Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 14 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 14 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 Back to North Blue, the frozen kingdom [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Back to North Blue, the frozen kingdom [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Back to North Blue, the frozen kingdom [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Back to North Blue, the frozen kingdom [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Nov 24, 2012 4:44 pm

Η ώρα στο πλοίο περνούσε αργά και βασανιστικά, είχα κάτσει σε ένα γενικά ήσυχο μέρος και κοιτούσα τον ορίζοντα, όσο μπορούσα να δω δηλαδή μιας που μερικά χιλιόμετρα μπροστά απλωνόταν μια πυκνή ομίχλη. Το πλοίο όδευε ακριβώς στο κέντρο της ομίχλης, σιγά σιγά μερικοί ναυτικοί ήρθαν και άρχισαν να ρίχνουν μέσα στην θάλασσα σχοινιά με βάρη στις άκρες τους για να μετρούν το βάθος. Μπήκαμε στην ομίχλη, ένας θόρυβος άρχισε να ακούγεται σπασμωδικά, μάλλον ήταν κάποιο είδος ελέγχου για το αν φτάνουμε σε κάποια στεριά. Προσπαθούσα να δω γύρω μου, όμως η ομίχλη ήταν τόσο πυκνή που δεν επέτρεπε να δω ούτε στα δυο μέτρα. Έπιασα το κατάνα μου και ήμουν έτοιμος για παν ενδεχόμενο, μπορεί να μην μπορούσα να δω, αλλά αν γινόταν κάτι δεν θα πέθαινα αμαχητί. Αρκετές ώρες πέρασαν μέχρι που επιτέλους άρχισε και πάλι να φέγγει γύρω μας, σηκώθηκα και κοίταξα, η ομίχλη είχε αρχίσει να καθαρίζει και σιγά σιγά ένας παγωμένος αέρας άρχισε να φυσάει χαλαρά.  


Last edited by Roni on Mon Nov 26, 2012 4:26 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Back to North Blue, the frozen kingdom [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Back to North Blue, the frozen kingdom [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Back to North Blue, the frozen kingdom [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Nov 24, 2012 4:55 pm

Την ήξερα αυτή την αίσθηση, ο αέρας που σε πάγωνε μέχρι μέσα υπήρχε μόνο σε μια θάλασσα, είχα επιστρέψει σπίτι. Άκουσα ένας από τους ναύτες να φωνάζει πως ήμασταν πλέον στα νερά της North Blue, ένα σκίρτημα στην καρδιά μου, είχα επιτέλους γυρίσει. Μετά από τόσο καιρό είχα γυρίσει πιο δυνατός από ποτέ.Περίπου μισή ώρα αργότερα είδα τις ακτές ενός νησιού, το πιο απομακρυσμένο νησί της North Blue το Frost Kingdom. Όπως έλεγε και το όνομα του, το Frost Kingdom ήταν επικαλυμμένο από πάγο μόνο μια πόλη υπήρχε πάνω στο νησί, όλο το υπόλοιπο ήταν μια παγωμένη έρημος. Ήταν ένα από τα πιο παγωμένα σε θερμοκρασία νησιά της North Blue, η αίσθηση ήταν παρόμοια με αυτή που είχα στο Ice Nine όταν είχα πρωτόξυπνήσει από το κώμα που ήμουν. Ετοίμασα τα πράγματα μου και τα φόρτωσα στην πλάτη μου, θα κατέβαινα σε αυτό το νησί και θα συνέχιζα τα ταξίδια μου μόνος μου, αφού πρώτα θα έπαιρνα όσες προμήθειες μου χρειάζονταν. Το πλοίο που με μετέφερε έπιασε λιμάνι και σιγά σιγά πάτησα και πάλι σε στέρεο έδαφος.


Last edited by Roni on Sun Nov 25, 2012 8:54 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Back to North Blue, the frozen kingdom [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Back to North Blue, the frozen kingdom [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Back to North Blue, the frozen kingdom [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Nov 24, 2012 5:15 pm

Περπάτησα λίγη ώρα και βρήκα ένα μαγαζί που πουλούσε αλλά και νοίκιαζε έλκηθρα, μάλλον αυτός ήταν ο μόνος τρόπος "ασφαλούς" μετακίνησης στο νησί αυτό. Νοίκιασα το πιο φθηνό από όλα και αφού φόρτωσα τα πράγματα μου ανέβηκα και ξεκίνησα για το μόνο μέρος που θα μπορούσα να βρω προμήθειες, την πόλη του Frost Kingdom ονόματι Frost City. Σκόπευα να μείνω ένα βράδυ για να ξεκουραστώ και να συνηθίσω και πάλι στο παγωμένο κλίμα της North Blue, χρειαζόμουν ζεστά ρούχα μιας που τα είχα χάσει όλα σε εκείνη την καταιγίδα... Χτύπησα με το μαστίγιο τα ζώα και το έλκηθρο ξεκίνησε...Διέσχισα μια αρκετά μεγάλη διαδρομή μέχρι να φτάσω στην πύλη της πόλης, σύμφωνα με το χάρτη που είχα, όλοι οι δρόμοι του νησιού οδηγούσαν στην πύλη εκείνη μιας που ήταν και το μόνο σημείο για να μπει ή να βγει κάποιος από την πόλη. Έξω από την πόλη υπήρχε ένα τεράστιο τοίχος πάγου το οποίο την περιέκλειε και τελείωνε στην μεγάλη πύλη που βρισκόμουν. Έξω από την πόλη υπάρχουν μόνο δύο κτήρια.Το ένα είναι το κτίσμα στο οποίο στεγάζεται η φρουρά και μπορεί να στεγάσει τουλάχιστον 100 άντρες κάθε στιγμή και το άλλο είναι ένας ψηλός φάρος. Άφησα τα ζώα και την άμαξα και αφού φορτώθηκα τα πράγματα μου, ξεκίνησα για να μπω στην πόλη.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Back to North Blue, the frozen kingdom [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Back to North Blue, the frozen kingdom [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Back to North Blue, the frozen kingdom [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSun Nov 25, 2012 8:59 pm

Ένας φρουρός με σταμάτησε λίγο πριν μπω και πήρε τα στοιχεία μου, μάλλον για λόγους ασφαλείας. Αφού τελείωσα με αυτά, μπήκα στην μεγάλη πόλη του Frost Kingdom, αρκετά μαγαζιά εκτείνονταν αριστερά και δεξιά του δρόμου. Περιπλανήθηκα για λίγο στην πόλη, κάτι που μου έκανε μεγάλη εντύπωση ήταν το γεγονός πως δεν υπήρχαν πολλές γυναίκες στους δρόμους, οι περισσότεροι αν όχι όλοι, ήταν άντρες. Βρήκα ένα γενικά ήσυχο μπαρ και μπήκα μέσα να πιω ένα ποτό και να μάθω πληροφορίες για το που θα μπορούσα να περάσω το βράδυ μου.
Καλησπέρα και καλωσορίσατε στο Frost Kingdom, δεν έχουμε συχνά ταξιδιώτες εδώ. Οι περισσότεροι αποφεύγουν το νησί μας λόγω του φοβερού κρύου, έτσι είμαι πολύ ενθουσιασμένος που βλέπω κάποιον νέο εδώ, θα πρέπει να με συγχωρέσετε. Είπε με ιδιαίτερο ζήλο ο σερβιτόρος που ήρθε να με σερβίρει.
Κάνε δουλειά σου, δεν με πειράζει που χάρηκες. Το νησί σας είναι πράγματι αρκετά κρύο, αλλά βλέπεις κατάγομαι κατά κάποιον τρόπο από το Ice Nine, οπότε δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα με αυτό... Θα ήθελα ωστόσο μερικές πληροφορίες για το νησί σας, αλλά αυτό θα έρθει μετά. Προς το παρόν, φέρε μου λίγο από το καλύτερο σας σάκε καθώς και μια μεγάλη μερίδα από το πιάτο της ημέρας.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Back to North Blue, the frozen kingdom [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Back to North Blue, the frozen kingdom [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Back to North Blue, the frozen kingdom [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Nov 26, 2012 2:58 pm

Αφού δοκίμασες τις γνωστές και πάντα καυτές σούπες του Frost Kingdom και ήπια λίγο από το σάκε τους, κάλεσα τον σερβιτόρο για να τον ρωτήσω τα πράγματα που ήθελα, φαινόταν αρκετά εξυπηρετικός και ήμουν σίγουρος θα με βοηθούσαν αρκετά οι πληροφορίες που θα μου έδινε.
Παρακαλώ, πείτε μου τι με χρειάζεστε? Με ρώτησε ο σερβιτόρος καθώς μου έφερνε ένα ακόμα κανατάκι με σάκε.
Θέλω να μου δώσεις πληροφορίες για το νησί σας, αρχικά όπως βλέπεις δεν είμαι καλά ντυμένος για τέτοιες θερμοκρασίες, θέλω ένα μαγαζί για να βρω μερικά ρούχα. Ύστερα χρειάζομαι ένα καλό μέρος για να μείνω και τέλος ένα μέρος για να αγοράσω προμήθειες. Του είπα καθώς γέμιζα και πάλι το ποτήρι μου με ποτό. Εκείνος φάνηκε να το σκέφτεται για λίγο και ύστερα με ενημέρωσε για αυτά που του ζήτησα.
Ρούχα έχει ο Elmer, είναι ένας μαγαζάτορας τρία στενά πιο κάτω, στο δεξί σου χέρι. Είναι λίγο περίεργος με τους ξένους αλλά αν είσαι ευγενικός δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Μέρος για να μείνεις πιστεύω η καλύτερη σου επιλογή είναι εδώ, νοικιάζουμε δωμάτια στον πάνω όροφο και το μαγαζί μας είναι στο κέντρο της πόλης οπότε είναι κοντά σχεδόν σε όλα...! Τέλος για προμήθειες υπάρχει ένα μαγαζί όπως μπαίνεις στην πόλη, τα πράγματα του είναι αρκετά καλά, αλλά όπως και να έχει δεν υπάρχει άλλο οπότε δεν έχεις και πολλές επιλογές...!
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Back to North Blue, the frozen kingdom [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Back to North Blue, the frozen kingdom [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Back to North Blue, the frozen kingdom [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Nov 26, 2012 3:07 pm

Τον ευχαρίστησα για τις πληροφορίες και του ζήτησα να συνεννοηθεί με τον ιδιοκτήτη του μαγαζιού για την διαμονή μου, εκείνος συμφώνησε με ένα νεύμα και κατευθύνθηκε προς έναν χοντρό τύπο που καθόταν στην άκρη του μαγαζιού και έπινε το ποτό του για να συνοδεύσει το τσιγάρο του. Μερικά λεπτά αργότερα ο τύπος σηκώθηκε και ήρθε προς το μέρος μου, αφού έφτασε δίπλα μου με κοίταξε εξονυχιστικά μερικά λεπτά και ύστερα είπε:
Έμαθα πως θες να μείνεις σε ένα από τα δωμάτια μου, πες μου λοιπόν... Λεφτά για να πληρώσεις έχεις? Δεν θέλω φτωχούς εδώ μέσα... Δεύτερον πρέπει να ξέρω αν η διαμονή σου θα μου δημιουργήσει προβλήματα? Ξέρεις είμαστε σχετικά κλειστή κοινωνία στο Frost Kingdom, δεν μπορώ να χαλάσω την καλή μου φήμη επειδή μάζεψα κάποιον αλήτη...
Το ύφος του δεν μου άρεσε καθόλου, εκτός από πελάτης ήμουν και ξένος απέναντι του, ούτε αυτοί που με ήξεραν δεν μου μιλούσαν έτσι και θα μου μιλούσε ένας ξένος? Σηκώθηκα όρθιος και τον πλησίασα, δεν έδειξε σημάδια φόβου, ούτε και κουνήθηκε από την θέση του.
Αν δεν είχα λεφτά δεν θα έμπαινα καν στο μαγαζί σου, δεν μου αρέσει να ζητιανεύω και δεν πρόκειται να το κάνω ποτέ μου. Όσο για το αν θα έχεις προβλήματα μαζί μου, να είσαι σίγουρος πως θα αποκτήσεις πολλά αν τολμήσεις να ξανά μιλήσεις έτσι...
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Back to North Blue, the frozen kingdom [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Back to North Blue, the frozen kingdom [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Back to North Blue, the frozen kingdom [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Nov 26, 2012 3:24 pm

Τα λόγια μου ωστόσο φάνηκαν να τον φοβίζουν, έκανε ένα βήμα πίσω δείχνοντας μου πως είχα κερδίσει αυτή την μάχη, έκατσα και πάλι στο τραπέζι μου και απόλαυσα το υπόλοιπο ποτό μου. Αφού τελείωσα, πλήρωσα και ρώτησα τον σερβιτόρο από που θα μπορούσα να ανέβω στα δωμάτια, με οδήγησε σε μια σκάλα και αφού συμπλήρωσα το όνομα μου σε ένα βιβλίο, παρέλαβα το κλειδί του δωματίου μου και ανέβηκα στον πάνω όροφο. Μπήκα στο δωμάτιο και μονομιάς απόλαυσα ένα ζεστό μπάνιο, είχε ήδη νυχτώσει και έτσι δεν θα μπορούσα να κινηθώ στην πόλη για να αγοράσω όσα ήθελα. Έτσι αποφάσισα να μείνω στο δωμάτιο και να ξεκουραστώ από το ταξίδι, βγήκα από το μπάνιο και ντύθηκα. Ύστερα γέμισα με ξύλα το τζάκι και το άναψα, μια γλυκιά ζεστασιά άρχισε να πλημμυρίζει το δωμάτιο. Ξάπλωσα και άρχισα να αναπολώ όσα είχαν συμβεί στην East Blue, όλα φαίνονταν τόσο μακρινά πλέον, λες και δεν είχαν γίνει ποτέ. Πλέον ήμουν και πάλι στην όμορφη και παγωμένη North Blue, ήμουν και πάλι κοντά στην Alicia. Με τις σκέψεις αυτές να γυρνάνε στο μυαλό μου και την γλυκιά ζεστασιά από το τζάκι, ο ύπνος δεν άργησε να με πάρει. Δίχως να καταλάβω πόσες ώρες κοιμόμουν, ξύπνησα σιγά σιγά και κοίταξα γύρω μου.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Back to North Blue, the frozen kingdom [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Back to North Blue, the frozen kingdom [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Back to North Blue, the frozen kingdom [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Nov 26, 2012 3:43 pm

Μερικές ακτίνες φωτός έμπαιναν δειλά δειλά στο δωμάτιο από τα κλειστά παράθυρα και έτσι κατάλαβα πως είχε πλέον ξημερώσει... Σηκώθηκα σιγά σιγά και μάζεψα τα πράγματα μου, το τζάκι είχε πλέον σβήσει και έτσι μάζεψα τις στάχτες που είχαν απομείνει και ετοιμάστηκα για να βγω και πάλι στην πόλη. Το κρύο συνεχιζόταν όμως μια ελαφριά ζεστασιά από τον ήλιο είχε γεμίσει την ατμόσφαιρα, όλο το μέρος λαμπύριζε λόγω της αντανάκλασης των ακτίνων του ηλίου πάνω στο χιόνι και τον πάγο που κάλυπταν το έδαφος και τα κτήρια. Ένα αρκετά όμορφο θέαμα μπορώ να πω, ίσως αν δεν είχα βάλει στόχο μου να γυρίσω όλο τον κόσμο ανάποδα με την δύναμη μου να μπορούσα να μείνω εδώ, όμως προς το παρόν είχα μια "αποστολή" να εκτελέσω. Περπάτησα λίγο και μερικά λεπτά αργότερα έφτασα στο μαγαζί με τα ρούχα, άνοιξα την πόρτα και μπήκα μέσα στο μαγαζί. Ένας σχετικά συμπαθητικός γεράκος καθόταν πίσω από έναν πάγκο και διάβαζε, σήκωσε το βλέμμα του και με κοίταξε καθώς έμπαινα στο μαγαζί του.
Καλημέρα σας, πρέπει να είστε ο κύριος Elmer. Με έστειλε εδώ το παιδί που δουλεύει στο μπαρ λίγα μέτρα πιο κάτω, θα ήθελα να αγοράσω μερικά ρούχα. Είπα με μια προσποιητή ευγένεια, δεν συνήθιζα να μιλάω έτσι και σίγουρα δεν μου άρεσε. Αλλά αποφάσισα να είμαι ευγενικός για να τελειώνω όσο πιο εύκολα γίνεται με τις δουλειές μου.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Back to North Blue, the frozen kingdom [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Back to North Blue, the frozen kingdom [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Back to North Blue, the frozen kingdom [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Nov 26, 2012 3:53 pm

Ο γέρος με κοίταξε για λίγο και ύστερα είπε:
Δεν είσαι από εδώ έτσι δεν είναι? Πρέπει να ξέρεις πως δεν συνηθίζω να πουλάω τα ρούχα μου σε ανθρώπους που δεν είναι από εδώ και δεν τα αξίζουν μιας που δεν έχουν τρόπους. Αλλά εσύ νεαρέ μου φαίνεσαι να ξέρεις από τρόπους, θα σε αφήσω να διαλέξεις ότι θες από το μαγαζί μου και μάλιστα μπορείς να το πάρεις τσάμπα, δεν σκοπεύω να σε χρεώσω για αυτά.
Ένα χαμόγελο σχηματίστηκε στο πρόσωπο μου, ευχαρίστησα τον γέρο και δίχως να χάσω στιγμή διάλεξα όσα ρούχα ήθελα και έφυγα από το μαγαζί του πριν αλλάξει γνώμη. Επέστρεψα στο δωμάτιο μου και αφού έβαλα τα κατάλληλα ρούχα για τον τόπο αυτό, κατέβηκα και πάλι στο μπαρ για να πιω ένα ποτό. Σκόπευα να φύγω το απόγευμα από το νησί, έτσι αφού πλήρωνα για το ποτό και το δωμάτιο μου θα αγόραζα τις προμήθειες που μου χρειάζονταν και θα έφευγα προς το λιμάνι. Ρώτησα τον ενοχλητικό μαγαζάτορα για το αν θα μπορούσα να βρω ένα πλοίο στο λιμάνι του νησιού, αλλά σύμφωνα με τα λόγια του μόνο ψαροκάικα και μεγάλα εμπορικά πλοία έκαναν στάση εκεί. Αποφάσισα να κάνω μια βόλτα μέχρι το λιμάνι και να "διαλέξω" ένα πλοίο, άλλωστε αν η κυβέρνηση δεν το μάθαινε δεν νομίζω πως θα την πείραζε το γεγονός πως "δανείστηκα" ένα πλοίο δίχως να ρωτήσω τους ιδιοκτήτες πρώτα. Έτσι λοιπόν πλήρωσα για το ποτό μου και κατευθύνθηκα προς το κτήριο που είχα αφήσει τα σκυλιά και το έλκηθρο που είχα νοικιάσει.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Back to North Blue, the frozen kingdom [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Back to North Blue, the frozen kingdom [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Back to North Blue, the frozen kingdom [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Nov 26, 2012 4:25 pm

Στον δρόμο μου έκανα μια μικρή στάση και αγόρασα μερικά τρόφιμα για το ταξίδι μου στο επόμενο νησί, δεν πήρα πολλά μιας που ήθελα να μεταφέρονται εύκολα με το έλκηθρο. Συνέχισα την διαδρομή μου και βγήκα από την πόλη, κατευθύνθηκα προς το ένα από τα δυο κτήρια και φόρτωσα στο έλκηθρο που είχα νοικιάσει τα πράγματα μου, ύστερα έδεσα τα σκυλιά και ξεκίνησα για να επιστρέψω στο λιμάνι του Frost Kingdom. Μερικές ώρες αργότερα βρισκόμουν και πάλι στο μαγαζί που νοίκιαζε τα έλκηθρα και τα σκυλιά. Παρέδωσα το έλκηθρο και πλήρωσα το αντίστοιχο ποσό στον μαγαζάτορα, μετά φορτώθηκα τα πράγματα μου στην πλάτη και κίνησα προς το λιμάνι. Έφτασα μερικά λεπτά αργότερα, κοίταξα γύρω μου για να εντοπίσω κάποιο εύκολα κλέψιμο πλοίο. Δίχως να ψάξω και πολύ εντόπισα ένα σχετικά μικρό πλοίο προς το τέλος του λιμανιού. Έφτασα μπροστά του και κοίταξα γύρω μου, δεν υπήρχε κάποιος κίνδυνος να με δει κάποιος και έτσι πέταξα τα πράγματα μου μέσα και ανέβηκα. Έκοψα το σχοινί που ήταν δεμένο και μάζεψα την άγκυρα, μερικά λεπτά αργότερα με βρήκα να βγαίνω σιγά σιγά από το λιμάνι, μπροστά μου βρισκόταν η πανέμορφη καταγάλανη θάλασσα και δεν υπήρχε κανένας να με σταματήσει. Τα ταξίδια μου είχαν και πάλι αρχίσει!!!
Back to top Go down
Sponsored content





Back to North Blue, the frozen kingdom [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Back to North Blue, the frozen kingdom [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Back to North Blue, the frozen kingdom [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Back to North Blue, the frozen kingdom [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Back to East Blue [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [ΑΡΧΗ-Τιμωρία απο χάσημο Boss]Agreement with Marines...Going back to East Blue , Burvy's Plan[ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Ιστορία Φρούτου - Αναβάθμιση Ειδικότητας]Frozen Kingdom. The early years. [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος]Taking a look back. A bright future awaits![Παρελθόν] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Παρελθόν]13 Years Back!..Vladimir's <<Death>> [Brotherhood-Story] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: The Frost Kingdom-
Jump to: