Kingdom.  Woonan vs BrainLess Pirates!!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τελος-Διπλη] Μαχη ηγεσίας στο Onrac Kingdom. Woonan vs BrainLess Pirates!!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 3Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» [Τελος-Διπλη] Οι Woonan Pirates και το Onrac Kingdom! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος-διπλη] Ενας ασχετος στο πληρωμα του Captain Woonan !!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» {Αρχή}Από μάχη σε μάχη{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος-Διπλη] Yιοθετώντας την πειρατικη ζωη: η Αρχη [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος πρώτο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Onrac Kingdom-
Jump to: