Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 12 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 12 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 First Fight with a Devil Fruit User [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

First Fight with a Devil Fruit User [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: First Fight with a Devil Fruit User [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   First Fight with a Devil Fruit User [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Nov 29, 2012 11:47 pm

Ζεχαχαχαχαχα, πως σου φαίνεται μικρέ? Ακόμα πιστεύεις πως μπορείς να με νικήσεις? Βλέπω το βλέμμα σου, προδίδει φόβο για την δύναμη μου, την δύναμη που μου δόθηκε από τον ίδιο τον Διάβολο... Ακόμα νομίζεις πως μπορείς να κάνεις κάτι απέναντι στην δύναμη ενός χρήστη των φρούτων του διαβόλου...?
Καλά το κατάλαβα πως αυτή η δύναμη προήλθε από εκείνα τα μυθικά φρούτα... Ενδιαφέρον, πολύ ενδιαφέρον για την ακρίβεια... Αν αυτή η ακτίνα με είχε βαρέσει, τώρα θα ήμουν κομμάτια αλλά μάλλον πρέπει να θεωρώ τον εαυτό μου τυχερό που αστόχησες... Δεν έχω τίποτα να φοβάμαι από έναν άνθρωπο που δεν ξέρει να ελέγξει την δύναμη του...
Ζεχαχαχαχα, νομίζεις πως αστόχησα μικρέ? Ήθελα να μην σε βαρέσω με την ακτίνα μου, ήθελα να δεις την δύναμη μου προτού σε σκοτώσω με αυτήν... Φώναξε ο El Drago και άνοιξε και πάλι το στόμα του, δίχως να χάσω στιγμή κινήθηκα γρήγορα και τον πλησίασα προτού προλάβει να εξαπολύσει την ακτίνα του. Ένας ακόμα σωρός από βράχους έγινε θρύψαλα πίσω μου...
Δεν ωφελεί να τρέχεις εδώ και εκεί σαν μυρμήγκι... Στο τέλος θα πεθάνεις όπως και αν έχει...
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

First Fight with a Devil Fruit User [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: First Fight with a Devil Fruit User [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   First Fight with a Devil Fruit User [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeFri Nov 30, 2012 12:02 am

Τς, κάνεις ένα μεγάλο λάθος σκουπίδι... Όσο δυνατές και αν είναι οι ακτίνες σου, δεν μπορείς να κάνεις τίποτα αν δεν μπορείς να μου τις ρίξεις... Αρκεί αν μένω κοντά σου και η ενοχλητική σου δύναμη δεν θα σημαίνει τίποτα πλέον... Του φώναξα καθώς το σπαθί μου έσκιζε το πρόσωπο του, μια βαθιά πληγή δημιουργήθηκε και ο αντίπαλος μου φώναξε από τον πόνο και έκανε μερικά βήματα πίσω για να μπορεί να επιτεθεί. Δεν τον άφησα όμως, έτρεξα κοντά του δίχως να του δίνω ευκαιρία να απομακρυνθεί... Μια γρήγορη μάχη άρχισε να εκτυλίσσεται ανάμεσα μας, τα χτυπήματα μου έπεφταν βροχή πάνω στο σώμα του αντιπάλου μου. Εκείνος προχωρούσε συνεχώς προς το πίσω μέχρι που έκανε το λάθος, έφτασε στο τέλος του λόφου. Από κάτω ένας απόκρημνος γκρεμός παραμόνευε για να τον πάρει στην "αγκαλιά" του και στο τέλος η θάλασσα...
Καθίκι, δεν ανέχομαι να με φτάνει σε αυτό το σημείο ένα σκουπίδι... Θα το πληρώσεις αυτό με την ζωή σου, εγώ ο El Drago το ορκίζομαι...! Φώναξε γεμάτος οργή... Αλλά ήταν πλέον αργά, ένα σωστό και γρήγορο κόψιμο στην γάμπα του και έχασε την ισορροπία του. Έπεσε στον γκρεμό, πλησίασα την άκρη και είδα το σώμα του να χτυπιέται στα βράχια μέχρι που έπεσε στην θάλασσα και δεν ξανά βγήκε ποτέ...
Ώστε οι χρήστες φρούτων δεν μπορούν να κινηθούν μέσα στο νερό εε? Χμ, αυτό θα είναι ένα πρόβλημα για κάποιον που είναι μόνιμα στην θάλασσα... Είπα και γύρισα προς του άντρες του El Drago που είχαν απομείνει ζωντανοί ακόμα...
Όσοι από εσάς θέλετε την ζωή σας, εξαφανιστείτε από μπροστά μου... Οι υπόλοιποι, θα χαρώ να σας σφάξω έναν έναν... Είπα δίχως να περιμένω απάντηση, ήμουν σίγουρος πως κανένας τους δεν θα ήθελε να πολεμήσει τον άνθρωπο που νίκησε τον αρχηγό τους... Έτσι και έγινε, οι άντρες του Drago το έβαλαν στα πόδια, έψαξα την κατασκήνωση τους και βρήκα αρκετό χρυσό από τις λεηλασίες τους. Μερικές ώρες αργότερα τα είχα μεταφέρει στο πλοίο μου και ήμουν έτοιμος να φύγω από το νησί...
Είχα ελέγξει μια ακόμη φορά για τυχόν ανθρώπους που μπορεί να είχαν δει τι είχα κάνει στο νησί αυτό, δεν θα ήθελα να χαλάσει η κάλυψη που είχα από την κυβέρνηση.... Ωστόσο κανένα άλλο σημείο ζωής δεν υπήρχε και έτσι έφυγα σίγουρος πως το σχέδιο μου δεν κινδύνευε...!
Back to top Go down
Destro
Administrator
Administrator
avatar


Όνομα Χαρακτήρα : Destro
Posts : 2474
Join date : 2012-08-12
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 100%

First Fight with a Devil Fruit User [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: First Fight with a Devil Fruit User [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   First Fight with a Devil Fruit User [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSat Dec 01, 2012 12:50 pm

Όνομα χαρακτήρα: Kenshin

P.o.M. Points: 5

Belli: 23,500

Τυχόν παρατηρήσεις: Σου κόβω μπέλι γιατί είχε απλές περιγραφές, γιατί πάλι μπήκες σε μπαρ κι έκανες τον νταή (αν και το όλο κόνσεπτ του βασανισμού μ'άρεσε ήθελα λίγη καλύτερη περιγραφή ατμόσφαιρας και συναισθημάτων) κι επίσης γιατί δεν μ'άρεσε η σύνδεση που έκανες για να φτάσεις στην μάχη. Έγινε απότομα, χωρίς να χρειάζεται κάτι τέτοιο.
Back to top Go down
Sponsored content





First Fight with a Devil Fruit User [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: First Fight with a Devil Fruit User [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   First Fight with a Devil Fruit User [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
First Fight with a Devil Fruit User [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» [Τέλος] Another devil fruit user! [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» Another Fight, an old "friend" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] A Mystery Fruit For Me, The Death Of My Teacher [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Δημιουργία φρούτου του διαβόλου

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Duergar Town-
Jump to: