Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 7 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 7 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 The Katana [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Go down 
3 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
AuthorMessage
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The Katana [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: The Katana [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   The Katana [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Nov 17, 2012 9:54 am

Η αποστολή μου είχε στεφθεί με επιτυχία, αλλά είχα χάσει αρκετά πάνω στο νησί εκείνο. Ένιωθα πως ήμουν εντελώς άοπλος δίχως το κατάνα μου, έτσι είχα αποφασίσει πως στον επόμενο προορισμό μου θα έπρεπε να αντικαταστήσω αυτόν τον σημαντικό συνεργάτη μου. Δεν είχα ιδέα που ακριβώς πήγαινα καθώς όλα μου σχεδόν τα πράγματα είχαν κατασχεθεί από τους ανθρωποφάγους που με είχαν πιάσει, έτσι δίχως τροφή και χάρτη ήλπιζα να φτάσω κάπου, προτού πέσω κάτω αναίσθητος από την πείνα. Ξάπλωσα κάτω για να εξοικονομήσω δυνάμεις, ο ουρανός ήταν καθαρός και ένας δυνατός ήλιος έλαμπε πάνω από το κεφάλι μου, σύντομα ένιωσα το σώμα μου να χαλαρώνει. Όλα αυτά που έγιναν στο Kumate Island, σε συνδυασμό με την έλλειψη τροφής με είχαν εξουθενώσει αρκετά. Αποκοιμήθηκα και άφησα το πλοίο μου να ακολουθήσει τον δρόμο που ήθελε, αρκετές ώρες μετά, ξύπνησα από ένα τράνταγμα.


Last edited by Roni on Mon Nov 19, 2012 1:47 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The Katana [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: The Katana [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   The Katana [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Nov 17, 2012 11:51 am

Σηκώθηκα σιγά σιγά και κοίταξα γύρω μου, είχα φτάσει σε ένα νησάκι, το πλοίο μου είχε σταματήσει στην παραλία του νησιού. Κατέβηκα και το τράβηξα πιο μέσα ώστε να το ασφαλίσω, ύστερα πήρα τα λιγοστά μου πλέον υπάρχοντα και κινήθηκα προς το κέντρο του νησιού. Σύντομα βρέθηκα μπροστά από ένα μικρό χωριουδάκι, δίχως να έχω και πολλές επιλογές, προχώρησα προς το χωριό...Μπήκα στο χωριό, όλα φαίνονταν ιδιαίτερα ήσυχα, οι δρόμοι δεν είχαν πολύ κόσμο και έτσι σχεδόν όλοι με κοίταγαν με ένα ύφος περιέργειας, μάλλον δεν έβλεπαν συχνά ξένους εδώ... Ήταν όμως αρκετά φιλικοί και έτσι δεν είχα κάποιο ιδιαίτερο λόγο ανησυχίας... Βρήκα ένα μαγαζί με κατάνα, άνοιξα την πόρτα και μπήκα μέσα. Ένας γενικά κοντός αλλά γεροδεμένος άντρας βρισκόταν στο ταμείο, τον πλησίασα και τον ρώτησα αν μπορώ να ρίξω μια ματιά στα κατάνα του.


Last edited by Roni on Sat Nov 17, 2012 11:23 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The Katana [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: The Katana [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   The Katana [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Nov 17, 2012 9:54 pm

Καλημέρα, και βέβαια μπορείς να κοιτάξεις τα κατάνα, αλλά δεν μπορείς να αγοράσεις κάποιο... Τα κατάνα αυτά είναι μόνο για όσους τα αξίζουν... Μου είπε εκείνος με ένα χαμόγελο, προς στιγμήν νόμιζα πως με κορόιδευε αλλά σύντομα κατάλαβα πως μιλούσε σοβαρά...
Τι εννοείς δεν μπορώ να αγοράσω, έχω αρκετά λεφτά πάνω μου για να μπορέσω να πάρω ένα καλό κατάνα... Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μου το επιτρέπεις... Του είπα με σοβαρό ύφος, με κοίταξε για λίγο και ύστερα μου είπε πως το νησί αυτό λεγόταν Shimotsuki και ήταν ένα νησί που κατά κύριο λόγο έβγαζε ξιφομάχους, έτσι για να μπορέσει κάποιος ξένος να αγοράσει ένα κατάνα από το νησί, θα έπρεπε πρώτα να αποδείξει την αξία του.
Ωραία και πως ακριβώς μπορώ να αποδείξω την αξία μου απέναντι σας? Δεν έχω και τόση όρεξη για καυγάδες, θέλω απλά να αναπληρώσω το χαμένο μου κατάνα... Του είπα με ένα ύφος ανάμεικτο από αδιαφορία αλλά και ένα μικρό ενδιαφέρον για την απάντηση του.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The Katana [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: The Katana [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   The Katana [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Nov 17, 2012 11:27 pm

Θα πρέπει να αντιμετωπίσεις έναν από τους δασκάλους του χωριού και να τον νικήσεις σε μια μάχη, βέβαια για λόγους ασφαλείας για τους ξένους δεν χρησιμοποιούμε κανονικά σπαθιά αλλά ξύλινα. Έτσι όταν χάσετε δεν θα χάσετε μαζί και το χέρι ή το πόδι σας, αλλά θα πρέπει να υπηρετήσετε κάτω από τον δάσκαλο αυτόν μέχρι να είστε σε επίπεδο να τον νικήσετε... Είπε ο τύπος με ένα χαμόγελο στο πρόσωπο του, τον κοιτούσα παραξενεμένος. Πρώτη μου φορά έβλεπα τόσο περίεργους ανθρώπους, τους άρεσαν οι μάχες και η επίδειξη δύναμης αλλά δεν ήταν πολεμοχαρείς και ήξεραν να σέβονται τους "αντιπάλους" τους και να τους βοηθούν να δυναμώσουν.
Οκ λοιπόν, δέχομαι την πρόκληση σας. Θα "πολεμήσω" για το κατάνα μου, ποιος είναι ο καλύτερος από τους δασκάλους του χωριού? Αυτόν θέλω να πολεμήσω...! Του είπα καθώς κοιτούσα ένα ένα τα κατάνα του μαγαζιού, οι τεχνικές των δασκάλων του νησιού δεν εκτείνονταν μόνο πάνω στην χρήση του σπαθιού αλλά και στην δημιουργία του.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The Katana [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: The Katana [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   The Katana [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Nov 17, 2012 11:37 pm

Τα κατάνα του μαγαζιού αυτού ήταν κάτι που ξεπερνούσε το επίπεδο του τέλειου, η λεπίδα του σπαθιού καθώς και η λαβή του αλλά και η τεχνική που είχε φτιαχτεί το κάθε ένα ήταν πραγματικά κάτι το υπέροχο. Έπιασα ένα από τα κατάνα και το ζύγισα στο χέρι μου, ήταν καλοζυγισμένο και ιδιαίτερα κοφτερό, η λαβή ήταν μικρή και έτσι φτιαγμένη ώστε να μπορεί να προσφέρει στον χρήστη την μέγιστη δυνατή χρήση του σπαθιού. Μερικές κινήσεις με το σπαθί, μου επιβεβαίωσαν τις υποψίες μου.
Τα σπαθιά σας είναι πραγματικά πολύ καλοφτιαγμένα, ίσως και να ήμουν ιδιαίτερα τυχερός που κατέληξα στο νησί σας. Αυτό εδώ θα το πάρω όταν νικήσω τον πιο δυνατό δάσκαλο του νησιού. Είπα με σιγουριά, ο τύπος που είχε το μαγαζί με κοίταξε με ενδιαφέρον και ύστερα χαμογέλασε.
Ο πιο δυνατός στο νησί είναι ο δάσκαλος Koshiro, το dojo του βρίσκεται στην βορειοδυτική μεριά του χωριού μας. Εκεί θα τον βρεις για να τον προκαλέσεις, ετοιμάσου για μια μεγάλη ήττα νεαρέ μου.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The Katana [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: The Katana [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   The Katana [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Nov 17, 2012 11:48 pm

Τον ευχαρίστησα και πλέον έχοντας έναν στόχο στο μυαλό μου βγήκα από το μαγαζί, όμως δεν κινήθηκα ακόμα προς το μέρος που μου υπέδειξε. Ήξερα πλέον πως οι άνθρωποι του νησιού αυτού είναι αρκετά φιλόξενοι, έτσι αποφάσισα να περάσω την υπόλοιπη μέρα μου χαλαρώνοντας και ανακτώντας δυνάμεις. Το πρωί θα πήγαινα στο Dojo του Koshiro να του ζητήσω να με αντιμετωπίσει, όμως προς το παρόν σκόπευα να βρω ένα καλό μέρος να μείνω και ένα μπαρ για να πιω μερικά ποτήρια Sake. Στέγη βρήκα σε ένα μικρό είδος μοτέλ, ανέβηκα στο δωμάτιο μου και αφού άφησα τα πράγματα μου μπήκα στο μπάνιο για να χαλαρώσω. Το ζεστό νερό έτρεχε πάνω μου, το αίμα που είχε κολλήσει στο δέρμα μου έφευγε λόγω του νερού σιγά σιγά και έβαφε το έδαφος ανοιχτό κόκκινο, σχεδόν ροζέ. Το κοιτούσα και σκεφτόμουν τους δυο φόνους που είχα κάνει στο προηγούμενο νησί που είχα πάει, εκεί που έχασα τον πιο πιστό "σύντροφο" μου. Μπορούσα σχεδόν να δω τα πρόσωπα των δυο εκείνων φρουρών να κείτονται στο έδαφος, πνιγμένα στο ίδιο τους το σκούρο κόκκινο αίμα.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The Katana [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: The Katana [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   The Katana [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Nov 17, 2012 11:57 pm

Κάποια μέρα θα έρθεις και εσύ στην δική μας μεριά και τότε θα είμαι εκεί για να το δω και να το ευχαριστηθώ. Όποιος ψάχνει την απόλυτη δύναμη όπως και εσύ, στο τέλος πάντα καταλήγει στην ατελείωτη χώρα των νεκρών... Ακούστηκε η φωνή του νεκρού φρουρού μέσα στο κεφάλι μου, όμως είχε άδικο. Δεν θα πέθαινα άσχετα με το πόσες δυσκολίες θα έβρισκα μπροστά μου, τουλάχιστον όχι μέχρι να είμαι πραγματικά ελεύθερος από τα πάντα, ακόμα και από το άγνωστο όνομα μου που με κυνηγάει όπως η σκιά τον άνθρωπο.
"Θα περιμένεις πολύ καιρό ακόμα σκουλήκι, δεν θέλω ούτε και θα μου επιτρέψω να έρθω στην παρέα σου. Θα μείνεις εκεί μόνος να περιμένεις τον θάνατο μου και όταν εγώ θα είμαι έτοιμος, θα περάσω στην δική σου παρέα..." Είπα μέσα μου ενώ παράλληλα χτύπησα την γροθιά μου στον τοίχο, το χτύπημα ήταν δυνατό και το χέρι μου μάτωσε και άφησε ένα σημάδι στον ολόλευκο μέχρι τότε τοίχο του μπάνιου. Η φωνή γέλασε δυνατά και σιγά σιγά άρχισε να απομακρύνεται και να χάνετε και πάλι στα βάθη του μυαλού μου, μέχρι που εξαφανίστηκε εντελώς, προς το παρόν τουλάχιστον...
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The Katana [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: The Katana [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   The Katana [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSun Nov 18, 2012 11:26 am

Βγήκα από το μπάνιο και ετοιμάστηκα για να βγω μια βόλτα στο όμορφο χωριό Shimotsuki, μερικά λεπτά αργότερα είχα φτάσει μπροστά στην είσοδο του ενός και μοναδικού μπαρ-εστιατορίου του χωριού. Άνοιξα την πόρτα και μπήκα μέσα, ένας ωραίος και αρκετά "ζεστός" χώρος απλωνόταν στο εσωτερικό του μαγαζιού. Μερικές παρέες αντρών αλλά και γυναικών κάθονταν στα τραπέζια του μαγαζιού, μόλις μπήκα αρκετά βλέμματα έπεσαν πάνω μου όμως δεν έμειναν για πολύ. Σχεδόν αμέσως όλοι επέστρεψαν στις συζητήσεις τους, όλοι εκτός από έναν ψηλό μαυρομάλι τύπο με γυαλιά. Δεν φαινόταν επικίνδυνος μιας που το πρόσωπο του ήταν αρκετά ήρεμο, παρόλα αυτά με κοιτούσε με αρκετό ενδιαφέρον.
Λίγο σάκε και λίγο φαγητό παρακαλώ... Είπα στον σερβιτόρο που ήρθε να μου πάρει παραγγελία, δίχως να δίνω και πολύ σημασία στον τύπο που με κοιτούσε. Ο σερβιτόρος μου έφερε την παραγγελία μου, τον ρώτησα ποιος ήταν ο άντρας στην γωνία.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The Katana [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: The Katana [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   The Katana [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSun Nov 18, 2012 11:34 am

Αυτός είναι ο Δάσκαλος Koshiro, ένας από τους πιο δυνατούς ξιφομάχους του νησιού αν όχι ο πιο δυνατός. Είναι ο πιο δυνατός άνθρωπος που έχω γνωρίσει ποτέ μου και σύγχρονος είναι πολύ καλός άνθρωπος. Για αυτό και πολλοί λένε πως δεν είναι ο καλύτερος, υπάρχει ένας ακόμα ονόματι Leidor, είναι πολύ κακός. Όσοι ξένοι σαν και του λόγου σου έχουν χάσει από εκείνον, εξαφανίζονται με κάποιον μαγικό τρόπο. Είπε ο σερβιτόρος ρίχνοντας αλλού το βλέμμα του, δίχως ιδιαίτερη δυσκολία κατάλαβα πως αυτός ο Leidor ήταν μια δύσκολη υπόθεση. Ευχαρίστησα τον σερβιτόρο και αφού έφυγε συνέχισα το φαγητό μου. Μόλις τελείωσα, σηκώθηκα και πήγα προς το τραπέζι το Koshiro. Εκείνος με κοίταξε καθώς τον πλησίαζα, το βλέμμα του παρά την απόλυτη ηρεμία που το διακατείχε, με διαπέρασε λες και δεν ήμουν τίποτα μπροστά του. Για πρώτη φορά στην ζωή μου ένιωσα ένα άγνωστο ρίγος να με διαπερνάει, δεν ήξερα το συναίσθημα αυτό και σίγουρα δεν μπορούσα να το εξηγήσω. Σύντομα ωστόσο μπόρεσα να το ξεπεράσω και έφτασα μπροστά του.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The Katana [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: The Katana [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   The Katana [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSun Nov 18, 2012 11:45 am

Έβγαλα το μαχαίρι μου και το έριξα στο πάτωμα μπροστά του, εκείνος συνέχισε να με κοιτάει ανέκφραστος. Μερικά δευτερόλεπτα αργότερα έσκυψε και το σήκωσε από το πάτωμα, το ζύγισε στο χέρι του και ύστερα το πέταξε στην ακριβώς απέναντι μεριά του μαγαζιού, το μαχαίρι πέρασε ξυστά από το πρόσωπο μου και τελικά καρφώθηκε στο κέντρο ενός στόχου που υπήρχε εκεί. Βλέποντας την εξέλιξη αυτή μάζεψα το θάρρος μου και κοίταξα τον Koshiro στα μάτια.
Είσαι ο Δάσκαλος Koshiro έτσι δεν είναι? Σε προκαλώ σε μια μονομαχία, αν σε νικήσω θέλω να μου επιτρέψετε να πάρω όποιο κατάνα θέλω από τα μαγαζιά του νησιού σας, αν όμως χάσω θα γίνω μαθητής σου για όσο καιρό χρειαστεί. Του είπα μετά από λίγο, σηκώθηκε και με πλησίασε.
Γιατί θέλεις τόσο πολύ να αναμετρηθείς μαζί μου? Δεν μπορεί να είναι απλά για να κερδίσεις ένα κατάνα από εδώ, υπάρχουν πολλά καλά μαγαζιά που πουλάνε κατάνα και σε άλλα νησιά...
Back to top Go down
Sponsored content





The Katana [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: The Katana [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   The Katana [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
The Katana [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 3Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Once Again... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Dinotopia [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] The raindrop [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Betrayed .. [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] The legend [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: East Blue :: Shimotsuki Village-
Jump to: