Greek One Piece Role Playing Game

HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 3 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 3 Guests

None

Most users ever online was 26 on Sat Nov 14, 2015 6:26 pm
Affiliates

Search

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Ομάδες Ναυτικών
Justice Demand
Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack

Share | 

[Αρχή-Παρελθόν]The guilty will know agony... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Noctis
Citizen
Citizen

Όνομα Χαρακτήρα : Lavi Pendragon

Character sheet
Remaining Health: 100%

PostSubject: [Αρχή-Παρελθόν]The guilty will know agony... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Mon Dec 03, 2012 5:16 pm

Στην προηγούμενη ιστορία:
Αφού με μάζεψαν από τους δρόμους σε μικρή ηλικία, ο δήμος φρόντισε να με δώσει σε ένα από τα ορφανοτροφεία του νησιού, όπου εκεί πέρασα ένα κομμάτι της παιδικής μου ηλικίας. Μεγάλωσα με τα υπόλοιπα παιδιά του ορφανοτροφείου, κάτω από περίεργες και άσχημες συνθήκες. Ο ιδιοκτήτης μας εκμεταλλευόταν με τον χειρότερο τρόπο και ότι έκανε το έκανε μονό για τα χρήματα. Όλα όμως τέλειωσαν μετά από μια αποτυχημένη απόπειρα να κλέψουμε φορτία των Marine. Ύστερα από αυτό, οι πολίτες αντέδρασαν καθώς μαθεύτηκε ότι ο ιδιοκτήτης μας είχε δώσει εντολές να πάμε στο λιμάνι. Το ορφανοτροφείο έκλεισε, τα παιδιά μεταφέρθηκαν σε κέντρο του δήμου και εμένα με υιοθέτησε μια οικογένεια του νησιού…

Ύστερα από το κλείσιμο του ορφανοτροφείου, έμεινε με την οικογένεια που με υιοθέτησε. Η ζωή μου άλλαξε ριζικά και γνώρισα επιτέλους αγάπη από κάποιον. Παρ' όλο που δεν ήμουν δικό τους παιδί, μου συμπεριφερόντουσαν σαν να ήμουν. Βεβαία πατέρα και μητέρα δεν τους αποκάλεσα ποτέ, καθώς δεν μου έβγαινε. Τους είχα εξηγήσει το είχε η κατάσταση και εκείνοι απλά έδειξαν κατανόηση και με πείραζαν. Ο Steven όμως με αποκαλούσε πολλές φόρες παιδί του ή γιο του , αλλά το έκανε τελείως αυθόρμητα. Βέβαια δεν με πείραζε και του το είχα πει αρκετές φορές που με ρωτούσε για το θέμα αυτό. Ήταν ένας τρόπος που μου έδειχνε την αγάπη του και πόσο σημαντικός ήμουν για αυτόν.

Ανά διαστήματα πήγαινα και έβλεπα τα υπόλοιπα παιδί του ορφανοτροφείου, για να μάθω νέα τους και να δω τι κάνουν. Μπορεί να μην ζούσα μαζί τους, αλλά ήταν μέρος της ζωής μου και ο ίδιος ο Steven μου έλεγε να πηγαίνω να τους βλέπω όσο ταχτικά ήθελα. Πάντως παρ' όλο που ήθελα να είμαι με τα παιδιά αυτά δεν ήθελα να φύγω από την οικογένεια αυτή, γιατί με είχαν κάνει να νιώσω κάτι που δεν είχα νοιώσει ποτέ. Το μίσος και η απαξίωση , είχαν γίνει πλέον αγάπη και φροντίδα και στην θέση που ήμουν μπορούσα να το κατανοήσω, κυρίως γιατί είχα περάσει όσα είχα περάσει.

Last edited by Noctis on Fri Dec 14, 2012 2:04 pm; edited 5 times in total
Back to top Go down
View user profile
Noctis
Citizen
Citizen

Character sheet

PostSubject: Re: [Αρχή-Παρελθόν]The guilty will know agony... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Tue Dec 04, 2012 12:26 am

Απ την στιγμή που με υιοθέτησαν άλλαξα και τις συνήθεις μου. Με στείλανε στο σχολειό, όπως και τα υπόλοιπα παιδιά της ηλικίας μου. Με πείραζαν βέβαια που δεν ήξερα αρκετά πράγματα , αλλά προσπάθησα να μην με επηρεάζει το χαζό πείραγμα τους . Όσες φόρες το είχα πει στον Steven μου πρότεινε απλά να μην δίνω σημασία. Βεβαία λόγω των περιέργων αυτών συνθηκών, δεν έκανα ποτέ πολλές παρέες στο σχολειό, αλλά για να πω την αλήθεια ένοιωθα άσχημα. Η απόρριψη δεν ήταν ποτέ ωραία.
«Έχεις σκεφτεί ότι μπορεί να έχεις κάτι που δεν έχουν και ότι αυτό σε κάνει ξεχωριστό;»
«Σαν τι δηλαδή;Δεν τους έκανα ποτέ κάτι κακό»
«Ίσως να είναι λίγοι σαν άνθρωποι για εσένα!!» ,ήταν τα λόγια τα οποία άκουγα κάθε φορά που ψιλοπαραπονιόμουν που γινόταν αυτό. Όποτε δεν ήμουν με τα παιδιά του ορφανοτροφείου , περνούσα την ώρα μου στο σπίτι και βοηθούσα τον Steven με διάφορες δουλειές. Με πείραζε όποτε πήγαινα να βοηθήσω την γυναίκα του , την Elisa, διότι πίστευε ότι το μάζεμα του τραπεζιού και γενικά οι δουλειές του σπιτιού ήταν γυναικείες δουλειές. Εγώ παρ όλα αυτά απολάμβανα να τους βοηθάω σε ότι και έκαναν και μπορούσα να κάνω κάτι από πλευράς μου. Το πιο χαρακτηριστικό πράγμα που έμεινε στο μυαλό, ειδικά τον πρώτο χρόνο που εμένα μαζί τους - μετά έγινε απλά συνήθειο - ήταν το χιούμορ του Steven. Ο Steven φρόντιζε να μας κάνει συνέχεια να γελάμε και να περνάμε υπέροχα, ακόμα και αν είχαμε κάτι να μας απασχολεί.

Back to top Go down
View user profile
Noctis
Citizen
Citizen

Character sheet

PostSubject: Re: [Αρχή-Παρελθόν]The guilty will know agony... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Tue Dec 04, 2012 9:56 pm

Σαν οικογένεια, δεν ήμασταν ούτε πλούσιοι ούτε τίποτα. Ζούσαμε απλά και ικανοποιούσαμε τις καθημερινές μας ανάγκες. Αυτό που κατάλαβα ήταν ότι και οι δυο εστιαζάνε αρκετά στις ποιοτικές στιγμές που περνούσαμε όλοι μαζί. Υπήρχαν μέρες που μπορεί να μην είχαμε να φάμε, παρ όλα αυτά όμως κάνεις δεν έδειχνε στενοχωρημένος με αυτό. Όποτε είχα ρωτήσει τον Steven που θα μπορούσα να βρω μια δουλεία για να βοηθήσω την οικογένεια οικονομικά με κυνηγούσε με την σκούπα. Μου τόνιζε ότι η μόνη μου δουλεία ήταν να πηγαίνω σχολειό και ότι το θέμα δουλεία ήταν κάτι που έπρεπε να απασχολεί μόνο αυτόν. Μου έμαθαν ότι το να έχουμε ο ένας τον άλλο ήταν το πιο σημαντικό πράγμα στον κόσμο και όχι τα χρήματα. Βέβαια δεν μπορούσα να καταλάβω το ότι κάποιος που είχε χρήματα μπορούσε να μην είναι ευτυχισμένος.

Αυτό που μου έμεινε χαρακτηριστικά χαραγμένο στην μνήμη μου ήταν τα πρώτα μου γενέθλια στο σπίτι. Η Elisa και ο Steven κάλεσαν όλους τους φίλους μου από το ορφανοτροφείο και περάσαμε μια υπέροχη ημέρα όλοι μαζί. Εννοείται ότι στο σπίτι επικρατούσε πανικός, αλλά κάνεις δεν είχε πρόβλημα. Η Elisa και ο Steven λάτρευαν τα παιδιά και έδειχναν πολύ ενθουσιασμένοι που πολλά μικρά κερατάκια κυκλοφορούσαν μέσα στο σπίτι και το γέμιζαν με χαρά. Γενικά ήταν χαρούμενοι άνθρωποι όμως και δεν τσακωνόντουσαν τακτικά ή τουλάχιστον δεν το έκαναν μπροστά μου. Έδειχναν να είναι υπομονετικοί και να βοηθάνε ο ένας με τον άλλο, πράγμα δύσκολο για άλλα ζευγάρια.

Back to top Go down
View user profile
Noctis
Citizen
Citizen

Character sheet

PostSubject: Re: [Αρχή-Παρελθόν]The guilty will know agony... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Wed Dec 05, 2012 9:46 pm

Η ζωή στο νησί όταν γενικότερα ήσυχη. Κάνεις σχεδόν δεν προκαλούσε προβλήματα σε κανέναν, όλοι προσπαθούσαν για το καλύτερο και περίεργος το νησί ήταν σε φάση ακμής. Το εμπόριο και ναυτιλία αναπτύχθηκαν και αναβαθμίστηκε και η βάση των Marine. Όλοι σχεδόν βοήθησαν σε αυτό το έργο, καθώς το ναυτικό πριν την έναρξη των έργων υποσχέθηκε προστασία από όλους και από όλα. Όλοι στο νησί ενθουσιάστηκαν με την ιδέα αυτή. Εγώ όμως δεν μπορούσα να καταλάβω τον λόγο. Έτσι λοιπόν μια μέρα ο Steven κάθισε και μου εξήγησε , ότι απ την στιγμή που το νησί είχε πλούτο, θα γινόταν άμεσα στόχος κάποιων καλοθελητών που έβαζαν στο μάτι τον πλούτο αυτόν. Όταν ρώτησα ποιοι θα μπορούσε να είναι αυτοί, μου απάντησε μονολεκτικά «Πειρατές». Η αλήθεια ήταν ότι ούτε και αυτοί ήξερα τι ήταν, οπότε έπρηξα τον Steven για τα καλά εκείνο το απόγευμα. Στο τέλος κατάλαβα, ότι ήξερα τι ήταν, απλά δεν ήξερα τον τίτλο που είχαν.

Η βάση των Marine κτίστηκε σχετικά γρήγορα και δεν άργησαν να γίνουν και τα εγκαίνια. Όλοι έδειχναν ενθουσιασμένοι και με το παραπάνω. Οι Marines μετά από αυτό κέρδισαν τον σεβασμό των κατοίκων του νησιού και φυσικά ανέβηκαν στα μάτια των περισσοτέρων - Στο παρελθόν δυστυχώς οι Marines ήταν για το νησί απλά ένα βάρος, καθώς η διοίκησή ήταν χάλια και οι Marines ζούσαν εις βάρος των κατοίκων του νησιού - Λίγους μήνες ένα ακόμα σπουδαίο γεγονός έλαβε χώρα στο νησί. Έγιναν οι νέες εκλογές για την εκλογή νέου δήμαρχου στο νησί και φυσικά όλοι μπήκαν στην διαδικασία της μυστικής ψηφοφορίας. Τα εκλογικά κέντρα για πείρου μια βδομάδα ήταν γεμάτα και στο νησί επικρατούσε κλασικά πανικός με διάφορα πολιτικά μηνύματα. Όσοι είχαν βάλει υποψηφιότητα μιλούσαμε πρωί, μεσημέρι ,βραδύ στις πλατείες του νησιού προσπαθώντας να πείσουν τους ψηφοφόρους τους και να περάσουν το δικό τους εκλογικό μήνυμα.

Back to top Go down
View user profile
Noctis
Citizen
Citizen

Character sheet

PostSubject: Re: [Αρχή-Παρελθόν]The guilty will know agony... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Thu Dec 06, 2012 2:01 pm

Τις επόμενες ήμερες βγήκε ο νέος δήμαρχος. Στην αρχή όλα κυλούσαν ήρεμα και έγιναν διαφορές αλλαγές για την προστασία των πολιτών από άτομα που είχαν χρήματα και εκμεταλλευόντουσαν καταστάσεις και τρύπες του συστήματος. Το όλο όμως σενάριο ήταν πολύ παραμυθένιο για να είναι αληθινό. Τα οικονομικά συμφέροντα έγιναν το κλειδί για να ψηφιστούν νέοι νόμοι, όπως η προστασία των ευγενών από τους Marines. Λίγους μήνες αφού εκλέχτηκε ο νέος δήμαρχος, έγιναν τρεις απόπειρες δολοφονίας και δυστυχώς για αυτόν η τρίτη ήταν και η φαρμακερή. Μετά από αυτό επικράτησε χάος στο νησί. Οι ευγενείς πήραν την εξουσία με την δύναμη του ναυτικού και το νησί άρχισε σιγά σιγά να μαραζώνει. Μπήκαν νέοι φόροι και στο τέλος κατέληξαν όλα τα χρήματα στα χέρια των δυνατών. Το μήνυμα που περνούσαν στους κατοίκους του νησιών ήταν , «θα ζείτε με ένα κομμάτι ψωμί και πολύ σας είναι».

Δεν άργησε να γίνει εμφύλιος πόλεμος στο νησί και όλα όσα είχαν κτιστεί με χρόνια κόπου έγιναν θρύψαλα. Στόχος των κατοίκων του νησιού ήταν να φύγουν από το νησί οι ευγενείς. Είχαν σκοπό να το κάνουν με κάθε κόστος, ακόμα και αν αυτό σήμαινε επανάσταση. Στην αρχή όμως δεν ήταν έτσι. Η κατάσταση ήταν υπό έλεγχο και τα μετρά δεν ήταν τόσο βάναυσα. Τα μετρά όμως αυτά άλλαξαν τους ανθρώπους και το μισός αγκάλιασε το νησί για αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα. Οι διαδηλώσεις και οι απεργίες έγιναν ρουτίνα και σιγά σιγά έγιναν διάφορες παρατάξεις στο νησί που εξυπηρετούσαν τον ίδιο σκοπό, την απελευθέρωση του νησιού από την τυραννία των ευγενών.

Back to top Go down
View user profile
Noctis
Citizen
Citizen

Character sheet

PostSubject: Re: [Αρχή-Παρελθόν]The guilty will know agony... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Thu Dec 06, 2012 8:32 pm

Φυσικά οι Marines έπεσαν κατά πολύ στα μάτια όλων, καθώς δεν ήταν υποχρεωμένοι να προσέχουν τους ευγενείς. Για την ακρίβεια έγιναν μισητοί, διότι προσπαθούσαν να κρατήσουν κάποιες ισορροπίες. Οι ισορροπίες όμως αυτές είχαν χαθεί προ πολλού και η κατάσταση ήταν εκτός έλεγχου. Ήμουν πλέον δεκαπέντε χρονών και λίγο πολύ μπορούσα να καταλάβω τι γινόταν και ας μην έμπαινε κάνεις στην διαδικασία να μου εξηγήσει. Αυτό που με εξόργιζε όμως περισσότερο ήταν η κατάσταση που επικρατούσε πλέον στο σπίτι. Η αγάπη και η αρμονία δεν υπήρχαν πλέον και μπορούσε εύκολα κάνεις να δει την στενοχώρια που ήταν ζωγραφισμένη στα πρόσωπα της Elisa και του Steven….
«Τι έχεις μικρέ; Γιατί είσαι έτσι εσύ;»
«Ρωτάς λες και δεν ξέρεις Steven»
«Ξέρω, αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άμεσα»
«Απλά νοιώθω ότι όλα όσα είχαμε σαν οικογένεια χάθηκαν!Εσύ γυρνάς αργά το βραδύ από διαδηλώσεις!Η Elisa μαραζώνει μέσα στο σπίτι και εγώ δεν ξέρω τι να κάνω»
«Τρέχω μικρέ σε διαδηλώσεις επειδή παλεύω για το καλό όλων»
«Αφού δεν τους κάνουν κάτι τα λόγια σας και οι απειλές σας!Εσύ ο ίδιος το έλεγες απ την αρχή που ξεκίνησε αυτή η κατάσταση»
«Αυτό έχουμε όμως!Πήγαινε να ξεκουραστείς και να ηρεμήσεις»
Εγώ δεν μίλησα άλλο και πήγα και κάθισα διπλά στην Elisa. Δεν είχα όρεξη για ύπνο και δεν με ένοιαζε τι θα πει ο Stcven για αυτό. Παρ όλα αυτά μας ζήτησε λίγο την προσοχή μας για να μας ανακοινώσει κάτι….

Back to top Go down
View user profile
Noctis
Citizen
Citizen

Character sheet

PostSubject: Re: [Αρχή-Παρελθόν]The guilty will know agony... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Thu Dec 06, 2012 8:37 pm

«Σχεδιάζουν οι υπόλοιποι να κάνουν επίθεση στα σπίτια των ευγενών. Ξέρουν καλά το νησί και θα πάνε από μέρος που δεν γνωρίζουν οι Marines. Για την ακρίβεια θα πάμε από τα παλιά στενά της πόλης. Θα τους αιφνιδιάσουμε για τα καλά!»
«Νοιώθω ότι αυτό το παιδί έχει περισσότερο μυαλό από εσάς!!», είπε με αγανακτισμένο ύφος η Elisa. «Ρισκάρετε τις ζωές για κάτι που δεν είναι σίγουρο καν ότι θα πετύχει!»
«Και εσύ τι προτείνεις να κάνουμε;Να καθίσουμε εδώ και να μαραζώνουμε;»
«Να κάνετε κάτι πολύ ποιοτικό από το να ορμίσετε σαν τα σκυλιά!»
«Σας τι;»
Η Elisa δεν απάντησε και προφανώς δεν είχε λύση στο ερώτημα του Steven. Αυτό που κατάλαβα ήταν ότι είχε κουραστεί και δεν ήθελε να διαλυθεί τελείως η οικογένεια της. Ο Steven δεν ήταν ότι δεν το καταλάβαινε, απλά δεν είχε βρει άλλο τρόπο.

Εκείνο το βράδυ κανείς από εμάς δεν μίλησε άλλο. Ο Steven έμεινε ξύπνιος μέχρι πολύ αργά. Το κατάλαβα επειδή τον άκουσα να ανέβει τις σκάλες εκείνη την στιγμή. Δεν ήταν ο μόνος που είχε αϋπνίες. Το ίδιο λογικά ίσχυε και για την Elisa. . Το επόμενο πρωί δεν μιλούσε κάνεις μας. Όλοι ήμασταν λες και είχαμε πιει το νερό της σιωπής. Η Elisa έφτιαξε πρωινό για όλους και στην συνέχεια πήγε μέσα στο σαλόνι και έκανε ότι μάζευε. Κοίταξα τον Steven με θλιμμένο ύφος. Αυτό που με προβλημάτιζε ήταν ότι και εκείνος έδειχνε χαμένος. Εγώ πάλι πήγα στο δωμάτιο μου και κάθισα εκεί με τις ώρες και περίμενα τον Steven να γυρίσει. Σε κάποια φάση κάθισα μαζί με την Elisa ή οποία έδειχνε τρελαμένη με το γεγονός ότι είχε αργήσει να γυρίσει πίσω ο Steven. Συνήθως δεν αργούσε τόσο πολύ και η απουσία του έκανε την Elisa να σκέφτεται διάφορα. Μάταια προσπαθούσα την ηρεμήσω.

Last edited by Noctis on Mon Dec 10, 2012 7:20 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
View user profile
Noctis
Citizen
Citizen

Character sheet

PostSubject: Re: [Αρχή-Παρελθόν]The guilty will know agony... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Fri Dec 07, 2012 8:14 pm

Εκείνο το βράδυ ο Steven δεν γύρισε πίσω στο σπίτι και νωρίς τα ξημερώματα ξεκίνησα από το σπίτι για να τον βρω. Ντύθηκα, πήρα το σκουπόξυλο μιας σκούπας και βγήκα στους δρόμους δίχως να με πάρει χαμπάρι η Elisa. Χάθηκα στις σκιές των μικρών στενών που οδηγούσαν στις βίλες των ευγενών. Αν είχα καταλάβει καλά, οι άνδρες του νησιού θα είχαν ακολουθητέε τούτη την διαδρομή για να φτάσουν εκεί που ήθελαν. Η αλήθεια ήταν ότι όλα αυτά τα χρόνια δεν είχε πατήσει ποτέ κάποιος Marine το πόδι του σε αυτές τις γειτονιές. Ίσως δεν έρχονταν επειδή δεν τους ενδιέφερε. Ενδιέφερε όμως αυτούς που κάθονταν σε αναμμένα κάρβουνα και πιθανότατα να είχαν πάρει τα μέτρα τους για τυχόν επίθεση ή εξέγερση.

Ενώ περπατούσα διάφορες σκέψεις περνούσαν από το μυαλά μου δίχως να καταφέρνω κάτι παραπάνω από το να βασανίζω το κεφάλι μου. Αυτό που με προβλημάτιζε ήταν ότι δεν είχαν βρει κανέναν στους δρόμους μέχρι στιγμής. Συνήθως αυτοί οι δρόμοι ήταν γεμάτοι άστεγους που κάθονταν γύρο από φωτιές, για να περάσουν τις κρύες νύχτες του χειμώνα.
«Δεν νομίζω να νοιάστηκε ο δήμος και να τους μάζεψε», είπα ενώ συνέχιζα τον δρόμο μου. Δεν όμως άργησα να σταματήσω όταν έστριψα στο τελευταίο στενό. Εδώ τελείωνε ο δρόμος μου ή τουλάχιστον εδώ ήταν τα όρια της πόλης. Ένας μεγάλος χοντρός τοίχος χώριζε την πόλη με τον μεγάλο λόφο που ήταν κτισμένα τα σπίτια των ευγενών.
«Δεν νομίζω να είναι αυτός ο δρόμος που ακολούθησαν. Είναι λες και τους κατάπιε η γη», είπα ενώ πλησίαζα το τοίχος προσπαθώντας να καταλάβω τι είχε γίνει εδώ πέρα. Στο τέλος του δρόμου δεν υπήρχε τίποτα άλλο από μερικούς μεγάλους κάδους σκουπιδιών.

Back to top Go down
View user profile
Noctis
Citizen
Citizen

Character sheet

PostSubject: Re: [Αρχή-Παρελθόν]The guilty will know agony... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Mon Dec 10, 2012 7:33 pm

«Μπορεί να έστριψα σε λάθος στενό, αλλά και πάλι είναι το πιο πιθανό σημείο το όποιο θα μπορούσαν να βρίσκονταν. Στο κάτω κάτω αυτά είναι τα παλιά στενά της πόλης», είπα με απογοητευμένο ύφος ενώ έστριψα την πλάτη μου. Ο ήλιος είχε αρχίσει σιγά σιγά να βγαίνει και οι πρώτες ακτίνες ήλιου έπεσαν πάνω στο παγωμένο μου πρόσωπο. Ήταν μια γλυκιά αίσθηση, καθώς το κρύο είχε γδάρει το δέρμα μου τόση ώρα που ήμουν έξω στους δρόμους. Με μια αδέξια κίνηση όμως αυτή η χαρά κόπηκε μαχαίρι. Ενώ έστριβα το σώμα μου το δεξί μου πόδι μπήκε σε μια μεγάλη λακκούβα με νερό.
«Τι στο…;», είπα ενώ κοίταξα το πόδι μου και κατάλαβα τι έχει γίνει. Έβγαλα αμέσως το πόδι μου απ την λακκούβα και πίεσα την μπότα μου με τα χεριά μου , μήπως φύγει το πολύ νερό. Αποτυχημένη προσπάθεια , αλλά δεν μπορούσα να κάνω κάτι.

Ενώ λοιπόν κοιτούσα το πόδι μου κοίταξα το μέρος από το οποίο είχε μαζευτεί το νερό. Δεν είχε λογική, καθώς δεν είχε βρέξει τις τελευταίες μέρες, οπότε ήταν λίγο δύσκολο το νερό να είχε μαζευτεί από βροχή. Συνεπώς από κάπου είχε βγει. Κοίταξα το μικρό ρυάκι και παρατήρησα ότι το νερό έβγαινε κάτω από τους κάδους απορριμμάτων. Πήγα προς τα εκεί για άλλη μια φορά και προσπάθησα να δω πίσω απ τους κάδους, αλλά μάταια.
«Εύχομαι να μην κάνω πολύ φασαρία», είπα ενώ με μια απότομη κίνηση έσπρωξα τον έναν από τους δυο κάδους. Η έκπληξη ζωγραφίστηκε στο πρόσωπο μου, όταν είδα ότι ο τοίχος πίσω από τους κάδους ήταν κούφιος. Κοίταξα απορημένος την τρυπά και υπέθεσα ότι κάποιο σκοπό θα εξυπηρετούσε. Φυσικά αναγκάστηκα να μετακινήσω και τον δεύτερο κάτω για να μπορούσε να μπω μέσα. Το μόνο που ήλπιζα ήταν να μην έχω κάνει λάθος, αλλιώς θα έκανα παρέα στους αρουραίους του υπονόμου.

Back to top Go down
View user profile
Noctis
Citizen
Citizen

Character sheet

PostSubject: Re: [Αρχή-Παρελθόν]The guilty will know agony... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Tue Dec 11, 2012 3:43 pm

Όταν μπήκα μέσα στην τρυπά έχασα κάπως την ισορροπία μου και με πήρε ο κατήφορος. Δεν μπορούσα να καταλάβω προς τα πού πήγαινα. Αυτό που μπορούσα να καταλάβω ήταν ότι είχα σχεδόν μούσκεμα, διότι το έδαφος ήταν υγρό. Εκείνη την στιγμή έβρισα από μέσα μου τον Steven και το καλό που του ήθελα όταν να βρισκόταν εδώ. Σε κάποια φάση έχασα τελείως το έδαφος από κάτω μου και βρέθηκα στο κενό. Ένα ουρλιαχτό αγωνίας έσπασε την σιωπή που κυριαρχούσε στους υπονόμους. Βεβαία το ουρλιαχτό κατέληξε σε βογκητό πόνου, καθώς προσγειώθηκα κάπου με την μέση και το κεφάλι.
«Που να σε πάρει και να σε σηκώσει Steven…!!», είπα ενώ άνοιγα τα μάτια μου. Προς μεγάλη μου έκπληξη η σύριγγα που βρισκόμουν ήταν φωταγωγημένη και σχεδόν αμέσως σηκώθηκα και κοίταξα εξεταστικά το μέρος. Το αμέσως επόμενο πράγμα που έκανα ήταν να δω από πού είχα μπει και παρατήρησα την μεγάλη τρυπά που υπήρχε στον έναν από τους τοίχους της σήραγγας.

«Το ενδεχόμενο πάντως να βγω από εδώ το ξεχνάμε. Τι ήθελα και ήρθα;», είπα με αγανακτισμένο ύφος, ενώ προσπαθούσα να αποφασίσω ποια από τις δυο διαδρομές θα αποφάσιζα να ακολουθήσω. Σκέφτηκα ότι το καλύτερο που θα μπορούσα να κάνω ήταν να καταλάβω που ακριβώς βρισκόμουν εγώ και που βρίσκονταν τα σπίτια των ευγενών. Με μια μικρή τύχη , ίσως κατάφερνα να ακολουθήσω την σωστή διαδρομή.
«Στην χειρότερη των περιπτώσεων να χαθώ. Θα μπορούσε να είναι και χειρότερα τα πράγματα και τουλάχιστον έχει φως», είπα ενώ προσπαθούσα να ενθαρρύνω τον εαυτό μου και ακολούθησα την δεξιά πλευρά.

Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: [Αρχή-Παρελθόν]The guilty will know agony... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   

Back to top Go down

[Αρχή-Παρελθόν]The guilty will know agony... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Guilty Crown Discussion Topic
» Hodaka Hyuuga (Kiri Jounin W.I.P.)
» Can we break free from chains of never-ending agony? (Jazalea)
» Guilty Thorn
» Guilty Beauty Love - an Ouran High School Host Club roleplay [JCINK]