Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 3 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 3 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 The Revolutionary and the Hunter [Τέλος][Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The Revolutionary and the Hunter [Τέλος][Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: The Revolutionary and the Hunter [Τέλος][Διεγραμένος Χαρακτήρας]   The Revolutionary and the Hunter [Τέλος][Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Nov 21, 2012 1:09 am

Είχα πλέον φύγει από το MirrorBall Island, προορισμός μου ήταν ένα νησί λίγο πιο πέρα ονόματι Tequila Wolf. Σύμφωνα με τις πληροφορίες μου, στο νησί υπήρχαν αρκετοί επαναστάτες αλλά και Marine, οι πόλεμοι μεταξύ των δυο ομάδων ήταν ένα σύνηθες φαινόμενο και εγώ σκόπευα να το εκμεταλλευτώ.
Με τόσα που γίνονται στο νησί όλο και κάποια δουλειά θα έχουν να μου δώσουν, άλλωστε είμαι ένας από τους πιο δυνατούς ανεπίσημους υπέρμαχους της δικαιοσύνης. Είπα στον εαυτό μου καθώς έβλεπα για πρώτη φορά τις ακτές του Tequila Wolf. Συνέχισα να κατευθύνομαι ευθεία μέχρις ότου έφτασα στις ακτές του νησιού, άφησα το πλοίο μου στο λιμάνι της πόλης και κατευθύνθηκα προς το "εσωτερικό". Για την ακρίβεια το νησί αυτό ήταν μια συνεχώς μετακινούμενη πολιτεία, αυτό συνέβαινε διότι το "νησί" βρισκόταν πάνω σε μια υπό κατασκευή γέφυρα. Η γέφυρα είχε ξεκινήσει να χτίζεται αρκετές εκατοντάδες χρόνια πίσω με σκοπό να ενώσει τα δύο άκρα της κόκκινης γραμμής. Το πλοίο το μάζεψαν μερικοί εργάτες και το έβαλαν στο "λιμάνι" που προσάραζαν και τα πλοία των Marine. Έφτασα στο υψηλότερο επίπεδο της γέφυρας και για μεγάλη μου απογοήτευση είδα τον Lieuteneant Comander X-Bone, έναν αρκετά γνωστό και ιδιαίτερα δυνατό Marine που είχε ένα μόνο "ελάττωμα", μισούσε τους κυνηγούς επικηρυγμένων....


Last edited by Roni on Wed Nov 21, 2012 8:36 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The Revolutionary and the Hunter [Τέλος][Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: The Revolutionary and the Hunter [Τέλος][Διεγραμένος Χαρακτήρας]   The Revolutionary and the Hunter [Τέλος][Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Nov 21, 2012 1:01 pm

Προχώρησα προς το μέρος του για να αναγγείλω την άφιξη μου στο νησί, εκείνος με κοίταξε με ένα υποτιμητικό βλέμμα.
Τι κάνεις εσύ εδώ? Εδώ είναι μέρος για Marine και κρατούμενους, οι απλοί πολίτες και τα αποβράσματα σαν και του λόγου σου δεν έχουν καμία δουλειά εδώ πέρα.
Εγώ από την άλλη έχω ακούσει πως έχετε πολλά προβλήματα με τους επαναστάτες που υπάρχουν κρυμμένοι κάπου πάνω στην γέφυρα. Αν δεν κάνω λάθος σας έχουν ελευθερώσει αρκετούς "κρατουμένους" σας. Από το δικό μου οπτικό πεδίο βλέπω πως χρειάζεστε την βοήθεια μου.
Πρόσεχε τα λόγια σου κυνηγέ, το ότι έχεις πιάσει μερικούς παράνομους δεν σε βάζει στον ίδιο βαθμό με τους Marine. Αν συνεχίσεις να μιλάς έτσι θα σε συλλάβω και θα φροντίσω να περάσεις την υπόλοιπη ζωή σου στα κάτεργα της γέφυρας αυτής.
Τς, πολύ γρήγορα αρπάζεσαι... Που ξέρεις ίσως και να θέλω να ξεκινήσω μια μάχη μαζί σου, έτσι για να δω την δύναμη μου.
Να εύχεσαι να μην με έχεις αντίπαλο σου, δεν θα σου αρέσει αν με νευριάσεις... Και τώρα σιγά σιγά φύγε από εδώ, δεν έχω όρεξη να σε βλέπω μπροστά μου.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The Revolutionary and the Hunter [Τέλος][Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: The Revolutionary and the Hunter [Τέλος][Διεγραμένος Χαρακτήρας]   The Revolutionary and the Hunter [Τέλος][Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Nov 21, 2012 1:54 pm

Την όχι και τόσο φιλική συζήτηση μας, διέκοψε μια έκρηξη λίγο πιο πέρα από εμάς. Οι Marine δίχως να χάσουν λεπτό, άρπαξαν τα όπλα τους και κατευθύνθηκαν προς εκείνο το σημείο.
"Ώστε είχαν πέσει μέσα οι πληροφορίες που είχα ακούσει για το νησί, οι Marine εδώ είναι σε μόνιμο πόλεμο με τους επαναστάτες... Ενδιαφέρον..." Σκέφτηκα καθώς παρατηρούσα τις σκηνές που εκτυλίσσονταν μπροστά μου. Μια άτακτη μάχη μεταξύ Marine και επαναστατών είχε ξεκινήσει μερικά μέτρα πιο πέρα. Ο Lieuteneant Comander X-Bone είχε μπει για τα καλά στην μάχη και πολεμούσε με δυο επαναστάτες ταυτόχρονα, η κίνηση και η ταχύτητα αυτού του ανθρώπου ήταν πράγματι αντάξια της φήμης του. "Μια μηχανή με μοναδικό σκοπό της το να σκοτώνει όποιον βρεθεί στον δρόμο της..." Μονολόγησα καθώς τον κοιτούσα, ένας ακόμα εχθρός είχε στο στόχαστρο του τον X-Bone, ένας σκοπευτής. Δίχως να χάσω λεπτό έτρεξα προς το μέρος του, πρόλαβα να του επιτεθώ προτού πατήσει την σκανδάλη, με μια κίνηση του κατάνα μου του έκοψα τα χέρια. Εκείνος φώναξε από τον πόνο, όμως ένα ακόμα χτύπημα του σπαθιού μου του έκοψε την μιλιά. Τον είχα καρφώσει στον ουρανίσκο καθώς φώναζε, το κατάνα μου διαπέρασε το κρανίο του και βγήκε από την άλλη μεριά μαζί με ένα ανάμεικτο ζωμό από αίμα και μυαλό...
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The Revolutionary and the Hunter [Τέλος][Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: The Revolutionary and the Hunter [Τέλος][Διεγραμένος Χαρακτήρας]   The Revolutionary and the Hunter [Τέλος][Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Nov 21, 2012 2:21 pm

Ο Lieuteneant Comander γύρισε και με κοίταξε, η εμπειρία του του επέτρεπε να καταλάβει αμέσως πως του είχα σώσει την ζωή.
Μη νομίζεις πως επειδή κατάφερες και σκότωσες έναν άχρηστο επαναστάτη θα αλλάξει κάτι μεταξύ μας, συνεχίζω να μισώ την φάρα σου. Μου είπε τελικά και επέστρεψε στην μάχη...
Μάλιστα, εγώ σου σώζω την ζωή και εσύ δεν μου λες ούτε ένα ευχαριστώ. Οκ Lieuteneant Comander θα σου αποδείξω πως χρειάζεσαι την βοήθεια μου. Μονολόγησα και επιτέθηκα σε όσους επαναστάτες είχαν απομείνει ζωντανοί, μετά απο μερικά λεπτά η μάχη είχε τελειώσει και νικητές ήταν οι Μαρίν και εγώ. Όσοι επαναστάτες είχαν επιβιώσει είχαν αιχμαλωτιστεί και μερικοί Μαρίν τους οδηγούσαν στα κελιά τους.
Αν κατάλαβα καλά δεν σκοπεύεις να μας αφήσεις στην ησυχία μας έτσι δεν είναι κυνηγέ? Ακούστηκε η φωνή του X-Bone πίσω μου, γύρισα με ένα χαιρέκακο χαμόγελο στο πρόσωπο μου.
Καλά το κατάλαβες Lietenant Comander X-Bone, δεν έχω σκοπό να φύγω σύντομα. Λες πως με ξέρεις απέξω και ανακατωτά, τότε υποθέτω πως θα ξέρεις πόσο απολαμβάνω τις καλές μάχες και αυτή εδώ ήταν μια πολύ καλή μάχη.. Οπότε δεν σκοπεύω να φύγω, λέω να μείνω για λίγο καιρό στην παρέα σας και να δω την δύναμη των Επαναστατών...
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The Revolutionary and the Hunter [Τέλος][Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: The Revolutionary and the Hunter [Τέλος][Διεγραμένος Χαρακτήρας]   The Revolutionary and the Hunter [Τέλος][Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Nov 21, 2012 2:52 pm

Oi oi, καλά λοιπόν μείνε όσο θες. Αν είμαι τυχερός θα πεθάνεις σε κάποια μάχη και καθαρίσει ο κόσμος από έναν από εσάς. Είπε ο X-Bone καθώς μου έδειχνε τα πτώματα από την προηγούμενη μάχη.
Δεν σκοπεύω να πεθάνω, αλλά σκοπεύω να πάρω το κεφάλι ενός συγκεκριμένου επαναστάτη. Έχω ακούσει πως έχει ένα καλό Bounty που θα ήθελα να εισπράξω... Είπα στον Lieuteneant Comander και άρχισα να ψάχνω ένα ένα τα πτώματα των επαναστατών για πληροφορίες.
Ένας μόνο επαναστάτης από αυτούς που είναι εδώ έχει Bounty στο κεφάλι του. Αν κατάλαβα καλά πρέπει να εννοείς τον Bunny Joe, θα ήθελα να σε δω να προσπαθείς να τον βρεις. Ξέρουμε πως είναι κάπου πάνω στην γέφυρα αλλά δεν τον έχει βρει κανείς μέχρι τώρα, είσαι ελεύθερος να δοκιμάσεις αλλά αν τον βρεις δεν σου επιτρέπεται να τον σκοτώσεις. Θέλω να μου τον παραδώσεις ζωντανό για να εισπράξω πληροφορίες από αυτό το τομάρι.
Μπα, ο μεγάλος Lieuteneant Comander των Μαρίν δείχνει ενδιαφέρον για την δουλειά ενός ποταπού κυνηγού, νομίζω πως θα δακρύσω από την συγκίνηση. Είπα ειρωνικά και ξεκίνησα για να βρω τον περίφημο Επαναστάτη Bunny Joe.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The Revolutionary and the Hunter [Τέλος][Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: The Revolutionary and the Hunter [Τέλος][Διεγραμένος Χαρακτήρας]   The Revolutionary and the Hunter [Τέλος][Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Nov 21, 2012 3:17 pm

Πίσω μου άκουγα τις φωνές του Lieuteneant Comander αλλά δεν το έδινα και πολύ σημασία, όσο τους βοηθούσα στις βρομοδουλειές τους δεν μπορούσαν να μου κάνουν τίποτα απολύτως. Κατευθύνθηκα προς τα δυτικά της γέφυρας, γύρω μου απλώνονταν μερικά χαμόσπιτα. Στην ουσία παράγκες που "χτίζονταν" για να στεγάζουν τους κρατουμένους τα βράδια, όσο η γέφυρα προχωρούσε όλο και περισσότερα τέτοια σπίτια χτίζονταν. Έκανα όσο πιο πολύ ησυχία μπορούσα για να καταφέρω να ακούσω έστω και μια φωνή που να μου υποδεικνύει την ύπαρξη ανθρώπων σε αυτή την μεριά. Κοίταξα από ένα θαμπό, από την βρώμα, παράθυρο το εσωτερικό ενός σπιτιού. Φαινόταν εγκαταλελειμμένο, τα λιγοστά υποτιθέμενα έπιπλα που υπήρχαν στο εσωτερικό ήταν άνω κάτω, ενώ σκόνη και βρωμιά κάλυπτε όλη την ατμόσφαιρα. Κινήθηκα στο επόμενο σπίτι με γρήγορα αλλά αθόρυβα βήματα, μια ματιά από το παράθυρο με άφησε για μια ακόμη φορά απογοητευμένο. Το σπίτι αυτό ήταν σε χειρότερη κατάσταση από το πρώτο, το εσωτερικό του ήταν εντελώς άδειο και κανένα ίχνος ζωής δεν υπήρχε τριγύρω. Ωστόσο κοιτώντας καλύτερα, παρατήρησα ένα μικρό άνοιγμα στο έδαφος σε ένα από τα δυο δωμάτια του σπιτιού. Άνοιξα προσεχτικά το παράθυρο και μπήκα στο εσωτερικό του σπιτιού, σκέπασα την μύτη μου με το μανίκι μου για να προστατευτώ από την βρώμα και εξέτασα το άνοιγμα.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The Revolutionary and the Hunter [Τέλος][Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: The Revolutionary and the Hunter [Τέλος][Διεγραμένος Χαρακτήρας]   The Revolutionary and the Hunter [Τέλος][Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Nov 21, 2012 3:33 pm

Οδηγούσε σε μια μικρή καταπακτή, ίσα που χωρούσε ένας άνθρωπος να περάσει από εκεί μέσα. Έσκυψα και κοίταξα μέσα από την καταπακτή, ένα υπέρτατο σκοτάδι απλωνόταν και δεν μου επέτρεπε να κάνω και πολλά. Προσπάθησα να κατέβω αθόρυβα και να ελέγξω που έβγαζε η καταπακτή, κάτι μου έλεγε πως ήμουν στον σωστό δρόμο. Έπιασα το άνοιγμα και το τράβηξα όσο πιο ήσυχα μπορούσα, ωστόσο για κακή μου τύχη ένας κοφτός ήχος σκουριασμένου μετάλλου ακούστηκε. Δίχως να έχω το στοιχείο του αιφνιδιασμού πλέον, προσπάθησα να ανοίξω το υπόλοιπο κάλυμμα της καταπακτής αλλά ο γνωστός ήχος ενός όπλου που οπλίζει ακούστηκε δίπλα στο κεφάλι μου. Σταμάτησα την προσπάθεια και σιγά σιγά γύρισα για να δω τους διώκτες μου, τρεις επαναστάτες βρισκόντουσαν γύρω μου και με κοιτούσαν. Ο ένας από αυτούς βρισκόταν λίγο πιο πίσω και χάιδευε την λαβή ενός πολύ γνωστού σπαθιού. Η γαλαζοπράσινη λαβή του καθώς και η κοφτερή λεπίδα του, τον είχαν κάνει διάσημο σε όλους τους κυνηγούς καθώς και τους Μαρίν. Ο Bunny Joe βρισκόταν μπροστά μου και δυο από τους άντρες του με είχαν ακινητοποιήσει.
Σήκω όρθιος ήσυχα και χωρίς να κάνεις κάποια εξυπνάδα. Roy πάρε το σπαθί του καθώς και το μαχαίρι που έχει κρυμμένο στην ζώνη του. Είπε ο Bunny Joe, ένας από τους δυο άντρες με πλησίασε και μου αφαίρεσε τα όπλα μου.
Βλέπω οι φήμες για την πληροφόρηση των Επαναστατών δεν πέφτουν εκτός της πραγματικότητας... Είστε πράγματι πάρα πολύ καλά ενημερωμένοι...
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The Revolutionary and the Hunter [Τέλος][Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: The Revolutionary and the Hunter [Τέλος][Διεγραμένος Χαρακτήρας]   The Revolutionary and the Hunter [Τέλος][Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Nov 21, 2012 7:33 pm

Είμαστε Επαναστάτες, πρέπει να είμαστε πληροφορημένοι ανά πάσα στιγμή. Και τώρα πες μου, τι μπορεί να κάνει ένας κυνηγός τόσο ακραίο όσο και του λόγου σου σε ένα μέρος σαν και αυτό? Τόσο πολύ αξίζει το κεφάλι μου?
Χμ, ετοιμόλογο σε βρίσκω Επαναστάτη. Αφού λοιπόν με ρωτάς θα σου πω, δεν είχα κάποιο ιδιαίτερο λόγο να περάσω από εδώ, απλά σκέφτηκα πως αφού ήμουν κοντά θα μπορούσα να περάσω για να εισπράξω μια μικρή αμοιβή από το κεφάλι σου. Είπα για να τον προκαλέσω, εκείνος γέλασε και έβγαλε το κατάνα του.
Δώστε του το σπαθί του, θέλω να δω αν οι φήμες για αυτόν τον κυνηγό είναι αλήθεια. Έλα λοιπόν Kenshin, δοκίμασε να πάρεις το κεφάλι μου...
Ω, μα δεν σκοπεύω να το πάρω. Σε θέλω ζωντανό ακόμα, τουλάχιστον μέχρι να σε παραδώσω στους Μαρίν... Μετά δεν με πολύ ενδιαφέρει τι ακριβώς θα σου συμβεί... Του απάντησα καθώς έπαιρνα το κατάνα μου από τον ένα Επαναστάτη. Κράτησα σφιχτά την λαβή του Yamaoroshi που είχα πάρει από το Shimotsuki Island. Η κοφτερή ασημένια του λεπίδα έγινε καθρέφτης για το αχνό φως του σπιτιού. Ο αντίπαλος μου, μου επιτέθηκε. Έβαλα το κατάνα μου μπροστά και απέκρουσα το χτύπημα του, σπίθες πετάχτηκαν καθώς τα δυο σπαθιά συγκρούστηκαν και τρίφτηκαν.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The Revolutionary and the Hunter [Τέλος][Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: The Revolutionary and the Hunter [Τέλος][Διεγραμένος Χαρακτήρας]   The Revolutionary and the Hunter [Τέλος][Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Nov 21, 2012 7:59 pm

Είσαι καλός, καιρό είχα να αποκρούσω ένα τόσο δυνατό χτύπημα. Όμως είσαι άτυχος, αφιέρωσα δύο μήνες σχεδόν από την ζωή μου για να δυναμώσω αρκετά ώστε να μπορέσω να υποστηρίξω αυτό το σπαθί, δεν πρόκειται να χάσω από εσένα... Του φώναξα καθώς του επιτεθόμουν με το κατάνα μου...
Δυο μήνες εε? Για αυτό δεν μπορούσαμε να εντοπίσουμε τον θόρυβο που προκαλείς, δεν έχει σημασία όμως αφού ούτε και εγώ σκοπεύω να σε αφήσω να με παραδώσεις στους Μαρίν. Είπε καθώς απέφυγε το χτύπημα μου και μου αντεπιτέθηκε, τον απέκρουσα για μια ακόμη φορά και κίνησα το κατάνα μου οριζόντια προς το μέρος του. Η λεπίδα μου τρίφτηκε στην δική του και κατέληξε να βαρέσει με δύναμη την λαβή του σπαθιού του, σπίθες πετάχτηκαν και τον χτύπησαν στα μάτια. Πετάχτηκε προς τα πίσω και έπιασε το πρόσωπο του, μια κραυγή πόνου ξέφυγε από το στόμα του.
Αυτό είναι ένα από τα αποτελέσματα της προπόνησης μου, περίμενε και θα δεις και τα υπόλοιπα. Του είπα πηγαίνοντας προς το μέρος του. Ένας από τους δύο Μαρίν προσπάθησε να με σταματήσει, αλλά μια γρήγορη κίνηση με το κατάνα μου τον έκοψε βαθιά στο πόδι και τον ανάγκασε να γονατίσει.
Δεν θα σας πρότεινα να το δοκιμάσετε αυτό, αν όμως θέλετε να πεθάνετε για τον αρχηγό σας, πολύ ευχαρίστως να ολοκληρώσω την επιθυμία σας.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The Revolutionary and the Hunter [Τέλος][Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: The Revolutionary and the Hunter [Τέλος][Διεγραμένος Χαρακτήρας]   The Revolutionary and the Hunter [Τέλος][Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Nov 21, 2012 8:35 pm

Καθίστε μακριά από αυτόν τον άνθρωπο είναι πολύ επικίνδυνος για εσάς, δεν είναι ανάγκη να κινδυνέψετε για εμένα. Φύγετε, σώστε τον εαυτό σας άλλωστε είμαι ο αρχηγός σας. Δεν μπορώ να σας αφήσω να πεθάνετε για μένα, φύγετε, είναι διαταγή.. Φώναξε ο Bunny Joe,από το πρόσωπο του έτρεχε αίμα και σε κάποια σημεία φαινόταν το κάψιμο από τις σπίθες που είχαν πέσει πάνω του.
Πολύ καλό, πολύ καλό. Συνέχισε σε αυτόν τον ρυθμό, ο αρχηγός που θυσιάζεται για τους στρατιώτες του. Θα μπορούσα να δακρύσω, αν με ενδιέφεραν όλα αυτά που λες... Αλλά δεν με ενδιαφέρουν οπότε... Του είπα ψυχρά και τον έκοψα στον ώμο με το κατάνα μου, έπεσε πίσω σφαδάζοντας, προσπάθησε να σηκωθεί και πάλι για να μου επιτεθεί αλλά το κατάνα μου αυτή την φορά καρφώθηκε στο χέρι του και το διαπέρασε. Έμεινε στο έδαφος και κρατούσε την πληγή, σήκωσα το σπαθί του και το έφερα στον λαιμό του.
Θα μπορούσα να σε σκοτώσω εδώ και τώρα, υποθέτω πως ξέρεις ποιοι φόνοι μου αρέσουν... Οι κοντινοί, όταν βλέπεις το βλέμμα του άλλου καθώς η ψυχή του εγκαταλείπει το σώμα του τότε νιώθεις σαν πραγματικός θεός... Στην πραγματικότητα, θα ήθελα να σε καθαρίσω αυτή την στιγμή...
Όμως δεν θα το κάνεις, αν θυμάμαι καλά σου είπα πως τον θέλουμε ζωντανό... Ακούστηκε η φωνή του Lieuteneant Comander X-Bone πίσω μου, γύρισα το κεφάλι μου και είδα μια ομάδα Μαρίν να έχει συλλάβει τους άλλους δυο επαναστάτες. Ο Lieuteneant Comander ερχόταν προς το μέρος μου, όταν με έφτασε, μου έδωσε ένα πάκο με χρήματα.
Η πληρωμή σου και τώρα εξαφανίσου από την γέφυρα μου, αν δεν το κάνεις θα βάλω τους άντρες μου να σε ντουφεκίσουν και να βυθίσουν το πλοίο σου...
Μην ανησυχείς Μαρίν, θα φύγω. Άλλωστε δεν έχω κάτι άλλο ενδιαφέρον να κάνω εδώ πέρα... Είπα και έριξα μια κλωτσιά στο πρόσωπο του Bunny Joe, ρίχνοντας τον αναίσθητο. Ύστερα επέστρεψα στο πλοίο μου και έφυγα από αυτό το περίεργο κινούμενο "νησί", αν μπορεί να το ονομάσει κανείς έτσι.
Back to top Go down
Sponsored content





The Revolutionary and the Hunter [Τέλος][Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: The Revolutionary and the Hunter [Τέλος][Διεγραμένος Χαρακτήρας]   The Revolutionary and the Hunter [Τέλος][Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
The Revolutionary and the Hunter [Τέλος][Διεγραμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Bandits? I am the Hunter... [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Βιβλίο]The hunter and the hunted.... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Official Bounty Hunter [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Once Again... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] The reunion [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: East Blue :: Tequila Wolf-
Jump to: