Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 5 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 5 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος]The Departed.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
3 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
AuthorMessage
Noctis
Citizen
Citizen
Noctis


Όνομα Χαρακτήρα : Lavi Pendragon
Posts : 1293
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]The Departed.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: [Τέλος]The Departed.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]The Departed.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Nov 22, 2012 2:58 pm

Στην προηγούμενη ιστορία:
Μετά την απρόσμενη ένταξη μου στους κυνηγούς επικηρυγμένων συνέχισα το ταξίδι μου με στόχο την Μεγάλη Γραμμή. Δυστυχώς όμως έπεσα πάνω σε καταιγίδα και αναγκάστηκα να κάνω μια μικρή στάση σε ένα νησί που έτυχε να βρω μετά από μέρες. Το νησί αυτό κατοικούταν από μεγάλα όρνεα τα οποία έκανα την ζωή των ιθαγενών ,που βρισκόταν επίσης στο νησί , πολύ δύσκολη. Παρ όλα αυτά με φιλοξένησαν στο χωριό τους για περίπου μια εβδομάδα. Στο νησί ανακάλυψα κάτι που με έκανε να αλλάξω τελείως τα σχέδια μου και να κυνηγήσω μια περίεργη δύναμη. Στο νησί , υπήρχε μια τεράστια βιβλιοθήκη και ένα από τα βιβλία που έτυχε να βρω είχε τίτλο “Φρούτα του Διάβολου”. Στην προσπάθεια μου να βρω και άλλες πληροφορίες, έμαθα ότι ένα από τα βιβλία της βιβλιοθήκης είχε κλαπεί εδώ και αρκετά χρόνια από ένα πειρατικό πλήρωμα. Το κυνήγι είχε μόλις αρχίσει….



Η καταιγίδα ευτυχώς κόπασε τελείως μέσα στις επόμενες ήμερες και μπόρεσα να συνεχίσω με ήρεμους ρυθμούς το ταξίδι μου. Έθεσα νέα πορεία και κατευθύνθηκα προς το Eluria. Στην διάρκεια του ταξιδίου μου συνάντησα αρκετά πλοία , αλλά προσπάθησα να κρατήσω απόσταση από αυτά για τυπικούς λόγους. Περά του ότι δεν ήθελα μπλεξίματα, δεν ήθελα να καθυστερήσω άλλο το ταξίδι μου. Είχα χάσει πολύ πολύτιμο χρόνο λόγω του καιρού….
Σύμφωνα πάντως με τους υπολογισμούς μου μέσα στις επόμενες δυο ήμερες θα έβλεπα τον ορίζοντα το Eluria. Δυστυχώς οι προμήθειες μου τελείωναν και οι ώρες δεν περνούσαν με τίποτα πάνω στο μικρό κατάστρωμα. Ακόμα και οι δουλείες που είχα να κάνω πάνω στο κατάστρωμα δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο για να γίνει κάπως καλύτερη η κατάσταση. Το καλύτερο που είχα να κάνω ήταν υπομονή μέχρι να φτάσω και να μην το σκάφτομαι. Αυτό που κατάλαβα πάντως ήταν ότι έπρεπε να είμαι καλύτερα οργανωμένος στο επόμενο μου ταξίδι....
Έπρεπε να βρω κάτι να σκοτώνω την ώρα μου μιας και ταξίδευα μόνος μου. Η αλήθεια ήταν ότι θα ήθελα να έχω κάποιον μαζί μου, αλλά ποιος θα ήθελε να ακολουθήσει έναν τρελό σε ένα τέτοιο ταξίδι? Η μοναξιά δεν ήταν πάντα άσχημη, αλλά όταν ήταν σε υπερβολικό επίπεδο τα πράγματα άλλαζαν κυριολεκτικά και δυστυχώς για εμένα στην παρούσα φάση ήταν σε υπερβολικό επίπεδο. Παρ όλα αυτά προσπάθησα να διώξω αυτού του είδους τις σκέψεις από το μυαλό μου για να μην μου χαλάσει η διάθεση. Ήξερα ότι δεν έκανα καλό στον εαυτό μου με αυτόν τον τρόπο και ότι περισσότερο τον βασάνιζα….


Last edited by Noctis on Fri Nov 23, 2012 11:55 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Noctis
Citizen
Citizen
Noctis


Όνομα Χαρακτήρα : Lavi Pendragon
Posts : 1293
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]The Departed.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]The Departed.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]The Departed.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Nov 22, 2012 4:31 pm

Οι μέρες έστω και βασανιστικά πέρασαν και πράγματι τα ξημερώματα της πέμπτης ημέρας του ταξιδίου μου φάνηκε στον οριζόταν το νησί Eluria. Αμέσως σχεδόν άλλαξε η διάθεση μου, διότι είχα αρχίσει να φοβάμαι ότι είχα κάνει λάθος υπολογισμούς ή χειρότερα ότι είχα χαθεί και φυσικά αυτό ήταν κάτι που ήθελα σε καμία περίπτωση. Στο διάστημα αυτό μάζεψα τα λίγα μου πράγματα που ήθελα να πάρω μαζί μου για ώρα ανάγκης και περίμενα να φτάσω στο λιμάνι του νησιού. Από μακριά έδειχνε να είναι αρκετά μεγάλο και αρκετά ήταν τα πλοία που πήγαιναν προς αυτό. Συνεπώς ήταν κατοικημένο για καλή μου τύχη,…
Στο λιμάνι φυσικά επικρατούσε πανικός και μου πηρέ αρκετή ώρα μέχρι να φύγει κάποιο άλλο πλοίο για να μπορέσω να αφήσω στην θέση του το δικό μου. Αυτό που πόνεσε ήταν ο φόρος για την στάθμευση του πλοίου μου στο λιμάνι του νησιού. Αφού τέλειωσα όσα ήθελα να κάνω πάνω στο πλοίο, πήρα τα πράγματα μου και βγήκα στον κεντρικό δρόμο. Σίγουρα θα καθόμουν στο νησί για κάνα δυο ήμερες, όποτε θα ήταν συνετό, πριν ξεκινήσω για την βάση των Marine να πάω να βρω κάποιο πανδοχείο για να περάσω το βράδυ….
Οι δρόμοι ήταν γεμάτοι και δύσκολα μπορούσε κάποιος να προχωρήσει. Με τα πολλά όμως κατάφερα να βρω τον δρόμο μου και βγήκα από τον κεντρικό δρόμο. Εκεί ρώτησα μερικούς από τους ντόπιους που θα μπορούσα να βρω ένα πανδοχείο και προς τα πού ήταν η βάση των Marine….
-Είναι λίγο δύσκολο να μην την βρεις την βάση μικρέ…είπε ένας γεράκος, ενώ μου έδειχνε ένα μεγάλο κτήριο που ήταν πίσω μου. Παρ όλο που υπήρχαν και αλλά κτήρια μπροστά , η βάση των Marine ξεχώριζε….
Back to top Go down
Noctis
Citizen
Citizen
Noctis


Όνομα Χαρακτήρα : Lavi Pendragon
Posts : 1293
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]The Departed.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]The Departed.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]The Departed.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Nov 22, 2012 4:57 pm

Ύστερα από λίγη ώρα επιτέλους έφτασα σε ένα μικρό πανδοχείο και μπήκα να κλείσω ένα δωμάτιο. Βέβαια έπρεπε να περιμένω αρκετή ώρα μέχρι να έρθει ο πανδοχέας διότι έτρωγε με την οικογένεια του. Εκείνος μου είχε πει ότι δεν υπήρχε πρόβλημα να με εξυπηρετήσει πιο νωρίς, αλλά του πρότεινα να περάσει τον χρόνο του με την οικογένεια του. Στο κάτω κάτω δεν είχα πρόβλημα να περιμένω λίγα λεπτά παραπάνω. Όταν τελείωσε με ευχαρίστησε για την υπομονή που είχα δείξει και μου έδωσε τα κλειδιά ενός δωματίου…
-Για πόσο θα κάτσετε στο νησί μας?
-Λογικά για δυο ημέρες! Αν προκύψει κάτι θα σας ενημερώσω…είπα με ένα χαμόγελο ενώ ανέβαινα τις σκάλες για να πάω στο δωμάτιο μου. Ενώ ανέβαινα τις σκάλες σκαφτόμουν ότι σε λίγα λεπτά επιτέλους θα έκανα ένα μπάνιο και θα χαλάρωνα. Τα ταξίδια στην θάλασσα, δυστυχώς δεν είχαν αυτές τις ανέσεις, όσο μεγάλο πλοίο και να είχε κάνεις. Άφησα τα πράγματα μου πάνω στο κρεβάτι και πήγα να ανάψω φωτιά κάτω από το καζάνι που υπήρχε δωμάτιο για να ζεστάνω νερό και να το ρίξω στην συνεχεία στην μικρή μπανιέρα που υπήρχε στο μπάνιο…
Η αίσθηση του να είσαι καθαρός ήταν κάτι που το άλλαζα με τίποτα. Ύστερα από αυτό , φόρεσα καθαρά ρούχα και κάθισα στο κρεβάτι για να ισιώσω λίγο. Σκέφτηκα να κάνω καμία βόλτα στο νησί, να φάω κάτι και στην συνεχεία να πάω στην βάση των Marine. Μου άρεσε η ιδέα και έτσι και έκανα. Φυσικά πριν φύγω από το δωμάτιο πήρα και τα χαρτιά που έδειχναν ότι είμαι κυνηγός επικηρυγμένων. Με αυτόν τον τρόπο θα τους έπειθα γιατί ήθελα πληροφορίες για το πειρατικό πλήρωμα το οποίο έψαχνα…
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος]The Departed.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]The Departed.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]The Departed.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Nov 22, 2012 5:28 pm

Μέσα στην βάση, η Shura ασχολιόταν με την ξεχασμένη χαρτούρα που είχε καιρό τώρα παραμελήσει. Βαριόταν απίστευτα αλλά τουλάχιστον, κανείς άλλος δεν ασχολιόταν μαζί της. Και αυτή δεν ήταν αναγκασμένη να το παίζει τύπος και υπογραμμός! Είχε μερικές ακόμα μέρες για σκότωμα ενώ περίμεναν να ετοιμαστεί το πλοίο τους, να φορτωθεί προμήθειες και να ξεκινήσει για τον επόμενο προορισμό τους. Πλέον η θέση της είχε αλλάξει-συγκεκριμένα είχε "ανέβει"- και αυτό προϋποθετε και άλλες αρμοδιότητες όπως η συγκεκριμένη. Ξεφύσσηξε μπουχτισμένη με ένα ακόμα έγγραφο στα χέρια. Κοίταξε την άδεια κούπα του καφέ μπροστά της, μετά το ρολόι. <<Εντάξει, πέρασε το μεσημέρι! Δικαιολογείται κάτι πιο βαρύ!>> Έκανε ένα διάλειμμα και άφησε το μοναχικό γραφείο για τους πιο πολύβοους διαδρόμους. Οι marines την κοιταζαν με ψεύτικα βλέμματα ευγένειας αλλά στην πραγματικότητα με ειρωνία και χλευασμό. <<Α ναι! Μάλλον θυμούνται την πρώτη φορά που με είδαν!>> αναλογίστηκε απαντώντας στις "ευγενικές" χαιρετούρες τους με επίσης ψεύτικα χαμόγελα.


Last edited by tsitakos on Thu Nov 22, 2012 6:31 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος]The Departed.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]The Departed.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]The Departed.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Nov 22, 2012 5:39 pm

Την πρώτη φορά που είχε φτάσει στην βάση, εξαιτίας ενός στοιχήματος μεταξύ του διοικητή τους και του δασκάλου της, είχε αναγκαστεί να "χτυπήσει λίγο" μερικούς από αυτούς. Τότε οι marines στην βάση είχαν προσποιηθεί ότι δεν τους πείραζε. Πίσω από την πλάτη της όμως την έθαβαν. Τώρα δεν ήθελε καν να φανταστεί τι έλεγαν για κείνη, γιατί σίγουρα θα είχαν μάθει για την προαγωγή της και θα έσκαγαν από ζήλια. Οπότε γενικά, η κοπέλα δεν είχε τίποτα να κάνει άξιο ενδιαφέροντος και κανέναν να μιλήσει σαν άνθρωπος. Ακόμα και ο δάσκαλος της είχε τόση δουλειά ώστε να μην τον έχει δει για μερικές μέρες.
Προχώρησε από τους διαδρόμους με ανέκφραστο πρόσωπο, μπήκε στην τραπεζαρία που είχε αδειάσει πριν λίγο και από εκεί στην κουζίνα για να βάλει λίγη κρύα μπύρα στο ποτήρι της για παρηγοριά. Έτσι είχε κάνει και τις προηγούμενες αν και ήξερε το τελικό αποτέλεσμα... Σε κανα δυο ώρες που η διαδικασία θα είχε επαναληφθεί μερικές φορές, δε θα ήταν σε θέση ούτε να διαβάσει τι εγραφαν όλα εκείνα τα χαρτιά. Και θα τα άφηνε για την επόμενη, και ίσως για την μεθεπόμενη... <<Δεν θα επιστρέψει ο Nigel; Θα επιστρέψει! Και τότε θα βάζω αυτόν να συμπληρώνει τη χαρτούρα! [Τέλος]The Departed.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] 1750422342 >> Ήταν το μόνο καλό που είχε βρει μέχρι στιγμής στην προαγωγή της!
Back to top Go down
Noctis
Citizen
Citizen
Noctis


Όνομα Χαρακτήρα : Lavi Pendragon
Posts : 1293
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]The Departed.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]The Departed.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]The Departed.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Nov 22, 2012 6:54 pm

Χωρίς να χάσω άλλο χρόνο πήρα μερικά χρήματα και έφυγα από το πανδοχείο. Στους δρόμους επικρατούσε ακόμα ο ίδιος πανικός, για αυτό προσπάθησα να πάω μέσα από στενά. Ήταν λίγο δύσκολο να χαθώ, όταν από παντού σχεδόν μπορούσα να δω την βάση των Marine. Δεν είχα ξαναδεί κάτι παρόμοιο στην ζωή μου και σκέφτηκα ότι αυτή η βάση λογικά θα ήταν η κεντρική βάση της South Blue. Τυχερός μέσα στην ατυχία μου, σκέφτηκα ενώ περπατούσα. Ύστερα από λίγο αναγκάστηκα να βγω πάλι στον κεντρικό δρόμο για να βρω κάτι να φάω γιατί πεινούσα σαν λύκος. Είχα να φάω κανονικό φαγητό περίπου δυο βδομάδες…
Το μάτι μου πηρέ έναν μικρό φούρνο ενώ έβγαινα από το στενό και αμέσως κατευθύνθηκα προς τα εκεί. Πήρα ένα μεγάλο κομμάτι ψωμί και λίγο τυρί και κάθισα σε ένα παγκάκι να απολαύσω το γεύμα μου. Εννοείται ότι το ψωμί και το τυρί είχαν εξαφανιστεί από προσώπου γης μετά από πέντε λεπτά. Σκέφτηκα ότι η ώρα είχε περάσει και ήταν μια καλή ευκαιρία να πάω τώρα στην βάση των Marine και να ξεμπερδεύω με αυτή την υπόθεση μια και καλή. Έτσι λοιπόν πέταξα το χαρτί που ήταν δεμένο το ψωμί και το τυρί σε έναν κάδο και πήγα προς την βάση. Αφού τέλειωνα θα είχα όλη την υπόλοιπη ημέρα να κάνω ότι θέλω. Αυτό που με προβλημάτιζε ήταν πόση ώρα θα μου έπαιρνε να πάρω τις πληροφορίες που ήθελα από τους Marines. Αυτές οι σκέψεις με βασάνισαν για λίγο ενώ περπατούσα προς την βάση. Στην αφηρημάδα μου σε κάποια στιγμή σκόνταψαν πάνω σε έναν κύριο και σαν να μην έφτανε αυτό έφαγα και ένα καλό βρισιά για να ξυπνήσω. Ζήτησα παρ όλα αυτά συγγνώμη για την αδεξιότητα μου και συνέχισα τον δρόμο μου….
Back to top Go down
Noctis
Citizen
Citizen
Noctis


Όνομα Χαρακτήρα : Lavi Pendragon
Posts : 1293
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]The Departed.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]The Departed.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]The Departed.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Nov 22, 2012 6:59 pm

Όταν έφτασα μπροστά στο επιβλητικό κτήριο της βάσης των Marine ανατρίχιασα λίγο. Ακριβώς πάνω από την μεγάλη είσοδο υπήρχε χαραγμένη η φράση “Η δικαιοσύνη θα αποδοθεί με κάθε κόστος”. Λίγο περίεργο το τελευταίο σκέφτηκα, διότι η δικαιοσύνη ήταν μια τελείως αφηρημένη έννοια. Ο λόγος που το υποστήριζα αυτό ήταν διότι η λέξη δικαιοσύνη σήμαινε κάτι τελείως διαφορετικό για οποίον την έλεγε. Πήρα μια βαθιά ανάσα και μπήκα στο κτήριο. Στον ισόγειο υπήρχε μια μικρή σχετική κίνηση και ρώτησα τον πρώτο Marine που βρήκα μπροστά μου που θα μπορούσα να βρω κάποιον για να μου δώσει πληροφορίες για κάποιους πειρατές….
-Και τι ακριβώς τι θέλεις αυτές τις πληροφορίες στραβάδι?
-Είμαι κυνηγός επικυρωνόμενων και αυτή την περίοδο κυνηγάω αρκετά…
-Αχααά! Πήγαινε στον πρώτο όροφο και θα σε εξυπηρετήσει ένα άλλο στραβάδι…
-Θα πάω και θα ζητήσω κάποιον με το όνομα στραβάδι?
-Αντιμιλάς?
-Αν δεν υπήρχαν αυτά τα κάγκελα να μας χωρίζουν θα σου είχα κάνει ήδη την μούρη κρέας…
-Είπες τίποτα…?
-Τίποτα!! Καλημέρα…είπα με ειρωνικό τρόπο. Πάντα με ενοχλούσε αυτό το πράγμα. Η αίσθηση εξουσίας που ένοιωθαν ότι είχαν οι άνδρες του ναυτικού ήταν υπερβολικά εκνευριστική. Δίχως γίνει κάτι άλλο ανέβηκα στον πάνω όροφο και ξαναρώτησα που θα μπορούσα να μάθω κάποιες πληροφορίες και ευτυχώς ένας φυσιολογικών Marine μου έδειξε την πόρτα στο βάθος….

Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος]The Departed.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]The Departed.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]The Departed.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Nov 22, 2012 7:10 pm

Η κοπέλα ήταν έτοιμη να ξανακαθίσει στην θέση της. Είχε κατεβάσει την μισή κούπα στην διαδρομή και ένιωθε ακόμα λιγότερη πρόθυμη να στρωθεί στην δουλειά. Πάνω στην ώρα άκουσε κάτι σαν διακριτικό χτύπημα στην πόρτα. Έμεινε απορημένη με τα φρύδια σμιγμένα. <<Ποιος στην βάση χτυπάει για να μπει εδώ μέσα;>> Και μετά μια χαραμάδα άνοιξε στην πόρτα, και επειτα μεγάλωσε και ένας νεαρός άντρας πέρασε το κεφάλι του σκανάρωντας τον χώρο. <<Στραβάδι!>> συμπέρανε. Κι έπειτα τα βλέμματα τους διασταυρώθηκαν και φάνηκε πιο σίγουρος να περάσει μέσα και να την πλησιάσει. Δεν φορούσε όμως την στολή των marine και η κοπέλα έπρεπε να αναθεωρήσει.
-Ποιος είσαι του λόγου σου;
-Είμαι κυνηγός επικυρηγμένων, απάντησε με ένα τραβηγμένο χαμόγελο που υποδείκνυε ότι την είχε ξαναπεράσει την διαδικασία. Καλημέρα! Ήρθα να βρω πληροφορίες για κάποιους πειρατές που ψάχνω και μου είπαν να έρθω εδώ.
-Καλά ήρθες, απάντησε η κοπέλα με ένα παρόμοιο χαμόγελο στο πρόσωπο της. Έλα, θα σε βοηθήσω εγώ!
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος]The Departed.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]The Departed.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]The Departed.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Nov 22, 2012 7:21 pm

Η πρόσκληση της τον έκανε να θέλει να αρνηθεί. Μάλλον ούτε και εκείνη είχε όρεξη και έδειχνε πιο πρόθυμη να εκφραστεί με απότομο τρόπο από τους προηγούμενους marines. Κοίταξε το κιτρινωπό περιεχόμενο της κούπας της! Μάλλον συμπέρανε ότι ήταν τύφλα!
-Άσε τα καταφέρνω και μόνος μου! προσπάθησε να ξεφύγει.
-Δεν υπάρχει λόγος! είπε εκείνη και πέρασε το ελεύθερο χέρι της γύρω από τον σβέρκο του. Της έριξε μια πλάγια, αγχωμένη ματιά. Έχω περάσει εδώ μέσα πολλές ωρες για να έχω μάθει τα κατατώπια καλά! Για πες μου τι ψάχνεις!
Η αλήθεια ήταν ότι η κοπέλα όντως χαιρόταν για την διακοπή. Θυμήθηκε τι της είχε πει ο δάσκαλος της για τους Κυνηγούς. Ότι ήταν κάποιοι που απλά έμπλεκαν στις σωστές μάχες για να βγάλουν το ψωμί τους. Καθόλου δεν της άρεσε αυτή η ιδέα. Αν κάποιος ήθελε να προσφέρει στην κοινωνία ας γινόταν αστυνόμος. Ήταν δική της δουλειά να πιάνει παράνομους! Ωστόσο τον έβλεπε τι νεαρός και καλοσυνάτος ήταν και αναρωτιόταν. <<Μάλλον θα πεθάνει στην πρώτη καλή μάχη! Κρίμα το παλικάρι!>>
Back to top Go down
Noctis
Citizen
Citizen
Noctis


Όνομα Χαρακτήρα : Lavi Pendragon
Posts : 1293
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]The Departed.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]The Departed.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]The Departed.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Nov 22, 2012 7:43 pm

Δεν θα έβρισκα ποτέ έναν φυσιολογικό Marine να συνεννοηθώ. Παρ όλα αυτά δεν ήθελα να φάνω αγενής και προσπάθησα να της εξηγήσω στην κατάσταση και τι ακριβώς έψαχνα. Για το τελευταίο είχα αρχίσει να έχω ήδη αμφιβολίες αλλά άξιζε η προσπάθεια…
-Πριν από αρκετό καιρό είχα αφήσει κάτι πράγματα σε έναν φίλο, τα οποία κλαπήκαν στην συνεχεία από πειρατές. Το πλήρωμα λεγόταν Goldtooth Pirates. Θα ήθελα να μάθω αν είναι ενεργό ακόμα πλήρωμα και που σταμάτησαν τα ίχνη τους…
-Περίμενε και θα σου πω…είπε ενώ προσπαθούσε να σηκωθεί απ την καρεκλά. Βέβαια στην προσπάθεια έμεινε και πήγε να πέσει, αλλά ευτυχώς την πρόλαβα και την έβαλα και πάλι να καθίσει…
-Σε αυτή την βιβλιοθήκη είναι οι φάκελοι…?
-Ναι εκεί θα τους βρεις…είπε ενώ προσπαθούσε να συνέλθει…
-Θα σου πρότεινα να πιεις νερό, μήπως αισθανθείς καλύτερα…είπα ενώ άνοιγα τα συρτάρια ψάχνοντας τον φάκελο που ήθελα. Ευτυχώς για εμένα οι φάκελοι ήταν χωρισμένοι σε αλφαβητική σειρά οπότε δεν δυσκολεύτηκα να τον βρω. Πήρα τον φάκελο και κάθισα και πάλι στο γραφείο διπλά στην κοπελιά. Άραγε επειδή έπινε την έλεγαν στραβάδι? Την κοίταξα, με κοίταξε και ήμουν έτοιμος να βάλω τα γέλια. Προσπαθούσε μάταια δείξει ότι ήταν καλά , αλλά δυστυχώς για αυτήν δεν ήταν καλή ηθοποιός….
-Μήπως θα μπορούσες να μου δώσεις ένα χαρτί και ένα μολυβί να σημειώσω κάποια πράγματα? Δεν χρειάζομαι όλο τον φάκελο, λίγες πληροφορίες θέλω μονό….
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος]The Departed.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]The Departed.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]The Departed.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος]The Departed.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 3Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» The Job...[Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» The Name... [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος]R.E.M. [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Keep going [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Eluria-
Jump to: