Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 9 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 9 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τελος-διπλη] Ενας ασχετος στο πληρωμα του Captain Woonan !!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
AuthorMessage
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος-διπλη] Ενας ασχετος στο πληρωμα του Captain Woonan !!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος-διπλη] Ενας ασχετος στο πληρωμα του Captain Woonan !!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος-διπλη] Ενας ασχετος στο πληρωμα του Captain Woonan !!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeTue Dec 25, 2012 5:55 pm

H μικρη συνεχιζε να με κοιταει με γουρλωμενα ματια
---Αρα ο Old man Struhan δεν ειναι κανονικος παππους σου ε?
---O Old man Struhan δεν ειναι κανονικος παππους μου αλλα ειναι το μοναδικο προσωπο που μου εχει μεινει ...Το μοναδικο προσωπο που δεν θα αφησω ποτε να παθει τιποτα, ή να τον πειραξει κανεις...Με μεγαλωσε μεσα σε αντιξοες συνθηκες και υπεφερε και αυτος για να γινω αυτος που ειμαι τωρα...Δεν ειχαμε καμμια σχεση ομως θυσιασε την προσωπικη του ελευθερια για να με πηγαινει στο γηπεδο για ποδοσφαιρο, να πηγαινουμε στην θαλασσα, και να με βοηθαει να μαγειρευω και να γινω τοσο καλος ωστε να δουλεψω σε ενα απο τα μεγαλυτερα εστιατορια στο Elfheim! Αυτος ο ανθρωπος εχει δωσει επισης την ζωη του για μενα και θα εκανα και εγω το ιδιο για εκεινον!!
Η ατμοσφαιρα ειχε φορτιστει συναισθηματικα και αφου ειδα οτι η μικρη ειχε τελειωσει το παγωτο της σηκωθηκαμε για να την παω σπιτι της.Καθως σηκωνομασταν, ενα ζευγαρι ματια και ενα αυτια μαλλον μας παρακολουθουσαν και μας ακουγαν....
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος-διπλη] Ενας ασχετος στο πληρωμα του Captain Woonan !!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος-διπλη] Ενας ασχετος στο πληρωμα του Captain Woonan !!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος-διπλη] Ενας ασχετος στο πληρωμα του Captain Woonan !!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeTue Dec 25, 2012 5:57 pm

Εφτασα εξω απο την πορτα του σπιτιου της Μαρσυ οποτε μαλλον ειχε ερθει η ωρα να την αποχαιρετισω...Εσκυψα και της επιασα τα χερια
---Μαρσυ σε ευχαριστω πολυ που με βοηθησες εκει εξω...Να ξερεις οτι δεν ειναι ολοι καλοι ανθρωποι σαν και σενα!! Να προσεχεις το γατακι σου και να εισαι σιγουρη οτι η γιαγια σου ειναι περυφανη για σενα!!
---Ευχαριστω! ψελλισε η μικρη. και δινοντας της ενα φιλι στο μαγουλο κοκκινησε και τρυπωσε στο σπιτι της....
Ειχε ερθει η δικη μου ωρα να φτασω στο δικο μου σπιτι...Δεν εμενα πια με τον γερο Struhan αλλα πηγαινα συχνα στο σπιτι του...Σκοπευα να τον επισκεφτω αφου ξεκουραστω στο σπιτακι μου.Εκανα ενα καυτο μπανιο , εφαγα μια ωραια μηλοπιτα που μου ειχε προσφερει η γειτονισσα και επεσα ξερος στο κρεβατι μου.Ξυπνησα μετα απο αρκετες ωρες που ειχε σκοτεινιασει...Οταν ανοιξα το φως ειδα δυο αντρες να με στοχευουν με τα οπλα τους
---Μην κανεις καμμια ανοητη κινηση γιατι πεθανες!!
"Ελεος" σκεφτηκα απο μεσα μου
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος-διπλη] Ενας ασχετος στο πληρωμα του Captain Woonan !!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος-διπλη] Ενας ασχετος στο πληρωμα του Captain Woonan !!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος-διπλη] Ενας ασχετος στο πληρωμα του Captain Woonan !!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeTue Dec 25, 2012 5:59 pm

---Σηκω επανω
---Ρε παιδια coolαρετε, ακομα δεν ξυπνησα!!
---Τωρα!! σηκωθηκα καθως δεν ειχα επιλογη να τους αντιμετωπισω αφου ηταν δυο και οπλισμενοι .
Ο ενας με πλησιασε και ακουμπωντας το οπλο του στο κεφαλι μου ψιθυρισε στο αυτι:
---Ακου τωρα τι θα γινει για να τελειωνουμε με αυτη την ιστορια...Θα κανεις ο,τι μα Ο,ΤΙ ακριβως σου λεμε...Γιατι αν δεν υπακουσεις εχουμε εναν αιχμαλωτο που ακουει στο ονομα Struhan...δεν νομιζω να θελεις να παθει κατι αυτος ο κωλογερος?
Εγω νευριασα και αρχισα να τρανταζομαι και να κλωτσαω ο,τι βρω δεξια και αριστερα. Γρηγορα ομως η ηρεμη υφη του οπλου με ησυχασε.
---Δεν θες να παθει κατι....!!! επανελαβε κρατωντας το οπλο πανω στο κεφαλι μου
---Ενταξει....ηρεμησα πληρως.Επρεπε να κρατησω την ψυχραιμια μου. Που τον εχετε?
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος-διπλη] Ενας ασχετος στο πληρωμα του Captain Woonan !!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος-διπλη] Ενας ασχετος στο πληρωμα του Captain Woonan !!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος-διπλη] Ενας ασχετος στο πληρωμα του Captain Woonan !!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeTue Dec 25, 2012 6:01 pm

Αν και δεν ειχα ενα οπλο πανω απο το κεφαλι μου, στους δρομους της Parmil περπαταγα εκουσια αυτη τη φορα...Οι δυο τυποι ηταν διπλα μου και μου εδειχναν τον δρομο με τα χερια στις τσεπες.Ηξερα οτι αυτες οι τσεπες ειχαν οπλα που θα μπορουσαν να στραφουν τοσο εναντιον εμενα οσο και του παππου μου...
Μετα απο λιγη ωρα περιπλανησης μπηκαμε σε κατι στενα και σκοτεινα σοκακια για να καταληξουμε σε ενα σπιτι...Ο ενας απο τους δυο τραβηξε μια βιβλιοθηκη φανερωνοντας μια σκαλα που οδηγουσε στα υπογεια. Μπηκα μεσα με τον ενα απο τους δυο.Κατεβαιναμε με αργα βηματα στην σκοτεινη υπογεια σκαλα.Σκεφτομουν οτι αυτο που ειχα πει στο κοριτσακι, οτι θα εδινα και γω την ζωη μου για τον παππου, δεν ηταν μονο λογια αλλα θα το εκανα και πραξη.Αφου φτασαμε στον κατω οροφο, συνειδητοποιησα οτι επροκειτο για ενα ειδος φυλακων... Ειχε λιγα κελια βεβαια .
---Που ειναι ο παππους?
Με οδηγησε σε ενα κελι το οποιο ξεκλειδωσε για να μπω. Ηταν θεοσκοτεινο και πολυ υγρο. Φανταστηκα οτι ο παππους θα ηταν λιποθυμος στο βαθος του κελιου οποτε προχωρησα. Οταν διαπιστωσα οτι το κελι ηταν αδειο, ο τυπος που με οδηγουσε τοση ωρα κουναγε επιδεικτικα τα κλειδια του κελιου στο οποιο μολις με ειχε κλεισει.....
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος-διπλη] Ενας ασχετος στο πληρωμα του Captain Woonan !!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος-διπλη] Ενας ασχετος στο πληρωμα του Captain Woonan !!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος-διπλη] Ενας ασχετος στο πληρωμα του Captain Woonan !!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeTue Dec 25, 2012 6:06 pm

Λιγο αργοτερα ειχα 3 τυπους μπροστα μου που συζητουσαν χαμηλοφωνα για μενα.Ο ενας μου απηυθυνε τον λογο.
---Λοιπον μικρε ακου, ή θα το παμε με το καλο ή με το αγριο.... θα μας πεις ποτε και πως εμαθες για την Οργανωση...
η επιλογη του να μην μιλησω προφανως δεν υπηρχε οποτε μαλλον επρεπε να αποφασισω αν θα καρφωνα τους 2 τυπους ή τους καλυπτα.

--Ωραια ωραια θα σας πω, πριν λιγες μερες ειχα παει στο Zarzara Town και περνώντας στον δρομο ακουσα εναν ανθρωπο να μιλαει στο den den mushi και να αναφερεται στην οργανωση....Ελεγε οτι μετα την Zarzara θα πηγαινε στην Emerald City...Σας παρακαλω μην με σκοτωσετε αληθεια θελω να ζησω!!

Παριστανοντας τον τρομοκρατημενο δειλο ρουφιανο, καταφερα να τους πεισω αποκρυπτοντας το γεγονος οτι οι 2 τυποι που συναντησα τυχαια στο λιμανι βρισκονταν στο Elfheim island και προσανατολιζοντας τους στο Emerald City.Eπισης τους επεισα οτι επροκειτο για ενα προσωπο και οχι για 2.......

---Σε ευχαριστουμε για την συνεργασια...Ειδες ποσο γρηγορα τελειωσαμε αφου συνεργαστηκες?Τωρα ηρθε η ωρα να μας βοηθησεις ακομα περισσοτερο προσφεροντας το σωμα σου για τα πειραματα μας...
---Τι??? φωναξα πραγματικα εντρομος
---Τι νομιζες νεαρε? οτι αφου μαθαιναμε ο,τι θελαμε για σενα θα σε αφηναμε ελευθερο??ΧαΧαΧα !! γελασε δυνατα και αποχωρησε μαζι με τους αλλους.
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος-διπλη] Ενας ασχετος στο πληρωμα του Captain Woonan !!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος-διπλη] Ενας ασχετος στο πληρωμα του Captain Woonan !!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος-διπλη] Ενας ασχετος στο πληρωμα του Captain Woonan !!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeTue Dec 25, 2012 6:09 pm

Τα πραγματα ηταν σκουρα για μενα... Δεν ηξερα καν που βρισκεται ο παππους Struhan και αν ηταν ενταξει.Τουλαχιστον θα πεθαινα ηρωικα χωρις να προδωσω ατομα που παλευαν να διαλυσουν αυτη τη σατανικη οργανωση...Κοιταξα στα γυρω κελια και αν και τα περισσοτερα ηταν αδεια, ειδα 2-3 ανθρωπους ετοιμοθανατους. Γενικα η μυρωδια της σηψης ηταν διαχυτη στον χωρο...Αηδιαστικο περιβαλλον...Οι 3 υπαλληλοι της Οργανωσης εμφανιστηκαν ξανα κουβαλωντας ενα φορειο και διαφορα αλλα χημικα και φαρμακευτικα.
---Οχι δεν θα με παρετε !! ουρλιαξα κολλωντας την πλατη μου στον τοιχο πισω
---Δυστυχως δεν υπαρχει αλλη επιλογη! μου απαντησε με ενα σαρδονιο χαμογελο.
Οι αλλοι δυο μπηκαν μεσα στο κελι και προσπαθησαν να με τραβηξουν εξω.Εβαλλα αρκετη αντισταση και συνεχιζα να ουρλιαζω.Επειδη δεν καταφερναν να με βγαλουν εξω, ο τριτος πηρε μια συριγγα προφανως με υπνωτικο και με πλησιασε. Την τελευταια στιγμη πριν μου την καρφωσει ακουστηκε μια γνωστη φωνη "ΣΤΑΜΑΤΑ!!"
Προσπαθησα να ανατρεξω στην μνημη μου για να θυμηθω ποιανου φωνη ηταν αυτη.Η φιγουρα του που ξεπροβαλλε απο το σκοταδι με βοηθησε
---Ηayari!!!!
---Δεν περιμενα να σε ξανασυναντησω τοσο γρηγορα μικρε ανταρτη!!Ωστε βρεθηκες και συ στα κελια μας?Eισαι ομως τυχερος...Δεν θα εχεις την τυχη των υπολοιπων...Υπνωστε τον!
Οταν ανοιξα τα ματια μου δεν βρισκομουν στο κελι
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος-διπλη] Ενας ασχετος στο πληρωμα του Captain Woonan !!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος-διπλη] Ενας ασχετος στο πληρωμα του Captain Woonan !!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος-διπλη] Ενας ασχετος στο πληρωμα του Captain Woonan !!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeTue Dec 25, 2012 6:12 pm

Βρισκομουν σε ενα απο τα γραφεια του Hayari προφανως.Τα πορτρετα αυτου του αηδιαστικου τυπου και τα χιλιαδες περιοδικα μοδας το αποδεικνυαν.Ο Hayari ηρθε μετα απο λιγο μονος του.
---Θα ειμαι ξεκαθαρος...Αυριο πρωι πρωι φευγεις απο το νησι Elfheim
---Τι εννοεις?
---Θα ακολουθησεις ενα πειρατικο καραβι στο ταξιδι του.
---ΤΙ?????????
---Κανονικα αυτη τη στιγμη δεν θα επρεπε να εισαι ζωντανος! Εξ αιτιας μου ζεις!Απλα το πειρατικο αυτο καραβι ψαχνει μαγειρα, και αυριο το πρωι θα κανει ενα διαγωνισμο μαγειρικης για να προσλαβει τον καλυτερο μαγειρα που θα τον ακολουθησει στο ταξιδι του.Εισαι τυχερος που τα πιατα σου στο εστιατοριο μου αρεσαν και πιστευω οτι αν βαλλεις τα δυνατα σου θα κερδισεις. Η νικη σου ειναι προυποθεση για να ζησεις εσυ και ο γερος σου.Αφου λοιπον νικησεις, ξεκιναει η αποστολη που θα σου αναθεσω. Ο στοχος μας ειναι να αποκτησουμε ενα ατομο δικο μας στους πειρατες αυτους, που θα μας αναφερει καθε κινηση και θα εκτελει τις εντολες μας...Προσεξε: Το οτι θα μπεις σε αυτο το πλοιο δεν σημαινει οτι εισαι ελευθερος απο μας. Εχουμε ηδη ενα δικο μας ατομο μεσα που θα σε παρακολουθει και δεν θα διστασει να πραξει αυτο που πρεπει, αν κανεις καποια ανοησια....Γιαυτο απο δω και περα ο στοχος σου ειναι να μπεις σε αυτο το πληρωμα, να μας ενημερωνεις για τις κινησεις τους, και να ΓΙΝΕΙΣ ΕΝΑΣ ΑΠΑΥΤΟΥΣ !Θα αντιγραφεις καθε τους κινηση και θα δειξεις οτι δεν διαφερεις σε τιποτα απο εκεινους ωστε να κερδισεις και την εμπιστοσυνη τους για να γινει καλυτερα η δουλεια!Υπενθυμιζω οτι θα παρακολουθεισαι...

---Και αν χασω στον διαγωνισμο??

---Απλα δεν θα ζησεις πολυ για να δεις την συνεχεια....μου απαντησε με ενα κυνικο βλεμμα
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος-διπλη] Ενας ασχετος στο πληρωμα του Captain Woonan !!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος-διπλη] Ενας ασχετος στο πληρωμα του Captain Woonan !!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος-διπλη] Ενας ασχετος στο πληρωμα του Captain Woonan !!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeTue Dec 25, 2012 6:21 pm

Τα νεα δεδομενα που εσκασαν σαν κεραυνος εν αιθρια με εκαναν να μπω σε σκεψεις.Επρεπε να νικησω τον διαγωνισμο και να ακολουθησω αυτες τις εντολες...Δεν ειχα αλλη επιλογη...Δεν ηξερα τιποτα για εκεινους ομως...Δεν ηξερα το ονομα τους, απο ποια θαλασσα ειναι, την δραση ή το παρελθον τους...Επρεπε να γνωριστω με ολο το πληρωμα εξ αρχης και να πιασω φιλιες. Παραλληλα επρεπε να ειμαι προσεκτικος γιατι καποιος θα με παρακολουθουσε...

"Ελα στην πραγματικοτητα!" ειπα στον εαυτο μου. Ο πρωτος στοχος ηταν να κερδισω τον διαγωνισμο μαγειρικης ωστε να με προσλαβει ο καπετανιος....Αν δεν το πετυχαινα,ολα τα υπολοιπα δεν θα ειχαν σημασια...Αρχισα να σκεφτομαι τι επρεπε να μαγειρεψω για να εντυπωσιασω...

Η επομενη μερα με βρηκε να ξυπναω στις βασεις της Οργανωσης και να φρουρουμαι απο αρκετα τσιρακια του Hayari. Ο Hayari με επισκεφτηκε και μιλισαμε ιδιαιτερως .

---Nα ξερεις οτι πονταρω σε σενα...Θελω να πετυχεις...Αν πετυχεις να εισαι σιγουρος οτι θα βαλλεις ενα λιθαρακι στο να αντιμετωπιστει η τυραννια της South Blue...ειπε και πηρε ενα νοσταλγικο υφος.Ουτε μια στιγμη δεν πιστεψα στις ανοησιες του Hayari που προσπαθουσε να το παιξει αθωος και θυμα.

---Και κατι αλλο....Επειδη σε εχω συμπαθησει , θα σου πω οτι τον γερο σου, τοσο καιρο δεν τον ειχαμε πιασει αλλα απλα εχουμε ανθρωπους μας να τον παρακολουθουν και να ειναι ετοιμοι να τον σκοτωσουν.Ειναι στο σπιτι του σωος και αβλαβης.Αλλα επειδη μπορει να ανησυχησει και να σε ψαχνει δημιουργώντας προβλημα, γραψε σε τουτη τη σελιδα 2 λογια εξηγωντας γιατι φευγεις ετσι ξαφνικα.Αφου εγραψα 5 αραδες ο Hayari τις διαβασε δυνατα:


Last edited by Silver Latino Elf on Wed Dec 26, 2012 6:58 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος-διπλη] Ενας ασχετος στο πληρωμα του Captain Woonan !!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος-διπλη] Ενας ασχετος στο πληρωμα του Captain Woonan !!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος-διπλη] Ενας ασχετος στο πληρωμα του Captain Woonan !!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeTue Dec 25, 2012 6:44 pm

"Παππου μου ετυχε μια ξαφνικη δουλεια στην West Blue και θα λειψω για καιρο απο το νησι.Να ξερεις οτι στεναχωριεμαι παρα πολυ που δεν προλαβαινω να σε αποχαιρετισω απο κοντα...Τα λεμε!" Ενταξει μου φαινεται! Θα φροντισω να του ταχυδρομηθει.Τωρα ετοιμασου.Οι βοηθοι μου θα σε συνοδευσουν μεχρι το λιμανι που θα γινει ο διαγωνισμος.

Λιγο αργοτερα βρισκομουν στο λιμανι .Οι συμμετεχοντες ηταν 16 . Ειδα αρκετες γνωστες φατσες να συμμετεχουν αλλα προφανως ειχαν ερθει και καποιοι απο γυρω νησια.Ειχα αποφασισει να μην μαγειρεψω κατι με κρεας ή ψαρι καθως ολοι κατι τετοιο θα ετοιμαζαν.Εκοβα λαχανικα (πιπεριες,κολοκυθια κλπ) ωστε να τα γεμισω λιγο αργοτερα με ρυζι σπυρωτο(καποιες κακες γλωσσες μπορει να αμφισβητουσαν το αν τα γεμιστά ηταν καταλληλο πιατο στην South Blue αλλα τις αγνοω Smile )

Τα υλικα ηταν πανω σε τραπεζια που μαζι με τις κουζινες βρισκονταν σε μια σειρα παραλληλη του κεντρικου τραπεζιου στο οποιο θα παρουσιαζονταν τα πιατα.Ετσι οι μαγειρες βρισκομασταν αναμεσα σ'αυτα τα δυο και πηγαινοερχομασταν.Οταν η προθεσμια εληξε τα πιατα ηταν ετοιμα,σερβιρισμενα.Κοιταζα το πιατο μου.Τα λαχανικα που ειχαν γεμισει με ρυζι, ειχαν επιπλεον σως κοκκινοπιπερο και βαλσαμικο για να δωσει μια πικαντικη γευση.Γρηγορα εχασα την οψη του πιατου μου καθως σηκωθηκε ενα μεγαλο παραβαν αναμεσα στις κουζινες και τους μαγειρες, και το κεντρικο τραπεζι (ωστε να ειναι αξιοκρατικη η επιλογη και να μην γνωριζει ο καπετανιος τους μαγειρες).


Last edited by Silver Latino Elf on Wed Dec 26, 2012 6:59 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος-διπλη] Ενας ασχετος στο πληρωμα του Captain Woonan !!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος-διπλη] Ενας ασχετος στο πληρωμα του Captain Woonan !!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος-διπλη] Ενας ασχετος στο πληρωμα του Captain Woonan !!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeTue Dec 25, 2012 7:17 pm

Στο λιμανι ειχε μαζευτει παρα πολυς κοσμος που παρακολουθουσε τον Καπετανιο που μολις εμφανιστηκε και ξεκινησε να δοκιμαζει τα πιατα.Εγω βρισκομουν προς το τελος διπλα στο πιατο του καρχαρια και των σουτζουκιων.Καθως μιλαγα με τους 2 αυτους μαγειρες εμαθα οτι ο καπετανιος λεγοταν Woonan και το πληρωμα Wooonan Pirates.Σε λιγο θα μαθαινα αν θα γινομουν μελος των Wooonan Pirates ή αν θα εχανα την ζωη μου...

Ο Captain Woonan εφτασε στο πιατο μου, απ'οτι ακουγα απο τα βηματα του. Αφου δοκιμασε το πιατο εδειχνε να αντιδρα παραξενα και σκεφτηκα οτι το ειχα κανει μαλλον πολυ πικαντικο και εντονο. Παρολαυτα τον ακουσα να προσπερνα στα γρηγορα τα υπολοιπα πιατα και οταν εφτασε στο τελευταιο ακουσα μια φωνη.

---Αποφασισα ποιο ειναι το αγαπημενο μου πιατο..Αποφασισα ποιος ειναι ο μαγειρας μου!!

Αφου εφτασε μπροστα απο το πιατο μου, τραβηξε την μεγαλη κουρτινα και ξαφνικα ειδα μπροστα μου τον Captain Woonan να με αρπαζει με τα δυο μυωδη χερια του και να με πεταει στο καραβι που βρισκοταν πισω μας.Αφου προσγειωθηκα και αρχισα να σηκωνομαι, τον ακουσα να εχει ανεβει ηδη στο καραβι και να φωναζει:

---Σηκωστε την αγκυρα! ανοιξτε τα πανια!! Φευγουμε για το Onrac Kingdom!!! Forca!! Χοχοχο....

Το πλοιο ξεκιναγε και ενοιωθα απο καπου μακρια τα δυο ματια του Hayari να με ξεπροβοδιζουν...

Δεν ειχα συνελθει ακομα απο το αποτομο σοκ...Λες να κερδισα με το καυτερο φαγητο μου?
Back to top Go down
Sponsored content





[Τελος-διπλη] Ενας ασχετος στο πληρωμα του Captain Woonan !!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος-διπλη] Ενας ασχετος στο πληρωμα του Captain Woonan !!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος-διπλη] Ενας ασχετος στο πληρωμα του Captain Woonan !!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τελος-διπλη] Ενας ασχετος στο πληρωμα του Captain Woonan !!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 2 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» [Τελος-Διπλη] Οι Woonan Pirates και το Onrac Kingdom! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος-Διπλη] Μαχη ηγεσίας στο Onrac Kingdom. Woonan vs BrainLess Pirates!!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος-Διπλη] Yιοθετώντας την πειρατικη ζωη: η Αρχη [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] The Marine Captain [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Ενας καλά κρυμμένος θησαυρος [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Elfheim Island-
Jump to: