Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 9 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 9 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος] Fishmen in the city [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
Go to page : 1, 2, 3  Next
AuthorMessage
DIRK
Guest
avatar



[Τέλος] Fishmen in the city [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: [Τέλος] Fishmen in the city [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Fishmen in the city [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Nov 20, 2012 10:27 pm


Επάνω στο πλοίο, είχα βάλει τους ναύτες να κάνουν τις καθημερινές δουλειές τους..Τρεις απο αυτούς έπλεναν το κατάστρωμα ..Υπήρχαν αρκετοί κουβάδες με νερό και αρκετές σφουγγαρίστρες...Ένας  γυάλιζε τα κανόνια , ενω ο άλλος, ήταν στο παρατηρητήριο...Ο Drake βρισκόταν στο πηδάλιο ....Ανέβηκα σιγά σιγά τα σκαλιά ..Πρόσεξα , οτι ο drake είχε ένα τραπεζάκι δίπλα στο πηδάλιο στο οποίο είχε απλωμένο τον χάρτη της south blue....
Πως πάει η πορεία? είπα εξετάζοντας τον χάρτη
Αρκετά καλα, λόγο του καιρού... βρισκόμαστε λίγα μίλια  έξω απο  το πρώτο νησί του συμπλέγματος ..


Last edited by DIRK on Mon Nov 26, 2012 7:35 pm; edited 3 times in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Fishmen in the city [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Fishmen in the city [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Fishmen in the city [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Nov 20, 2012 11:21 pm



Γρίλησα δείχνοντας του οτι τον άκουσα...
Κατέβηκα απο εκει και άρχισα να κατευθύνομαι προς το αμπάρι του πλοίου, στο οποίο είχε κλειστεί η Lightnong...Κρατούσε μούτρα απο τότε που την είχαμε αφήσει πίσω στο Kashamin Island..Αυτό το κορίτσι, δεν μπορούσε να καταλάβει πως έκανα ότι έκανα για το καλό του
Κατέβηκα με γρηγοράδα στο αμπάρι, κλείνοντας το σκέπαστρο πίσω μου. ..Καθόταν σε μια γωνία, κουλουριασμένη και κοιτούσε την θάλασσα...
Έμοιαζε απορροφημένη και απόμακρη, παρ όλα αυτα, δεν έπαυε να είναι όμορφη ...



Last edited by DIRK on Wed Nov 21, 2012 6:38 pm; edited 5 times in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Fishmen in the city [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Fishmen in the city [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Fishmen in the city [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Nov 20, 2012 11:37 pm



Μόλις αντιλήφθηκε την παρουσία μου, γύρισε ρίχνοντας μου μια ματιά μίσους, πριν συνεχίσει να κοιτάζει έξω απο το παράθυρο...
Αυτό με έκανε να αισθανθώ λύπη, καθώς δεν ήθελα να την βλέπω έτσι, όμως μέσα μου ήξερα οτι το έίχα κάνει για καλό..Εαν ο Pandaman βρισκόταν στο παλάτι, και κάτι πήγαινε στραβά, θα μπορούσαμε να έχουμε διαφορετική κατάληξη... Οτιδήποτε θα μπορούσε να της συμβεί, παρ όλα αυτά δεν έδειχνε να το καταλαβαίνει...
Αυτό το πείσμα των γυναικών που πάντα νομίζουν οτι τα γνωρίσουν όλα και πως πάντα είναι αλάνθαστες, με νευρίασε αρκετά


Last edited by DIRK on Wed Nov 21, 2012 6:39 pm; edited 4 times in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Fishmen in the city [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Fishmen in the city [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Fishmen in the city [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Nov 20, 2012 11:48 pm


.Oμως δεν μπορούσα να κάνω κάτι ανάρμοστο σε αυτήν, όσο ζούσαμε μαζί κάτω απο την πειρατική σημαία μου ...Αφού είχε δηλώσει υποταγή σε εμένα, κάθε άλλο παρα να την βλάψω ήθελα
Την πλησίασα με αργά βήματα ...Στάθηκα δίπλα της...
Τί θέλεις πάλι? μου είπε ψυχρά, συνεχίζοντας να κοιτά έξω...
Ξέρεις, αυτό δεν θα σε βγάλει πουθενά...Δεν οφελεί να κρατάς μούτρα ..Κάνεις κακό στον εαυτό σου έτσι..στο κάτω κάτω, εγώ να σε προστατέψω ήθελα

Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Fishmen in the city [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Fishmen in the city [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Fishmen in the city [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Nov 21, 2012 6:41 pm

Υπονοείς οτι δεν ξέρω να πολεμώ? απάντησε ρίχνοντας μου ένα βλέμμα σκέτο δηλητήριο [Τέλος] Fishmen in the city [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] 220589
Δεν λέω αυτό...Λέω πως εγώ δεν ξερω εαν θα μπορώ να σας προστατέψω σε περίπτωση που τα πράγματα ξέφευγαν
Με διέκοψε, ανεβάζοντας τον τόνο της φωνής της..
Ε τότε να παραιτηθείς απο καπετάνιος...Τζάμπα είσαι σε αυτήν την θέση εαν δεν μπορείς να προστατέψει κανένα ..
Άρχισα να νευριάζω...Το αίμα είχε ανέβει αστραπιαία στο κεφάλι μου, κάνοντας με να θολώσω....Για να μην κάνω όμως κάτι που δεν ήθελα να κάνω κάτι για το οποίο θα μετάνιωνα αργότερα....
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Fishmen in the city [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Fishmen in the city [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Fishmen in the city [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Nov 21, 2012 6:42 pm

Γύρισα την πλάτη μου στην γυναίκα, και άρχισα να περπατώ προς την σκάλα που οδηγούσε στο επάνω μέρος του καραβιού , το κατάστρωμα...
Έκλεισα την καταπακτή με τόση ορμή και δύναμη, μου έσπασε...Δημιουργήθηκε ένα ρήγμα κοντά στο πλαίσιο της καταπακτής το οποίο είχε σπάσει περίπου 3-4 ξύλα...Θραύσματα πετάχτηκαν προς τα πάνω αλλα και δίπλα...Ένα απο αυτέ με χτύπησε στο χέρι , όμως δεν με ενδιέφερε.
Σκόνη σηκωνόταν απο το μέρος που έγινε το περιστατικό...
όδευσα προς την καμπίνα μου ....Το μυαλό μου είχε θολώσει...Ολο μου το σώμα είχε κατακλυστεί απο νεύρα, περίσσια δύναμη και μίσος...
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Fishmen in the city [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Fishmen in the city [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Fishmen in the city [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Nov 21, 2012 6:42 pm

Λίγο πριν κλείσω την πόρτα κάποιο χέρι με έπιασε απο τον ώμο...Ενεργοποίησα τον μηχανισμό των μαχαιριών του δεξιού χεριού και γύρισα απότομα.....Η λεπίδα μου σταμάτησε χιλιοστά μπροστά απο τον λαιμό του ξαφνιασμένου ναύτη....Η ανάσα μου ήταν βαριά....
Ότι και αν γίνει καπετάνιε, εμείς θα σε ακολουθούμε ως το τέλος μας....Είπε κρατώντας το ξαφνιασμένο βλέμμα του....
Δεν περίμενα κάτι τέτοιο...Με το αριστερό μου χέρι του έπιασα τον ώμο, και τον χτύπησα φιλικά, χωρίς να του μιλήσω ..
Απενεργοποιώντας τον μηχανισμό των μαχαιριών, μπήκα μέσα στο δωμάτιό μου
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Fishmen in the city [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Fishmen in the city [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Fishmen in the city [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Nov 21, 2012 6:52 pm

Κάθισα το κρεβάτι μου με τους αγκώνες να ακουμπούν στα γόνατα...Οι παλάμες μου κάλυπταν το πρόσωπό μου...Είχε δίκιο η Lightning όσο και αν αυτό με νευρίασε...Ήταν διαφορετικό το συναίσθημα να το σκέφτεσαι μόνος σου, και διαφορετικό να σου το χτυπάει κάποιος άλλος, για τον οποίο έχεις υποσχεθεί να μην βλάψεις.
Αυτή η σκέψη ερχόταν σε αντίθεση με α λόγια του ναύτη...Αυτός πραγματικά εννοούσε πως θα με ακολουθούσε, όπως και οι άλλοι..Και πως τους αντάμειψα?? φέρνοντας του την λεπίδα μου στον λαιμό...Τι ηλίθιος που ήμουν.....Κάτι έπρεπε να αλλάξει σε αυτό..
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Fishmen in the city [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Fishmen in the city [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Fishmen in the city [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Nov 21, 2012 6:53 pm

Αν συνέχιζα έτσι, θα έχανα και την εμπιστοσύνη των αντρών μου...Τι έπρεπε να κάνω.?
Η πόρτα χτύπησε 3 φορές.
Περάστε...φώναξα ενώ συνέχισα να κρατώ το πρόσωπό μου. Η πόρτα άρχισε να ανοίγει με το γνωστό αποκρουστικό τρίξιμο της.Αργά, ελαφριά βήματα, συνέχισαν αυτήν την μονοκόμματη ησυχία που επικρατούσε δευτερόλεπτα πριν
Τα βήματα σταμάτησαν λίγο πιο πέρα απο εμένα, όμως δεν σήκωσα το κεφάλι μου..Ένα λεπτό χέρι με ακούμπησε στον ώμο.
Συγγνώμη.ήταν η φωνή της Lighting.ήταν τόσο δυνατή και συνάμα λεπτή και όμορφη..Απομάκρυνα τα χέρια μου απο το πρόσωπό μου.
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Fishmen in the city [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Fishmen in the city [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Fishmen in the city [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Nov 21, 2012 6:56 pm

Τα βήματα σταμάτησαν λίγο πιο πέρα απο εμένα, όμως δεν σήκωσα το κεφάλι μου..Ένα λεπτό χέρι με ακούμπησε στον ώμο..
Άνοιξα τα μάτια μου, και τα κάρφωσα απευθείας σε αυτά της κοπέλας.Πρώτη φορά την κοιτούσα στα μάτια.ήταν γαλανά.ήταν κάτι πραγματικά.πραγματικά όμορφο.ήταν λες και όλος μου ο θυμός έφυγε όταν τα είδα.
Αποσβολωμένος συνέχισα να την κοιτώ.
Συγγνώμη, επανέλαβε.Δεν ήθελα να.Δεν ήθελα να σε πληγώσω ALucard.
Έκλεισα τα μάτια μου για μια στιγμή.Όσα νεύρα μου είχαν απομείνει, κατάφερα να τα αποβάλω απο επάνω μου..
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος] Fishmen in the city [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Fishmen in the city [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Fishmen in the city [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος] Fishmen in the city [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 3Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
»  [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 3ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 1ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
»  [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 4ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
»  [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 2ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» The Name... [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Zarzara Town-
Jump to: