Greek One Piece Role Playing Game

HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest

None

Most users ever online was 26 on Sat Nov 14, 2015 6:26 pm
Affiliates

Search

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Ομάδες Ναυτικών
Justice Demand
The Τread of Justice
Adv. Shades Squad
Roser Ritter
Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack

Share | 

[Αρχή-Παρελθόν]The guilty will know agony... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Noctis
Citizen
Citizen

Όνομα Χαρακτήρα : Lavi Pendragon

Character sheet
Remaining Health: 100%

PostSubject: Re: [Αρχή-Παρελθόν]The guilty will know agony... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Wed Dec 12, 2012 9:24 pm

Μετά από αρκετή ώρα περπατήματος πλέον ήμουν έτοιμος να καταρρεύσω. Η υγρασία και τα βρεγμένα μου ρούχα με είχαν κάνει να πονάω σχεδόν σε όλο μου το κορμί. Βεβαία η κατάσταση στην συνεχεία έγινε ακόμα πιο τραγική. Όσο πιο βαθιά χωνόμουν στις σήραγγες τόσο πιο πολύ κρύο έκανε και για κάποιο λόγο μια αποπνικτική μπόχα με έκανε να θέλω να ξεράσω. Τότε σκέφτηκα ότι θα μπορούσα να κάνω ένα μικρό διάλειμμα για να ξεκουραστώ και να ηρεμήσω. Μαζεύτηκα όσο μπορούσα για να ζεσταθώ και άρχισα να τρίβω τα πλευρά μου. Γύρισα το κεφάλι μου δεξιά και αριστερά για να δω που βρισκόμουν. Παντού μπορούσα να δω τούβλα, σωλήνες, νερό και ποντίκια.
«Έχω και παρέα», είπα με ειρωνικό ύφος ενώ ένα αχνό χαμόγελο ζωγραφίστηκε στο πρόσωπο μου. Πιθανότατα αυτή η αποπνικτική μπόχα να ήταν από κάποιο μισοτελειωμένο γεύμα των ποντικιών, αλλά ένα μικρό πτώμα από μονό του δεν δικαιολογούσε τούτη την βρώμα.

Η κατάσταση ήταν τραγική και παραδέχτηκα ότι σιγά σιγά έπρεπε να βρω μια έξοδο και να φύγω από εδώ μέσα. Όπου και να έβγαινα θα έβρισκα τρόπο να γυρίσω πίσω στο σπίτι, οπότε δεν με πείραζε. Ήδη έβριζα τον εαυτό μου που δεν περίμενα λίγο παραπάνω στο σπίτι. Για κάποιο περίεργο λόγο μπορούσα άνετα να φανταστώ την σκηνή όπου όλοι θα ήμασταν φυσιολογικά μέσ’ το σπίτι και ο Steven θα μου φώναζε επειδή είχα βγει στους δρόμους. Η αλήθεια ήταν όμως ότι αντέδρασα τελείως ασυναίσθητα. Απλά ανησύχησα για τον Steven. Παρ όλα αυτά ήταν ακόμα στο χέρι μου να διορθώσω την βλακεία που έκανα και αποφάσισα να πάρω τον δρόμο της επιστροφής. Στηρίχθηκα τότε στο ένα χέρι μου για να μπορέσω να σηκωθώ.

Last edited by Noctis on Wed Jan 30, 2013 6:56 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
View user profile
Noctis
Citizen
Citizen

Character sheet

PostSubject: Re: [Αρχή-Παρελθόν]The guilty will know agony... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Thu Dec 13, 2012 4:43 pm

Εκείνη την στιγμή άκουσα έναν μεταλλικό ήχο να βγαίνει από τον μεγάλο και χοντρό σωλήνα που ήταν δίπλα μου. Επειδή ακριβώς με παραξένεψε ο ήχος αυτός, σκέφτηκα να πάω να ρίξω μια μάτια και να δω τι ήταν. Στο κάτω κάτω για να βρω τον Steven είχα έρθει. Μπορεί να έβρισκα κάποιο στοιχειό που να με οδηγούσε σε αυτόν. Ο σωλήνας ήταν τόσο μεγάλος που δεν χρειαζόταν καν να σκύψω για να χρειαστώ να περάσω από μέσα του. Το μόνο πρόβλημα ήταν ότι ήταν μεγάλος σε μάκρος και σκοτεινός , αλλά δεν με ενοχλούσε αυτό. Αυτό που με ενοχλούσε περισσότερο ήταν η μυρωδιά. Όσο περισσότερο προχωρούσα, η μπόχα γινόταν όλο ένα και πιο έντονη.
«Πέρα απ την πλάκα, τι έχει ψοφήσει εδώ μέσα και βρωμάει τόσο πολύ;»

Περπατούσα για αρκετή ώρα μέσα στο σκοτάδι, μέχρι να βρω την έξοδο. Για κακή μου τύχη στην μέση περίπου της διαδρομής ο σωλήνας χωριζόταν σε δυο κομμάτια. Φυσικά δεν πρόσεξα τον διαχωρισμό αυτό με αποτέλεσμα να πέσω πάνω του και μάλιστα με φορά. Χάρης στο λίγο φως που ερχόταν από τις δυο πλέον εξόδους μπόρεσα να καταλάβω τι έχει συμβεί. Εκείνη την στιγμή άκουσα και πάλι τον μεταλλικό ήχο που είχα ακούσει πριν λίγο. Αμέσως πετάχτηκα πάνω και ακολούθησα την διαδρομή από όπου προήρθε ο ήχος αυτός. Ευτυχώς δεν άργησα φυσικά να βρω και την έξοδο του σωλήνα. Ήθελα τόσο πολύ να βγω από εκεί μέσα. Στο έξοδο βρήκα μια μεγάλη αίθουσα παρόμοια με εκείνη που είχα βρει και στο προηγούμενο δωμάτιο. Με την είσοδο μου στο νέο δωμάτιο ευχήθηκα να μην είχα βγει ποτέ από τον σωλήνα.

Back to top Go down
View user profile
Noctis
Citizen
Citizen

Character sheet

PostSubject: Re: [Αρχή-Παρελθόν]The guilty will know agony... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Sat Feb 02, 2013 12:52 am

Τα μάτια μου γούρλωσαν στο θέαμα που έβλεπα. Δεν μπορούσα να πιστέψω αυτό που αντίκριζαν τα μάτια μου. Οι τοίχοι της αίθουσας είχαν βαφτεί με αίμα και φρέσκα κομμάτια γυμνής σάρκας κρέμονταν από τους τοίχους και είχαν στρώσει το δάπεδο. Η τραγωδία δεν είχε φτάσει όμως στο τέλος της. Το θέαμα έγινε ακόμα πιο σοκαριστηκό όταν παρατήρησα μια μικρή λεπτομέρεια. Η αίθουσα εκτός από σκορπισμένα πτώματα ,ήταν γεμάτη και από τρωκτικά που γευμάτιζαν με την σάρκα αυτή. Το μυαλό μου τότε πήγε σχεδόν ακαριαία στον Steven και φυσικά στο χειρότερο σενάριο, το ότι ήταν νεκρός και ότι βρισκόταν κάπου εκεί κάτω. Απ τον πανικό μου δεν μπόρεσα να κάνω ούτε ένα βήμα. Ασυναίσθητα τότε γονάτισα στο σημείο που βρισκόμουν , στρίβοντας το κορμί μου, με απώτερο σκοπό να κρατήσω τα μάτια μου μακριά από αυτό το έκτρωμα. Τύλιξα με τα χέρια μου τα γόνατα μου και κουλουριάστηκα και έμεινα για αρκετή ώρα εκεί μέχρι να ηρεμήσω.

Όταν συνήλθα κάπως σκέφτηκα ότι έπρεπε να βρω έναν τρόπο να βγω από εκεί μέσα και μάλιστα όσο πιο γρήγορα μπορούσα. Οι εικόνες που είχα δει μου είχαν μείνει καρφωμένες στο μυαλό και σκέφτηκα κάτι που έπρεπε να με ανησυχεί. Το ότι είχαν διαμελιστεί τα σώματα των ανθρώπων δήλωνε ότι δεν έγινε μάχη στην προηγούμενη αίθουσα. Το πρώτο πράγμα που μου ήρθε στο μυαλό ήταν ότι είχε γίνει κάποια έκρηξη και έγινε αυτό που έγινε. Βέβαια το ότι οι άλλοι ήταν άτυχοι, δεν σήμαινε ότι δεν θα μπορούσα να είμαι και εγώ. Το σημείο το όποιο βρισκόμουν θα μπορούσε να ήταν ναρκοπέδιο και να υπήρχαν και άλλες βόμβες. Συνεπώς είχα ένα λόγο παραπάνω να θέλω να βγω από εκεί μέσα.

Back to top Go down
View user profile
Noctis
Citizen
Citizen

Character sheet

PostSubject: Re: [Αρχή-Παρελθόν]The guilty will know agony... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Thu Feb 28, 2013 1:02 am

Όταν έφτασα στην αίθουσα που ήμουν πριν, κοίταξα προς το ταβάνι. Από κάπου έμπαινε φως και μπορούσα να ξεχωρίσω το φως που ήταν από κάποια λάμπα , από το φως του ήλιου. Κοίταξα προσεχτικά το ταβάνι και σκέφτηκα ότι αν ανέβαινα επίπεδο μέσα σε αυτές τις σήραγγες, όλο και κάποια έξοδος θα βρισκόταν. Δίχως να χάσω χρόνο, προσπάθησα να βρω κάποια σκάλα, αλλά πάντα προσεχτικά μήπως πέσω πάνω σε κάτι ανεπιθύμητο. Καθώς περπατούσα έβλεπα όλο και λιγότερα τρωκτικά, αλλά τα περισσότερα κατευθύνονταν προς την αντίθετη κατεύθυνση από εμένα. Είχαν μυρίσει την σάρκα των νεκρών και έτρεχαν να τραφούν.

Όσο πιο πολύ έψαχνα να βρω έναν τρόπο να φύγω τόσο πιο πολύ αγχωνόμουν γιατί δεν έβρισκα τίποτα. Προσπάθησα να μην το σκέφτομαι , για να μην με πάρει από κάτω. Σημασία είχε να μην χάσω την λίγη ψυχραιμία που είχα ακόμα. Δεν ήταν και λίγο αυτό που είχα δει πριν λίγη ώρα. Ενώ περπατούσα προσπαθούσα να αποφεύγω έστω και τα λίγα τρωκτικά που έτρεχαν προς το μέρος μου , αλλά και να προσέχω το δάπεδο για τίποτα ύποπτο και για να το πετύχω αυτό αναγκαζόμουν να κοιτάζω συνεχεία προς τα κάτω και όχι μπροστά μου. Αποτέλεσμα είχε να κοντέψω να χτυπήσω το κεφάλι μου με μερικούς σωλήνες που προ εξείχαν σε κάποια σημεία. Δεν μπορούσα να κάνω όμως διαφορετικά. Έπρεπε να προσέχω που πατούσα και παράλληλα να κάνω και βαδίζω και γρήγορα. Ήταν από τις στιγμές που είχα τρομάξει για τα καλά.

Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: [Αρχή-Παρελθόν]The guilty will know agony... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   

Back to top Go down

[Αρχή-Παρελθόν]The guilty will know agony... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
View previous topic View next topic Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Guilty Crown Discussion Topic
» Hodaka Hyuuga (Kiri Jounin W.I.P.)
» Can we break free from chains of never-ending agony? (Jazalea)
» Guilty Thorn
» Guilty Beauty Love - an Ouran High School Host Club roleplay [JCINK]