Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 7 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 7 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις

Go down 
3 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
el gatos
Pirate
Pirate
el gatos


Όνομα Χαρακτήρα : Glatose
Posts : 527
Join date : 2012-10-29
Age : 36

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις   [Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις - Page 3 I_icon_minitimeSat Dec 29, 2012 3:44 pm

-Δεν ξέρω πόσα ακριβώς γνωρίζετε μιας και από ότι έμαθα είστε σχετικά νέοι στο νησί. Το πρόβλημα με τους ψαρανθρώπους δεν είναι καινούργιο. Ταλανίζει το νησί πάνω από έναν χρόνο, από τότε που έφτιαξαν την βάση τους στα ανατολικά του νησιού. Η συμπεριφορά τους ήταν σκληρή και απάνθρωπη. Λόγω της γεωγραφικής θέσης του νησιού πολύ σπάνια περνάνε από κοντά πλοία των marines που θα μπορούσαν να συντρέξουν σε βοήθεια. Εντωμεταξύ οι ψαράνθρωποι φαίνεται πως έλεγχαν τις θαλάσσιες συγκοινωνίες ώστε το νησί να μην μπορεί να επικοινωνήσει ελεύθερα με τον έξω κόσμο. Ο πρώην δήμαρχος του νησιού προσπάθησε να εξεγείρει τους κατοίκους εναντίον των πειρατών χωρίς επιτυχία. Αφού είδε πως έτσι δεν υπήρχε προκοπή άρχισε να στέλνει μυστικά γράμματα στην παγκόσμια κυβέρνηση και τους marines ζητώντας βοήθεια. Τα γράμματα τα έστελνε δένοντας τα στο πόδι του γλάρου που φέρνει της εφημερίδες. Έξυπνο σχέδιο αλλά πέρασαν μήνες και ούτε απάντηση πήρε ούτε βοήθεια ήρθε, πράγμα πολύ ύποπτο αν θέλετε την γνώμη μου.


Last edited by el gatos on Sat Dec 29, 2012 3:49 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
el gatos
Pirate
Pirate
el gatos


Όνομα Χαρακτήρα : Glatose
Posts : 527
Join date : 2012-10-29
Age : 36

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις   [Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις - Page 3 I_icon_minitimeSat Dec 29, 2012 3:45 pm

-Τότε ο Strife, ο μόνος άνθρωπος που είχε στρατολογήσει ο δήμαρχος για την εξέγερση, πρότεινε να επικοινωνήσουν με εμάς, τους επαναστάτες, για βοήθεια. Δεν θα σας πω, για ευνόητους λόγους, πως επικοινωνούσαμε. Σιγά σιγά μας έστελναν πληροφορίες για την θέση, τον εξοπλισμό και την δύναμη των ψαρανθρώπων ώστε να αποκτήσουμε πλήρη εικόνα και να ετοιμάσουμε την ένοπλη βοήθεια. Όμως εντελώς ξαφνικά η επικοινωνία με τον δήμαρχο και τον Strife διακόπηκε πριν μερικούς μήνες. Βάλαμε στο νου μας τα χειρότερα και δυστυχώς τελικά επιβεβαιωθήκαμε σήμερα όταν μάθαμε πως και οι δύο είναι νεκροί. Όμως όπως βλέπετε κρατήσαμε την υπόσχεσή μας στους δύο άνδρες και, έστω καθυστερημένα, στείλαμε βοήθεια. Δυστυχώς όμως οι απώλειες των κατοίκων του νησιού είναι πολύ βαριές.

Ο Roshi κοιτούσε χωρίς να μιλάει μέχρι που τελείωσε ο Ζόφος. Τελικά το καράβι που είχε δει στα ανοιχτά λίγο πριν δέσει την βάρκα του στο λιμάνι πρέπει να ήταν των επαναστατών που ερχόντουσαν για βοήθεια. Κοιτάχτηκε με τον Beren.
Back to top Go down
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις   [Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις - Page 3 I_icon_minitimeSun Dec 30, 2012 12:15 pm

- Όπως και να χει εμένα δεν με αφορά τι θα γίνει από δω και πέρα στο νησί. Αυτό είναι υπόθεση των κατοίκων, αν και λίγο αγάπη τρέφω για το ναυτικό... Άλλωστε σε λίγες μέρες θα φύγω από το νησί.. Αλήθεια όμως, εσύ γέρο πως κατέληξες εδώ;;
- Εγώ γιόκα μου τίποτα δεν ήξερα για όσα συνέβαιναν εδώ, παρά η μαύρη μου τύχη με φερε διαβάτη σε αυτό το βασανισμένο τόπο, μόνο και μόνο για λίγο ψωμί ώστε να συνεχίσω το ταξίδι μου. Μα και γω θα συμφωνήσω μαζί σου πως είναι δουλειά των κατοίκων το σε ποιον θα ανήκει το νησί. Μα και αυτή μόνο η δήλωση ήδη από μόνη της λέει πολλά.
- Ίσως και να χεις δίκιο.. Κανείς δεν θυμάται στα καλά εκείνον που τον ξέχασε στα δύσκολα.. Από την άλλη, ας γυρίσουμε πάλι σε σένα, γιατί ξέρεις πολλά κόλπα για τα χρόνια σου.
- Χχαχαχα... Υπερβάλλεις.. Κάθε γέρικο σκυλί ξέρει τα κόλπα που το φτάσαν μέχρι εδώ που ναι σήμερα. Όσο για μένα όλα εξηγούνται, αφού για πολλά χρόνια στο νησί μου ήμουν δάσκαλος σε ντότζο
Back to top Go down
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις   [Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις - Page 3 I_icon_minitimeSun Dec 30, 2012 12:29 pm

- Αλλά και συ, μοιάζεις μεγαλύτερος από τα χρόνια σου. Μα από ότι πρόσεξα έχεις και κάποια περίεργη δύναμη...
- Συγχώρεσε με! Με όλα αυτά ξέχασα και τους τρόπους μου. Λοιπόν λέγομαι Beren Fëanároe, και έρχομαι από μέρη μακρινά πέρα από αυτό το πέλαγος. Κάποιες δουλειές με έφεραν στα μέρη σας και μου έτυχε και μένα χωρίς κάποιον λόγο να έρθω σε αυτό το νησί. Ίσως λοιπόν καθόλου τυχαία να μην είναι λοιπόν η συνάντηση μας γιατί ζήσαμε πολλά και οι ζωές μας μπλέχτηκαν με περίεργο τρόπο. Κάτι μέσα μου λέει πως η ιστορία μας δεν θα τελειώσει εδώ..

Ύστερα, ο γέρος φόρεσε τα γυαλιά του και έκανε να κοιτάξει αλλού. Σίγουρα και εκείνος θα συμφωνούσε μα η ζωή του τον είχε μάθει να είναι μαζεμένος στα λόγια για να μην εκτίθεται. Ήπιε δυο γουλιές από τον καφέ του και σηκώθηκε, είχε πολλές δουλειές να κάνει και ήθελε να συζητήσει μερικά θέματα ιδιαιτέρως με τον καπετάν Ζώφο..
Back to top Go down
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις   [Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις - Page 3 I_icon_minitimeSun Dec 30, 2012 12:39 pm

Μόλις οι πληγές μου επουλώθηκαν εντελώς, ένιωσα την ανάγκη να βγω μια βόλτα.. Ήμασταν πολλές μέρες στο αναρρωτήριο γιατί οι πληγές μας από την μάχη ήταν σοβαρές. Σίγουρα, αν οι επαναστάτες είχαν αργήσει έστω και μερικά λεπτά θα ήμασταν και οι δυο νεκροί. Μα και αν η μάχη είχε κρατήσει λίγο παραπάνω και δεν μας είχαν περιθάλψει με τέτοια ταχύτητα ίσως και πάλι να είχαμε υποκύψει στα τραύματα μας. Όπως και να χε το πράμα, ήμουν πολύ καιρό στην ακινησία και είχα μουδιάσει, ένας μικρός περίπατος θα μου έκανε καλό. Μόλις άνοιξα την πόρτα ο κρύος αέρας θέρισε τα πλευρά μου και έκανε την πληγή μου να καίει.. Είχε ήδη αρχίσει να ξαναχειμωνιάζει, σε αυτά τα μέρη ο χρόνος είχε μόνο δύο εποχές, ένα χειμώνα βαρύ και κρύο και μια άνοιξη δροσάτη και ζωντανή.


Last edited by Mayakovsky on Fri Jan 04, 2013 8:59 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις   [Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις - Page 3 I_icon_minitimeWed Jan 02, 2013 7:49 pm

Μα αυτές οι μέρες ήταν κάτι κι από τα δύο, άνοιξη και χειμώνας ενώνονταν σε ένα περίεργο κράμα που μόνο λίγα φυτά θα άντεχαν. Μα θα ήταν όλα ολάνθιστα δίνοντας χρώμα στο σκληροτράχηλο τοπίο του νησιού. Που ακόμα και στις καλύτερες και πιο ζεστές μέρες θα λεγες πως είναι αφιλόξενο, ξένο προς την ανθρώπινη παρουσία. Ο δρόμος μου σύντομα με έβγαλε στα τείχη του χωριού, εκεί όπου οι ψαράνθρωποι είχαν βάλει την βόμβα. Τώρα τα συντρίμμια είχαν πια καθαριστεί και στη θέση τους θα έμπαινε μια μεγάλη σιδερένια πόρτα που στην κορυφή θα είχε ένα λύκο να μάχεται με ένα φίδι, συμβολίζοντας όσα συνέβησαν ετούτες τις μέρες. Ύστερα, προχώρησα ακόμη πιο έξω, ξεμάκρινα από το μικρό χωριό, από τα σπίτια και την οικογενειακή θαλπωρή μέχρι που πια δεν φαίνονταν τίποτα, μέχρι που ήμουν εντελώς μόνος. Εκεί στάθηκα, δεν ξέρω για πόσο- ίσως να ταν μονάχα δυο στιγμές, ίσως ώρες ολάκερες- και σκέφτηκα όσα είχαν συμβεί. Στα αλήθεια ήταν πολλά, ήταν τόσα που απο δω και πέρα όλα θα ήταν αλλιώς, ολα άλλαξαν μια και καλή, ακόμη κι εγώ...
Back to top Go down
el gatos
Pirate
Pirate
el gatos


Όνομα Χαρακτήρα : Glatose
Posts : 527
Join date : 2012-10-29
Age : 36

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις   [Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις - Page 3 I_icon_minitimeThu Jan 03, 2013 4:17 pm

-Σε απασχολεί κάτι γιόκα μου;
-Τίποτα το σημαντικό γέρο-Roshi. Τι κάνεις εδώ;
-Μου αρέσει πολύ η πεζοπορία. Καθόμουν σε εκείνο τον βράχο, είπε δείχνοντας, όταν σε είδα από μακριά. Προτιμάς την μοναξιά σου;
-Όχι ιδιαίτερα. Τι σκοπεύεις να κάνεις από εδώ και πέρα;
-Θα φύγω από το νησί όμως από εκεί και ύστερα δεν ξέρω. Σκόπευα να βρω ένα ήσυχο μέρος για να περάσω το υπόλοιπο της ζωής μου αλλά φαίνεται πως οι μπελάδες με ακολουθούν.
-Ώστε θα φύγεις λοιπόν;
-Έτσι σκέφτομαι. Αυτή η μάχη δεν ήταν δική μου από την αρχή και εξάλλου από την στιγμή που ήρθαν οι επαναστάτες τα πράγματα φαίνεται να έχουν ηρεμήσει.
-Ίσως να είναι η ηρεμία πριν την καταιγίδα…
-Ίσως και να είναι έτσι γιόκα μου αλλά όπως σου είπα η μάχη δεν είναι δική μου.
-Σταμάτα να με λες «γιόκα»
Back to top Go down
el gatos
Pirate
Pirate
el gatos


Όνομα Χαρακτήρα : Glatose
Posts : 527
Join date : 2012-10-29
Age : 36

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις   [Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις - Page 3 I_icon_minitimeThu Jan 03, 2013 4:20 pm

-Όπως θες, είπε ο Roshi με ένα χαμόγελο
-Τι γνώμη έχεις για τους επαναστάτες;
-Λοιπόν, νομίζω πως είναι μπελάς. Τουλάχιστον για μένα. Αλλά δεν μπορώ να απορρίψω αυτό που έχουν δει τα μάτια μου. Το νησί αυτό σώθηκε εξαιτίας των επαναστατών. Σίγουρα δεν ήταν μία πράξη απλού αλτρουισμού όμως έκανε την διαφορά.
-Δεν ξέρεις πολλά για τους επαναστάτες ε;
-Η αλήθεια είναι πως όχι. Ζούσα σχετικά απομονωμένα τα τελευταία χρόνια. Εσύ τι σκοπεύεις να κάνεις από εδώ και πέρα;
-Δεν ξέρω γέρο.
-Κατάλαβα, είπε ο Roshi με το φως του ήλιου να καθρεπτίζεται στα γυαλιά του. Ελπίζω να ξανασυναντηθούμε σε πιο ήρεμες συνθήκες.
-Αμφιβάλω, απάντησε ο Beren καθώς του έσφιγγε το χέρι.

Ο Roshi άφησε τον νεαρό μοναχό του και πήρε τον δρόμο προς τo χωριό. Στην διαδρομή έβλεπε κατοίκους του χωριού που σιγά σιγά είχαν αρχίσει να ξεμυτίζουν έξω από την πόλη καθώς και περιπολίες επαναστατών.
Back to top Go down
el gatos
Pirate
Pirate
el gatos


Όνομα Χαρακτήρα : Glatose
Posts : 527
Join date : 2012-10-29
Age : 36

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις   [Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις - Page 3 I_icon_minitimeThu Jan 03, 2013 4:37 pm

Σκόπευε να έφευγε την επόμενη μέρα όμως τελικά έμεινε ακόμα άλλες πέντε ώστε να βοηθήσει του κατοίκους του χωριού να αναστηλώσουν το χωριό. Η πικρή αλήθεια ήταν πως μετά την πολιορκία λίγα ήταν τα εναπομείναντα αντρικά χέρια και οι επαναστάτες δεν μπορούσαν να κάνουν τα πάντα. Στην αναστήλωση του χωριού βοηθούσε και ο Beren αν και δεν μιλούσε πολύ με κανέναν προτιμώντας να αφιερώνεται πλήρως στην χειρονακτική εργασία. Φαινόταν χαμένος στη σκέψη του, σκεφτόταν ο γερο-Roshi καθώς έσκαψε μαζί με γυναικόπαιδα ένα χωράφι ώστε να γίνει ξανά καλλιεργήσιμο. Στο τέλος της πέμπτης μέρας, πριν αναχωρήσει το επόμενο πρωινό, ο Roshi φρόντισε να διδάξει σε κάποιους από τους εναπομείναντες κατοίκους του νησιού για μερικά από τα φυτά που είχε βρει στις βόλτες του στο νησί τα οποία είχαν τόσο θρεπτικές όσο και ιατρικές χρήσεις. Η εμπειρία του στην μαγειρική είχε φανεί και με αυτόν τον τρόπο χρήσιμη. Στην συνέχεια αγόρασε μερικές προμήθειες και άρχισε να προετοιμάζεται για το ταξίδι του όταν τον πλησίασε ο Ζόφος
Back to top Go down
el gatos
Pirate
Pirate
el gatos


Όνομα Χαρακτήρα : Glatose
Posts : 527
Join date : 2012-10-29
Age : 36

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις   [Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις - Page 3 I_icon_minitimeThu Jan 03, 2013 5:13 pm

Η επίσκεψη του δεν ήταν τυχαία. Ο Ζόφος είχε έρθει για να του ζητήσει μία χάρη. Όπως του εξήγησε, χρειαζόταν να βρίσκεται σε δύο μέρες σε ένα μικρό νησάκι στην μέση της North Blue από όπου θα το παρελάμβαναν κάποιοι σύντροφοί του. Σκόπευε να έφευγε μόνος του αλλά μιας και ο Roshi αναχωρούσε το επόμενο πρωινό σκέφτηκε να μοιραστούν το ταξίδι. Στην αρχή η πρόταση δεν άρεσε ιδιαίτερα στον γέρο. Θεωρούσε πως αρκετά είχε αναμειχθεί χωρίς να το θέλει με τους επαναστάτες. Όμως ο Ζόφος του είχε σώσει τη ζωή πριν από κάποιες μέρες οπότε δεν φαινόταν ευγενικό να αρνηθεί. Συν τοις άλλοις, ο Ζόφος του υποσχέθηκε οτι θα του δώριζε το τεράστιο μαγκάλι από το δικό του πλοίο που θα έσπαγε το κρύο στο ταξίδι τους. Η ιδέα του ζεστού ύπνου καταμεσής μίας παγωμένης και γεμάτης υγρασία θάλασσας τον μαλάκωσε ακόμα περισσότερο οπότε δέχτηκε την πρόταση του Ζόφου. Το επόμενο πρωινό, λίγο αφότου είχε ανατείλει ο ήλιος, η βάρκα που κουβαλούσε τους άντρες σάλπαρε για τα ανοιχτά. Κάποιοι κάτοικοι του νησιού είχαν έρθει για να τους αποχαιρετήσουν, μεταξύ αυτών και ο Beren.

Συνέχεια της περιπέτειας του Roshi εδώ


Last edited by el gatos on Fri Jan 04, 2013 11:06 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις   [Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις - Page 3 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις
Back to top 
Page 3 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος-Αποστολή] Στο Τέλος Ξυρίζουν Τον Γαμπρό
» {Αρχή}The Punisher Pirates:Το τέλος ενός ταξιδιού,η αρχή μιας νέας περιπέτειας {Τέλος}
» [Τέλος] Το τέλος είναι η μαγεία..
» [Τέλος] New War
» [Τέλος] Αλλάζουν όλα..

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Aldean-
Jump to: