Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 7 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 7 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος] Κάπου Ανατολικά..

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]  Κάπου  Ανατολικά.. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Κάπου Ανατολικά..   [Τέλος]  Κάπου  Ανατολικά.. - Page 2 I_icon_minitimeFri Nov 16, 2012 6:29 pm

Κάθισα σε ένα βραχάκι και άναψα ένα τσιγάρο. Αυτές οι στιγμές ήταν απόλυτα ήρεμες, γαλήνιες, ήταν δικές μου. Μπροστά μου στέκονταν ένας απο τους αλήτες, ήταν εκείνος που τους αφαίρεσα το χέρι. Είχε χάσει αρκετό αίμα αλλά δεν ήταν ακόμη νεκρός, ακόμα και αν επιζούσε όμως δεν θα είχε πολύ νόημα γιατί η γάγγραινα θα σάπιζε όλο του το κορμί, αν δε έφτανε έγκαιρα σε κάποιο νοσοκομείο. Αλλά ακόμα και έτσι δεν ήμουν βέβαιος ότι θα μπορούσε να διατηρήσει τα λογικά του. Με κοιτούσε ίσια στα μάτια, ήταν ήρεμος, είχε αποδεχτεί όσα θα συνέβαιναν, μπορούσα να καταλάβω πως δεν ήλπιζε σε τίποτα.

-Πως το έκανες αυτο;;; Τι είσαι;;;
- Δεν είμαι τίποτα παραπάνω απο ένας απλός άνθρωπος. ένας απλός χρήστης ενός φρούτου του διαβόλου. Βλέπεις κάθε σώμα αποτελείται απο μικρότερα σωματίδια τα οποία βρίσκονται σε διαρκή κίνηση. Αυτά τα σωματίδια είναι ας πούμε δεμένα μεταξύ τους, μα να κινηθούν σε μια συγκεκριμένη συχνότητα τότε ο δεσμός του διαλύεται. Εγώ απλά παράγω δονήσεις. Είναι σαν ένας σεισμός με επίκεντρο το σώμα σου. Μόνο που είναι ρυθμισμένος να πάλεται στην δική σου ιδιοσυχνότητα.! Ανάλογα με την διάρκεια και το μέγεθος της δόνησης αυτή διαδίδεται στο χώρο, θεωρητικά μια αρκετά δυνατή δόνηση θα μπορούσε ακόμη και να εξαφανίσει το ίδιο σου το σώμα.. Όλα είναι φτιαγμένα με αυτό τον τρόπο, όλος ο κόσμος λειτουργεί με αυτό τον νόμο...
-Αλίμονο, αυτή η δύναμη μπορεί να καταστρέψει τον ίδιο τον κόσμο!
Χαχαχαχα! Μη φοβάσαι και ο κόσμος έχει καιρό ακόμα

Back to top Go down
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]  Κάπου  Ανατολικά.. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Κάπου Ανατολικά..   [Τέλος]  Κάπου  Ανατολικά.. - Page 2 I_icon_minitimeFri Nov 16, 2012 7:12 pm

Πέταξα το τσιγάρο μου στο έδαφος, πήρα μια βαθιά ανάσα και έκανα ένα βήμα προς ο μέρος του, με κοιτούσε ατάραχος, έπειτα μου έκανε ένα νεύμα. Έβαλα το χέρι μου στο στέρνο του, στο μέρος της καρδιάς, έκλεισα τα μάτια μου και συγκεντρώθηκα για να του χαρίσω τον πιο ανώδυνο θάνατο. Εκείνος το κατάλαβε και έφυγε χαμογελώντας. Σήκωσα το γιακά του παλτού μου και τράβηξα τον δρόμο μου. ο Τάφος ήταν λίγα χιλιόμετρα μακριά, έξω απο το δάσος σε μια βραχώδη έκταση.

Με τις πρώτε αχτίδες του ήλιου ήμουν εκεί. Ένα μικρό κτίσμα, σαν κάποιο ξωκκλήσι έστεκε ανάμεσα στους φαιόγκριζους βράχους, μονάχο στο γυμνό τοπίο. Κρύο και επίπεδο. μοναχικό μέσα στη αιώνια ακινησία του. Αυτό το μέρος κάτι μου θύμιζε, ήταν τα βράχια και οι μυρωδιές, ήταν εκείνο το πρωινό. Λες και είχα ξαναπεράσει απο δω, πριν πολύ καιρό, τόσο που δεν είχαν μείνει ούτε καν οι αναμνήσεις, απλά αυτή η αίσθηση της οικειότητας.Προχώρησα και μπήκα στον τάφο, ήταν ένα μικρό δωμάτιο στη μέση αυτού βρισκόταν ο χώρος ταφής και δίπλα του ένα πτώμα. Σίγουρα εδώ είχε συμβεί κάποιο φονικό, αλλά είχαν περάσει αρκετά χρόνια. Ο τάφος ηταν ανοικτός, άδειος απο κάθε πολύτιμο περιεχόμενο, το πτώμα δίπλα του δεν ήταν παρά ένα σκήνωμα. Στο χέρι του όμως είχε ένα γνώριμο δαχτυλίδι, άλλος ένας είχε περάσει απο δω, κάποιος με παρόμοιο στόχο και σκέψη με μένα.
Back to top Go down
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]  Κάπου  Ανατολικά.. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Κάπου Ανατολικά..   [Τέλος]  Κάπου  Ανατολικά.. - Page 2 I_icon_minitimeFri Nov 16, 2012 7:22 pm

Βγαίνοντας απο τον τάφο, παρατήρησα ότι δεν ήμουν μόνος. Για την ακρίβεια δεν ήμουν μόνος αρκετές ώρες τώρα. Αρκετά μέτρα μακριά μου καθόταν ένας ψηλός μυώδης μελαψός άντρας. Στα χέρια του κρατούσε μια βαλλίστρα την οποία καθάριζε επιδεικτικά μπροστά μου. Ήξερα πως δεν θα μπορούσε να ήταν για καλό, αλλά επέλεξα να τον αφήσω να κάνει την πρώτη κίνηση.

- Ποιος είσαι και τι δουλειά έχεις σε αυτά τα μέρη;
- Είμαι ένας απλός ταξιδιώτης! Απλά κάνω τον γύρω του νησιού..
- Και αυτοί που σκότωσες πριν λίγο ήταν πακέτο με τα αξιοθέατα;!
- Ήταν απλά ένα ατύχημα. Λυπάμαι για αυτό. ελπίζω να μην ήταν κάποιος οικείος σου.
- Λίγο με ενδιαφέρουν αυτά τα σκουλήκια! Ο δρόμος σου τελειώνει εδώ!

Δεν περίμενε καν να απαντήσω, όπλισε την βαλλίστρα και έριξε ένα βέλος προς το μέρος μου . Όμως πήδηξα στο πλάι και πρόλαβα να το αποφύγω, αμέσως ακούμπησα τις παλάμες μου στην γη και ένα ρήγμα ανοίχτηκε προς το μέρος του αλλά και εκείνος το απέφυγε με την σειρά του.
Back to top Go down
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]  Κάπου  Ανατολικά.. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Κάπου Ανατολικά..   [Τέλος]  Κάπου  Ανατολικά.. - Page 2 I_icon_minitimeSat Nov 17, 2012 4:42 pm

Έπρεπε με κάποιον τρόπο να φτάσω κοντά του, η απόσταση σε αυτή την φάση δεν θα ήταν σύμμαχός μου. Ακόμα και απο κοντά όμως, η βαλλίστρα θα μπορούσε να με χτυπήσει εύκολα, πριν καν προλάβω να τον αγγίξω. Το δεύτερο μου πρόβλημα ήταν η τοποθεσία της μάχης. Βρισκόμασταν στη γωνία του νησιού , στην άκρη ενος γκρεμού, αν δεν πρόσεχα η εκτεταμένη χρήση της δύναμης μου ίσως αποσταθεροποιούσε το σημείο όπου στεκόμουν με αποτέλεσμα να βρεθώ μέσα στη θάλασσα. Έβγαλα το σφυρί μου και άρχισα να τον πλησιάζω τρέχοντας και πηδώντας πότε δεξιά και πότε αριστερά ώστε να μην αποτελώ εύκολο στόχο για τα βέλη του. Εκείνος πήδηξε προς τα πίσω και μου έριξε άλλο ένα βέλος, αλλά το απέφυγα και αυτό.

Μόλις έφτασα μπροστά του πήδηξα στον αέρα και επιχείρησα μια σφυριά στο κεφάλι του, εκείνος όμως πήδησε προς τα πίσω και το σφυρί άνοιξε ένα κρατήρα στο έδαφος. Ήξερα πως ένα χτύπημα ήταν αρκετό, το ανθρώπινο σώμα δεν έχει την ίδια ιδιοσυχνότητα με το σίδερο του σφυριού έτσι μπορούσα να ενισχύσω το χτύπημα με την δύναμη μου. Σήκωσα το σφυρί και έτρεξα για μια ακόμη φορά προς το μέρος του, εκείνος μου έριξε άλλο ένα βέλος. Όμως αυτή τη φορά δεν ήμουν αρκετά γρήγορος με αποτέλεσμα να καρφωθεί στον ώμο μου.
Back to top Go down
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]  Κάπου  Ανατολικά.. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Κάπου Ανατολικά..   [Τέλος]  Κάπου  Ανατολικά.. - Page 2 I_icon_minitimeSat Nov 17, 2012 4:57 pm

Εκείνη τη στιγμή έβγαλα μια πνιχτή κραυγή, αλλά δεν σταμάτησα καθόλου. Ήξερα πως η μόνη μου ελπίδα ήταν να μειώσω την απόσταση μας στο ελάχιστο. Ξαναπήδηξα προς το μέρος του επιχειρώντας να τον χτυπήσω με το σφυρί , αλλά εκείνος όσες φορές και αν προσπάθησα, θα πηδούσε απο δω κι από κει αποφεύγοντας κάθε μου χτύπημα. Αν η μάχη συνέχιζε έτσι κάποια στιγμή θα κουραζόμουν και όλα θα τελείωναν. Πείρα φόρα και με όλη μου τη δύναμη έριξα άλλη μια σφυριά αλλά και πάλι μπόρεσε, αν και μετά βίας, να την αποφύγει, με το σφυρί μου να προσγειώνεται ακριβώς μπροστά στα πόδια του. Με κοίταξε χαμογελώντας και έβγαλε μια μικρή κραυγή ανακούφισης. Νόμισε ότι ήταν ασφαλής, δεν είχε κατανοήσει όλες τις διαστάσεις της δύναμης μου, ούτε είχε προσέχει πως το σφυρί δεν είχε σχηματίσει κρατήρα στο σημείο όπου είχε προσγειωθεί.

Τον κοίταξα στα μάτια και ύστερα έσκυψα το κεφάλι μου. εκείνη ακριβώς τη στιγμή, μεγάλες δονήσεις άρχισαν να παράγονται απο την άκρη του σφυριού και να μεταδίδονται στο έδαφος. Η γη κάτω απο τα πόδια του έτρεμε τόσο δυνατά που με δυσκολία κρατούσε την ισορροπία του. δεν είχε πια νόημα να πηδήξει πιο πέρα. Ήταν σχεδόν δίπλα μου και δεν θα προλάβαινε να βγει εκτός του βεληνεκούς της δύναμης μου. Η δονήσει έγιναν πιο ισχυρές και άρχισε να ακούγεται ένα υπόκωφος ήχος μέχρι που το έδαφος κάτω απο τα πόδια μας κατέρρευσε και δημιουργήθηκε ένας κρατήρας διαμέτρου μερικών μέτρων. Εκείνος έχασε την ισορροπία του και έπεσε, ακούμπησα το σφυρό στον ΄ώμο του και εκείνος ούρλιαξε απο τον πόνο, αλλά δεν σταμάτησα μέχρι να βεβαιωθώ πως είχαν σπάσει αρκετά κόκαλα. Ύστερα ακούμπησα την άκρη του σφυριού στο στέρνο του, μετά από λίγα δευτερόλεπτα οι δονήσεις τον είχαν σκοτώσει.
Back to top Go down
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]  Κάπου  Ανατολικά.. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Κάπου Ανατολικά..   [Τέλος]  Κάπου  Ανατολικά.. - Page 2 I_icon_minitimeTue Nov 20, 2012 1:37 am

Δεν είχα πολλά να κάνω στο νησί, ο όρκος μου θα με οδηγούσε ακόμα πιο ανατολικά. Σε λίγο θα έπρεπε να περάσω στην επόμενη θάλασσα, χωρίς να έχω καταφέρει να βρω το παραμικρό στοιχείο για το που θα έπρεπε να πάω. Το μόνο που με οδηγούσε ήταν εκείνη η φωνή, ίσως τελικά να κυνηγούσα ένα φάντασμα. Ίσως να μην το έβρισκα ποτέ. Τον τελευταίο καιρό αναρωτιόμουν όλο και συχνότερα αν όλα αυτά είχαν κάποιο νόημα, αν ο όρκος μου είχε νόημα και αυτός. Μα κάθε φορά κάτι μέσα μου με έσφιγγε δυνατά, με αυτό το σκοπό μεγάλωσα, με αυτό δόμησα τον εαυτό μου. Για αυτό πέθαναν τόσοι πολλοί, δεν μπορεί να είναι απλά μαι ανοησία.

Η ώρα είχε περάσει, σηκώθηκα και πορεύτηκα προς την πόλη. Κάθε λίγο σταματούσα για να δω αν κάποιος με παρακολουθεί, αλλά τελικά βεβαιώθηκα πως ήμουν μόνος. Αφού περιπλανήθηκα για αρετή ώρα στο πυκνό δάσος, αποφάσισα πως έπρεπε να διανυκτερεύσω εκεί.. Περπάτησα για λίγη ώρα ακόμη, μέχρι που έφτασα σε ένα ξέφωτο. Προτιμούσα να κοιμάμαι σε τέτοια μέρη, αν και το κρύο ήταν πιο δυνατό, όμως είχα τη δυνατότητα να ελέγχω τον χώρο γύρω μου και έτσι συμβιβαζόμουν. Έστησα το αυτοσχέδιο κατάλυμα μου, που αποτελούνταν απο μερικές κουβέρτες και μια φωτιά και αποκοιμήθηκα.
Back to top Go down
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]  Κάπου  Ανατολικά.. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Κάπου Ανατολικά..   [Τέλος]  Κάπου  Ανατολικά.. - Page 2 I_icon_minitimeTue Nov 20, 2012 1:51 am

Το επόμενο πρωί, σηκώθηκα περίπου τα χαράματα, ήταν καλή ώρα για να ταξιδεύει κανείς γιατί ο ήλιος δεν ήταν ακόμη δυνατός και ένα ευγενικό φως γέμιζε το πάντα. Λίγες ώρες αργότερα, περίπου το μεσημέρι, έφτασα στην κεντρική πόλη του νησιού. Ξαναγύρισα στην ταβέρνα που είχα κάτσει και την προηγούμενη φορά και έφαγα. Έπειτα έκανα μερικά ψώνια, ώστε να έχω τις βασικές προμήθειες για το ταξίδι μου και προχώρησα προς το λιμάνι. Ωστόσο, φτάνοντας στην προβλήτα συνειδητοποίησα πως η βάρκα μου ήταν σε κακή κατάσταση έτσι που δεν μπορούσε να με μεταφέρει με ασφάλεια στον επόμενο προορισμό μου.

Η τιμή του ναυπηγείου ήταν κάπως τσουχτερή αλλά το έξοδο της επισκευής δεν μπορούσε να αποφευχθεί και έτσι έδωσα τα χρήματα χωρίς πολλά παζάρια. Δεν ήθελα να δυσαρεστήσω τον μάστορα γιατί αν δεν έκανε καλή δουλειά θα είχα σοβαρό πρόβλημα. Λίγες ώρες αργότερα το πλοίο μου ήταν έτοιμο. Επιβιβάστηκα και σε λίγα λεπτά είχα ξεκινήσει. Κοιτώντας το νησί απο μακριά το μόνο που περνούσε απο το μυαλό μου ήταν ότι ίσως πάλευα μάταια. Ίσως να χαράμιζα την ζωή μου άσκοπα..

Back to top Go down
Futago

Futago


Όνομα Χαρακτήρα : Yuuta
Posts : 231
Join date : 2012-11-12
Age : 29

[Τέλος]  Κάπου  Ανατολικά.. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Κάπου Ανατολικά..   [Τέλος]  Κάπου  Ανατολικά.. - Page 2 I_icon_minitimeTue Nov 20, 2012 11:35 am

Όνομα χαρακτήρα: Beren

P.o.M. Points: 7

Belli: 28.000

Τυχόν παρατηρήσεις:
Καλούτσικη ιστορία, με όμορφες περιγραφές, ειδικά στο πρώτο μισό της. Φαίνεται ότι χτίζεις σιγά-σιγά τον χαρακτήρα σου και την νοοτροπία του, μου άρεσε πολύ χρησιμοποίησες τη μάχη σαν αφορμή για να παρουσιάσεις τη στάση που κρατάει απέναντι στη βία και τις σκέψεις του πάνω σε αυτή.
Με ξένισε λίγο που εξήγησες σε έναν άγνωστο τη δύναμη του φρούτου στου, έστω κι αν ήταν ετοιμοθάνατος. Θα μου φαινόταν πιο λογικό να τα σκέφτεται απλά ο χαρακτήρας σου. Θεωρώ την πρώτη μάχη καλύτερη με τους ληστές καλύτερη, η δεύτερη, αν και απαραίτητη, χάλασε κάπως την κλιμάκωση.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος]  Κάπου  Ανατολικά.. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Κάπου Ανατολικά..   [Τέλος]  Κάπου  Ανατολικά.. - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος] Κάπου Ανατολικά..
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» [Τέλος-Αποστολή] Στο Τέλος Ξυρίζουν Τον Γαμπρό
» {Αρχή}The Punisher Pirates:Το τέλος ενός ταξιδιού,η αρχή μιας νέας περιπέτειας {Τέλος}
» [Τέλος] Το τέλος είναι η μαγεία..
» [Τέλος] New War
» [Τέλος] Mr Bel knows..

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Duergar Town-
Jump to: