Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 4 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 4 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 Kung fu panda. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
3 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AuthorMessage
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 90%

Kung fu panda. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Kung fu panda. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Kung fu panda. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 I_icon_minitimeMon Dec 17, 2012 5:47 pm

Με τόση φασαρία που έκανε η διπλανή τριάδα πως θα μπορούσε να συγκεντρωθεί η Shura; Γύρισε μανιασμένη να φωνάξει στον Ceasar για μια στιγμή μόνο, αλλά από το θέαμα που αντίκρισε παρέμεινε να παρακολουθεί. Πως τα είχε καταφέρει ο πρωτάρης μέχρι τωρα τόσο καλά παρά την ανύπαρκτη εμπειρία του; Σκέφτηκε ότι και οι άλλοι δύο που αντιμετώπιζε μαλλον δεν ήταν και οι πιο σοβαροί πολεμιστές! Μάλλον και η ίδια δεν ήταν τόσο συγκεντρωμένη γιατί τελικά βρέθηκε να δέχεται μια ευθεία γροθιά από τον δικό της αντίπαλο. Επανήλθε γρήγορα και υποχώρησε λίγο ακόμα. Δεν ήταν τόσο δυνατό χτύπημα όσο θα μπορούσε να ρίξει ο Pandaman. Ήθελε να την ζυγίσει εξάλλου, αλλά η έλλειψη αντίδρασης της είχε ακριβώς το αντίθετο αποτέλεσμα. Τον εκνεύρισε παρά του αποκάλυψε κάτι σημαντικό.
-Τώρα αρνήσαι ακόμα και να με αποκρούσεις;! Με υποτιμάς και δεν θα σου βγει σε καλό!
Την επόμενη ήρθε ξανά κατά πάνω της, επιχειρώντας ακόμα μία γροθιά. Αυτήν την φορά ήταν προετοιμασμένη. Σήκωσε το ένα της καλάμι και αμύνθηκε.
-Νομίζεις ότι μπορείς να με νικήσεις μόνο με τα πόδια σου;
Δεν του απάνταγε επίτηδες. Το να του επιτεθεί θα ήταν κάτι πολύ ριψοκίνδυνο, μιας και ο σκοπός της ήταν να τον νικήσει με την τεχνική που είχε εκπαιδευτεί. Υπολόγιζε ότι θα άντεχε μόνο μια τέτοια επίθεση, οποτε θα έπρεπε πρώτα να τον εξασθενίσει αρκετά, χωρίς να χτυπηθεί σοβαρά η ίδια.


Last edited by tsitakos on Tue Dec 18, 2012 5:12 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Kung fu panda. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Kung fu panda. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Kung fu panda. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 I_icon_minitimeTue Dec 18, 2012 4:46 pm

Άρπαξα το όπλο μου και το σήκωσα, χωρίς να έχω κάποιον στόχο ΄ όμως όταν άκουσα τον Jinta να φωνάζει απελπισμένος, συνειδητοποίησα πως μάλλον είχα γυρίσει τη λεπίδα τόσο προςτο μέρος του που αν έπεφτε ακριβώς ευθεία μάλλον θα τον τρύπαγε...έντρομος, έτσι που το κρατούσα, γύρισα της πίσω μεριά εμπρός, που ήταν ξύλινη. Το έστριψα λίγο στο πλάι επίσης.

Χωρίς να καταλάβω πώς και γιατί, ο μικρός είχε πέσει πάνω στο ξύλο κι εκτοξεύθηκε στα δεξιά όπου και γύρισα τη λαβή μετά. Ω θεέ μου! Κατάφερα καταλάθος να τον αποκρούσω;!

"Ω θεέ μου!"
"Jinta!" αναφώνησε ο όμοιός του με κομμένη την ανάσα. Γύρισε σε μένα αν και με την άκρη του ματιού του παρακολουθούσε την πορεία του φίλου του. "Δεν το πιστεύω ότι τον πέτυχες!" είπε σχεδόν χαμένος και μείναμε να κοιταζόμαστε. Ακούσαμε έναν ήχο και γυρίσαμε και οι δύο από την άλλη:

Ο Jinta προσγειώθηκε σε μια άκρη της αρένας. Χτύπησε πάνω στο μπαμπού, του πέσανε τα κυάλια του κι έπεσε αναίσθητος στο πάτωμα του γρασιδιού. Ο Papachan με κοίταξε εμβρόντητος. "..." Έβλεπα την καταιγίδα που έρχεται ραγδαία στα μάτια του ζωγραφισμένη. "Θα σε κάνω λιανό!"

Η φωνή μου κόπηκε και δεν κατάφερα καν να τσιρήξω όταν τον είδα να τρέχει κατά πάνω μου! Πέταξα το όπλο που κρατούσα κι άρχισα να τρέχω για να ξεφύγω! Γέλια ακούστηκαν διάσπαρτα από το κοινό - πρώτη φορά που το άκουσα γενικώς - αλλά δε μ'ενδιέφερε--ήθελα να μείνω σώος. Ένιωσα μια γροθιά να περνάει ξυστά δίπλα από το πρόσωπό μου. Έκανα δεξιά για να αποφύγω τυχόν παρόμοια συμβάντα, όμως αυτήν τη φορά ένιωσα τη γροθιά να συνδέεται με το μάγουλό μου.

"Α!" αυτόματα τα μάτια μου έκλεισαν ερμητικά ενώ η δύναμη του χτυπήματος μ'έστειλε μερικά μέτρα πιο πίσω - ή μπροστά, δεν καταλάβαινα - πετώντας! Προσγειώθηκα με την πλάτη ΄ ξαναέκλεισα τα μάτια μου για να προστατευτώ από την πρόσκρουση και δεν τα άνοιξα παρά όταν σταμάτησε το σώμα μου να κυλάει. Από καθαρό ένστικτο είχα μαζευτεί σαν μπάλα, με τα χέρια μου να προστατεύουν το στέρνο μου και τα πόδια μου λυγισμένα.

Ένιωσα τον Papachan να μ'αρπάζει με το που σταμάτησα να κυλιέμαι κι αυτόματα τα μάτια μου ταξίδεψαν στο μεγάλο τριχωτό του χέρι που είχε πιάσει το κολάρο της στολής μου. Eίδα τη γροθιά του να ταξιδεύει στο πρόσωπό μου ΄ έκρυψα το πρόσωπό μου στα χέρια μου ΄ αισθάνθηκα το άλλο μάγουλό μου να πονάει και θα πήγαινα περισσότερα μέτρα πίσω αν δε με πιανε με πεποίθηση.

Μόνο μια εξήγηση υπήρχε γι αυτό: ήθελε να με ξαναβαρέσει.
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Kung fu panda. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Kung fu panda. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Kung fu panda. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 I_icon_minitimeTue Dec 18, 2012 5:06 pm

Μάντεψα σωστότατα: είδα κι άλλη τριχωτή γροθιά να έρχεται προς το μέρος μου και-...αυτήν τη φορά θυμήθηκα αυτό που μου έμαθε η δασκάλα μου. Δεν έπρεπε να κλείσω τα μάτια μου. Και τα χέρια μου--γιατί τα είχα τα χέρια μου; Για να αμυνθώ! Και τα πόδια μου; Κι αυτά το ίδιο! Και τα μάτια μου; Για να δω που θα πάει το χτύπημα και να ελαχιστοποιήσω τη ζημιά ή να την αντιγυρίσω.

Kι εφόσον ήδη είχα φάει τόσες και το αίμα μπορούσα να το γευτώ στα χείλη μου και δεν είχα άλλη επιλογή...αποφάσισα να κρατήσω τα μάτια μου ανοιχτά. Θα έβλεπα ό,τι και να μου έκανε αυτό το πάντα από δω και πέρα τουλάχιστον μέχρι να πονέσω πολύ και πάλι. Προετοιμάστηκα ψυχολογικά για τον πόνο, και παρακολούθησα την πορεία της μπουνιάς ΄ την είδα να έρχεται προς στη μύτη μου. Προσπάθησα ν'αποφύγω όσο το δυνατόν καλύτερα, αν και με κρατούσε ο Papachan με σιδερένια πυγμή, και κατάφερα να αποκρούσω το χτύπημα όπως κι όπως.

Με τα χέρια μου έπιασα τη μαινόμενη γροθιά του πάντα, με τα πόδια μου κράτησα αντίσταση ενώ το κεφάλι μου είχε φύγει από την τροχιά του πλέον. Εκνευρισμένος, λες και προσπαθούσε να ελευθερωθεί απο ένα ψάρι που κρατούσε το χέρι του, προσπάθησε να με κάνει να τον αφήσω, αλλά εγώ μόνο γραπώθηκα πάνω του περισσότερο. Και με τα δυο χέρια, δεν τον άφηνα να φύγει.

"Άσε με!"
"Δε σ'αφήνω, δε σ'αφήνω~!
Κύκλος γίνομαι και κλείνω!"

"Τραγουδάς;!"
"Γιατί όχι; Εσύ είσαι καλός στο να δέρνεις ενώ εγώ σ'αυτό! Άσε μενα το εξασκήσω! Κανείς δε με καταλαβαίνει!" είπα στο τέλος, μάλλον προς τον σκύλο μου που ήταν στην άκρη της αρένας παρά σε κάποιον άλλον.

Η μάχη της ελευθερίας μεταξύ μας όμως συνέχιζε κι εγώ έπρεπε να κάνω κάτι για να καταφέρω να νικήσω ΄ σάρωσα τον χώρο τριγύρω μου να βρω το όπλο μου. Το έψαξα παντού εκτός από κει που ήταν εν τέλη: δύο μέτρα μπροστά μου! Αλλά πώς θα το έφτανα...;

Ιδέα! Άφησα το χέρι του πάντα ΄ πέρασα κάτω από τα πόδια του και σύρθηκα με την πλάτη με όση φόρα μου είχε μείνει για όσο πήγαινε. Μισό μέτρο ακόμα έμεινε και το διύνησα στην κοιλιά μου πάνω και τους αγκώνες μου. Εκεί που με άρπαξε γι άλλη μια φορά ο Papachan, αυτήν τη φορά απ'το πόδι, εγώ είχα μόλις προλάβει να πιάσω την ξύλινη λαβή. Εκεί που με γύρισε ανάποδα για να τον κοιτάξω και να με χτυπήσει - και πάλι στο πρόσωπο, σαν δε ντρέπεται μου χαλάει τη μόστρα - εγώ του κατάφερα ένα άκρως καίριο χτύπημα στην κοιλιά του...
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 90%

Kung fu panda. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Kung fu panda. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Kung fu panda. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 I_icon_minitimeTue Dec 18, 2012 5:30 pm

Ο Ceasar τα πήγαινε μια χαρά. Είχε κιόλας -ένας θεός ξέρει πως!- καταφέρει να βγάλει από την μέση τον έναν αντίπαλο του. Αντιθέτως εκείνη, υποχωρούσε σταθερά, κάνοντας τον Pandaman να θεριεύει όλο και περισσότερο. Υποτίθεται ότι εκείνη είχε ζητήσει τον δυνατότερο πολεμιστή. Τώρα δεν έδειχνε να τον φοβάται αλλά ούτε και να θέλει να αναμετρηθεί μαζί του. Ο χρόνος κυλούσε, για πόσο θα μπορούσε ακόμα να καθυστερεί την μάχη; Αλλά αν τραυμάτιζε τα πόδια της δεν θα είχε νόημα να τον νικήσει έτσι κι αλλιώς. Έσφιξε τα δόντια και όρμησε εναντίον του. Σήκωσε το καλάμι της μέχρι ψηλά για να του τσακίσει το σαγόνι. Αμέσως ο Pandaman αντέδρασε λες και το περίμενε. Έγειρε το σώμα του προς τα πίσω, σέρνοντας ταυτόχρονα το δικό του πλάγια και χτυπώντας την στον αστράγαλο. Είχε τέτοια δύναμη και φόρα και η κοπέλα έχασε την γη κάτω από τα πόδια της. Την επόμενη στιγμή, δέχτηκε μια δεύτερη κλοτσιά στην κοιλιά που την εκτόξευσε προς τα πίσω. Κύλισε με το πλάι μερικά μέτρα. Το χέρι της πήγε ασυναίσθητα στον αστράγαλο της, να ελέγξει αν ήταν ακόμα στην θέση του. Μπορεί να ήταν τυχερή εκείνη την φορά, στο δεύτερο λάθος όμως θα τον έσπαζε. Μαζί με τα νεύρα της έχασε και την ψυχραιμία της. Μια φωνή της πήρε την προσοχή. Η μελωδική φωνή του Ceasar, ο οποίος κάνοντας το μοναδικό πράγμα στο οποίο ήταν εκ φύσεως καλός, διατηρούσε τον αυτοέλεγχο του. Το σοκ ήταν τόσο μεγάλο που ένιωσε ντροπή για την διστακτικότητα της.
-Τι έγινε κοριτσάκι; Φοβήθηκες;
Ο Pandaman την κορόιδευε αλλά εκείνη σηκώθηκε και πάλι. Ποτέ της δεν θεώρησε τον εαυτό της δειλό. Κι εφόσον είχε μάθει ο Ceasar να κρατά τα μάτια του ανοιχτά, πως μπορούσε αυτή να μην ρισκάρει ένα πόδι; Το θέμα ήταν να της δώσει την ευκαιρία. Και γι αυτό έπρεπε να τον μπερδέψει. Έβγαλε από μέσα της μια μεγάλη αναπνοή για να ηρεμήσει.
-Είσαι καλός πολεμιστής Pandaman, αλλά όχι καλύτερος από εμένα.
Έπρεπε να τον ιντριγγάρει. Να τον κάνει να θέλει να της αποδείξει το αντίθετο. Την επόμενη στιγμή, πήρε φόρα και πήδηξε δοκιμάζοντας μια εναέρια ανάποδη κλοτσιά. Ο Pandaman δεν το περίμενε, μέχρι τότε η κοπέλα διατηρούσε το κεντρο βάρους της χαμηλά, κοντά στην γη όπου είχε πλεονέκτημα ως κοντύτερη.


Last edited by tsitakos on Tue Dec 18, 2012 5:53 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 90%

Kung fu panda. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Kung fu panda. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Kung fu panda. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 I_icon_minitimeTue Dec 18, 2012 5:52 pm

Αντί να την χτυπήσει, προτίμησε να την αποφύγει με ασφάλεια. Την επόμενη στιγμή, η κοπέλα προσγειώθηκε απλώς για να πηδήξει ακόμα μια φορά, στρέφοντας όλο το σώμα ανάποδα. Εκείνος πισωπάτησε ακόμα μια φορά κρίνοντας ότι το χτύπημα ήταν πολύ δυνατό για να το μπλοκάρει με τον οποιονδήποτε τρόπο. Πράγματι, στο σημείο όπου προσγειώθηκε το πέλμα της, η γη τραντάχτηκε και το χώμα πιέστηκε εξωφρενικά προς τα κάτω. Μετά όμως δεν επιχείρησε άλλο άλμα, πιστεύοντας ότι είχε εξαντλήσει το περιθώριο του αιφνιδιασμού. Κι εκείνος ίσως να είχε τσιμπήσει το δόλωμα.
-Δεν γίνεται να πετάς για πάντα! της χαμογέλασε στραβά.
-Ουυυ! Τότε δείξε μου εσύ πως γίνεται! τον τσίγκλισε.
Τα μάτια του στένεψαν απειλητικά. Αμέσως μετά πήρε φόρα. <<Αυτό είναι!>> Πήδηξε στον αέρα περιμένοντας ότι η κοπέλα θα έμενε στην θέση της για να τον αντιμετωπίσει. Ακριβώς εκείνη την στιγμή όμως, τα δικά της πόδια τινάχτηκαν με τόση δύναμη που τον συνάντησε στην μέση της ιπτάμενης πορείας του. Τα μάτια του γούρλωσαν όπως και όλων όσων έτυχε να παρακολουθούν την σκηνή. Η Shura χτύπησε πρώτα τον αέρα για να διατηρήσει το ύψος της κι έπειτα χτύπησε το στήθος του Pandaman που αδυνατούσε να αντιδράσει μετέωρος. Την ώρα που το πόδι της τεντωνόταν για να τον στείλει ακόμα πιο ψηλά, ο μυς της κόντεψε να πάρει φωτιά. Δεν κατάφερε να τον στείλει πολύ ψηλά, γρήγορα θα έπεφτε. Χωρίς καθυστέρηση τον ακολούθησε και τον ξαναχτύπησε με τον ίδιο τρόπο με το δεύτερο πόδι. Τώρα ήταν στο όριο της όμως λίγο ακόμα... Την τρίτη φορά άκουσε ένα τρίψιμο και άργησε λίγο παραπάνω να τεντώσει το γόνατο της. Ήταν περισσότερο που μπορούσε να κάνει. Την επόμενη στιγμή άφησε και τον εαυτό της και τον Pandaman να πέσουν στο έδαφος δίχως κανένας τους να είναι σε κατάσταση να προσγειωθεί στα πόδια του, αν και για διαφορετικούς λόγους. Ο Pandaman έσκασε σαν σακί αναίσθητος, ενώ η Shura προτίμησε να προσγειωθεί σε ένα πιο μαλακό σημείο του σώματος της...
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Kung fu panda. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Kung fu panda. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Kung fu panda. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 I_icon_minitimeTue Dec 18, 2012 6:29 pm

O Papachan έπεσε κάτω, πιάνοντας το στομάχι του σφιχτά. Είδα αίμα στις πατούσες του. Ω όχι! Τον τρύπησα;! Πώς--πώς είναι δυνατόν να τον χτύπησα τόσο πολύ και τόσο άσχημα, κατά τύχη το σήκωσα...; Έτρεξα στο πλάι του και κοίταξα πάνω από τον ώμο του ανήσυχος. "Είσαι καλά;" Δεν απάντησε, μόνο έκλεισε τα μάτια του από τον πόνο. Η καρδιά μου πόνεσε. "Σε παρακαλώ, πες μου πως δε σε σκότωσα...!"

Ξαφνικά το πάντα με πιάνει από τον βραχίωνα και σκύβει κι άλλο. "Papachan!"
"MΠΛΙΑΑΑΑΑΑ!"

Με ανοιχτό το στόμα από την αηδία έμεινα να κοιτάω το πάντα να αδειάζει τα περιεχόμενα της μεγάλης του κοιλιάς πάνω στα παπούτσια μου και τις κάλτσες μου. Είχα μείνει παραπάνω από κοκκαλωμένος καθώς το έκανε αυτό και το άτιμο δε σταματούσε για πάνω από μισό λεπτό! Αλλά επιτέλους, σταμάτησε. Κι εκεί που πήγα να μιλήσω--"Μπραααααα!" ρεύτηκε βροντερά και σχεδόν μ''έστειλε ένα βήμα πίσω. "Αααααχ, καλά είμαι τώρα ρε φίλε. Αλλά κι εσύ σπαθί, ήρθες να με βοηθήσει. Μπράβο σου, έχεις τον σεβασμό μου." είπε πρόχειρα ενώ έτριβε την κοιλιά του και με χτυπούσε ενθαρρυντικά στο μπράτσο.

Εμβρόντητος, έγνεψα. Δεν ήξερα τι άλλο να κάνω. "Τώρα έλα να με βοηθήσεις να σηκώσουμε και τον Jinta." είπε αδιάφορα και με χρησιμοποίησε σαν βαστάζο. Σχεδόν μ'έριξε αντί να σηκωθεί κι ο ίδιος. Κι εκεί που πήγαμε να βρούμε τον μικρό, είδαμε μπροστά μας την Shura και τον Pandaman να πέφτουν κάτω μπροστά μας. Και οι δύο προσγειώθηκαν άτσαλα αν και η δασκάλα μου φάνηκε να έχει τις αισθήσεις της σε αντίθεση με τον μεγαλόσωμο Pandaren.

Τόσο τεράστιος και τον κατάφερε; Μωρέ μπράβο...! Έσπευσα όμως να τη βοηθήσω. Ποτέ δεν ξεχνάω τους τρόπους μου, πόσο μάλλον όταν μια δεσποσύνη το χρειαζόταν. Έσκυψα δίπλα της και της προσέφερα τη βοήθειά μου. "Αγαπητή μου δασκάλα, μπορείτε να σηκωθείτε;"

Με ζύγιασε με το βλέμμα της. "Θα στηριχτώ πάνω σου." είπε στο τέλος ανασηκώνοντας τους ώμους της. Αμέσως, της προσέφερα τις υπηρεσίες μου. Αφού κατάφερε να σηκωθεί - αν και είδα πως το ένα πόδι δίσταζε να το πολυπατήσει - είπα ήρεμα στον Papachan πως αδυνατούσα να τον βοηθήσω...αλλά κανείς δε μίλησε.

Το πλήθος ξαφνικά είχε σιωπήσει και δεν έπεφτε καρφίτσα χωρίς ν'ακουστεί. Οι δύο άνθρωποι σηκώσαμε τα κεφάλια μας ταυτόχρονακαι κοιτάξαμε γύρω όποτε κι αντικρίσαμε κάτι απίθανο: όλα τα πάντα είχαν σηκωθεί όρθια, σοβαρά και οι πλάτες ίσιες. Ακόμα και ο μεγάλος που μας μιλούσε.

Τα μάτια μου κύλησαν αργά προς το μέρος του, ακόμα προσπαθούσα να ρυφήξω όλη τη σκηνή, και τον είδα ν'ανοίγει το στόμα του: "Νικήσατε τους πολεμιστές μας. Θα έχετε για πάντα τον σεβασμό των Pandaren. Το ναυτικό μπορεί να υπολογίζει στις φιλικές μας διαθέσεις..." είπε αργόσυρτα και μετά έσκυψε.

Όχι, δεν έσκυψε ΄ υποκλίθηκε. Κι έτσι απλά, ένα ένα οι Pandaren ολόγυρά μας καθώς και όσοι από τους αντιπάλους μας είχαν μείνει όρθιοι, ακολούθησαν το παράδειγμα του γηραιού τους. Και όλο το στάδιο είχε καταλήξει να σκύβει το κεφάλι του σε μας τους δύο...

Αναρρίγησα. Πρώτη φορά στη ζωή μου--δηλαδή με αναγνώριζαν και-, όλοι οι Pandaren πίστευαν πω-...Αξίζω. Το μόνο που πέρασε από το μυαλό μου για πρώτη φορά στη ζωή μου ήταν πως πραγματικά αξίζω κάτι, όσο μικρό ή ασήμαντο κι αν ήταν, κάποιος πίστευε πως είχα μια κάποια αξία. Εγώ. Χωρίς να λέω ψέματα ή να κρύβομαι. Ήμουν...συγκινημένος. Δεν υπερέβαλα, πραγματικά ένιωθα τόσο περίεργα αλλά και καλά ταυτόχρονα κι αυτό ήταν παραπάνω από πρωτόγνωρο για μένα.

Δάκρυα κύλησαν στα μάτια μου, χαράς και δυσπιστίας μαζί. Το χαμόγελο που ήρθε στα χείλη μου ήταν ανάμεικτων συναισθημάτων. Όμως καλών. "Πωωωω, σε πήραν τα ζουμιά. Δεν το πιστεύω. Σοβαρέψου, με στηρίζεις κιόλας." ψιθύρισε η Shura στ'αυτί μου, αλλά δε μ'ένοιαξε. Ήμουν πολύ ευτυχής.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 90%

Kung fu panda. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Kung fu panda. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Kung fu panda. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 I_icon_minitimeTue Dec 18, 2012 7:41 pm

Της έφτιαξε και την δική της τη διάθεση από την μία ο σεβασμός που πλήθους, από την άλλη η συγκίνηση του Ceasar. Η ίδια δεν αντέδρασε με παρόμοιο τρόπο, αν και απολάμβανε την σκηνή με όλη της την καρδιά. Στο δικό της μυαλό η μόνη της σκέψη ήταν ότι είχε κερδίσει. Τώρα θα μπορούσε να βρει εκείνον τον ύπουλο τον Hermes και να του ζητήσει ό,τι ήθελε. Να ευχαριστηθεί λίγη ελευθερία πριν πέσει πάλι με τα μουτρα στην δουλειά. Βάσταξε τον ώμο του Ceasar, που επανήλθε στα πρακτικά θέματα, και δοκίμασε να πατήσει καλά.
-Καλύτερα να μην το πιέσεις πολύ. Πρέπει να ξεκουραστείς!
-Χε! Μην σε απασχολεί αυτό, φίλε μου! Τα πήγες θαυμάσια! τον επιδοκίμασε μιλώντας πολύ σοβαρά.
Το σχόλιο τον ευχαρίστησε πολύ, ήταν πέρα από όσα περίμενε, προσθετικά με όσα είχαν γίνει μέχρι τότε. Ήταν ευχάριστη η γνωριμία τους, αλησμόνητη και για τους δύο!
-Η αλήθεια είναι ότι έχω αφήσει μια δουλειά στην μέση αλλά τώρα πρέπει να επιστρέψω, του είπε βιαστικά και απομακρύνθηκε κουτσαίνοντας λιγάκι. Φαντάζομαι το ίδιο ισχύει και για σένα. Να αποχαιρετήσεις τον Sitrus εκ μέρους μου. Πες του ευχαριστώ!
Την διαβεβαίωσε ότι θα το έκανε και την αποχαιρέτισε ευγενικός και κύριος όπως πάντα. Γυρνώντας του την πλάτη, βεβαιώθηκε ότι δεν ήθελε να κοιτάει πια πίσω της, σε μια ζωή που είχε χαθεί για την ίδια. Η ζωή της ως marine είχε τελειώσει καθαρά. Το μέλλον προβλεπόταν συννεφιασμένο.
Η συνέχεια εδώ:
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Kung fu panda. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Kung fu panda. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Kung fu panda. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 I_icon_minitimeWed Dec 19, 2012 12:27 am

Ακολούθησα με τα μάτια μου την εντυπωσιακή αυτή γυναίκα μέχρι που χάθηκε από το πεδίο όρασής μου. Ήταν μια ευχάριστη γνωριμία - που δυστυχώς δεν εξελίχθηκε σε κάτι παραπάνω όσο κι αν θα το ήθελα - και μου άρεσε που ήταν πιο δυναμική όχι μόνο από μένα, αλλά κι από πολλούς άντρες που έχω δει ποτέ. Τη θαύμασα για το πνεύμα της και τον πλούσιο εξωτερικό της κόσμο. Κι ότι τον έκρυβε και τόσο λίγο αυτόν τον κόσμο ακόμα καλύτερα...

Υποκλίθηκα κι εγώ στα πάντα πριν γυρίσω την πλάτη μου για να πάω στον σκύλο μου που με περίμενε στην άλλη πλευρά της αρένας - πιο κοντά στο σπίτι του Sitrus -, αν και στον δρόμο σταμάτησα. Συνάντησα τον Papachan που με κόπο προσπαθούσε να ξυπνήσει τον Jinta. Τον είχε πάρει ο ύπνος, δεν ήταν αναίσθητος ο μικρός αλλά δεν ξυπνούσε με τίποτα! Του σύστησα να τον πάρει στους ώμους του, κάτι που έκανε μάλιστα.

"Αγόρι μου!" αναφώνησα όλο χαρά όταν κόντευα στον Βρούτο κι αυτός, εξίσου ενθουσιασμένος, γάβγισε και κυριολεκτικά μου "επιτέθηκε". Πήδηξε πάνω μου κι άρχισε να με γλύφει, ενώ στεκόταν με τα δυο του πόδια στο στέρνο μου. Η ουρά του κουνιόταν πέρα δώθε. "Κι εγώ χαίρομαι που είμαι καλά, κι εγώ!"
"Βλέπω καταλαβαίνεις τον σκύλο σου..." σχολίασε ο Sitrus με ένα μικρό χαμόγελο.

Α! Πότε ήρθε δίπλα μου; Ούτε τον κατάλαβα! Όμως τίποτα δε μου χαλούσε τη διάθεση εκείνη τη στιγμή, ούτε καν αυτό. Συνέχισα, το χαμογελό μου πλατύ και τον κοίταξα. "Πάντα τον καταλάβαινα, δεν ξέρω γιατί, από την στιγμή που τον βρήκα. Και δεν είμαστε πολύ καιρό μαζί."
"Χε, είστε τυχεροί που βρήκατε ο ένας τον άλλον...πάμε τώρα, έλα. Έχουν ήδη αρχίσει να φεύγουν και οι θεατές..."
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Kung fu panda. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Kung fu panda. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Kung fu panda. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 I_icon_minitimeWed Dec 19, 2012 12:46 am

Καθώς περπατούσαμε πίσω στο χωριό και στο σπίτι του παρατήρησα μια μικρή...απογοήτευση στα μάτια του. Σάμπως τα καλύτερα της ζωής του ήτανε πλέον πίσω του και τώρα θα μπορούσε μόνο να τα αναπολεί. Το αναγνώρισα αυτό το ύφος γιατί ήταν το ίδιο που είχα κι εγώ όταν με είπε ο πατέρας μου πως θα πρέπει να φύγω από το σπίτι. Πώς το ξέρω θα ρωτήσει κανείς; Είδα τον εαυτό μου στο καθρέφτη. Πάντα βλέπω τον εαυτό μου στον καθρέφτη...Χε, πάντα και είμαι στα πάντα. Χε χε...

"Τι χασκογελάς εσύ εκεί ξανθέ κύριε του ναυτικού;"

Όταν με αποκάλεσε έτσι, με τον ίδιο τρόπο που με χαιρέτησε όταν με πρωτοείδε, τότε ήμουν σίγουρος. Νοσταλγία για το πριν, έστω κι αν ήταν μόνο δύο μέρες πριν. "Όλα τριγύρω αλλάζουνε, κι όλα τα ίδια μένουν~!" είπα τραγουδιστά ενώ περπατούσα με τα χέρια πίσω από την πλάτη μου δεμένα.

Ήμαστε ήδη σχεδόν μπροστά απ'το σπίτι του και το χοροπήδημα στο βήμα μου κόπηκε όταν τον κοίταξα σοβαρά. "Καταλαβαίνεις;" με ρώτησε όταν είδε πως το βλέμμα μου δεν έλεγε να φύγει από πάνω του.

"Ξέρω." είπα με σοβαροφάνεια αν και...πραγματικά ήξερα, καταλάβαινα. Ένιωθε κενός, γι αυτόν όλα τα ωραία - οι ξένοι - ήταν μόνο ένα πράγμα του παρελθόντος. Πόσο μάλιστα μερικοί άνθρωποι του ναυτικού ή ό,τι ήμαστε και οι δύο. Και τώρα θα έμενε εδώ μόνος του με τους υπόλοιπους Pandaren που δεν φαίνονταν να τον καταλαβαίνουν. "Γιατί δεν έρχεσαι μαζί μου στο Ναυτικό; Κι εγώ νέος είμαι στο σώμα! Θα μαστε δύο μύγες μες στο γάλα βέβαια, όσο κι αν εσύ εξαιτίας μεγέθους θα είσαι μεγαλύτερη."

Ψιλογέλασε και με κοίταξε περίεργα. "Α, και χαιρετίσματα από την Shura."

Με κοιτούσε διστακτικά, δεν τολμούσε να πιστέψει πως όντως τον καλούσα να έρθει μαζί μου. "Σοβαρά, έλα! Δε μπορώ να σου υποσχεθώ πως θα σε κρατήσουν καν, αλλά...ποτέ δεν ξέρεις. Καλύτερα να σου αρνηθούν και να ζήσεις μ'αυτό παρά με την άγνοια ή αυτό το απαίσιο συναίσθημα του "κι αν είχα..."

Μια φορά δεν τα έριξα σε μια τύπισσα κι ακόμα με τρώει!

"Έλα...και πού ξέρεις, μπορεί να είναι καλύτερα από δω και να μη θες να γυρίσεις." Γαβ γαβ γαβ, συμφώνησε ο Βρούτος.

Μ'αυτό, και η τελευταία του ανασφάλεια φάνηκε να εξανεμίζεται. "Εκτός κι αν πρέπει να πάρεις και την άδεια από τον μεγάλο τύπο...αλλά πάντα είναι προτιμότερο να ζητάς συγχώρεση από άδεια, ναι;"
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Kung fu panda. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Kung fu panda. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Kung fu panda. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 I_icon_minitimeWed Dec 19, 2012 12:54 am

Μάζεψα βιαστικά τα πράγματά του και μέσα σε μισή ώρα ήμαστε έτοιμοι να φύγουμε! Τα είχε κάνει όλα τα απαραίτητα ένα μπόγο πάνω από τον ώμο του. Ήταν τόσο ενθουσιασμένος που μπορεί να έβαζε και τον Βρούτο εκεί μέσα και να μην το καταλάβαινε αν δεγάβγιζε ο καημένος συνεχώς επειδή πήγαινε να τον αρπάξει! Και κάθε φορά μ'έκανε να γελάω η θέα ενός τρομαγμένου σκύλου να γαβγίζει σ'ένα τεράστιο Πάντα...

"Θέλουμε πάλι δύο μέρες για να φτάσουμε στην ακτή εκαι να βρούμε το Ναυτικό ε;"
"Φοβάμαι πως ναι. Ο τύπος σώματός σου, σαν άθρωπος, απαγορεύει την ανάβαση στα δέντρα ή την εξαιρετικά γρήγορη μετακίνηση...συν του ότι είσαι ανεκπαίδευτος."
"Ναι αλλά και πάλι μπορώ να τραγουδάω!"

Γέλασε δυνατά ο Sitrus. "Και δεν το κάνεις; Θα αποτρέψεις και πολλά χώα από το να μας επιτεθούνε έτσι."

Ω; Δεν είχα καμία γνώση αυτού του γεγονότος! "Ούτε τρεις μέρες δε σε ξέρω και ήδη μαθαίνω από σένα. Άξιος, Pandaren." Δεν τον άφησα ν'απαντήσει όμως ΄ εφόσον μου έδωσε το ελεύθερο να τραγουδήσω, θα το έκανα χωρίς καμία καθυστέρηση: "Μες στη ζούγκλα, την άγρια ζούγκλα, ο λέον ξαγρυπνά...."

Αουυυυυυυυυύ~!

"Μες στη ζούγκλα, την άγρια ζούγκλα, ο λέον ξαγρυπνά!"
Back to top Go down
Sponsored content





Kung fu panda. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Kung fu panda. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Kung fu panda. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Kung fu panda. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 5 of 6Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος-Αποστολή]Burning Territory [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Οι αρκουδιάριδες. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αποστολή]Ο μπάτλερ [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αποστολή]"Ravens" [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος- Αποστολή] Ο Άμλετ της Σελήνης [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Kashamin-
Jump to: